Kouzla rodu Thornů

Kouzla rodu Thornů
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/465954/bmid_kouzla-rodu-thornu-26q-465954.jpg 4 1063 1063

Kouzla rodu Thornů série

1. díl

Strhující fantasy, ve které knihy žijí vlastním životem a mohou i zabíjet. Elisabeth vyrůstala v jedné z austermérských veleknihoven. Od malička procházela kolem spoutaných grimoárů – kouzelných knih, které se po osvobození změní v běsnící monstra z kůže a inkoustu. Když při útoku na veleknihovnu jeden z nejmocnějších grimoárů uprchne, Elisabeth se ocitne uprostřed gigantického spiknutí a je obviněna ze zločinu. A co hůř, k soudu ji bude doprovázet čaroděj Nathaniel Thorn, který je ztělesněním čirého zla… Nebo je vše jinak?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Sorcery of Thorns , 2019

ZapisnikTerky
18.06.2021 5 z 5

Tohle si prostě musíte přečíst. Jednoznačně velká pecka a myslím, že i nejlepší kniha, která letos vyšla. Víc v mojí recenzi :).

houdkic
14.06.2021 5 z 5

Neco tak hezkyho jsem uz dlouho necetla. Vlastne bych i rekla, ze je to nejhezci kniha, co byla letos vydana.

Pribeh je moc hezky a zajimavy, zcela nezvykly. Hlavne postavy byly naprosto peckove. Silas si moje srdce hned ziskal, jak muze byt nekdo tak strasne bozi, ale pritom vlastne hrozne zly? Nathaniel byl taky skvely a mel super hlasky. Elisabeth me narozdil od ostatnich zenskych hrdinek nestvala.

Vim, ze se jedna o samostatnou knihu, ale rada bych se podivala na pokracovani zivotu tyhle trojice.

rakosnicek333
14.06.2021 5 z 5

Svět kde knihy mluví, prskají inkoust a občas vám ukousnou prst... prostě nádhera. Romantická linka příjemná. Elisabeth na svůj věk překvapivě vyspělá, netrpí obvyklou neřestí neustálého kňourání, Nathaniel byl na mě až moc velký klaďas, ale vyloženě to nevadilo. Kdo mě ale bavil nejvíc byl Silas. Rozhodně chci další příběh z tohoto světa a určitě tam nesmí chybět Silas!

Knižní střípky
13.06.2021 3 z 5

Hned po přečtení anotace jsem věděla, že se chci o tomto světě dozvědět více. Do sarkastického Nathaniela jsem se samozřejmě zamilovala a démon Silas, tož to byl správný týpek, byť záporák. S Elisabeth jsem měla občas problém, ale já to tak s ženskými hrdinkami mívám docela často poslední dobou. V tomto případě to však může býti způsobeno i tím, že přeci jen již nejsem věkem cílová skupina pro tuto knihu. Nicméně nemohu hodnotit jinak než kladně, i když určité výhrady mám, jak jsem psala již výše, ale ten grimoárový svět mě opravdu okouzlil (představa oživlých knih, které vás mohou i zabít, mě neskutečně bavila) a vůbec nevylučuji, že se do něj jednou ráda vrátím. Byla to pro mě taková hezká pohádka.
Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

Jana65
12.06.2021 5 z 5

Kniha přečtena velice rychle. Moc se mi líbila, byla to skvělá oddechová fantasy. Také námět byl zajímavý. Za sebe mohu doporučit.

Mishak
11.06.2021 2 z 5

Ach jo… Kniha měla tématem nakročeno k tomu, že ji budu zbožňovat. Bohužel se tak úplně nestalo a mě to moc mrzí.

Popisy akcí mi přišly velmi nezajímavé a kolikrát i zmatečné. Některé postavy byly skvělé, ale nejvíce jsem si oblíbila démona Silase, což nevím, jestli je úplně výhrou. Záporák byl naprostou katastrofou, protože na mě působil velmi hloupě. Nejlepší okamžiky byly ty, které se točily kolem grimoárů a jejich schopností, bohužel jich bylo tak strašně málo, že zanikly v omáčce kolem. Jako by autorka měla neskutečně moc skvělých nápadů (což ano, některé opravdu byly skvělé), ale nevěděla, jak je poutavě sepsat.

Já nedostala přesně to, v co jsem doufala. Knihu jsem si užívala nejvíce v její polovině, začátek a konec mi přišly moc zdlouhavé. Upřímně oceňuji, že to není série, ale pouze jedna kniha, což se v dnešní době už moc nevidí. Za mě pouze 2 a půl hvězdičky.

KatChiss
09.06.2021 4 z 5

Kouzla rodu Thornů je další #humbooktip. Už ani nevím kolikátý Než jsem se ke knize dostala, objevilo se tu spoustu nadšených recenzí, takže jsem šla do čtení s celkem vysokým očekáváním. To sice nebylo úplně naplněno, ale i tak jsem byla spoko. Tahle fantasy standalone je totiž pohodová a oddechová. Hlavní hrdinka sirotek, vyrůstá v knihovně, kde jsou grimoáry, které si žijí svým vlastním životem. Sympatický je však Nathaniel, který je sarkastický a nabručený. Trochu mě zklamalo, že po seznámení s Elisabeth se z něj stal beránek, ale tak tomu bývá. Jejich vztah mi připomínal Krásku a zvíře, což je má oblíbená pohádka. Zkrátka je tohle příjemná fantasy, kterou vám doporučuji

Nikola_
09.06.2021 5 z 5

Skvělé! Skvělé! Skvělé! Výborná a originální fantasy, skvělé postavy..Doporučuji

masavole
08.06.2021 4 z 5

Originální fantasy se skvělým příběhem a světem. Kladné body pro postavy a svět, řekla bych, že druhá polovina už se dost táhla, jinka ale super. Děj byl trochu předvídatelný, ale na oddech to bylo super.

lena.o.knihach
03.06.2021 4 z 5

Všem nadšeným a pozitivním recenzím musím dát za pravdu. Kouzla rodu Thornů je skvělá fantasy kniha.

Na začátku jsem brala jako obrovskou výhodu, že se jedná o samostatně stojící příběh. Teď už z toho tak nadšená nejsem. Víte proč?
Já jsem si tak moc oblíbila hlavní postavy, že bych s nimi ráda zažila i další dobrodružství.

Elizabeth mi byla hned od první strany sympatická a kupodivu jí to vydrželo až do konce. Nathaniel a Silas jsou stejný případ. Akorát, že Thornovy narážky a připomínky a vlastně všechno, co vypustil z pusy, ho posunulo úplně na jiný level a je to jeden z mých nových nejoblíbenějších knižních hrdinů.

Několikrát jsem se i nahlas rozesmála. Představa, jak neprovdané nevěsty hází k Nathanielovi přes plot a on se musí bránit lopatou..

Myslím si, že pokud si chcete od nějakého žánru odpočinout a máte chuť na fantasy, ale nechcete se pouštět do žádných sérií, jsou Kouzla rodu Thornů ideální volbou.

Akin309
02.06.2021 5 z 5

Úžasne pohodová knižka. Hneď som si ju zamilovala ! Strašne sa mi páčili dialógy medzi hlavnými postavami a ich príhody/nehody ♡

Lea_41
29.05.2021 5 z 5

Božžíí. Už první stránkou si mě získala. Moc mě mrzí že jsem ji přečetla tak rychle a že nemá pokračování. Elisabeth, hlavní hrdinka, byla super její humor a celkově její přemýšlení mi bylo sympatické. A Nathaniel byl úžasný jeho sarkasmem a humer. Oba dva mají místo v mém srdci.

magdalene7
27.05.2021 5 z 5

Tohle byla pecka. Akcí nabytý příběh od začátku až do konce. Autorka moc krásně vyobrazuje vztahy a pocity. Svět ve kterém se všechno odehrává je originální a je mi líto, že já sama nemám nějakou knížku se kterou bych mohla tlachat :D. Romantická linka je taky moc krásná. Elisabeth je super a Nathaniel a jeho sarkasmus mě někdy fakt rozesmál. Knížku řadím mezi své oblíbené a je fakt plus, že je to stand-alone :). A ta obálka! Moc krásně zpracovaná.

sArKa236
24.05.2021 5 z 5

Doporučuji! Tahle knížka měla všechno, i to, o čem jsem nevěděla že to potřebuji. Zajímavý systém magie, knihovny a kouzelné knihy, dobrodružství, napětí, humor, romanci, ale i akci a momenty, u kterých by citlivější duše mohly uronit slzu. Nebyl důvod knížku odložit. Postavy mi přirostly k srdci, a i když bych je ráda viděla znova, v tomto případě si myslím, že jeden díl bohatě stačí.

Malinali
24.05.2021 5 z 5

Takže jako nemá to díly na pokračování, což je taky po těch všech sériích fantasy fajn.. ale... mě budou chybět :-D bylo to super. Silas je můj favorit. Příběh, který tu ještě snad nebyl.. sem tam trochu romantika, ale nikam se nespěchá, taky fajn. Plno kouzel a akce, kniha mě nadchla už od prvních stránek. Za mě fakt super!!

Ellinek
23.05.2021 4 z 5

Najít v dnešní době nějakou stand alone knihu je opravdu kumšt, takže tahle mě nemohla, obzvlášť když námětem byly živé knihy!

Autorce se v rámci jedné knihy povedlo stvořit neuvěřitelně komplexní postavy, které měly svůj jasný, uvěřitelný vývoj, což se leckdy autorům nepovede ani v roztahaných sériích. Nathaniel se svým sarkasmem, Elizabeth, někdy trošku na facku, a dokonalý Silas, všechny si člověk zamiloval a speciálně postava Silase byla mou oblíbenou, protože na něm autorka krásně ukázala, kdo je démon a jaký vlastně je. Takže to polidšťování v závěru mi trošku brnklo na nervy, ale nevadí, pořád to byl démon!

S dějem to bylo trošičku komplikovanější, protože nebýt postav, kniha mohla být o dost kratší. Bavilo mě číst o postavách, takže hluchá místa mi tolik nevadila, ale i tak jsem měla kdesi vzadu v hlavě zapnuté výstražné světýlko, které pořád šeptalo, že u toho by se jeden mohl nudit. Ale jak jsem psala, já většinově miluju na příbězích postavy, takže mi nevadí číst o jejich myšlenkových pochodech a hlubokém dumání.

Co se týče samotných grimoárů, užívala jsem si každou zmínku o jejich tolik lidském charakteru. Když si povídaly, šustily stránkami, zpívaly, plivaly po všech a všem, urážely se, soupeřily mezi sebou...to bylo tak skvělé a jak mě mrzelo, že toho nebylo víc. Z anotace jsem nabyla dojmu, že je to především o takových knihách, ale malinko se ztrácely na pozadí, jako kdyby jen dokreslovaly svět a jeho atmosféru. Klidně bych si o životě takového knihovníka přečetla celou knihu, kdyby byla o tom, jak každý den zápasil s grimoáry, které jsou leckdy nevypočitatelnější než samotní lidé.

Grandiózní finále přišlo, aniž bych si toho vlastně všimla. Trochu mi to připomínalo Percyho Jacksona, když nad tím teď přemýšlím. Ale bylo to docela dobře zmáknuté hlavně ty grimoáry, to je prostě třešnička na dortu. Byla jsem ráda, jak to celé dopadlo, protože takovým závěrům se autoři často vyhýbají a moc jich nemá koule na to, aby udělali něco, co by čtenář vnímal jako nespravedlivé nebo jako velkou škodu. Tady se to stalo, ale jako vždy, i tady přišla jiskřička naděje, bez které bych se možná i byla obešla, ale tak...proč ne. Ne každý je takový smrťák jako já. :D

Tak jako tak jde ale o velmi zdařilé fantasy, které se pyšní skvělými popisy, jež mi místy ale přišly už moc rozvláčné a ztrácela jsem kvůli tomu pozornost. Ale všechny tři hlavní postavy byly mimořádné, speciálně pak ty mužské, protože já si s dívkami moc nerozumím. :D Určitě je to ale povinná knížka pro všechny milovníky knih, protože kdo by se nechtěl stát knihovníkem v takové parádní veleknihovně, kde na něj budou šustit knihy s vlastní osobností? Mě by odtamtud tedy nikdo nedostal!

Kaya77911
21.05.2021 4 z 5

Tahle kniha je podle mě skoro pro každého. Hlavní hrdinka je blázen do knih a je moc fajn, i když by někdy zasloužila facičku, čaroděj Nathaniel (kterého jsem si zamilovala hned jak se tam objevil) je strašně super - je sarkastický, vtipný a prostě boží. A nakonec Nathanielův démon Silas, který je taky úžasný! Je tady celkem hezky vystavěný svět a magický systém (knihy, které se můžou proměnit v monstrum? Super nápad!). A nakonec příběh. Ten byl od začátku napínavý, když se objevil Nathaniel bylo to ještě lepší, ale uprostřed jsem se nějak zasekla, protože přišlo tak 30-40 stran, kde se nic moc nedělo a byla to nuda. Potom se to naštěstí zase rozjelo a konec byl super.

Konfu97
18.05.2021 4 z 5

Opravdu originální příběh pro každého knihomola. Jen mi tak chyběla ta úplně mega jiskra. Hlavní postavy jsou jak ušité na míru tohoto příběhu, téma je také velmi povedené.. Kdo by nechtěl oživlou knihu :D Za mě 4 za příběh a velká chvála za obálku.

KateTheBlogger
18.05.2021 5 z 5

Knížka se četla skoro sama. Bez váhání bych ji zařadila na seznam povinné četby pro každého knihomola.

andrejci
14.05.2021 5 z 5

Moc jsem se těšila a vůbec jsem nebyla zklamaná. Slyšela jsem na to samé chvály takže jsem se celkem bála. Naopak, čekalo mě příjemné překvapení. Příběh byl už od začátku originální. Popis světa byl geniální a i jeho fungování a pravidla. Ovšem nejvíc jsem byla nadšení z veleknihoven a griomárů. Představa knížek co vás chtějí zabít mě bavila. Klidně jich tam mohlo být ještě víc. A když se do toho přidala ještě magie a démoni tak to byla bomba.
Nevím co bych měla napsat k postavám. Všechny za mě byly skvělé. Hlavně teda pánové. Hlavním hrdinka byla za mě úžasná. Převážně pro její lásku ke knížkám a průserům. Hned si mě získala. K Silasovi jsem si vztah vybudovala skoro ihned. Za mě úžasně vykreslená postava. Ovšem na plné čáře to u mě nečekaně vyhrál sarkastický čaroděj Nathaniel. Já jsem ho za ty jeho komentáře milovala.
Konec byl super. Posledních 100 stránek jsem doslova zhltla a užila jsem si to na maximum. Hlavně poslední stránka. Skončilo to skvěle. Klidně tam mohla autorka ještě něco dopsat.
Knížce nemám co dodat. Byla skvělá odpočinková a hodně mě pobavila. Pro zasmání ideální. Kdyby to šlo mé hodnocení by určitě přesáhlo víc jak 5 hvězdiček. Určitě se k ní ještě někdy vrátím.
+ Dávám ještě za anotaci, která neprozradila úplně všechno.