Království hříšných

Království hříšných https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/484481/bmid_kralovstvi-hrisnych-BJN-484481.jpg 4 692 163

Dvě sestry. Jedna vražda. Touha po pomstě, která rozpoutá peklo… Emilia a její dvojče Vittoria byly celý život nerozlučné. Jako streghe – čarodějky tajně žijící mezi lidmi – vědí, jak nebezpečné je upoutat na sebe pozornost. Pracují ve vyhlášené rodinné sicilské restauraci a žijí víceméně v utajení. Jenže jedné noci se Vittoria nevrátí domů. Nedlouho poté rozrušená Emilia objeví neuvěřitelně zohavené tělo svého milovaného dvojčete. Zničená Emilia přísahá, že za každou cenu najde sestřina vraha a pomstí se mu. I kdyby to znamenalo, že bude muset použít temnou magii, která je dávno zakázaná. Potom se Emilia seznámí s Irou, jedním z Hříšných – pekelných princů, před kterým ji už od dětství varovali. Ira tvrdí, že je na Emiliině straně a byl pověřen svým vládcem, aby vyřešil sérii vražd na italském ostrově, ve které je Vittoria zatím poslední obětí. Jenže když jde o Hříšné, nic není tak, jak se zdá…... celý text

Literatura světová Fantasy Dívčí romány
Vydáno: , King Cool

Kingdom of the Wicked , 2020

lenka8617
19.09.2022 5 z 5

Tak tohle byla jízda. Kniha se sice že začátku trochu vlekla, ale je mi jasné, že bylo potřeba se že začátku se vším seznámit a zjistit co a jak funguje. Emilia byla skvělá, žádná "nadupaná" superžena, ale taková "normální čarodějka". Věřím tomu, že touha po pomstě je dostatečně silná, aby člověka postupně změnila a on zvládl i nemožné... Ira byl také takový "správný zaporák". Docela jsem si ho oblíbila, neřáda. :-)
Několikrát během čtení jsem změnila svůj názor na to, kdo je vrahem čarodějek a nakonec to byl opravdu ten, koho jsem podezřívala nejvíce...
Teď jsem ale jen zklamaná, že druhý díl vyjde až v listopadu. Nevím, jestli vydržím čekat.

nikiss76
18.09.2022 4 z 5

(SPOILER) Kdybych to měla shrnout dvěma slovy, tak bych řekla fantasy detektivka. Příběh dvou hrdinů z nepřátelských světu, kteří i přesto, že by se měli nenávidět, vůči sobě chovají různou škálu emocí, především nedůvěru a přitažlivost. Kniha se velmi dobře četla, námět byl velmi originální, ale ta vyšetřovací část trošku skřípala.
Emilia se snaží vyřešit vraždu svého dvojčete a je ochotná pro dopadení vraha udělat cokoliv i zaprodat vlastní duši a nebo si na pomoc přivolat pekelného prince. Každý z nich má své vlastní důvody pro dopadení vraha, a proto se rozhodnou spolupracovat. Postupem času si mezi sebou vytvoří zvláštní a velmi křehký vztah, které jim boří veškeré vztyčené bariéry. Honba za vrahem se vcelku táhne a točí se v kruhu. Tato část byla z mého pohledu nedomyšlená a zbytečně zamotaná.
Ovšem část, kdy temný princ začal objevovat kouzlo italského jídla, především teda toho sladkého, mi přišla zábavná. Po celou dobu četby jsme se vlastně nedozvěděli princovo jméno a já umírám touhou to v dalších díle zjistit. Taky by mě zajímalo, jak si Emilia povede jako pekelná královna.

Vikinka224
15.09.2022 5 z 5

Ze začátku byl dej pomalý, ale postupně se to rozjelo a nemohla jsem se odtrhnout.
Emilia byla fajn, líbilo se mi, že to není žádná perfektní ultramegasupersilná hlavní hrdinka, jako třeba z knih Maasové, ale pořád byla statečná a docela i uvěřitelná. Dopředu ji hnala smrt její sestry, kterou chtěla rozklíčovat, což je docela uvěřitelný motiv.
Ira byl naprosto okouzlující, tyto temné rádoby záporáky prostě žeru.
Na druhý díl se určitě chystám.

Adney
08.09.2022 5 z 5

(SPOILER) Po začátku jsem knihu odložila, bylo to trochu pomalé.. Ale potom se četla jedním dechem. Byla to kniha přímo pro mě, protože čarodějky a démoni, to je moje.
Musím tedy říct, že téměř celou knihu jsem přemýšlela nad tím, jak mohl jen tak upustit svou dýku? Není možné..
A teď po dočtení přemýšlím,jestli mě tak skolila ta rýma anebo mi něco uniklo. Asi potřebuji další díl. Do té doby můžu aspoň doufat v romantický konec.

Paja.92
05.09.2022 5 z 5

Kniha, která za mě má jednoznačně úžasnou atmosféru a vtáhne vás do děje hned od začátku. Zpočátku je rozjezd pomalý, jelikož si musíte zvyknout na nové prostředí, ale jakmile vás autorka zasvětí do svého světa plného démonů, čarodějnic a navnadí vaše chuťové pohárky v rodinné restauraci, může začít honba za vrahem.

Kniha má jak romantickou linku, tak detektivní i nadpřirozenou, takže si myslím, že má rozhodně, co nabídnout. V knize nebyla žádná hluchá místa a četla se jedním dechem.

Pokud máte rádi oddechové temné fantasy s romantickou zápletkou, rozhodně si tuhle knihu nenechte ujít.

HadleysHope
03.09.2022 5 z 5

Těžký rozjezd, jen co je pravda, ale pak je to strhující, napínavé a ke konci - no, prostě jedna báseň, tedy spíš bašta.

andrejci
01.09.2022 5 z 5

Ze začátku jsem se nemohla pořádně s příběhem sžít. Od autorky jsem četla obě dvě předchozí knížky a moc se mi líbili. Tak jsem se bála abych tady nebyla zklamaná. No, a pak nastal obrat o 180 stupňů a já musím říct, že jsem nadšená.
Prostředí, kde se děj odehrává je krásné. Autorka moc pěkně popsala sicilkou atmosféru. Krásně do toho zakomponovala i tradiční jídlo a slovník. Krásně to na mě dýchlo atmosféru moře a Itálie.
Postavy za mě byly hodně sympatické. Samozřejmě nejlepší byl Ira. Temný princ, kterého jsem si moc oblíbila. Ale Emilia taky nebyla špatná. Nepřišla mi tak naivní jak některé hrdinky bývají. Téma čarodějek dostalo nové zpracování a tady se mi to moc líbilo.
Dějově to taky nebylo vůbec špatné. Jsem ráda, že se do toho autorka přidala i něco z detektivky. Ty umí psát opravdu dobře. Navíc tady nenastal milostný troúhelník takže tady má u mě autorka velké plus. No a ten konec. Skončilo to v nejlepším a já doufám, že v nejlepším to bude v druhém díle i pokračovat.
Autorka píše čtivě a i když mi na začátku trvalo se k příběhu dostat něco mě nutilo číst, pořád dál a dál.
Navíc musím ještě pochválit obálku. Ta se mi moc líbí.
Nakonec bych to zhodmotila jakou příjemnou, čtivou, hezkou, temnou a vtipnou fantasy u které se teším na další díl.

Veju007
28.08.2022 5 z 5

Království hříšných je temná, démonická fantasy o čarodějce Emilii, jejíž dvojče je brutálně zavražděno a o její snaze odhalit vraha. Báchorky o sedmi hříšných princích, kdy každý zosobňuje jeden ze sedmi smrtelných hříchů, se velmi záhy ukážou jako pravdivé a Emilie se ocitá uprostřed bitvy o záchranu lidského světa a udržení všech démonů za rozpadající se pekelnou bránou.

Naprosto famózní čtení, hašteření Emilie a Iry, prince hněvu a boha války je skvostné, napínavý děj, který narušují intriky dalších princů a postupné odhalování temného a děsivého proroctví.

Ach, tohle fakt stálo za a já už se nemůžu dočkat podzimu a druhého dílu.

PetraKysova
27.08.2022 4 z 5

Tak toto bola moja druhá kniha od danej autorky (prvá bola po stopách jacka rozparovača) a musím povedať že sa mi páči štýl písania autorky. Áno nájde sa tu pár múch v deji (prebiehanie do jaskyňe a späť a podobne). Hlavná hrdinka bola taká ako sa na young adult fantasy čaká. Nie som cielovka takže som sa s nou nevedela stotožniť (mám už pár rokov viac takže by som veľa veci riešila inak ale to by kniha trvala asi 10 stránok).
Čo musím vyzdvihnúť je dej. Veľmi zaujimavo zasadený do Talianska a čarodejnice a démoni z pekla, proroctvo o zkáze. Prečo nie. Je to oddychová kniha. Nepáči sa mi že sa poslednú dobu všetky fantasy prirovnávajú k Sarah J. Mass. Potom majú od kníh veľa očakávaní a čitateľia sú sklamaný. Nie nie je to Mass to je pani autoka ktorá to má do detailov premyslené. Toto je proste príjemné čítanie ktoré keď prižmúrite jedno očko tak môžem povedať že naozaj kvalitné čitanie.

Nelly
24.08.2022 4 z 5

Zajímavá, opravdu démonická fantasy. Trošku náročnější na zapamatování jmen princů (jejich hříchů - pomůže poznámka na konci knihy) a pochopení kletby, na které stojí děj (více asi objasní i další díly). Jinak je to ale čtivé - jen mi poněkud vadilo, že není zcela ujasněno časové období, kdy se děj odehrává (trošku matoucí indicie) - ale není to pro podstatu děje asi klíčové. Do dalších dílů se určitě pustím, protože tady mi spousta věcí uniká...

lucakuca
21.08.2022 3 z 5

Z téhle fantasy jsem rozpačitá. A mrzí mě to. Čtivé ano, sexy záporák no jejda, hrdinka naivka no a jaká! A pořád mi to není dost dobré až sama nechápu, kde se ta moje škarohlídost nad knihou bere.
Připadala jsem si jako na tenise. Hrdinka běhala pořád sem a tam a nic z toho - z jeskyně, do města, do jeskyně, do města okouknout mrtvolu, zpět do jeskyně, zase se něco děje ve městě, šup tam a zase zpátky.
To prostředí Itálie mě nadchlo. Snad nikdy jsem ještě nečetla fantasy z této oblasti.
Celkově příjemné čtení.

Alíček83
17.08.2022 5 z 5

Knížka se četla dobře. Napínavý děj. Moc se mi líbili zápletky s démonickými princi i jejich démony, to mělo spád. Ira byl super borec. Ale ten konec jsem nějak nepobrala. Proč na to přistoupila? A je vrah opravdu vrah (i když jsem ho podezírala, ale pořád mi tam ještě něco nesedí)? Fakt jsem zvědavá na další díl.

Noeni
13.08.2022 5 z 5

Minulý rok jsem četla Po stopách Jacka Rozparovače, což je výborná kniha, jejíž styl psaní mi ohromně sedl, stejně tak celý příběh a postavy. Království hříšných je již druhá kniha, která mě dostala a je zkrátka naprosto brilantní.

Emilia je velmi sympatická, inteligentní a odvážná hlavní hrdinka, která mi okamžitě přirostla k srdci, několikrát jsem se o ni fakt bála a moc jí fandím. Iru jsem si rovněž dost oblíbila, ačkoliv si pořád nejsem úplně jistá tím, co si o něm mám myslet. Ale propracovanost jeho charakteru je excelentní. A ta chemie mezi ním a Emilií... s tím jsem se už dlouho v knize nesetkala.

Všudypřítomná tajemná atmosféra plná magie mě naprosto okouzlila, stejně jako popisy řešení vražd, pátrání po vrahovi, popisy míst, jídla, postav a jejich pocitů. Opravdu nádherná a povedená kniha, již rozhodně doporučuju. Kerri Maniscalco jsem si oblíbila ještě víc a nemůžu se dočkat dalších knih.

badliar_id
06.08.2022 4 z 5

4.5/5 *

"You always have the power of choice, even when those choices seem limited. Never forget that."
"Love is the most powerful magic. Above all else, remember that. It will always guide you where you need to go."
***
Po delší době jsem sáhla po fantasy knize a jsem za to neskutečně ráda!!
Království hříšných mě zaujalo svou anotací a kniha byla dost populární v zahraničí, takže jsem měla velká očekávaní. A jsem ráda, že nejsem zklamaná, protože toto byla jízda.
Je to moje druhá kniha o čarodějkách (aspoň myslím:d), kterou jsem četla a ten vibe mě dost baví..
Hlavní hrdinku Emilii jsem si hned zamilovala a to samé hlavního hrdinu Iru (*mrkmrk*).
Jejich společné scény byly boží xdd (enemies to lovers trope).. Těším se na ně v pokračování!!
Vůbec jsem netušila jak se celá kniha bude vyvíjet, sice mi bylo pár věcí hned jasných, ale většinu jsem vůbec nečekala a pak čučela překvapením :D.
Konec mě totál vyvedl z míry lmaoo :D.. No jsem zvědavá na druhý díl a už se na něj těším.
Pokud nad knihou váháte, tak si jí určitě přečtěte. Já jí na 100% doporučuju!!

aquaver
31.07.2022 5 z 5

Tohle byla pecka. I přes celkem veliké očekávání, kniha mile překvapila. A ač jsem na konci nebyla překvapená a čekala jsem to, bavila mě každá stránka. Emilii, celou její rodinu a Iru jsem si oblíbila. A jsem dosti zvědavá jak bude tato skvěle naběhla série pokračovat. Jen mám teď problém, že nevím jak vydržím čekání na další díl :( Asi jsem si to přečetla moc brzy. Určitě doporučuji

dontbullshitme
30.07.2022 4 z 5

Kniha se čte rychle, téma čarodějnic mám taky moc ráda a celkově to není špatné čtení, jen mi vadilo, jak hloupoučká hlavní hrdinka je. Já vím, že bez chyb by se děj nemohl posouvat, nebylo by drama a podobně, ale to bylo pořád něco. Vždy mě pobavilo, když byla Emilia varovaná svou intuicí, že někam nemá chodit, ale pokaždé si řekla meh, jdu. Možná kdyby to tam nebylo zmiňováno, nebilo by mi to tolik do očí, nevím. Ale jinak doporučuju, pokud si chcete oddechnout. :)

Arlienen
23.07.2022 4 z 5

(SPOILER) Knihu jsem si vybrala na svou dovolenou, kde jsem byla vyvalená na pláži a užívala jsem si mořský vzduch. Díky tomu moři jsem se mohla lépe vžít do atmosféry, která vládla na Sicílii. Kerri píše super čtivě a napínavě. Líbila se mi detektivní linka. Vůbec jsem netušila, kdo je vrah. Na konci mě to dost překvapilo, když jsem ho zjistila.
Dlouho jsem nečetla fantasy knihu, kde by figurovaly čarodějky anebo démoni. Moc se mi to líbilo.
Emilia a Ira - chemie mezi nimi pekelně nabitá. Divím se, že autorka jim nedopřála více intimních scén.... Na ně jsem celou dobu čekala a ono nic.... :-D
Druhý díl si rozhodně musím přečíst, protože mě zajímá, co Emilia vyvede v pekle!

Ahmose
23.07.2022 4 z 5

Táto kniha je dobrou letnou jednohubkou. Myslím, že som urobil chybu, keď som od nej očakával viac a z toho pramení moje jemné sklamanie. Kniha začína veľmi sľubne. Čitateľ sa zoznamuje s hlavnou postavou, fungovaním mágie a celý tento proces je popretkávaný vôňami talianskej kuchyne. Ako však kniha plynula, tak som mal pocit, že hlavná hrdinka postupne akosi stráca iskru. Kým zo začiatku na mňa pôsobila inteligentne, vyspelo a zodpovedne, tak postupne sa sklzla na uvažovanie naivného dvanásťročného dievčatka. A toto nie je zrovna vývoj postavy, ktorý by som v knihe rád videl. Inak čo sa týka štýlu písania, použitého jazyka, ostatných postáv a celkového dojmu, tak som celkom spokojný. Aj keď som si myslel, že Kráľovstvo hriešnych sa bude niesť v oveľa temnejšej atmosfére a že autorka pôjde oveľa viac do hlbky. Ak hľadáte knihu na pláž, k bazénu, niečo pri čom budete chcieť vypnúť, ale nemáte chuť na klasickú presladenú romantiku, tak si myslím, že Kráľovstvo hriešnych by mohla byť správna voľba.

padajicidvere
20.07.2022 3 z 5

(SPOILER) Z knihy mám dost smíšené pocity. Chyběla mi časová osa doby, protože popis okolí, prostředí a oblečení..bylo celkem slabé a rozhoupalo se to víc až ke konci knihy. A co ty výrazy jako "rovnice", to zapadá do kontextu doby? Mimochodem, v katakombách je démon a nikdo o něm neví? Nepůsobí rozruch. Tak jak se živí? Sedí na zahrádce restaurace, tzn. venku, a napadne ji démon, začne utíkat. Opravdu tam nikdo při běhu nebyl? Žádný člověk? A proč jí sakra Ira nepomohl už na začátku napadení? Během toho všeho mu dá svobodu, ale on tam pořád je, dohoda platí neplatí? Učí ji řeč těla, ale nakonec to vyzkouší jen jednou.. Je příšerná lhářka, ale pak se sama sobě chlubí, že lhát umí skvěle.

Na druhou stranu, napětí nechybělo, ani překvapení. Nic se nevleklo ani netáhlo. Příběh se četl jedna báseň. Popis jídla byl fantastico! Zápletka je originální a celkově je námět zajímavý. Nevím jak to autorka udělala, ale nakonec se nemůžu dočkat dalšího dílu.

Teď to hlavní. Ira. No takže takhle, už je na seznamu mých knižních manželů :D Co se týče jeho bratrů, především ten chamtivý..sympaťák. No uvidíme.. :D

Gleam
19.07.2022 2 z 5

Podle pětihvězdičkových komentářů bych čekala něco, co mě chytne a nepustí. Nechytlo a jsem ráda, že jsem dočetla. K vodě na plovárnu vlastně skoro ideální, nenáročné čtení. Čekala jsem, kdy se příběh zvrtne v klasickou červenou knihovnu, to se překvapivě nestalo, do dalšího dílu série ale nemám odvahu.