Království hříšných

Království hříšných https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/484481/bmid_kralovstvi-hrisnych-BJN-484481.jpg 4 696 696

Dvě sestry. Jedna vražda. Touha po pomstě, která rozpoutá peklo… Emilia a její dvojče Vittoria byly celý život nerozlučné. Jako streghe – čarodějky tajně žijící mezi lidmi – vědí, jak nebezpečné je upoutat na sebe pozornost. Pracují ve vyhlášené rodinné sicilské restauraci a žijí víceméně v utajení. Jenže jedné noci se Vittoria nevrátí domů. Nedlouho poté rozrušená Emilia objeví neuvěřitelně zohavené tělo svého milovaného dvojčete. Zničená Emilia přísahá, že za každou cenu najde sestřina vraha a pomstí se mu. I kdyby to znamenalo, že bude muset použít temnou magii, která je dávno zakázaná. Potom se Emilia seznámí s Irou, jedním z Hříšných – pekelných princů, před kterým ji už od dětství varovali. Ira tvrdí, že je na Emiliině straně a byl pověřen svým vládcem, aby vyřešil sérii vražd na italském ostrově, ve které je Vittoria zatím poslední obětí. Jenže když jde o Hříšné, nic není tak, jak se zdá…... celý text

Literatura světová Fantasy Dívčí romány
Vydáno: , King Cool

Kingdom of the Wicked , 2020

Nina291
10.04.2022 4 z 5

Nenáročná četba se skoro banálním příběhem, ale to je přesně to co jsem v téhle pos....né době potřebovala. Postavy jsou pěkné propracovaný, dialogy nejsou hloupý. V sérii budu určitě pokračovat

Adelína_čte
10.04.2022 4 z 5

4,5 hvězdičky
Devatenácté století, Sicílie. Dvě sestry. Jedna vražda. Pomsta, která rozpoutá peklo. A to doslova!

Wow! Před pár dny jsem přečetla Království hříšných od Kerri Maniscalco. Z autorčiny předchozí knížky Po stopách Jacka Rozparovače jsem si sedla za zadek a z new adult Království jsem nadšená zrovna tak!
Bavila historie a fungování světa a magického systému! Nutno říci, že je Království prvním dílem z trilogie, takže ani zdaleka nebylo vysvětleno všechno, ale to, jak si autorka rozehrála karty... nutně potřebuju pokračování, při poslední větě příběhu jsem měla pořádnou husí kůži!
A velká knižní kocovina se dostavila hned vzápětí.
Ano, uznávám, objevilo se pár momentů, pár věcí, které bych mohla vytknout. Jenže já to měla přečtené za dva večery a totálně jsem tomu propadla... no a co mám pak dělat, že jo

Hřích. Touha. Pokušení.
Sedm pekelných princů pojmenovaných po sedmi smrtelných hříších.
Hněv. Smilstvo. Závist. Pýcha. Lakomství. Lenost. Nestřídmost.
Ira. Lussuro. Invido. Orgolio. Avaro. Pigro. Goloso.

Pitbullka
07.04.2022 3 z 5

Takové milé fajn oddechové YA fantasy, které ničím extra nepřekvapí, ale ani nijak neurazí. Ira s Emilií jsou asi jasní od první stránky, co se potkají, ale má to určitě kouzlo.

kachnat
07.04.2022 5 z 5

Čekala jsem něco trochu jiného, ale i tak mi příběh jel před očima a nešlo se odtrhnout. Nic náročného, nic speciálního, ale za mě skvěle napsaného.

katasokolov
05.04.2022 5 z 5

Má nepříliš velká očekávání byla rozbita, ba přímo rozdrcena a já jsem si tuhle knihu neskutečně užila.
Zajímavý námět, stejně jako postavy a prostředí celého příběhu. Itálie, čarodějnice, peklo, hříchy, kletba, démoni, hon na vraha, skvělé jídlo i pití a v neposlední řadě naprosto geniální ďábel/Jitřenka.
Pokud máte rádi trochu temnější příběhy s brilantní detektivní zápletkou, tak rozhodně doporučuji! Líbila se mi i romantická linka, která měla šmrnc a říz :). Některé pasáže mi připomněly nové seriálové zpracování Sabriny a byla to pecka.
Tu nádhernou obálku a krásné zpracování knihy plus suprové úvody kapitol ani nemusím zmiňovat.
Ira a jeho břitký a smyslný humor mi budou chybět, dokud konečně nebudu držet v ruce druhý díl !
Peklo, jak já se tě už nyní nemůžu dočkat :)!!!!!!!!

tyrkysoveknihy
29.03.2022 5 z 5

klíčová slova: YA/NA fantasy, Itálie (Palermo), pozdní 19. století, čarodějnice, 7 pekelných princů, temná magie a rituály, rodina a sesterství, sexuální napětí, vyšetřrování vražd, enemies to lovers (nucené spojenectví), nebezpečná tajemství, spousta jídla

trigger warnings: krveprolití & zobrazení krve, sebepoškozování (krev ke kouzlení), zármutek (ztráta milovaného), zmínka o nechtěných dotycích, ovládání pomocí magie

Království hříšných od Kerri Maniscalco prostě miluju. Bylo to skvělé i na druhé čtení. Interakce Emilie a Ira/Wratha byly prostě TOP . Líbilo se mi, jak si z něj dělala legraci a on jí většinou neříkal jinak než "čarodějnice". Jejich hašteření bylo úžasné! Zbožňuju je. Vůbec se mi neomrzeli.

Miluji mysteriózní zápletky… a zatímco prvně jsem chtěla získat všechny odpovědi, což mě nutilo číst a číst a číst, tak teď jsem to pro změnu hltala, protože jsem se chtěla dostat k oblíbeným scénám a pátrala jsem po důkazech a nejmenších detailech - i k věcem, které se dozvíme až ve druhém díle. Prostě jsem se toho stále nemohla nabažit. Autorka to má pořádně zamotané a vlastně tu nedostanete všechny odpovědi. Spíš budete mít po dočtení tak tisíc otázek.

Takže se připravte na čarodějnice, kletby, vyvolávací kruhy, 7 princů ze 7 pekelných království, kteří jsou pojmenováni podle 7 smrtelných hříchů, ďábla, který hledá nevěstu, vyšetřování vraždy a spoustu jídla. Vřele doporučuji si před čtením vygooglit italské restaurace ve vašem okolí, které mají dlouhou otevírací dobu a rozváží jídlo až domů. Jednoduše budete mít hlad a navíc pozor… touhu ihned jet do Itálie. Vážně to funguje, protože vím o slečně, která si během čtení koupila letenky.

Můžu si teď prosím vyvolat jednoho z princů pekel a učinit z něj svého manžela? Jsem si velmi dobře vědoma toho, že to mají být odporná a zlá stvoření, ale… prostě mě od začátku fascinovali.

PS: Království hříšných by mohlo chytnout třeba fandy Holubice a hada, knížek Sarah J. Maas, Krutého prince apod. Pokud jedete na této vlně tak jí dete šanci. Mohla by se vám vážně líbit.

Za knihu k recenzi děkuji Knihy Dobrovský.

Tanya007
27.03.2022 5 z 5

Ze začátku mi chvíli trvalo se začíst,ale zhruba od půlky mě to chytlo a už nepustilo... za mě super počtení v tomto žánru.. těším se na další díl, snad ho brzy přeloží,jinak kupuji v angličtině

miris86
22.03.2022 5 z 5

Určitě doporučuji !!! Byl to moc povedený začátek série , už se těším na další díl.

Fallon443
21.03.2022 5 z 5

Tak tohle bylo ÚŽASNÝ!!! Knihu jsem zhltla za jeden den. Po dočtení jsem měla tendenci si sednout a začít číst od začátku.
Ten svět byl tak dobře promyšlený a hlavní postavy mi přirostly už od začátku k srdíčku. Od té doby co se Emilie prvně seznámila s Irou jsem věděla, že tam bude skvělá romantická linka.
A ten námět?! Peklo, čarodějky, pekelní princové...
Za mě byla kniha dokonalá a určitě se k ní ještě budu vracet. Už teď se nemůžu dočkat až u nás vyjde druhý díl.
Myslím, že tak výbornou fantasy jsem nečetla už hodně dlouho.

teer.h
21.03.2022 5 z 5

Pokud milujete lehce hororovou fantasy knihu plnou intrik, hádanek, ale i romantickou linkou, tak tohle je přímo pro Vás! Za mě je tohle jednoznačně nejlepší kniha tohoto roku a já už se teď nemohu dočkat pokračování! Kerri opět nezklamala.

ZapisnikTerky
20.03.2022 5 z 5

Čarodějky. Peklo. Itálie. Gastronomie. Detektivní zápletky. Enemies to lovers. Co víc chcete? Já si příběh zamilovala a až na pár drobností mi to přišlo dokonalé. Víc v mojí recenzi :).

M.C.SMITH
15.03.2022 5 z 5

Tohle byla paráda. Ira mne neuvěřitelně bavil, jako démon byl naprosto skvělý. Emilia se mi hodně líbila. Byla to taková fantasy detektivka, což bylo skvělé. Do knihy jsem se začetla a nemohla jsem jí pustit z ruky.
Doufám, že brzo vyjde druhý díl, potřebuji vědět, co bude dál.
Pro mne je kniha skvělá a doporučuji!

HermanekB
15.03.2022 5 z 5

(SPOILER) Tak tohle bylo skvělé. Tato knížka je opravdu velice dobře napsaná.
Svět je promyšlený a všechny dílky skládačky se postupně navzájem propojují, až nakonec vyústí v nečekaný konec. Jsem ráda, že démoni jsou vázáni určitými pravidly, takže si nemůžou dělat, co se jim zlíbí a celý příběh dával logiku.
Také mi přišlo zajímavé, jak se postupně měnila hlavní hrdinka. Emilie byla zprvu hrozně naivní a musela pokazit hned první zaklínadlo na přivolání prince, aniž by příliš uvažovala, co všechno se může pokazit. Od té doby mi přišlo, že se měnila, byla více obezřetnější a opatrnější, i když občas se zachovala unáhleně kvůli zlosti ze smrti své sestry.
Princ Ira mi přišel také jako velice zajímavá postava. Stále netuším, kolik z jeho chování byla pravda a co pouhá přetvářka. Myslím, že možné je všechno, i když by to nebyl asi pořádný slaďák, kdyby se v dalším díle neukázalo, že jeho úmysly byly z větší části čisté (pouze odhaduji).
Kapitoly byly krátké a tak akorát výstižné, příběh ubíhal rychle, zbytečně se nezastavoval u hloupostí a detailů, což oceňuji.

Knížka je dobře napsaná a velice chytlavá, nemohla jsem se od ní pořádně odtrhnout. Postavy jsou tajemné a je u nich znát vývoj jejich osobnosti a chování. Dávám pět hvězdiček a doporučuji všem lidem, co rádi řeší tajemství a zároveň je potěší vsazená romantika *****

Pedruska01
11.03.2022 5 z 5

No, ty vado. Kniha mnou byla velmi očekávaná. Těšila jsem se na ni jako blázen a hned, jak se mi dostala do rukou, popadla jsem ji a zároveň téměř jí i propadla. Jako fakt, kdyby prostě člověk nežil bok po boku s povinnostmi, které akorát brzdí, tak bych to dala skoro na jeden zátah. Jen nerada jsem opouštěla ten svět. Četlo se to velmi dobře a rychle, vyhovoval mi styl i tempo. Líbilo se mi, že to mělo prvky více žánrů a výbornou atmosféru. Sicílie a především jejich kuchyně na mě úplně z toho textu dýchla. Myslím, že tohle je velmi skvělý začátek velkého příběhu a že autorka vážně hodně umí.
Hlavní hrdinka Emilie se mi líbila a sedla mi. Dokázala jsem si ji hned oblíbit, líbilo se mi, jak měla ráda čtení a především vaření. A hrozně si na ní cením, že to nebyla žádná naivní blbka, která se vším souhlasí v první vteřině, aniž by zapřemýšlela. Dokázala mě velmi překvapit. Byla hrozně statečná, dokázala jsem jí obdivovat a hlavně jí držet palce. Bavilo mě, čím byla, kde žila. Byla velmi zajímavá a originální postava čarodějky. Bylo zřetelné, že její rodina je pro ni velmi důležitá, přeci jenom všechno to nebezpečné dobrodružství, které má co dočinění s krapet černou magií začalo skonem hrdinčina dvojčete. Postava bratra Antonia mě ze začátku mrzela, protože moje romantiše duše v tom něco viděla - a taky že tam určitě něco bylo!, ale pak mě ten týpek teda dostal na plný čáře - překvapil a zklamal.
Druhý hlavní hrdina byl jeden z pekelných princů. Ira. Tak to už je takový ten problém sám o sobě. Musím ale říct, že mě dostal. Krásný, úžasný, nebezpečný a zlý s velkou mocí. Jako, dámy, co si budem. :D Ohromně jsem si ho zamilovala. Získal si mě mnoha slovy i skutky. Pravdou je, že si vůbec nejsem jistá, zda mu můžu věřit nos mezi očima a dost toho křičí, že ne, ale i tak. Hrozně mu věřit chci. Ach bože. Omotal si mě trošek okolo prstu, panáček. :D A i když nevím, na čem jsem, stejně jako Emilie, tak se mi to líbí a užívám si to. Tajemství a nevyslovená fakta jsou všude kolem něj. A jeho někteří bratři, kteří se v první díle prezentovali? To je samo o sobě průšvih. Jsou to vážně parchanti, mocní a brutální, nelítostní, cílevědomí, sobečtí a zkrátka nevím co od nich ještě čekat.
Příběh byl jednoznačně originální, hrozně jsem si ho užila a neskonale mě bavil. Vtáhlo mě to do děje a stačilo k tomu hrozně málo, třeba "recepty" na sicilské tabuli. Nikdy jsem tedy nad tím nepřemýšlela, ale asi by mě nenapadlo, že by se mi mohlo líbit spojení tolika žánrů v jednom. Vyšel z toho vážně unikát. Moc se mi to líbilo. Ten příběh dokáže vyvolat dost emocí, chytlo mě to až za srdce, jako fakt. Prostě ten pocit. Romantika je tam hodně lehká, která sice v pár momentech téměř graduje, ale přece jenom, čekám, kdy se zintenzivní a přitvrdí v tomhle směru. Nemůžu říct, že moje dušička romantika není spokojená, přesto, něco víc mohlo být. Není to hezké, je to podlé, ale přesto je to báječné. Jsem nadšená! Autorka se mi líbila s tím, co dokázala už u knihy s Jackem Rozparovačem a tady pokračuje, a to zatraceně dobře. Dostala se do sorty mých oblíbených autorů. Hrozně mě mrzí, že jsem knihu dočetla, protože to skončilo tak hrozně zajímavě a napínavě a prostě v momentu "cože?". Životně potřebuju další díl a modlím se za to, aby byl co nejdřív. Chci se tam vrátit a potřebuju toho hodně vědět. Dobrovský měl hodně šťastnou ruku a jsem za to moc ráda! K tomuhle se dá jen gratulovat.
Shrnu to jen velmi krátce, bylo to naprosto skvělé. Jsem nadšená a spokojená, líbilo se mi to a bavilo. Hlavní hrdiny jsem si moc oblíbila a především toho mužského zamilovala. Děj a prostředí příběhu velmi originální a povedené. Skvěle napsané, spojeno několik žánrů a dokonale to klape, velmi překvapivé, nečekané. Autorce smekám svůj pomyslný klobouk. Rozhodně doporučím, tohle se povedlo a hodnotím vším, co mám. Obrovsky a nepopsatelně se těším na pokračování. Potřebuju vědět víc, potřebuju se tam vrátit! Bylo to úžasné! :)

Medasek
11.03.2022 3 z 5

Knihu jsem četla v originále, protože jsem na ní slyšela samou chválu v zahraničí. Je hezké, že vyšla i u nás, ale co jsem se koukala na náš překlad, tak některé věci jsou fakt hrůza. Postavy jsou dobře vykreslené, mají charakter a své motivy.
Trochu mi, ale vadil nudný začátek. Měla jsem problém se začíst, ale od nějaké 200 strany se to rozjelo a já už se nemohla odtrhnout.

Damonka18
11.03.2022 4 z 5

Tuto knihu jsem si koupila abych uklidnila svoji nakupovací mánii a tudíž jsem ji četla bez jakýhokoliv očekávání.
Moc povedená kniha, která mě i bavila. Ze začátku to vypadalo jako kuchařka, poté jako fantasy detektivka :D Vztah Emilie a Iry byl dost povedený. Také znáte tu frustraci z toho, že se ještě hrdina a záporák nepolíbily a čekáte kdy se to stane? To jsem už nedokázala vydržet a najednou..bum! Doufám, že se přeloží i 2 další díly a podívám se s Emilie do pekla :3

bookbug_cz
07.03.2022 4 z 5

Miluju jakýkoliv fantasy svět, a to určitě všichni víte. Jsem blázen do čarodějů, víl, vlkodlaků, upírů a ideálně, když je to protknuto romantickou linkou hate to love. Království hříšných je druhou knihou od autorky, kterou jsem četla. Po stopách Jacka Rozparovače mě bavilo, ale zcela unešená jsem nebyla. Něco mi tam zkrátka chybělo. Ale tady? Příběh Emilie, které zavraždí sestru dvojče a ona se vydává na dost nebezpečnou cestu, aby dopadla vraha – tohle všechno dávalo smysl!

Abych byla zcela upřímná, prvních 100 stran jsem přečetla bez jakýkoliv emocí (když nepočítám pasáže z restaurační kuchyně, kde Emilia pomáhala připravovat jídlo). A pak se něco stalo – a už to jelo.

Emilia je streghe – čarodějka, žijící v době, kdy musí svou moc před ostatními skrývat. Když jednu noc najde svou sestru Vittorii zavražděnou, s vyrvaným srdcem, rozhodne se nalézt pravdu a seznámí se s pekelným princem Irou, který tvrdí, že je na její straně a snaží se dopátrat vraha, který v posledních týdnech vraždí nevinné čarodějky. Jenže pekelný prince je pekelný princ. A nebude sám.

Příběh se četl lehce, žádné detailní popisy postav a místa. Což mi ale třeba u bojů přišlo jako strašná škoda a tady bych se nějakému rozvinutí kapitoly vůbec nebránila. Emilia, když pominete její mladickou naivitu, byla skvělá hlavní hrdinka s bojovným charakterem a odvážnou myslí. A Ira? No…musím se o něm vůbec zmiňovat? Dokonalost.

Tuhle knihu si rozhodně přečtěte, určitě to bude milý přírůstek do vaší knižní fantasy rodinky.

Zatoulana
02.03.2022 5 z 5

Kde bych začala?
Tato kniha byla pro mě opravdu NĚCO. Když jsem do ní šla neměla jsem žádná očekávání. Velmi se mi líbila obálka (ta je dokonalá!) a okrajově mě zaujal příběh. A pak jsem začala číst a musím říct, že mi kniha vzala dech.
Příběh byl napínavý, dynamický a vyvolal ve mě spoustu emocí. Hlavní hrdinka Emilia byla úžasná. Ten její vývoj v průběhu knihy se velmi povedl. Líbilo se mi že nebyla stále jen statečná. Opravdu se bála ale dokázala se překonat.
Ira je úžasný Hříšný princ a nebudu lhát propadla jsem mu a hned bych se mu upsala.
Celý ten svět a jejich mytologie fungování magie a ty recepty se mi moc líbili. Díky této knize jsem si zamilovala Sicílii. První kapitoly knihy dokonce obsahují v podstatě i kuchařku. Navíc je to opravdu hezky napsané. Je tu i romanticky podbarvené ale nezasahuje to tolik do příběhu aby mu to vzalo to hlavní napětí a detektivní zápletku. Za mě se kniha opravdu povedla i když jsem popravdě jednu věc v příběhu předvídala dopředu ale poslední kapitola mě opravdu překvapila a nemůžu hodnotit jinak než kladně.
5/5 Tuhle knihu s čistým svědomím doporučuji všem

JessieEx
02.03.2022 4 z 5

Jsem moc ráda, že jsem si mohla knihu přečíst ještě před vydáním. Byla jsem trošku skeptická, protože YA fantasy mě poslední dobou baví méně a méně.

Království hříšných však mělo skvěle našlápnuto. Magie vsazená do našeho světa, Sicílie, restaurace s výborným jídlem, vyprávění v ich formě…díky tomu všemu mě kniha chytla hned od začátku. Četla se opravdu skvěle, těch necelých 400 stran uteklo jako nic. Dá se říct, že se tam stále něco dělo, ale potenciál knížky byl mnoohem větší a mohl být využit lépe.

Knížka tedy za mě měla trochu sestupnou tendenci, objevila se tu klišé a logické nesrovnalosti, ale díky skvělé atmosféře mě vlastně bavila až do konce a rozhodně se chystám na další díl!

TerryDee
02.03.2022 5 z 5

Od Kerri Maniscalco u nás již vyšlo Po stopách Jacka Rozparovače. Kniha byla velmi čtivá, měla skvělou atmosféru, postavy i prostředí. A zde tomu nebylo jinak. Pozdní 19. století, Sicílie, čarodějnice, pekelní princové, hate to love, démoni, vraždy a vyšetřování - to jsou klíčové pojmy Království hříšných, které Vás mají nalákat k přečtení.

Emilia a její sestra dvojče Vittoria jsou streghe - čarodějky tajně žijící mezi lidmi v sicilském Palermu, kde jejich rodina provozuje restauraci. Po celý život jsou vedeny k tomu, aby byly opatrné a obezřetné, neboť by bylo velmi nebezpečné, kdyby se odhalilo, že jsou čarodějnice. Vše se ale změní, když se začnou objevovat mrtvé čarodějky a především, když Emilia nalezne sestřinu mrtvolu. Poháněna smutkem a touhou po pomstě vyvolá démona, a ne ledajakého, ale rovnou pekelného prince Iru. I když jsou nepřátelé a je tu oboustranná nedůvěra, tak je to k sobě nebezpečně přitahuje. Nakonec spolu začnou vyšetřovat vraždu Vittorie i ostatních čarodějnic. Během toho se budou muset vypořádat jak s dalšími pekelnými prici, tak i s děsivými démony. Mají před sebou strastiplnou cestu.

Emilia na působila příjemným a sympatickým dojmem. Občas mi ale vadila její naivita a zbrklost. Někdy by nebylo naškodu, kdyby se řídila radami ostatních. A Ira!? Ten mě zcela okouzlil. Asi bych mu zaprodala svou duši, kdyby to po mně chtěl.

Kniha mě totálně dostala a já se do ní zamilovala. Po napínavém závěru nutně potřebuji další díl.