Královna Alžběta II. - Pamětní album k diamantovému výročí vlády

Královna Alžběta II. - Pamětní album k diamantovému výročí vlády https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/127922/bmid_kralovna-alzbeta-ii-pametni-album-k-maC-127922.jpg 5 24 6

Před královnou Alžbětou II. jen jediný britský monarcha vládl šedesát let. Diamantové výročí její vlády v roce 2012 bude proto v každém slova smyslu historickou událostí. Oficiální pamětní album mapuje každý rok královnina života od dětství do současnosti a představuje jak nedocenitelného průvodce vlastním výročím, tak obrazový životopis ženy, kterou oslavuje. Zájmy a činnosti Její Výsosti ilustruje na 300 vyobrazení, mezi nimi diamantové šperky, královské odznaky a insignie, dary od rodiny, přátel a hlav států, osobní a oficiální dokumenty, výběr obrázků královniných nádherných šatů a další předměty z královských sbírek. Některé z těchto fotografií jsou zveřejněny poprvé v historii jako součást upomínky na událost, jaká ve světě britské monarchie takřka nemá obdoby.... celý text

Literatura světová Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , Slovart (ČR)

Queen Elizabeth II: A Diamond Jubilee Souvenir Album , 2012

Jane2016
29.12.2023 5 z 5

Jestli je nějaké téma moje guilty pleasure, tak je to královská rodina! Četla jsem tolik knih, viděla tolik filmů a seriálů, že je to na jednoho člověka snad příliš! Každopádně, když jsem pod stromečkem narazila na tuto knihu, měla jsem obrovskou radost!

Knížka je plná fotografií, některé byly i dosud nezveřejněné! Já si knihu opravdu moc užila a bavila mě. Pokud máte stejně jako já rádi královskou rodinu, tak by Vás tato knížka rozhodně neměla minout.

hanka24
15.11.2022 5 z 5

Album fotografií s popisky za dobu vlády královny Alžběty do roku 2012. Jsou zde i dopisy, které psala jako malá.

natynka21
02.02.2022 5 z 5

Kniha je skvělým přehledem života pozoruhodné panovnice, která letos oslaví (již oslavila) 70 let na britském trůnu. Kniha postupuje chronologicky od narození Alžběty až po rok 2012, kdy oslavila diamantové výročí vlády. V knize je obsaženo spoustu fotografií, dopisů a dokumentů a čte se velice snadno. Bůh ochraňuj královnu! :)

Cokomilka86
31.01.2022 5 z 5

zajímavý přehled života královny Alžběty 2. Cením si dosud nezveřejněných fotek, dopisů a dokumentů. A zajímavosti nejen o špercích. Myslím že, každý kdo se zajímá o Alžbětu či monarchii, měl by si tuto knihu přečíst. Buch ochraňuj královnu!

4444913
11.04.2019 4 z 5

Hezky udělaná kniha k výročí.Nejvíc si cením nepříliš známých fotek,texty vztahující se k jednotlivým rokům jsou až příliš stručné

Honey19
13.03.2017 4 z 5

Kniha plná krásných fotografií. K počtení toho moc není, ale za tímto účelem jsem ji ani nekupovala.

Velká Británie Alžběta II., královna, 1926-2022 královská rodina medailony osobností

Autorovy knížky

2012  95%Královna Alžběta II. - Pamětní album k diamantovému výročí vlády