Magie havranů

Magie havranů https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/500640/bmid_magie-havranu-XCo-500640.jpg 3 287 287

Isobel se živí portrétováním zlověstných víl, jejichž touha po lidském umění hraničí s posedlostí. Při vytváření podobizny podzimního prince Havrana se však dívka dopustí strašlivé chyby. Namaluje mu do očí smutek, který ho může stát život i trůn. Rozzuřený Havran ji odvede do svého království, aby tam stanula před soudem. Vlivem nečekaných okolností se však oba postupně sblíží a Isobel zjistí, že u víl existuje ještě nebezpečnější emoce než zuřivost - láska.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

An Enchantment of Ravens , 2017

KnihoMolka-_-
07.08.2023 4 z 5

Tahle kniha vlastně nebyla špatná, jen ke mě přišla ve špatnou chvíli. Hlavní zápletka mi nějak unikala, přišlo mi, že se tam zatím stále nic neděje a najednou jsem za půlkou knihy a pořád nic. Chvíli jsem uvažovala, že knihu nedočtu, ale řekla jsem si, že už je to jen kousek a nakonec jsem zdárně dospěla ke konci. Na konci jsem přemýšlela, proč by tam vlastně měl ten závěrečný boj být. Zkrátka jsem po přečtení knihy KOUZLA RODU THORNŮ čekala asi víc akce, ale jako prvotina autorky je to příjemné oddychové čtení:)

Nicoletta1681
02.08.2023 3 z 5

Tato kniha mě zaujala svým tématem a nápadem, ale upřímně mohu říct, že z tohoto odvětví příběhů jsem četla už i lepší kousky.
Přišlo mi, že hlavním nedostatkem je vývoj postav, kdy hlavní hrdinka se chová na jednu stranu přiměřeně na svůj věk, na druhou stranu se chová vyspěleji, což je v příběhu i často zmiňováno, ale pak se dostane do situace, kdy svou vyrovnanost a vyspělost jako by vůbec neměla. Ale více mi nesedělo chování hlavního hrdiny, který na to, že mu má být přes tisíc let, se v některých věcech chová dost nevyspěle a unáhleně, což mi trochu kazilo dojem toho moudrého a obávaného prince, kterým by měl být.
Dalším nedostatkem, který i nejspíš má svůj podíl v tom prvním, je uspěchaný děj. Chápu, že ve stand-alone se občas děj musí trochu osekat, ale tady byly vybrány části, které skrývaly vývoj vztahu mezi hlavními hrdiny, což mi přišlo jako velká škoda. A pak je tady konec, který je na jednu stranu velmi rozsáhlý a na druhou zase uspěchaný. A k jeho neuvěřitelnosti se nejspíše nebudu ani moc vyjadřovat.
Naopak musím říct, že styl autorky se mi líbil - svižný text s hezkými popisy, které navozovaly tu správnou atmosféru.
Dále musím moc pochválit autorku za vystavění světa a všech detailů a pravidel, co světu dala.
Celkově knihu nehodnotím špatně, protože přece jen jsem ji dočetla do konce a opravdu mě zajímalo, jak příběh dopadne a celkově mě kniha i bavila. Ale i tak po přečtení knihy vím, že znova se k ní nejspíše nevrátím.

šikulka111
02.08.2023

Kniha se dobře četla.
Je to taková fantasy romantika. Ale závěr knihy mi přišel hodně uspěchaný a až moc jednoduchý. Asi jsem čekala, nějaký pořádný boj.

Anastazie0810
23.07.2023 3 z 5

Magie Havranů - co k ní říct.
Začnu asi klady. Krásná obálka, zajímavý námět, tím bohužel mé klady končí....
Přišlo mi to odbyté. Kouzla rodu Thornů byli za mě geniální, o to víc jsem se těšila na další knihu od autorky. A o to víc jsem zklamaná...
Hlavní hrdinka mě vůbec nenadchla, projevy lásky či náklonosti tam vůbec neseděli a prostě jsem jim nevěřila. (Nikdo se nezamiluje tak rychle)
Prostředí a svět v této knize by si zasloužil více prostoru, více nějakých vysvětlení. Bylo to všechno takový hrrr, hlavně rychle rychle..
No, jako odpočinkové čtení dobrý (1*), obálka (1*), kvuli Kouzlum Rodu Thornu (1*)

Tenebris_Draco
15.07.2023 4 z 5

Asi budu jedna z mála, avšak přes nedostatky se mi to líbilo!
Možná to bylo i tím, že jsem chtěla něco nenáročného, zaměřeného více na fantasy romantiku. Nevím, čím je to jinak možné.
Každopádně chápu, co se ostatním na tom nelíbí. Kouzla rodu Thornu a Vespertine byla mnohem lepší, ale na prvotinu to bylo, pro mě, opravdu dobře napsané, přestože to bylo někdy až moc popisově rozkvětlé.

Foxie89
09.07.2023 3 z 5

Tohle byl takový ňuňu příběh. Ale je opravdu vidět, že to je prvotina autorky. Občas to na mě působilo nedotaženě, některé scény byly popsány zbytečně detailně a některé, které byly důležité zase naopak ne. Bylo to trochu kostrbatý no. Ale Havran mě bavil:)

Američanka510
05.07.2023 4 z 5

Další oblíbená autorka? Jak víme od autorky už jsem četla Kouzla rodu Thornů a moc jsem si je užila. Řekla bych, že to byla nejlepší kniha tohohle roku a o tomhle můžu tvrdit zas jen to nejlepší. Bála jsem se toho, protože jsem na to nečetla moc dobré recenze a myslela jsem, že jsou pravdivé, ale i jsem se na to těšila, protože s autorkou jsem měla dobrou zkušenost.
Jdeme na plusy
+ Celkově postavy (autorka umí popisovat postavy, jak emoce, vlastnosti tak i vzhled)
+ krátké kapitoly (to má rád každý knihomol)
+ téma kresby, malby (jelikož je to také můj koníček, tak ta kniha pro mě byla tím lepší)
Mínusy
- předvídatelné zvraty

Nejoblíbenější citát
Zamyslel ses někdy nad tím, že když neo můžeš, ještě to neznamená, že bys měl?
Snad příště někdy u další recenze Vaše Ld. Lucka

may_s_knihovnou
04.07.2023 5 z 5

(SPOILER) Krásně vymyšlený příběh, který se nikde nezadrhávala a dobře se četl.
Jediné, co bych mu vytkla je konec. Zabití Olšového krále mi přišlo příliš jednoduché, to ho přece mohl zabít kdokoli u dávno.
Vztah Havrana a Isobel se hezky vyvíjí.

meda2007
26.06.2023 5 z 5

Podle mě krásně vymyšlený příběh, který se mi lehce četl a krásně plynul. Jediné co bych příběhu vytkla byl uspěchaný konec. Vlastně ani nevím jak, a nepřítel byl poražen a hrozba zažehnána ... Ale jinak krásný. A Havran byl chvílemi šílený, ale chvílemi k pomilování

Meg1
20.06.2023 3 z 5

Zajímavá myšlenka s dvory podle ročních období a nádherně vytvořený fantasy svět, krásně popsáno, barvitě vylíčeno, nicméně příběh mě moc nezaujal, byl tak nějak... hm.. snad jednoduchý by mohlo být to správné slovo. Pořád jsem čekala že tam bude nějaké překvapení, zápletka, že děj půjde víc do hloubky. Myslím, že Margaret umí líp.

uzivatel5475
16.06.2023 4 z 5

Tahle knížka se mi opravdu líbila. Už od první stránky jsem od ní nemohla odtrhnout oči.
Jedině teda mi konec připadal trochu moc uspěchaný. Taky bylo divné, jak se Havranovi mluvilo jako o nepřemžitelné víle, ale nějak mi připadalo že vlastně pořád prohrával (v soubojích). Děj byl tak zmatený, že jsem někdy ani nevěděla co se to v knížce vůbec děje.

uzivatel1313
16.06.2023 3 z 5

Od knihy jsem moc neočekávala, na štěstí předčilo mé očekávání! Super kniha, super svět, a hlavně: super postavy. Miluju Havrana!

Petra38
05.06.2023 4 z 5

Tohle je moje .;-) mám takový styl moc ráda, popisy byli náročné ale hlava to nakonec nějak dala a jsem vděčná ,ze se mi příběh dostal do rukou. Vílí dvory byli originální stejně jako jejich právě podoby. Vlastně mi bylo jejich existence trochu líto. Stojí za přečtení:-)

sidonka
03.06.2023 3 z 5

Na fantazy moc nejsem, ale četlo se to hezky, nádherně tam bylo popisované prostředí, že jsem si chvíli připadala jak v divadle, jak to bylo barvitě popsáno

petulkapeta
03.06.2023 5 z 5

,,Schopnost cítit je síla, ne slabost."

Pro mě fakt skvělý příběh, nenudila jsem se od začátku do konce. Akce a ani romantika nechyběli a víly nebyli jen takove na které je člověk v těchto končinách zvyklý.

katallinka
25.05.2023 3 z 5

Věděla jsem, že hodnocení není nic moc, ale doufala jsem, že to bude o dost lepší čtení. Děj byl zmatený a chyběla nějaká pořádná zápletka. Celou dobu jsem si říkala, má to všechno nějaký význam? Ale ani na závěr jsem ho neobjevila.

TaLu
02.05.2023 5 z 5

Opravdu nechápu to velmi nízké hodnocení. Autorku jsem si zamilovala už v předchozích knihách a říkala jsem si, že přece není možné, aby napsala něco vyloženě špatně, byť by šlo o prvotinu.
Děj je zasazený opět do originálního světa ! Fantazii má paní spisovatelka bezbřehou. Země jara, léta, podzimu a zimy, ze všech koutů lezou příšery, víly rozhodně nejsou roztomilá stvoření, spíše prohnilé bytosti s posedlostí po umění. Hlavní hrdinka, nadaná malířka se pohybuje v jejich blízkosti odmalička. A princ je za dveřmi, jenže nehrozí ztráta střevíčku, jde o život.
Příběh je podle mne určený pro mladší čtenáře, kteří už opustil svět pohádek, ale stále by tam chtěli patřit alespoň občas. Takže vlastně je určený všem, babičky nevyjímaje. Pohádky možná někdy zdánlivě kloužou po povrchu, ale vždy měly v sobě ostře pojmenované zlo, touhu po dobru, čisté lásce a věrném přátelství.
Obálka opět nádherná!
Mě se kniha opravdu líbila. Dostala jsem zrovna tolik kouzla, aby byl můj den jiskřivější a život živější.

BarkaS
23.04.2023 3 z 5

Skvělý námět, skvělý nápad, ale řemeslně průšvih. Nedává to smysl, je to nedůvěryhodné, love story taky postrádá důvěryhodnost a jiskru.

knizninadsenec
11.04.2023 5 z 5

Velmi krásný příběh, občas děsivý, ale krásný. Dobře se čte a je zajímavý.

zsykorova
03.04.2023 3 z 5

No, mám trochu smíšené pocity. Námět je opravdu dobrý a anotace slibovala skvělý příběh, ale ve skutečnosti to zas tak skvělé nebylo. Spousta věcí zůstala nevysvětlitelná, což kazilo celý dojem. Postavy byly průměrné, ani dobré ani špatné. Já osobně moc nemusím dlouhé popisování okolí nebo toho, co se právě stalo, čehož je tady hodně, takže to pro mě bylo takové utrpení. Obálka je ale nádherná.