Království hříšných

Království hříšných https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/484481/bmid_kralovstvi-hrisnych-BJN-484481.jpg 4 696 696

Dvě sestry. Jedna vražda. Touha po pomstě, která rozpoutá peklo… Emilia a její dvojče Vittoria byly celý život nerozlučné. Jako streghe – čarodějky tajně žijící mezi lidmi – vědí, jak nebezpečné je upoutat na sebe pozornost. Pracují ve vyhlášené rodinné sicilské restauraci a žijí víceméně v utajení. Jenže jedné noci se Vittoria nevrátí domů. Nedlouho poté rozrušená Emilia objeví neuvěřitelně zohavené tělo svého milovaného dvojčete. Zničená Emilia přísahá, že za každou cenu najde sestřina vraha a pomstí se mu. I kdyby to znamenalo, že bude muset použít temnou magii, která je dávno zakázaná. Potom se Emilia seznámí s Irou, jedním z Hříšných – pekelných princů, před kterým ji už od dětství varovali. Ira tvrdí, že je na Emiliině straně a byl pověřen svým vládcem, aby vyřešil sérii vražd na italském ostrově, ve které je Vittoria zatím poslední obětí. Jenže když jde o Hříšné, nic není tak, jak se zdá…... celý text

Literatura světová Fantasy Dívčí romány
Vydáno: , King Cool

Kingdom of the Wicked , 2020

hana1039
17.05.2022 4 z 5

Začíná to skvěle, ale jsem se začala trošičku nudit, moc dlouho trvalo, než se začalo něco dít, chtělo by to víc akce, víc přímých vět a klidně o těch 50 stránek míň... nicméně, i tak se těším na další díly...

Vknihách
15.05.2022 4 z 5

Špecialitou knihy v našom preklade je okrem mapy,aj zachovanie talianskych výrazov. Ich preklad\význam je na začiatku knihy a rozhodne bude veľkou pomôckou v tlačenej verzii (pri e-knihe mi to bolo nanič ). Jedlá, význam mien či predmetov si počas čítania budete môcť nalistovať a táto možnosť pripomienky mi pri ebooku chýbala. Moja pamäť na mená a cudzie slovíčka je katastrofálna.
Priznávam,do úvodu som sa zažrala,no po pár stranách som sa začala nudiť. Keďže anotácia toho prezrádza dosť a ja som ju čítala (moja chyba!), až po tretine knihy sa to začalo rozbiehať a aj moje vlažné pocity sa menili,ohrievali. Prostredie Sicílie, talianska kuchyňa prevoňaná bylinkami, stará mama plná tajomstiev, introvetná knihomoľka Emilia ktorá, baží po pomste a vyriešení smrti jej sestry, čary, mágia, pekelní princovia... človek by si pomyslel- čo to bude za zlátaninu?!No Kerri to mala vymyslené celkom dobre. Vzťah\nevzťah hlavných hrdinov ma dosť miatol. Bol či nebol z vypočítavosti ako Wratha tak aj Emilie?!? Povedala by som ,že vzájomná chémia a slovné potýčky dokonale podfarbili tento vzťah,ale autorka mi nedovolila utvrdiť sa, či vyvrátiť úprimnosť alebo taktickú podstatu páru. Páčilo sa mi,ako si dej plynul a zrazu zvrat či odhalenie, ktoré prišlo ako blesk z čistého pekla. Symboly, prepojenie postáv, manipulácia, postupné odhaľovanie pravdy, Nonnine priznanie, šokujúce zistenia(napr.význam tetovania)a zápletky prevyšovali celkový dojem napriek ťažšiemu začítaniu sa, či správaniu Emilie v niektorých situáciách. Nakoľko kniha skončila záverom, aký by sa dal predpokladať pri knižnej sérii, sľubuje ešte lepšie pokračovanie. Predpokladám, že nastane zmena prostrediaa našťastie čakať sa dlho nebude

zirafinec
13.05.2022 5 z 5

Dala bych 5 hvězdiček, ale konec absolutně nedával smysl, takže jednu musím ubrat. Do konce byla kniha vynikající.

zaandulee
08.05.2022 4 z 5

Potrpím si na to, aby v knize byla alespoň nějaká romantika. Když se pustím do knihy, která se více zabývá fantasy světy, kouzly a dějem, přistupuji k nim s menším očekáváním, jelikož mě nikdy tolik nenadchnou. Proto jsem neměla nijak vysoká očekávání od této knihy, ale docela příjemně mě překvapila.

Období/místo, ve kterém se kniha odehrává mi sice moc nesedlo, ale jinak mi magie a svět přišel zajímavý. Hlavní hrdinku hodnotím taky kladně a TOHO pekelného prince jsem si opravdu oblíbila.

Tohle byla 2. kniha pojednávající o světě s démony, kterou jsem za předchozí týden přečetla, 1. byl Polibek bez duše. Musím říct, že mě předchozí kniha však zaujala mnohem více. Ne že by se mi ale tato kniha nelíbila, měla také své klady a dobře se četla, i když jsem se trochu musela prokousat začátkem.

Jsem velmi zvědavá, jak to bude pokračovat, protože kniha má velmi otevřený konec, což se dalo čekat, vzhledem k pokračování série. Určitě se tedy do něho pustím, zajímá mě jak to bude mezi hl. postavami.

Petra-1
07.05.2022 5 z 5

S odstupem pár dní si říkám, že se toho v knize moc nedělo.. Některé věci mi přišly nelogické, ale to může být způsobené i překladem.
Ale i po pár dnech mi kniha stále leží v hlavě a já přemýšlím na tom, jak to všechno bude dál. Dokonce přemýšlím, že si další knihu koupím v originále, protože nevydržím čekat na překlad.
Sympatické postavy. Hlavní hrdinka trochu naivní, ale kupodivu mě to u ní nevadilo.
Musím říct, že pro mě je to skvělý začátek série.

ydnac
06.05.2022 4 z 5

DOBRÝ ROZJEZD NOVÉ SÉRIE :-)

Kerri Maniscalco píše úžasně.
Jack Rozparovač se mi sice líbil víc, ale tohle je taky hezká pohádka :-)
Líbí se mi prostředí Itálie, mám ráda čarodějky a démony.
Moc se mi líbí kombinace fantasy s detektivkou.
Těším se na další díly :-)

petusska01
05.05.2022 4 z 5

Viac menej som plný počet hviez nedala kvôli veľmi veľmi pomalemu rozbehu a taktiež kvôli niekedy veľmi nelogickým činom Emílie. Lebo niekedy sa ozaj stačilo len opýtať (minimálne Nonny). Inak mi Emília prišla celkom sympatická, tvrdohlavá a neschopná sa čokoľvek nové naučiť a poučiť a potom zrazu mala moc. Som zvedavá co sa stane s Irom, ako to vlastne celé dopadne. V tejto knihe bol svet čarodejníc popísaný veľmi pútavo, spojený so 7 hriechmi a Talianskom. Dokopy to spolu ladilo a vytvorilo príjemný príbeh, ktorý samozrejme v tom najlepšom skončí.

Jana65
04.05.2022 5 z 5

Kniha přečtena velmi rychle a moc se líbila. Už se nemůžu dočkat pokračování. Rozhodně se pustím i do série Po stopách Jacka Rozparovače.

Sabča92
03.05.2022 5 z 5

Po přečtení Po stopách Jacka Rozparovače, která patří mezi nejlepší knihy roku 2021, jsem věděla že po další autorčině knize rozhodně sáhnu. A opět u mě zabodovala. Království hříšných je prvním dílem z trilogie, které letos vychází poslední díl v zahraničí. Celá kniha je vyprávěna z pohledu Emilie v ich-formě. Děj se odehrává na Sicílii v Itálii. Hlavní hrdinka miluje jídlo a připravuje různé lahůdky, proto nechybí spousta odkazů na jídlo, jmenuje se koření a vám se rozhodně budou sbíhat chutě. Jediný, kdo to příliš neocení jsou démoni a upíři v knize.
Hlavní hrdinka příběhu je Emilia, která je tichá, zamlká milovnice knih. V poslední době se s čarodějnými příběhy roztrhl pytel a já nejsem rozhodně proti. Mám ráda čarodějnice, upíry nebo démony a baví mě, když je příběh jiný. Království hříšných přináší opět spoustu starého známého, ale celé je to oblečeno do nového kabátu. K tomu si vezměte skvělé hlavní hrdiny, a italskou atmosféru a příběh je vyšitý. V knize je užito několik italských slovíček, ovšem všechny jsou přeloženy na konci knihy.
Celý magický systém v této knize je nesmírně fascinující. Pekelní princové jsou pojmenováni podle sedmi smrtelných hříchů, ale ani jeden z princů nenese český překlad svého hříchu - jejich jména zůstali v latině.

LiLLu
01.05.2022 5 z 5

Přiznám se, že knihu jsem vubec nechtela číst. V poslednich letech co se roztrhl pytel s YA knihama, jsem párkrát narazila na totální kraviny a YA uz vubec nečtu.
Ale byla jsem velmi velmi mile překvapená. Bohužel mi hodně vadil ich formát přítomneho času, ale dalo se to.
Jo knižka mě hodně bavila az jsem sama prekvapena.
Můžeme jen doufat, že se spisovatelka pokusi o něco i pro dospělé -pořádnou bichli natřískané fantasy světem...

evineckY
27.04.2022 4 z 5

První díl má dobře našlápnuto na pokračování.
Válčení mezi čarodějkami a démony, ale něco mi tam chybí.
Nejbolestnější je prozření, když vás bodne do zad nejbližší přítel.

Libris_Na_Ex
26.04.2022 4 z 5

Knihy od Kerri Maniscalco jsou pro mě ve dvou zásadních věcech stejné: mají naprosto skvělý námět, ale detektivní zápletku, kterou já prostě moc nemusím. A šla jsem do obou knih i přesto, že jsem to věděla, protože obě série mě neskutečně lákaly.
Království hříšných by mě asi bez vyšetřování vraždy bavilo víc, ale i přesto ode mě dostalo 4 hvězdičky, takže se mi i tak líbilo. Je to takový mix Po stopách Jacka Rozparovače (detektivní zápletka), Holubice a hada (enemies to lovers, čarodějnice a prostředí jedné konkrétní země, v HH to byla Francie, tady Italie) a The shadows between us (dark vibe). Kerri Maniscalco umí vystavot naprosto skvělou atmosféru a její hrdinové jsou dost komplexní na to aby mě zaujali, i když jsem se při popisu Iry bála, aby to pro mě nebyl jenom další temný tajemný týpek s černýma vlasama, ale ukázalo se, že mě to pořád ještě baví. Takže další díly určitě plánuju číst a tak trošku doufám, že mě budou nabit víc, protože už tam nebude ona detektivní zápletka.

Lutzinka
26.04.2022 4 z 5

Fantastico. Lepší, než jsem čekala.
Kniha dýchá Itálií, přípravy jídel tomu dodávají šmrnc.
Démoni byli skvělí, ale u čarodějek mi vadilo, že umíraly jako na běžícím pásu, aniž by se nějak víc bránily a hlavně Emilia byla taková rozporuplná.
Na jednu stranu spolupracovala celou knihu s démony, takže odvahy kopec, ale na druhou pak ji napadnou různé démonické příšery a ona doslova neudělá nic.
Kouzla skoro nepoužívá, rozhodně ne na svojí ochranu, což mi připadalo dost mimo. Celou dobu může jít za babičkou a chtít odpovědi, místo toho si hraje na Sherlocka Holmese.
Jinak zápletka dobrá, mělo to spád a fakt mě to bavilo.
Grazie mille

valika0302
22.04.2022 5 z 5

Fantasy čítam len príležitostne, keď dostanem chuť na príbeh odohrávajúci sa na inom svete. Prv som o tejto sérii netušila, no nedávno sa okolo nej spustil veľký boom, keďže ju vydávali aj v Česku aj na Slovensku skoro v rovnakom čase. Ja som si počkala na preklad od @vydavatelstvo.pandora a vyplatilo sa.

1.Kniha: Kingdom of the Wicked (Kráľovstvo hriešnych)
Prvá časť nám predostrie prostredie v ktorom sa príbeh odohráva (aj keď potom ďaleko v príbehu sa dostaneme aj do iného sveta). V Palerne žijú dve sestry (dvojčatá) Emilia a Vittoria, pričom každá z nich má inú osobnosť. Emilia je viac utiahnutá, radšej zostane doma a číta knihy (preto som si ju veľmi obľúbila) a Vittoria je skôr rebel vyhľadavajúci nebezpečenstvo, čo sa jej aj stane osudným. Hneď na začiatku príbehu je Vittoria zavraždená, pričom Emilia ju nájde ešte v čase, keď je pri nej jeden zo siedmych princov pekla. Keď na seba Emilia upozorní s cieľom zachrániť sestru, princ zdrhne, no zanechá po sebe dýku. Emilia je po smrti svojho dvojčaťa odhodlaná vypátrať jej vraha a pomstiť jej smrť. Pomocou dýky sa pokúsi princa Wratha privolať, čo sa jej aj podarí, pričom pri privolávaní vysloví aj kúzlo, ktoré je veľmi silné a poznačí ich oboch. Ďalej môžeme sledovať vývoj ich vzťahu, ktorý je typický hate to love, postupne sa začnu zbližovať a Wrath jej začne pomáhať vypátrať vraha a ochraňuje ju. Koniec je šokantný a to až do takej miery, že som nemohla čakať na preklad druhej časti a pustila sa do nej v angličtine. Ešte stále ju čítam, no po dočítaní vám určite dám recenziu aj na druhú časť. Pre tých, ktorí nečítajú v angličtine mám dobrú správu, na jeseň má Pandora v pláne vydať aj druhú časť. Kto sa teší?

Veľmi sa mi spracovanie a preklad od @vydavatelstvo.pandora páči a určite vám túto knižku odporúčam, kto má rad fantasy prepletenú s romantikou, príde si na svoje. Ja som tento žáner čítala po veľmi dlhej dobe a ani som si neuvedomila, ako veľmi mi chýbal.

ChristineGilgun
22.04.2022 5 z 5

Tak tímhle jsem si byla jistá už podle anotace, a trefila jsem se.
Z tohohle temně magickýho světa s detektivní zápletkou a nádechem krásné Sicílie jsem unešená,nejsou tu podle mně žádný zbytečný pasáže a děj hezky odsýpá.
Těším se na další 2 díly :)

Jenny46
21.04.2022 4 z 5

"Myslela bych si, že to Nonna zase přehání s pověrami. I když mi v žilách proudí magie,
nikdy jsem nevěřila příběhům, které nám vyprávěla. Byly příliš neskutečné."

Záhadný příběh vraždy, nadpřirozené prvky a kouzlo tohoto světa se mi dostal pod kůži. Příběh, který je založen na historických událostech, nádherná magická atmosféra...
Úžasné recepty až se sliny sbíhají, když vaří italská starověká jídla.
Těším se na další dobrodružství Emilie a Iry, příjemná oddechová fantasy

houdkic
20.04.2022 3 z 5

Hodne jsem se na tuto knihu (celkove serii) tesila, ale abych rekla pravdu, tak me to zas tak moc nezaujalo. Zacatek byl fajn, hlavne se mi moc libilo prostredi Italie a vyuziti italskych slovicek (Italie je totiz moje srdcovka), ale pak to zacalo trochu drhnout?

Chvilemi mi to prislo hrozne unahlene, prilis jednoduche a nevysvetlene, celkove i nelogicke.

Zatim jsem se jeste nerozhodla, jestli se pustim i do pokracovani, tak uviidme, az se mi to trochu rozlezi.

2,5 bodu

Nelajza
20.04.2022 5 z 5

Já si to prostě užila. Není to dokonalé a asi mi tam chybělo troch kouzla a logiky, ale miluji démony, anděly, čarodějky a podobné... takže tak...;)

9/10

sebemi
16.04.2022 2 z 5

Navnadilo mě tak vysoké hodnocení tady, ale jsem trochu zklamaná. Něco tomu prostě chybí, i když se to dobře čte a námět je velmi zajímavý. U některých scén mi chybělo vysvětlení, prostě se to a to takto stalo,to mi nestačí a přišlo mi hloupé, proč se hlavní hrdinka neptala na zjevně důležité věci, které mě napadaly při čtení, byl to úmysl nebo je tak naivní? To mě štvalo, plus teda, že by byla nějaká love story mezi ní a Irou, já ji teda necítila. No aspoň ten závěr to zachránil a snad další díl bude lepší.

Turante
13.04.2022 5 z 5

Tak tohle se četlo samo a moooc se mi to líbilo! Kombinace pekelných princů, magie, čarodějek a Itálie, prostě bomba. Ale kruciš, to vážně ten konec musel skončit takhle?! Kdo má vydržet do dalšího dílu! Doufám, že bude už na podzim!