Kouzla rodu Thornů

Kouzla rodu Thornů
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/465954/bmid_kouzla-rodu-thornu-26q-465954.jpg 4 1063 1063

Kouzla rodu Thornů série

1. díl

Strhující fantasy, ve které knihy žijí vlastním životem a mohou i zabíjet. Elisabeth vyrůstala v jedné z austermérských veleknihoven. Od malička procházela kolem spoutaných grimoárů – kouzelných knih, které se po osvobození změní v běsnící monstra z kůže a inkoustu. Když při útoku na veleknihovnu jeden z nejmocnějších grimoárů uprchne, Elisabeth se ocitne uprostřed gigantického spiknutí a je obviněna ze zločinu. A co hůř, k soudu ji bude doprovázet čaroděj Nathaniel Thorn, který je ztělesněním čirého zla… Nebo je vše jinak?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Sorcery of Thorns , 2019

tessalovesbooks
11.08.2021 5 z 5

Tohle bylo fakt skvělý. Kouzla rodu Thornů jsou podle mě tou knížkou, která je jako dělaná přímo na míru pro všechny knihomoly - najdete zde skvěle vystavěný magický svět, ve kterém jsou totiž jednou z nejdůležitějších součástí právě knížky. A to ne jen tak ledajaké... Autorčino pojetí knih mě na tom celém bavilo asi nejvíc a ta její fantazie mě po celou dobu nepřestávala udivovat a já s každou další kapitolou jenom žasla nad tím, jak to má celé promyšlené. Autorka navíc píše tak nádherně, že mi občas bylo jedno, co se tam děje a jenom jsem si vychutnávala ten její krásný styl psaní. Co musím také pochválit, jsou hlavní postavy. Elisabeth je výjimečně jedna z těch YA hrdinek, které nepůsobí naivně a umí se rozhodovat sama za sebe a Nathanielův sarkasmus si stejně jako jeho démona, Silase, prostě nejde nezamilovat a tohle trio dohromady mě bavilo hrozně moc. Příběh je čtivý a napínavý, k čemuž napomáhá i fakt, že se jedná o standalone, což se v dnešní době, zvlášť u fantasy, moc nevidí, ale já osobně jsem za to ráda a knížku jsem si možná i díky tomu ještě víc užila.

5⭐/5⭐ Myslím si, že pokud máte rádi fantasy, tak by vás Kouzla rodu Thornů neměla minout a já vám je můžu jenom doporučit.

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji Albatros Media

pavlusci
06.08.2021 5 z 5

Skvělá kniha! Příběh se dobře četl a nebyla tam žádná nudná část. Elisabeth byla skvělá hlavní hrdinka (i když její zkušenosti s mečem byly hodně dobré, na to že žila celý život v knihovně...) a Nathaniel (sarkasmus!) i Silas byli super! Moc jsme si tuhle trojku oblíbila a jsem ráda jak celý originální příběh, s knihami a veleknihovnami, dopadl.

Těším se na další knížky od téhle autorky.

Damonka18
05.08.2021 5 z 5

Páni! Velmi skvělá kniha. Děj se nikde nezasekával a rychle se do knihy začtete. I když je to pouze jeden díl, tak je skvělý. Některé série by měli být pouze v jedné knize.
Námět je perfekní, protože když milujete knihy a ještě čtete o knihách? Úžasné.
Postavy se mi také dost líbily a dokonce jsem i uronila slzu na konci. VŘELE DOPORUČUJI!

KHelca
30.07.2021 4 z 5

Velmi originální young adult fantasy. Děj odsypa, za což zřejmě může i to, že kniha nemá další pokračování. Hlavní hrdinka odvážná, jde do všeho po hlavě až ji ostatní někdy nestačí. A jak již tady bylo několikrát zmíněno nejlepší postavou je Silas.

Nelajza
19.07.2021 3 z 5

Tento svět byl velice zajímavě a poutavě vystavěn. Hlavní hrdinka, byla celkem normální statečná holka a Nathaniel byl vtipný a hodný kluk. Nejlepší byl Silas, který byl v tomto příběhu hlavní tahač a můj velký oblíbenec. Láska mezi hlavními hrdiny byla na mé gusto moc rychlá a plytká. Však záporák byl naprosto příšerný, já si fakt nemohla pomoct ale jeho jednání více jak v polovině knize nedávalo vůbec smysl a jeho plány vypadaly jak od sedmiletého dítěte. Chápu, že autorka neměla tolik času všechno vysvětlit atd, ale dalo se to udělat lépe. Škoda, ale příběh to byl vcelku hezký a Silas tak ten tam dostal dostatek času a za to jsem moc moc ráda.

Menší SPOILER : ten konec mi hrozně připomněl Avatara jak příroda se sama začala bránit a obětovat se... (tady zase knihy takže zas tak nic originálního)

7/10 :)

withoutyou
13.07.2021 4 z 5

Ale jo... tohle bylo hezké čtení. Silas a Nathaniel jsou za mě tahouni příběhu a jejich prazvláštní vztah mě mnohdy bavil více než romantická linka, která je sice roztomilá, ale také ničím nepřekvapí. Jinak děj knihy je zajímavý, kouzelné grimoáry jsou skvělým fantasy prvkem a jasně, kniha by si zasloužila lepší překlad ( vážně musí postavy krákat?), ale jinak jsem spokojená.

katasokolov
13.07.2021 3 z 5

Byla to taková pohádka pro mladší ročníky. Ano, některé pasáže se mi líbily, svět byl vytvořen celkem zajímavě a byla to standalone, ale hlavní hrdinka byla taková nijaká, víc sympatičtí mi byli Nathaniel (i to jméno miluju už od dob Posledního mohykána) a jeho démon Silas a děj byl hodně předvídatelný a mnoho věcí už jsme viděli i jinde.
Suma sumárum: knihu doporučuji mladým čtenářům, kteří nemají ze světa fantasy ještě moc načteno. Plus holky budou Nathaniela prostě milovat (ano, i u něj můžeme spatřovat možná až moc sebelásky, ale narozdíl od takového Nikolaje to není tak obtěžující a je to i místy vtipné).

Za mě tedy takové slabší tři hvězdičky ;-).

zinon
13.07.2021 3 z 5

Tak na tuto knihu jsem dle recenzí byla hodně zvědavá + se mi hodně líbila obálka. Bohužel musím říct, že jsem z knihy spíše zklamaná. Tak trochu jsem to čekala, protože standalone kniha v žánru fantasy s ne moc stranami ve mně vyvolávala pochybnosti, že je to to pravé pro mě. A utvrdila jsem se v tom, že není. Já bych to nazvala takovou pohádkou, která neurazí, nenadchne. Pro můj lepší čtenářský zážitek tomu chyběla hloubka.

Fortuna7
12.07.2021 3 z 5

Já nejsem typ čtenáře, který by vyhledával knihy s tématikou knihoven, kniha, čtení a pod. Moc mě to nebaví, ale Kouzla rodu Thornů jsou výjimka.
V první polovině knihy mi scházela akce a napětí, ale to hravě vyrovná ta druhá polovina, která byla opravdu skvělá, a to i díky tomu, že se zde začal více oběvovat Silas, což je za mě naprosto úžasná postava, kterou jsem si zamilovala.
Hlavní hrdinka Elisabeth nebyla špatná, ale mě u ní chyběl nějaký šmrnc a osobitosti. Naopak Nathaniel byl zase moc fajn postava a já si ho oblíbila. Hrozně moc musím pochválit romantickou linku, která se krásně vyvíjela.
Třešničkou na dortu pro mě byl originální svět, který fungoval a bavil mě.
Já dávám 4 kvůli první půlce knihy, kde mi chybělo napětí.

Ketfl
12.07.2021 5 z 5

Kniha mě zaujala hned z několika důvodů. Prvním je krásná obálka. Druhým důvodem je to, že je to stand alone kniha, což mě hodně překvapilo, protože autoři mají u těchto typů knih tendence protahovat děj na několik dílů (ne vždy je to na škodu, že ano, ale to čekání je vždy šílený). A třetím důvodem je samozřejmě samotný příběh. Protože děj, co se odehrává v prostředí knihoven, kdy knihy žijí vlastním životem, prožívají emoce, a v případě poškození se mohou změnit na zlotvory? Pro knihomola a milovníka fantasy splněný sen. Takže ano, knihu jsem si maximálně užila. Skvělé prolínání světa knih a světa kouzel. Kouzlení je v této knize jiné, než by si člověk představil. Každý čaroděj musí mít svého démona. Silase ale opravdu nelze nezbožňovat, za mě opravdu skvělá postava. Elisabeth i Nathaniel mi byli oba sympatičtí, vše hezky doplňovala příjemná romantická linka, která je evidentní už od počátku knihy. Bylo to hezké, zajímavé, napínavé i vtipné. Za mě opravdu velice povedená kniha. Od autorky si ráda přečtu další tvorbu.

zirafinec
10.07.2021 5 z 5

Co psát k úžasné knize... Nevím, co bych napsala, aby to nebyl spoiler... Prostě krásná kniha, která vás vtáhne do děje a nepustí. Podobná Velké knihovně.

Proč postavy pořád krákají???

SPOILER
Vztah E+N byl jasný od věty Nebo je vše jinak? v anotaci.

Sabča92
08.07.2021 4 z 5

Po této knize jsem pokukovala už velmi dlouho jelikož byla v zahraničí velkým hitem. Kniha má skvělou a chytlavou obálku, magický svět a originální námět.Tato kniha je rozhodně výjimečná a jiná než ostatní young adult fantasy. Velký plus získává za to, že se jedná o stand alone. Svět, ve kterém jsou knihy živými tvory, ke kterým se musíte chovat velmi jemně, jinak se z nich vyklubou obrovské příšery z kůže a inkoustu. Tohle samo o sobě zní naprosto perfektně. Svět veleknihoven, knižních bestií a k tomu skvěle napsaní hlavní hrdinové. Už jen tyto ingredience tvoří knihou jinou a originální za což rozhodně tleskám. Dalším plusem je magie, kterou ovládají čarodějové, kteří kouzlí zcela jinak, než jak jsme u podobných příběhů zvyklí.
Kouzla rodu Thornů obsahují také lehkou romantickou linku, která je v knize jasná od prvních stran ale zároveň je velmi nenucená a doplňková. Mezi hlavními hrdiny to sympaticky jiskří a jejich vztah se vyvíjí postupně. A nebojte, žádná erotika tu není.
Kniha se mi líbila ale mám k ní své ale. Na mě byla asi moc dlouhá, kdyby byla tak o 80 stran kratší, vůbec bych se nezlobila. Chvílemi byl děj dost utahaný i přesto, že v knize bylo spoustu akce a věcí, které se tam děli. I přesto si ale rozhodně stojím za tím, že pokud máte tento žánr rádi, tuhle knihu nesmíte minout. Navíc je v knize opravdu spousta pěkných a i vtipných myšlenek, lepíky jsem nešetřila.

annes
06.07.2021 4 z 5

Děj celkem splnil má očekávání. Kouzla, knihy, statečná hlavní hrdina, trocha romantiky, zajímavé zvraty a rozuzlení. Dala bych i pět hvězd, ale po přečtení mi tam chybělo nějaké ách, cože nebo páni..

vinebitch
06.07.2021 5 z 5

Tak tenhle příběh se mi opravdu líbil. Miluju fantasy a málokdy se stává, že je knížka samostatná a ne na pokračování. Stránky se otáčely skoro samy a zápletka mi vcelku sedla. Vztahy mezi hrdiny mi přišli dobře provedené a ten zajímavý svět mě nadchl. Některé věci mi zůstaly záhadou, ale když to vezmu kolem a kolem - na 440 stránkovou stand-alone se toto opravdu povedlo.

Horselen
05.07.2021 4 z 5

Bohužel, měla jsem asi přílišná očekávání a ve výsledku mě kniha zklamala. Jestli je ale v něčem originální, tak určitě světem. Romantická linka mě nechávala chladnou, poutu mezi hlavními hrdiny jsem nerozuměla.

Kat9
03.07.2021 5 z 5

Sice jsem původně chtěla dát 4 hvězdičky, protože ne všechno mi úplně sedlo,ale ty knihy a svět, to vše bylo tak úžasně vymyšlené a popsané, že jsem to musela trochu nadhodnotit.

Turante
01.07.2021 4 z 5

Tenhle příběh byl opravdu něčím jiným, než co jsem četla doposud. Strašně mě bavily oživlé grimoáry i celkově svět, ve kterém se příběh odehrává. Fakt doufám, že bude nějaké pokračování :)

BetSolo
29.06.2021 5 z 5

No tedy! Nejprve bych chtěla říct, že takovéto YA fantasy knížky moc často nečtu, spíše občas jen ze zvědavosti a stejně tak tomu bylo i tady. K přečtení mě nalákaly oživlé knihy a celkově prostředí knihoven a musím říct, že se mi tento nápad hrozně zalíbil. Grimoáry a vše okolo nich mě zcela okouzlily. Ke konci, kdy všechny ty knížky udělají, co udělají, jsem plakala dojetím. Snad víc, než kdy pro nějakou lidskou literární postavu :D
Jinak moji favoriti byli Elisabeth a Silas (i když ze začátku mi přišla E. hrozně naivní a hloupoučká (ovšem to se dá pochopit) a Silase jsem se trochu bála :D). Zkrátka velice povedená čtivá knížka, plná humoru a se skvělou atmosférou a také v neposlední řadě úžasnou obálkou. Úplně mě vtáhla do děje, jako by i ona sama byla takový grimoár :)

tittanie
22.06.2021

Takhle knížka se musí líbit každému, kdo má v žilách pergamen a inkoust. Bylo tu všechno dobrodružství, romantika, fantasy... Nedivím se takovému vysokému hodnocení.
Je pravda, že ze začátku jsem se nemohla začíst, ale potom jsem nemohla přestat číst. Nejvíce jsem se smála u hlášky: Miluji tě, od toho okamžiku, kdy jsi železnou tyčí na střeše kočáru zabila šotka. Trochu parafrázuju.
A moc mi k příběhu sedí obálka knihy.

Market116
18.06.2021 5 z 5

Naprosto úchvatný a originální příběh od samého začátku.
Celkově se mi líbil nápad s tím, že knihy žijí...že mají srdce, duši, city...
Hlavní postavy neměly chybu. Elisabeth byla tak odvážná a chytrá, pravá hrdinka. Nathaniel byl trochu tajemný, vtipný, lehce arogantní, ale přesto okouzlující. A Silas byl přímo záhadný...byl to démon a ti by neměli mít takové city jako lidé...ale Silas byl rozhodně výjimkou. Všichni tři se skvěle doplňovali.
Číst tuto knihu bylo jako přenést se úplně do jiného světa...do takového, kde knihy ožívají i mluví, dýchají i cítí. A já jsem moc ráda, že jsem se v takovém světě mohla na chvilku ocitnout. Krásný příběh, moc doporučuji.
„I knihy měly srdce, sice trochu jiné než lidské, ale i to jejich se dalo zlomit."