Rozhodující bitva

Rozhodující bitva https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/145135/bmid_rozhodujici-bitva-DXA-145135.jpg 4 313 22

Kronika Cartera Kanea série

< 3. díl

Poslední rok byl pro Cartera a Sadie pořádně rušný. Proniknout do tajemství egyptské magie totiž není žádná hračka. Nejtěžší překážky je ale teprve čekají… Zlé síly získávají převahu, had chaosu Apop unikl ze svého vězení a část rebelských mágů povstává proti Domu života. Sourozenci Carter a Sadie mají sehrát důležitou úlohu při záchraně světa. Zbývá jim však málo času, egyptští bohové jsou nevyzpytatelní a na každém kroku může číhat nebezpečí. Závěrečný díl trilogie úspěšného amerického spisovatele Ricka Riordana (autora Percyho Jacksona) navazuje na předchozí díl Kronika Cartera Kanea - Rudá pyramida a Hněv bohů.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Serpent´s Shadow , 2011

Alex.Barunka
14.05.2014 4 z 5

Super závěr, otevřený konec, kde dal naději i Percy Jacksonovi, ale myslím, že příběh Percyho a Cartera ještě nebyl přeložen.
Co na knize opravdu vadilo byl stereotyp v ději. Postavy šly za nějakým cílem, přepadly je nestvůry a tohle se neustále opakovalo. Je to velká škoda.

Lestat19
11.05.2013 3 z 5

Do ruky se mi dostal poslední díl trilogie Kronika Cartera Kanea s názvem Rozhodující bitva. Konečně tedy dochází k finálnímu střetu mezi dobrem a zlem, chaosem a řádem vesmíru. Pro českého čtenáře je to prozatím poslední setkání s Carterem a jeho sestrou. V zahraničí vyšel ještě krátký crossover The Son of Sobek, kde se Carter setkává s Percy Jacksonem. Dočkáme se ho i u nás? Netuším. Poslední díl přímo vybízí k finálnímu zhodnocení série. Prvnímu i druhému dílu jsem dal tři a půl hvězdičky z pěti možných. Zatímco u série Percyho Jacksona bylo moje hodnocení postupně vyšší a vyšší. Nemluvě o navazující sérii Bohové Olympu. Proč se obdobná situace neopakuje i u příběhu Kaneových? I když se mi Egyptská kultura líbí tak se víc orientuji v řecké mytologii. Dále to může být i stylem vyprávění. Příběh je totiž přepsaná audionahrávka sourozenců Kaneových. To se projevuje i na vsuvkách v hranatých závorkách, kdy se okřikují aby se ten druhý nesmál a podobně. Vyprávění je opět vtipné a svižné. Nejvíce se mi líbila finální bojová scéna s Apopem. Jako takové vedlejší úkoly se řeší vracení duše Besovi a zlomení kletby, kterou trpí Walt.

Celkově se celá trilogie drží neměnnou úroveň. Osobně se mi víc líbí řecké série, ale jsem zvědavý, co pro nás Rick Riordan přichystá příště. Knížka se samozřejmě nevyhnula klišé, že nebýt dvou teenagerů, celý svět upadne do chaosu. Protože ostatní starší a zkušenější mágové by to patrně nezvládli. Navíc ani jednoho ze sourozenců jsem si nijak zvlášť neoblíbil a raději mám vedlejší postavy. Knize dávám tři a půl hvězdičky.