Královny válečnice: žezlem a mečem

Královny válečnice: žezlem a mečem https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12684/bmid_kralovny-valecnice-zezlem-a-mecem-DWt-12684.jpg 3 5 3

Galerie významných žen válečnic, které ovlivnily světové dějiny. (Od pozdního keltského období po současnost). Sledujeme osudy královen, které se staly symboly bojovnosti a válečnictví a nebo byly k této roli donuceny. Autorka nás seznamuje s mnoha osudy žen od keltské Boadicey, palmýrské královny Zenobie, přes Matyldu Toskánskou, Isabelu Kastilskou, Alžbětu I., Kateřinu Velikou až po "železné dámy" 20. století - Goldu Meierovou, Indiru Gándhíovou a Margaret Thatcherovou.... celý text

Literatura faktu Historie
Vydáno: , Garamond

The warrior queens , 1988

Beltrix
03.03.2024 5 z 5

Velmi čtivá historická práce, která je však pochopitelně ovlivněna dobou, v níž byla napsána, proto není již stoprocentně aktuální. Nicméně velmi dobře představuje nejrůznější výrazné ženské osobnosti z různých koutů světa. Výtku bych měla jedinou - chápu, že je Boadiccea důležitou historickou postavou, přesto je však jejímu příběhu (částečně opakovanému při porovnávání s dalšími královnami) věnováno neúměrné množství času.

Sisssi
05.09.2022

Populárně naučná kniha, kterou autorka zkompilovala na základě starších prací. Není to žádné veledílo, ale určitou úroveň si autorka drží. Tedy, až na občasná sklouznutí k některým překonaným domněnkám. Jako oddechovka dostačující.

WEIL
12.08.2011

Když si to situace žádala, tak i královny musely vyslat vojsko kam potřebovaly.

Ale Margaret Thatcerová či Indira Gándhíová že by byly královny? Premiérky.