Kouzlení

Kouzlení https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/120195/bmid_kridla-kouzleni-ayw-120195.jpg 4 283 38

Křídla série

Být florelou v lidském světě není úplně jednoduché. Kromě toho, že vám jednou do roka na zádech rozkvétá květ, musíte tajit záležitosti florel a florelů před lidmi. Laurel má naštěstí poměrně tolerantní rodiče a přítele Davida. Jak se jim ale bude líbit, že Laurel musí strávit dva měsíce ve florelí Akademii a začne tajemnou říši navštěvovat daleko častěji? Ani potíže z loňského roku hlavní hrdinku neopustí a znovu bude čelit nebezpečím nadpřirozeného světa. Podaří se jí se ochránit svou rodinu a přátele?... celý text

Romány Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

Spells , 2010

Laughtubbe
27.12.2015 5 z 5

Tenhle díl mám moc ráda. Ukazuje se nám krásný a kouzelný svět -AVALON. Myslím, že autorka má nekonečnou fantasii o kterou se s námi chtěla podělit. Je to opravdový ráj. Po druhém dílu hned budete otvírat třetí to vím určitě.

petrzel
22.12.2015 4 z 5

A pokračujeme v příjemném čtení.

julliette
02.05.2015 5 z 5

Páni, tak tohle bylo teda šílené pokračování, já se nestačila divit. Laurel chodí s Davidem, ale přitom pořád myslí na Tamaniho. Měla nastoupit do florelí Akademie, kam ji Tamani odvedl. Seznámila se tam s Katyou, Letní florelou. Dva měsíce se tam šprtala o rostlinách, použití, lektvarech, atd. Často se vídala s Tamem, ten jí chodil za pár týdnů navštěvovat, z čehož byla velmi nadšená. Párkrát se ji pokusil políbit, ale marně. Po dvou měsících odešla z Avalonu domů. Jenže pak se toho semlelo spoustu najednou Trollové na ni útočí, neví komu má věřit a komu se vyhýbat. V listopadu ji Tam pozval do Avalonu na ples, tak s ním šla a velmi si to užila. Ale když se měla vrátit domů, políbil ji a nejenom jednou, David je našel a Tamanimu to bylo jedno, ještě si ji přivinul k sobě a podruhé ji políbil, vyznal ji svou lásku, chtěl vědět jestli ho nemiluje, prvně se nevzmohla na slovo, ale pak to jistě řekla a utekla za Davidem, ten jí nadával, co to bylo, dozvěděl se že se s Tamem líbala víckrát než jenom dvakrát a odjel. Ona utrápená se vrátila domů. Jenže na ni zase trollové zaútočili a ona letěla za Davidem, kde se to semlelo, přežili to, ale rozhodli se, že půjdou za Tamanim. Ale ona ho nemohla najít, našla jenom Shara, kterému se svěřila až se rozplakala, a on jí řekl, jak o ní Tamani pořád mluví, že ji miluje, a tak. Vysvětlil jí, jak mu láme srdce když odchází, a ta se tedy pořádně rozplakala. Pak odešla a Tamani vyšel z poza křoví, kde se schovával, protože chtěl aby si Laurel myslela, že je pryč, aby ji donutil cítit se špatně, vině, smutně, osaměle. Jaké pikle Tam kuje, to se dozvíme v dalším díle.

Samaret
16.11.2014 2 z 5

Autorka se zřejmě v levelu psaní zasekla na úrovni patnáctileté dívky. Občas to bylo až dětinsky trapné (rozhovor Laurel s Rachel o líbání) a opět k tomu přidám výtku stále se opakujících slov blízko u sebe. Nemám ráda knihy, které jsou zbytečně natažené a v podstatě o třech událostech. Nebylo to svižné a v žádném případě nic pro ostřílené fanoušky fantasy. Velmi váhám nad čtením dalších dílů.

angelbooks
27.10.2014 4 z 5

Druhý díl nebyl špatný, ale tak nějak se mi líbil víc ten první.
Druhý má taky co do sebe, např. ten výlet do Avalonu a pak výtaní nového roku v Avalonu, to bylo opravdu moc pěkné. Ale nevím proč, u knihy jsem se docela i nudila. Je fakt, že jsem měla perný týden, ale i když mám práci dokážu knihu přečíst nejdéle za 4 ( občas se stává i 5 ) dní. A tohle jsem přečetla cca za ten týden, ale z donucení, chtěla jsem vědět co bude na konci, toť vše.
I když ty 4* si zasloužila, je pravda, že tam bili i jiné pěkné části, kdy např. Laurel nebyla v Avalonu.
Nevím proč ale 5* nebo naopak 3* si kniha nezaslouží. Dávám 4* a DOCELA, což se divím, se těším na další díl.
Hlavně se těším jak to nakonec bude s Tamem

Tessi08
01.08.2014 5 z 5

Úžasné pokračování! :)

Kyta
15.07.2014 3 z 5

Na druhém díle téhle vílí série bylo poznat, že se autorka víc zdokonalila v psaní. Bylo to rozhodně čtivější a poutavější než první díl. V tomhle ohledu mi přišlo Kouzlení lepší. Křídla mi přišla zase dějově zajímavější, jelikož jsem nevěděla, co od ní očekávat, bylo to spíš takové na rozjezd a tím mě všechno překvapovalo. Tady to bylo přece jen jiné. Děj byl hodně pestrý a dobře propracovaný, ale bylo to víc předvídatelné. Některé pasáže jsem však nechápala; důležité momenty byly hodně uspěchané a oproti tomu ty méně důležité zase protahované, což se mi zrovna nezamlouvalo. Našla jsem i několik nudných okamžiků.
Začínající událost knihy se mi hodně líbila - bylo zajímavé dozvědět se něco více o Avalonu. Obdivovala jsem, jak autorka všechno dobře popsala a vymyslela různé zákony a pravidla vílí společnosti. Oproti tomu mě závěrečná záležitost s trolly zklamala - už mi to nepřišlo tolik originální. Samotný závěr byl dost na přemýšlení a hlavně díky němu se brzy pustím do třetího dílu. :)

pesik99
01.06.2014

Super, i když první polovina nebyla tolik zábavná jako první díl.

Yanna0
14.05.2014 4 z 5

U druhého dílu série Křídla musím připsat o hvězdičku více a to proto, že postavy konečně přestaly být tak zbytečně dětské a naivní.
Také děj byl lépe propracovaný. Líbilo se mi, že ubylo více zbytečně zdlouhavých pasážích o tom, jaké je to mít asi květ na zádech, ale přibyly problémy ohledně sociálních vztahů v rodině a také milostný trojúhelník, který konečně ukázal na to, že i florela může být v pubertě. Akce je ovšem opět uspěchaná do pár stránek, kde se zdá neuvěřitelná a přehnaná. Styl psaní typu Akce-Nic-Akce-Nic tedy zůstává, což je obrovská škoda, protože kazí celkový dojem knihy, kdy vám příběh přijde naprosto nesouměrný.

TerkaM
14.12.2013 5 z 5

Velmi dobrá kniha, četla se mi opravdu moc dobře :)

Nelin
17.11.2013 5 z 5

Tenhle díl jsem doslova hltala. Avšak jsem se občas zlobila na Laurel a její chování. Jinak skvělá knížka.

RosMeggie
17.10.2013 4 z 5

Úžasná kniha, doporučuji... :) Druhý díl je opravdu lepší než první...

Dandulka
10.08.2013 5 z 5

I druhý díl je skvělý a přečetla jsem jej za chvíli. Těším se na třetí!!!!!

Desire_Lydon
30.06.2013 3 z 5

Souhlasím s ostatními komentáři - 1.dl byl lepší. V 1. díle jsem ještě tolerovala ty protahovené scény s tím, že to je jenom rozjezdový díl. Jenže ty protahované scény jsou i ve 2.díle. Myslím, že je tu zbytečně moc okecávání a kdyby to autorka trochu smrskla, vyšlo by to na mnohem méně stránek - teda ne že bych neměla ráda tlustý knížky, ale co je moc, to je moc. Laurel mi přišla ještě víc sobecká než v předchozí knize. S Davidem a Tamanim mává jako s kusy hadru. Přesně jak říkal na konci knihy Shar - nemůže mít v každým světě kluka, musí se rozhodnout. Ale je mi asi jasný, koho si vybere. No nic, nebudu předbíhat :)
Ale abych jenom nekritizovala, líbil se mi ten Avalonský svět, který autorka vytvořila, všechny ty jejich (někdy trošku praštěné) zákony atd. Musím ještě dodat, že knížka je obravdu čtivá a než jsem se nadála, měla jsem jí přečtenou. I když se toho teda moc nestalo... Tentokrát jenom za 3 :)

Ell Amaterasu
07.06.2013 3 z 5

No, první díl byl určitě mnohem lepší. Tenhle byl podle mě zbytečně moc tlustý a nic moc zvláštního se v něm nedělo. Laurel připadala příliš (ne)sobecká, až to nebylo snad ani možné. Když má svět a společenství nějaký řád a zásady, má to asi nějaký důvod a asi to tak funguje a mělo by se to respektovat, ne? To mě na celé knížce štvalo, ale jinak už snad nic jiného, jen možná byla moc zdlouhavá a moc se děj táhl, ale jinak jsem ráda, že se konečně vydala do Avalonu a učí se tam.
Je to vcelku dobrá knížka a přečetla jsem ji jedním dechem.

Nikka07
03.05.2013 4 z 5

Jestli mám být upřímná, tento díl mě trochu zklamal. Na začátek příběhu mě velice udivovalo, jak byla Laurel tvrdohlavá a občas až sobecká. Když má její svět nějaký pravidla, tak by je asi měla respektovat, ne? Nejvíc se to projevilo na té slavnosti na Nový rok. A navíc, jak ke konci řekl Shar: bylo docela sobecké, dávat Tamanimu tolik nadějí.
Ale stejně si pořídím další dvě části, abych zjistila, jak to nakonec skončí. Bude Laurel s Tamanim, nebo s Davidem? (Upřímně, byla bych radši, kdyby s Tamanim. :DD)

aruallaf
14.10.2012 4 z 5

Ze začátku byla tato kniha trochu zdlouhavá, ale pak když se rozvinul milostný trojúhelník Laurel - David - Tamani bylo to hezké a možná i trochu dojemné. :)

lolle2311
28.05.2012 2 z 5

Slabší než předchozí díl Křídla, ale i tak přečtený jedním dechem ;) V podstatě se během knihy nic extra nestalo.. je to jen nastavovaná kaše. A moc nechápu k čemu bude třetí díl. Každopádně, modlím se, aby to byl poslední díl. A musím říct, že bych ráda poznala člověka, jako je David, chytila bych se ho a už se nikdy nepustila :)

víly, rusalky trollové Avalon

Aprilynne Pike