Křídla

Křídla https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/94947/bmid_kridla-kridla-URK-94947.jpg 4 460 100

Křídla série

Aprilynne Pikeová nadchla svým debutem i slavnou autorku ságy Stmívání Stephenii Meyerovou. Není divu, příběh - originální fantasy s přídechem thrilleru a horroru, ale i s prvky love story - o dívce se zvláštním jménem Laurel se čte doslova jedním dechem. Patnáctiletá hrdinka jde poprvé do školy (předtím ji učila matka) a snaží se přizpůsobit novému prostředí. Brzy najde přítele, který jí podá pomocnou ruku. David se nemusí přemáhat, nová spolužačka je nesmírně krásná, jemná a milá dívka. Vypadá jako víla, říká si David, ale to ještě netuší, že není daleko od pravdy a že jej po boku Laurel čekají pěkně horké chvíle. Bytosti z jiného světa se dostávají mezi lidi a začíná boj na život a na smrt.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

Wings , 2009

zuzca.h
25.07.2017 3 z 5

Myslím, že je to hezká YA no spíš dětská knížka :) Zajímavý námět hezky lehce propracované postavy. Třeba, až jednou bude víc času, nebo budu potřebovat relax nad hezkou knížkou tak si přečtu i pokračování.

lily_maleckova
06.06.2017 4 z 5

Až na ten milostný trojúhelník super! :D ♥

Terinka14
30.05.2017 odpad!

Když jsem tuhle knihu otevřela, nezbylo mi nic jiného, než na ni jen zírat. Napsané je to, hezky řečeno, jako dítětem v první třídě. Knihou jsem se snažila prokousat a její čtení mi působilo nevýslovné utrpení. Celý příběh byl velmi nerealistický a vyumělkovaný. Postavy jsou ploché a jednají nelogicky. Po dalším dílu rozhodně nesáhnu.

Princezna22
06.04.2017 odpad!

Začala jsem knihu číst a říkám si sakra něco mi to strašně připomíná.. Pak čtu dal a říkám aha už vím silně mi to připomíná Stmívání v jiné podobě..Nevím proč ale po přečtení pár stránek jsem s toho měla takový pocit a knihu jen prolistovala a marně hledala v knize něco co by zasloužilo o přečtení... ale ne.. Škoda...anotace vypadala slibně, ale to co jsem pak otevřela v knize mi přišlo no beze slov...

dancadragneel
05.03.2017 5 z 5

Příjemný příběh s dokonalým pokračováním ;) po dočtení prvního dílu jsem prostě potřebovala přečíst pokračování. Opravdu vyvedené ;)

hellena1523
03.02.2017 4 z 5

Moc pěkná YA fantasy. Četla jsem ji krátce po vydání, tedy v době, kdy literární YA světem hýbalo upíří téma, takže to byla moc příjemná změna. Není to žádný velký zázrak a hlavní hrdinka (jako obvykle) je tak trochu na ránu, ale i tak mě dostala tak, že jsem si musela pořídit celou sérii.

ketvin
07.12.2016 1 z 5

Vůbec nevím, jak tuto sérii ohodnotit, ale asi moc dobře ne... Hlavní hrdinka je mi vrcholně nesympatická, každou chvíli jsem si říkala "bože to je taková kravka", ale naopak Tamani je úžasná postava, do které jsem se zamilovala na první pohled. První kniha byla naprosto nudná a bez jakéhokoliv vzrušení, či zápletky. Úplně zbytečně je to samostatný díl, dalo se to shrnout do pár kapitol druhého dílu. Vlastně když se nad tím tak zamyslím, tak něco se dělo až v posledním dílu, ale tam toho bylo zase pro změnu "moc najednou". Kdyby trochu té akce rozdělila i dalším dílům.... Ale aspoň ten poslední stál za přečtení, to předtím je prostě předehra a k hezkému a napínavému konci... Doporučuji spíše jiné knihy, tato série mi za ten čas nestála. (Například mnohem lepší je série o andělech - Svůdná trilogie... ;))

Luciluc
03.12.2016 2 z 5

Má druhá kniha s vílí tématikou. Ačkoliv jsem už od začátku věděla, že je tato kniha hodně mimo moji věkovou kategorii, i tak jsem si ji chtěla přečíst. Styl psaní mi přišel dost kostrbatý, nepřirozený a vadilo mi, jak se ve větách pořád dokola opakovalo jméno hlavní hrdinky, nadbytečně. Laurel tohle, Laurel tamto, Laurel, Laurel, Laurel...někdy mi to až lezlo na nervy. Prvních sto stran pro mě bylo nudných (původně jsem už knihu chtěla odložit nedočtenou), pak to začalo být alespoň trochu zajímavé a nejlepších bylo posledních devadesát stran. Námět to má dobrý a zajímavý, o tom žádná (čtyři druhy florel, trollové, Avalon), to všechno se mi líbilo. Jen to mohlo být napsáno zajímavěji. Co se týká hlavních postav, k Laurel jsem měla neutrální vztah, Davida jsem si oblíbila, Tamani mi ze začátku vadil, ale pak jsem si ho také oblíbila, i když více sympatií má u mě stejně pořád David. Jestli budu číst i další díl zatím nevím, možná ano, ale až za nějaký čas. Pro mladší čtenářky ale k přečtení doporučuji :)

Danuscka
07.10.2016 2 z 5

Roztomilý příběh o víle. Fantasy miluji, ale tohle na mě bylo moc dětské. Druhý díl si asi už nepřečtu, ale za pár let to dám přečíst své dcerce :-)

Paja58
17.09.2016 4 z 5

Tahle kniha mě velmi zaujala a těším se až si přečtu pokračování.

nikush32
10.09.2016 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Sympatické postavy, poutavý děj.. Pár prvních stran mě sice moc nezaujalo, ale potom se to rozjelo a já hltala každou další stránku. Těším se na další díly :).

AnykaLovesBooks
24.08.2016 4 z 5

Zajímavý nápad, knížka se mi líbila. Jednu hvězdičku odebírám za vzniklý milostný trojúhelník, který mně velice naštval (co taky očekávat, když knihu chválí Meyerová). Tamani je mi hrozně protivný a nesympatický. Fandím Davidovi.
Nemohla jsem se do příběhu vžít, protože je psaný v er-formě. Normálně jí upřednostňuji, ale u téhle knížky mi nesedla. Každopádně si myslím, že by podle toho mohl být super film :)

Dakarianna
14.07.2016 4 z 5

Takové průměrné fantasy. Zajímavý nápad, ale nijak extra mne tato série nenadchla...

warca
03.07.2016 3 z 5

Zpočátku celkem nudné , ale potom se kniha trochu rozjede. Pěkný nápad! Nijak mě ovšem neoslnila. ..

RiverSong
26.06.2016 5 z 5

Kniha mi připadala úžasná, moc se mi líbil jedinečný nápad autorky. Vzniklý milostný trojúhelník mi občas trochu vadil, ale rozhodně nekazil celkový dojem knihy. Za sebe doporučuji

Lucik100
21.05.2016 2 z 5

Kniha mě že moc nebavila, ale na konci to dostalo něco do sebe. Jestli si přečti i druhý díl nevím, ale kniha mě zklamala.:-|

Ell Amaterasu
09.05.2016 2 z 5

Tak jsem knihu opět s odstupem času z náhlého nevysvětlitelného důvodu vytáhla z police a přečetla ji poměrně rychle během dvou dnů. Což o to, čte se rychle, ale co mě neustále otravovalo a vyloženě štvalo, byly chyby - gramatické, překlepy, stylistické... Ale za to autorka tak docela nemůže.
Co mě ale iritovalo mnohem víc, byla samotná Laurel. Bezchybná, ale přitom naprosto hloupoučká a neschopná. Mně osobně byla neskutečně nesympatická, David zrovna tak a o ostatních snad jen to, že byli šíleně jednoduší. Laurelini rodiče... ani nekomentovat, snad jen to, že zrovna ti rodiče, co vlastní pozemek s bránou do Avalonu, se zrovna vyhýbají doktorům, takže se zrovna k nim dokonale hodí malá florela... A v tomto duchu byl celý příběh - jednoduchý, vše předchystané a okaté.
Pro mladší fajn.

Channach
07.02.2016

Skvělá tetralogie, recenze v záložkách.

rencovav
07.02.2016 3 z 5

Milostný trojúhelník mě v prvním díle nebavil, až v tom posledním jsem ho.. nechci říct pochopila, já ho chápala celou dobu, ale pak se to příjemně rozuzlilo. Jinak mě nápad z prvního dílu fakt zabavil v mých dvanácti celou jednu noc. :)

M.S.
07.02.2016 3 z 5

Asi jsem udělala tu chybu, že jsem si přečetla knihu určenou hlavně mladším čtenářům, které zaujme jakýkoliv milostný trojúhelník. Mně se to prostě nelíbilo a můžu říct, že i kdybych ji četla ve "věku k tomu určeném", stejně bych byla zklamaná, protože tohle opravdu není moje. Tenhle žánr mi prostě nic neříká.

vegetariánství nebezpečí střední škola víly, rusalky podzim trollové Avalon

Aprilynne Pike
americká, 1981