Královská dcera z Erinu

Královská dcera z Erinu https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/110727/bmid_kralovska-dcera-z-erinu-v4f-110727.jpg 5 61 14

Moderní zpracování staré keltské báje o věrné lásce královské dcery a mladého válečníka.

Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Albatros (ČR)

Die Königstochter aus Erinn , 1971

Vendula897
21.04.2023 5 z 5

Irská legenda, kterou jsem četla v13 letech a moc ráda jsem po ní sáhla i v letech, kdy mi je podstatně více. Krásný, milý příběh lásky , který rozněžní den. Doporučuji.

kate9326
08.04.2023 4 z 5

Moc pěkná knížka, i když mohla být delší. Některé kapitoly mají odstup mnoha let,
kdy se mohlo jistě něco udát, i například vedlejším postavám.
Konec není pohádkový, což to trochu kazí.

Striberka
01.12.2021 5 z 5

Krásný a hluboký příběh opravdové lásky. Škoda, že se knížka nedočkala nového vydání. Jak ráda bych ji koupila jedné mladičké slečně.

barnemo
16.04.2021 5 z 5

Krásný příběh a krásné ilustrace :-).

Sabrielka
22.03.2020 4 z 5

Kniha byla dobrá. Nejvíc se mi ale líbil začátek. Velmi pěkné citáty.

ADE138
14.03.2020 5 z 5

Nádherně převyprávěná irská legenda. Knížku jsem si oblíbila v pubertě a líbí se mi i po mnoha letech. A nadšená je z ní i moje dcerka

Damato
15.11.2018 5 z 5

Také patřím mezi ty, co knihu četli v dětství ( přesně si pamatuji , jak mi ji u pololetního vysvědčení naši dávali a já v lednovém večeru s pocitem "dobře odvedené práce" v posteli usínala s touto přenádhernou knihou ) a po přečtení se kniha musela stát součástí mé knihovny. Do dneška ji umím převyprávět ( to jen jako dodatečná informace pro ty, kdo se mě večer zeptají- jo a kdys ji tak asi četla?A to si ji opravdu pamatuješ? :-))) ), zaujal mě hlavně úžasný vztah královští rodiče a dcera Grainne , vztah mezi Grainne a její jakoby chůvou Finngualou, která se objevila odnikud v den jejího narození a tak vztah královské princezny k milovanému koni Labutkrásce - prostě čtení pro holky v - ...nácti letech, jak vyšité. Romantika, velká láska , trochu reality, protože ne všechno má vždy tak dobrý konec, kdy se obejdeme bez slziček...

ladyfromskye
05.01.2018 5 z 5

Jeden z nejkrásnějších příběhů, které lidská kultura má. Navíc autorka ho převyprávěla velmi citlivě, s obrovským zanícením. Proto je Královská dcera z Erinu dokonalá.

gleti
18.10.2017 5 z 5

První knížka, která mě ovlivnila na celý život. A nejen proto, že je o věrné lásce, která prošla mnohými strázněmi.
Autorčino "jsou dobré dny a špatné dny. obojí pominou..." je jedna ze základních životních lekcí.

EliaBooks
24.08.2016 4 z 5

Knížka na mě hodně zapůsobila jen se pořád nemůžu rozhodnout jestli spíše pozitivně nebo naopak.... Každopádně se mi kniha líbila až na konec a pasáž kde se do sebe zamilovali. Taky přece nejdu jen tak po ulici a neřeknu nějakému klukovi co se mi líbí :,, Aáá, miluju tě. Vezmeš si mě?" Ne vážně, neříkám, že neexistuje láska na první pohled, ale tohle už mi přišlo trochu moc ... :) Ale jinak rozhodně doporučím přečíst :)

elizabeth_ba
17.02.2016 5 z 5

Kromě knihy "Hra na Betsy Bowovou" je tohle zpracování staré irské legendy jedna z knih v dospívání, která mi utkvěla dodnes (tj. téměř 30 let) v paměti. Možná někdy znovu přečtu. Kromě výše zmiňovaných dvou už jen "Láska a válka" z edice Antické prozy.

notburga
14.07.2014 4 z 5

Krásně zpracovaný příběh z pahorkatin Irska :) Spíš pohádkově vyprávění, ale to ničemu nevadí. Ráda se k ní zase někdy vrátím :)

Aenag
17.11.2012 5 z 5

Stará irská báje plná lásky, jak si ji představuje mladá princezna a obětuje pro ni všechno, jen aby byla s tím, koho miluje.
Tato knížka patří stále mezi mé nejoblíbenější a snad tam i zůstane.:)

vikaa
15.08.2012 5 z 5

Moje zamilovaná knížka z dětství, kterou miluji dodneška. Dojemný a zároveň krutý příběh s pohádkovými motivy. Ani na okamžik jsem nepochybovala, že se příběh přesně takhle (nebo alespoň hodně podobně) odehrál i ve skutečnosti.

mýty a legendy Irsko keltská mytologie irská mytologie

Barbara Bartos-Höppner
německá, 1923 - 2006