Kraď jako umělec

Kraď jako umělec https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/138173/bmid_krad-jako-umelec-7JP-138173.jpg 4 443 92

Umělec Austin Kleon dospívá k moudrému závěru, že absolutní původnost v jakékoli oblasti tvorby je v digitální době nedosažitelný cíl. Vše, co vytvoříme, je produktem naší zkušenosti, a naše zkušenost je souhrn všeho, co prošlo našimi geny a smysly. Je nutné se s tím smířit. Tvorba už bude VŽDY krádež. Teď jde o to, jak krást (tvořit) se ctí: tedy tak, abychom navzdory všem výpůjčkám přinesli něco nového a měli z výsledků naší práce radost.... celý text

Literatura naučná Osobní rozvoj a styl
Vydáno: , Jan Melvil

Steal Like an Artist - 10 Things Nobody Told You About Being Creative , 2011

pkweb.eu
16.09.2019 5 z 5

Textu v knize mnoho není, ale za to myšlenky jsou dost nahutněny (vyjma posldních kapitol). za mě lepší než zdlouhavé okecávání.

michaela.97
21.07.2019 5 z 5

Stejně jako u "Konec prokrastinace" miluju to zpracování. Jsem vizuální typ a tyhle knížky mě vážně baví. Jako člověk, co se do budoucna živit uměním chce a umění studoval jsem nadšená. Samozřejmě vám obsah nepředá moudro světa, ale nenásilnou a mnohdy humornou formou dokáže zprostředkovat a předat myšlenky, které dají víc než 200 stran A4 odborného textu. Autor dal dohromady několik obyčejných rad ze života, která by (alespoň nám začínajícím) umělcům mohla podat pomocnou ruku :) A já jsem pro. Rozhodně se k jejímu obsahu budu vracet. Ráda.

Bomber
18.07.2019 3 z 5

Lze snad doporučit lidem do 30 let, kteří teprve s kreativní profesionální prací nesměle koketují. Dozvíte se koho si vzít za životního partnera (víceméně sluhu či služku - dle sexuální orientace), že není dobré fetovat, ale raději si sám vařit, uvážlivě pajcovat z internetu, nalepit se na někoho talentovanějšího a najít si raději i jinou práci než to, co vlastně chcete dělat. Po třiceti letech vlastní, kreativní práce grafika a fotografa navíc nelze, než s mnoha věcmi v knize - slušně, ale rozhodně - nesouhlasit. Takže pokud jste mladí, nevíte o kreativní práci naprosto nic a potřebujete jakoukoli motivaci, snad může být pro vás i tato poněkud chaotická příručka něčím přínosná. Navíc uznávám, že knih, které se zabývají podobnými tématy, je u nás jako šafránu. Takže to koneckonců zkuste, ale zase tak moc si od toho neslibujte.

lushi
20.03.2019 3 z 5

Kniha se vyrovná jednomu článku, ale je moc pěkně zpracovaná, snadno se v ní orientuje a mě v několika věcech hodně obohatila. Určitě nejde o nějaké vrcholné dílo, ale pokud člověk chce, může mu v mnohém pomoci.

akyna
20.01.2019 odpad!

... o nicem

Sandalkar
22.12.2018 2 z 5

Zajímavé zpracování, ale pokud člověk projede správné blogy a weby najde k tématu inspirace mnohem vice inspirativniho materiálu. Za mě bohužel zklamání.

AKul
03.12.2018 1 z 5

Popravdě nechápu ta pozitivní hodnocení, kniha je o ničem. Nebo možná chápu... Dnes vlastně frčí povrchnost a obecné řeči. :-)

Angelo
07.10.2018 5 z 5

Inspirativní čtení, doporučuji!

Brambu
02.10.2018 4 z 5

Rozhodně to bylo zajímavé čtení na naučnou literaturu a moc mě bavila i forma, kterou nám autor v této knížečce předkládá. Člověka to zaujme a rozhodně se u toho nenudí. I pár rad a tipů jsem si z knihy vypsala a i nadále se nechám autorem inspirovat.

AlčaH
27.07.2018 5 z 5

Útlá knížka plná inspirace, která mi pomohla si uspořádat myšlenky. Kdybych si ji přečetla na začátku svého tvůrčího života, ušetřila bych si spoustu problémů. :) Načerpala jsem z ní některé zajímavé poznatky a věřím, že když někdy v budoucnu budu potřebovat nakopnout, tak se k ní zase vrátím a jen tak si ji prolistuju.

sgjoli
01.07.2018 5 z 5

Na motivační knihy moc nejsem, ale tohle mne bavilo. Krátké, stručné, ne příliš ukecané – jde to přímo k jádru toho, co chtěl autor říct. A jen nezbytné komentáře okolo, co vysvětlují autorovy myšlenky. Ale nic zbytečného navíc.

bar.kolarova
24.03.2018 1 z 5

Ani graficky ani obsahove ani nijak jinak mě kniha neoslovila. Namotivovala mě maximálně tak k tomu, ze jsem ji pokaždé po tom, co jsem ji vzala do ruky, potřebovala omyt...

antonin0999
20.02.2018 4 z 5

Ačkoliv jsem ke knize (nejen vzhledem k jejímu provedení) přistupoval poměrně skepticky, při čtení se tento pocit spíše obrátil a chvílemi jsem byl autorovými (čti ukradenými) poznatky nadšen. Zda a nakolik se pro mě stanou prospěšnými ukáže až čas.

IvaBenNy
30.01.2018 3 z 5

Nemůžu přímo říct, že by knížka byla dobrá nebo špatná. Myslím si, že zrovna tohle je ten druh literatury, která se nedá moc srovnávat. Někdo je zkušenější a uvedené tipy už zná nebo je naopak četl poprvé. Knížka ale dostála svému názvu, hodně věcí z ní bylo převzato (ukradeno) od jiných autorů :). Každopádně na zamyšlení nad vaší prací je vhodná pokud zrovna tápete, kde vzít inspiraci k tvorbě.

roso.mak
17.01.2018 3 z 5

Přečetla jsem asi za 3/4 hodiny. A bylo to čtení poctivé. Knížečka je to čistě motivační (a dobře motivační), ale mnoho textu v ní není.

Monačte
05.01.2018 3 z 5

Navštivte jeden až dva motivační semináře a tuhle knihu nepotřebujete. Leda byste jí chtěli spíš proto, že je hezká, než kvůli obsahu. Což chápu. A proto ji mám...

tatan
31.12.2017 4 z 5

Trefné a sympatické, hezké grafické zpracování

PavlínaAlžběta
14.12.2017 5 z 5

Knihu jsem okusila k nabití kreativity, která mě začala opouštět, hlavně v psaní. Knížtička drobného formátu, co se týče designu skvěle zpracovaná a opravdu inspirativně napsaná mě udělala obrovskou radost. Nic podobného jsem nikdy před tím nečetla a z počátku jsem čekala úplnou blbost typu mnoha a mnoha knih, snažící se lidi nakopnout, inspirovat apod. Milé překvapení o úplně jiném pojetí kreativity v 10 tématech. Doporučuji a pouštím se do Ukaž co děláš!

Denuš
19.11.2017 5 z 5

Pro mne naprosto inspirativní a motivací nabitá kniha zbavená blábolů, která mě donutila k činům. Rozhodně tohle dílo doporučuji a já se už chystám ke koupi další knihy od stejného autora.

estwen
26.10.2017 5 z 5

Krásná, pozitivní motivačka na jedno odpoledne, která je výborně graficky zpracovaná a napsaná jednoduchým jazykem, čímž vybočuje z řady a baví :)

tvořivost, kreativita

Austin Kleon
americká, 1983
2012  84%Kraď jako umělec
2014  80%Ukaž, co děláš!
2019  84%Jeď dál!

Kniha Kraď jako umělec je v