Kouzla rodu Thornů

Kouzla rodu Thornů
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/465954/bmid_kouzla-rodu-thornu-26q-465954.jpg 4 1063 1063

Kouzla rodu Thornů série

1. díl

Strhující fantasy, ve které knihy žijí vlastním životem a mohou i zabíjet. Elisabeth vyrůstala v jedné z austermérských veleknihoven. Od malička procházela kolem spoutaných grimoárů – kouzelných knih, které se po osvobození změní v běsnící monstra z kůže a inkoustu. Když při útoku na veleknihovnu jeden z nejmocnějších grimoárů uprchne, Elisabeth se ocitne uprostřed gigantického spiknutí a je obviněna ze zločinu. A co hůř, k soudu ji bude doprovázet čaroděj Nathaniel Thorn, který je ztělesněním čirého zla… Nebo je vše jinak?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Sorcery of Thorns , 2019

_Bára_
12.05.2021 2 z 5

Námět knížky mi přišel hodně zajímavý a velice jsem se těšila. Ovšem jsem trochu zklamaná. Ani ne tak z použití knížek, což bylo velice dobře popsaný, ale z hlavní zápletky. Na mě byla krapet nepropracovaná. A ani jsem nebyla nějak paf ze všech zvratů. A celkově si troufám říct, že tato knížka byla dost nadhodnocená, rozhodně to není nejlepší knížka co jsem kdy četla.

Adýsek
11.05.2021 4 z 5

Kniha se mi velice líbila. Myslím, že začátek knihy by se dal zkrátit, nebo by se dal dříve rozjet děj a a ta pravá akce... Také bych uvítala i třešničku na dortu ve formě nějakého překvapení nebo velkého odhalení. Ale kniha byla originální a někdy se k ní znovu vrátím.

P.S. Nádherná obálka, za kterou skládám tu největší poklonu!
4,5/5*

lvice_elaa
11.05.2021 3 z 5

Tuhle knížku jsem byla odhodlaná si zamilovat. Hustodémonské grimoáry ovázané řetězem? Sarkastickej čaroděj a jeho démon? Sem s nima! A k tomu to krásný věnování pro všechny holky, který se našly v knihách… Ten obrovskej hype kolem ní mě dokonale zpracoval a předem jsem věděla, že to bude wow.

JENŽE… Já se většinu knížky nudila. Grimoáry vůbec nedostaly tolik prostoru, kolik jsem čekala. Všechno se točilo okolo nemastné neslané Elisabeth a mě bavily hlavně ty části, kde si z ní utahovali Silas nebo Nathaniel (předtím, než se z Nathaniela stal chudáček a ze Silase jeho démonická chůva). Napětí skoro nulový – to se vážně někdo bál, že ji N a S někde zahrabou? Zabijáčtí šotci mi přišli k smíchu, hlavní padouch se nám vítězoslavně ohlásil už tak ve třetině knížky a naprosto postrádal záporácký charisma. Dialogy byly občas vtipný, ale jindy jsem zas vyvracela oči, jako třeba když se Elisabeth ptala děsivýho magistra Nathaniela, kolik je mu let, a jeho oplátkou strašně zajímalo, proč mu při prvním setkání měla potřebu hrabat do vlasů. To jako vážně? K romantické lince a tomu obětavě přeslazenýmu konci se ani nebudu vyjadřovat.

Byly tam i moc hezký části, dostalo mě třeba vysvětlení, proč má Elisabeth tak zvláštní schopnosti, nebo krásný popisy, za to určitě palec nahoru. Autorka má talent, ale nedokázala svý nápady nějak zajímavě sepsat. Pořád to nebyla špatná knížka, ale prostě jsem čekala opravdovou pecku a dostala jenom lepší průměr, tak 3,5 z 5*.

Ještě víc než Thorni mě ale poslední dobou zklamaly Milosrdná vrána, Krvavá dědička, Krev a med nebo horor jménem Půlnoční slunce. Všechny takovej šedej podprůměr, hlavně že na mě odevšad skákaly kvízy, doporučení a reklamy. Nedávno jsem přečetla Rogenovo oko a to byl mnohem větší nářez, přitom nebýt humbook merendy, kde mě Ola nalákala na anotaci, tak bych si knížky asi vůbec nevšimla. Chystala jsem se na Světla nad močálem, ale teď nějak nevím, protože HYPU SE FAKT NEDÁ VĚŘIT.

elzary
10.05.2021 5 z 5

Kniha je příjemným odbočením od vran, zmijí, krvavých královen a různých adaptací krásky a zvířete . Pro mě to bylo milá jednohubka s postavami, které si člověk velmi rychle oblíbí. Určitě si ji ještě jednou přečtu.

ElaMi
09.05.2021 5 z 5

Na knihu som sa veľmi tešila, aj bola dosť mediálne prezentovaná, tak som dúfala že ma nesklame... A nesklamala. Kniha je naozaj výborná. Nápad s knihami, ktoré vedia s ľuďmi komunikovať, je skvelý. Celkovo ma dej strhol s úžasnými postavami a ani neviem ako a bola som na poslednej strane. Za mňa určite jedna z najlepších fantasy kníh, ktoré som čítala. A krásna obálka je už len bonus.

kalinkacz
09.05.2021 3 z 5

Kniha s nádhernou obálkou, která mě svým velmi originálním námětem zaujala už když vyšla v originále... Byla jsem zvědavá, jelikož mi přijde, že v young adult fantasy jsou témata mnohdy na jedno brdo a tady je konečně něco, co tu ještě nebylo... Navíc se jedná o standalone a není tak potřeba čekat na další díl nebo ještě hůře - modlit se, aby další díl vůbec u nás vyšel... Svět byl společně s námětem wow, tam není o čem... Postavy byly milé, ale jejich cesta byla předem odhadnutelná... A má další výtka putuje k délce knihy, už v polovině jsem si říkala, že by příběh mohl být poloviční, takže díky tomu jsem se tolik nezačetla... Což je škoda... Pokud vás ale anotace zaujala jako mě, tak stejně neodoláte a knihu zkusíte...

25veronika3
09.05.2021 5 z 5

Jsem hrozně moc příjemně překvapená. Od knížky, která se snaží vdechnout život knihám a knihovně (po sérii Neviditelná knihovna, která mě naopak šíleně zklamala) jsem nic moc nečekala. Ale nemohla jsem se odtrhnout! To, jak vdechla život grimoárům bylo naprosto úžasné, líbilo se mi to pokaždé, když to popisovala. Příběh plynul velmi energicky. Jsem skutečně velmi nadšená, doufám, že autorka plánuje i druhý díl! Knihu bych určitě zařadila mezi jednu z nejpovedenějších fantasy a YA poslední doby, co jsem četla.

A Siles.. ach, Siles! Už se stal samozřejmě mojí nejoblíbenější postavou :D

Kaduri
09.05.2021 5 z 5

Knižka je vo svojom žánri - YA fantasy - veľmi podareným dielkom. Nápad vdýchnuť knihám dušu je vskutku jedinečný. Svojim námetom a atmosférou mi pripomenula ďalšiu skvelú knihu - Kroniky prachu.
Odporúčam.

hobitek.98
08.05.2021 5 z 5

Originální nápad, skvělý svět a velmi sympatické postavy, které mi zpříjemnily příběh víc než dost, jsem mile překvapená, určitě stojí za přečtení.

janca6129
08.05.2021 3 z 5

Docela pěkná pohádka pro odrostlejší děti. Krásně a jednoduše se čte. Chválím svět, kde si knihy žijí vlastním životem a mění se ve zlotvory, a čaroděje, kteří, aby mohli kouzlit, musí sepsat smlouvu s démonem.

Děj není nikterak náročný, čte se plynule. Jen sdílím několik názorů, které už zazněly - romantická linka je neslaná nemastná, člověk už tak nějak od začátku prostě ví, že ti dva skončí spolu. Navíc mi tam chybí nějaký ten "ách" efekt, kdy se vám při polibku zatají dech nebo zaštípou slzičky v oku. Ani jedno se nekonalo, spíš jen takové pokrčení ramen. Dále příliš brzké prozrazení záporáka, možná bych ho zabalila do většího tajemna.

Být tu možnost dávat i půlhvězdy, za mě by to bylo 3,5. Zajímavý svět, zas o něco odlišnější používání magie, plynulé čtení... na druhou stranu nudná romantická linka a nezajímavý záporák.

Ještě jednu věc bych vytkla - při korekturách je důležité dbát jak na pravopisnou a gramatickou stránku, tak na stylistiku - a ta tady značně pokulhávala. Přijde mi, že právě u literatury pro mladé se na tyhle věci příliš nedbá - knihy jsou plné chyb a překlepů.

A teď trooošičku off-topic:

Kouzla rodu Thornů jsou sice po pravopisné stránce o úroveň výš než jiné YA fantasy od téhož (i od jiných) nakladatelství, nicméně stylistická stránka je strašná. Až rušivě častá přivlastňovací zájmena, opakující se slova v odstavci, dokonce na tomtéž! řádku... Jasně, určitě budu považována za hnidopicha, takové chybičky se přece neřeší, korektoři jsou taky jen lidé, bla bla bla... jenže ti lidé za to dostávají zaplaceno (byť kolikrát směšně málo), navíc je to jejich práce. A knihy, zejména pro mladé čtenáře, by kromě požitku měly přinášet i vzdělání - po slohové i jazykové stránce. Možná by bylo na čase s tím začít něco dělat, neboť celková jazyková úroveň v literatuře značně upadá...

Marry123
08.05.2021 4 z 5

Kouzla rodu Thornů, velmi zajímavá kniha. Nápad, určitě originální. Obálka, úplně skvělá. Čtivost, taky parádní. Jen mám v poslední době problém se nějak vcítit do hlavních postav, ale to je čistě můj problém, asi stárnu :D Jediné co mi možná trošku vadilo bylo to, že až moc brzy víme kdo je padouch, asi jsem čekala že to bude víc zamotanější, a méně předvídatelné... Plus jak už někdo vzpomenul nemastná/neslaná romantická linka, a ještě další věc, je hezké že jsme z Nathaniela udělali bisexuála, ať jsme trochu moderní, ale přišlo mi to jako nedůležitá / nijak nerozvitá informace... Každopádně určitě doporučuji, příjemné počtení :)

Pedruska01
07.05.2021 5 z 5

Tahle kniha mě zaujala hned ze třech důvodů - krásná obálka, velmi zajímavá anotace a taky samé pochvalné recenze. Takže jsem neodolala a prostě se na ni vrhla. Kniha má příjemný styl vyprávění a ačkoliv mám radši vyprávění v první osobě, tak jsem si na to rychle zvykla a neměla s tím žádný problém. Čte se to téměř samo a dokáže to vážně hodně rychle strhnout. Tohle je opravdu skvost, jelikož je to kniha plná knížek, ve fantasy světě s postavami, které jsou úžasné - co víc si přát? Autorka mě mile překvapila.
Hlavní hrdinku Elisabeth jsem si oblíbila okamžitě, byla to osiřelá holka, co žila v knihovně, utíkala z vyučování a raději se zabývala prolézáním tajných chodeb a skrýší plných pavučin a pisivek. Byla svá, neznalá jiného světa než ve zdech knihovny, neuvěřitelně statečná, chytrá a silná. Ta holka se mi líbila a musela jsem jí na každém kroku fandit i obdivovat. Neberu to jako výtku, jen bych asi hrdince připumpovala pár let navíc, ale v ději to vůbec nevadilo a vlastně ani nehrálo žádnou roli.
Druhý hlavní hrdina Nathaniel Thorn, magistr, který mi padl do oka už při prvním setkání. Jeho tajemnost a rádoby krutost, vzhled a především vtipné až sarkastické poznámky mě bavili neskutečně. Jeho osud k němu nebyl zrovna laskavý, až mi ho bylo líto. Bavilo mě sledovat, jakou má pověst nejžádanějšího svobodného mládence, který musí čelit svobodným dceruškám. Některé jeho zkušenosti/trapasy/historky byli hodně úsměvné. Nathaniel mi ukradl srdce, to bez pochyb. Má u mě jeden malinkatý vroubek, ale nejspíš vzhledem k vývoji celého příběhu je to odpuštěno. A stejně jako Elisabeth bych mu přidala pár let, i když tady to bylo rozhodně lepší než u jeho partnerky. Ti dva dohromady mě bavili. Co se týče romantické linky, je to jemné, nenásilné, milé a kouzelné.
Dokonce tu máme i třetí hlavní postavu - což se často nestává, která má velkou roli snad ve všech děních. Proto by byl hřích ho tu nezmínit víc - Silas. Pane bože, tenhle démon mě dostal. Ve všem. Líbil se mi neskutečně, to, co dělal, to, jak se choval, to, co říkal a i ta zmíňka, že přece jen nějaká emoce letěla kolem něho, ačkoliv to nemělo výt možné. Autorka to tam lehce umožnila a udělala dobře, protože každý čtenář si ho musí zamilovat, i když jeho nijaké "bezcitné" chování/řeči jsou na prvním místě. Musím říct, že místy mi kradl srdce víc než pan Thorn. To, co bylo zmíněno na samém konci mě za něj fakt potěšilo. Autorka to nemohla udělat líp. Všichni si to tam zasloužili.
Tahle kniha je úžasná, a to v mnoha směrech. Děj je velmi dobře zasazen do prostředí knihoven a knih - grimoárů, ze kterých šel upřímně strach. Ten svět je originální a výtečně vymyšlen/popsán. Je to neskutečná fantasy protkaná vtipem a opravdu příjemnou špetkou romantiky. A jelikož jsem romantik jak blázen, tak mi to absolutně nevadilo, naopak, sedělo to tam. Kniha je plná až natřískaná akcí, pořád něco a není tomu konce, i když by se zdálo. Žádné hluché místo, žádná možnost předvídání. Naopak, člověk tápe a nestačí se divit.
Hrozně mě to bavilo a vážně nerada jsem knihu odkládala v případech nutnosti. Líbil se mi ten svět, který je křížený s lehkým nádechem devatenáctého století jako "normální" doby i hlavní postavy, které jsem si zamilovala, a to nemluvím o příběhu samotném. Tohle se povedlo. A taky cením i to, že je to samostatná kniha, žádná série, což je zas v dnešní době skoro vzácnost. :D
Všem milovníkům žánru fantasy anebo prostě jen milovníkům knih rozhodně toto doporučím, tohle se dokáže trefit do noty, je to nové, originální, skvěle napsané. Nad hodnocením není nutné ani přemýšlet, věnuju vše, co mám! :)

Tweety0207
06.05.2021 4 z 5

Štýl písania bol úžasný, takze som sa od knihy nevedela odtrhnúť. Nápad s knihami bol úplne top. To ma na tom bavilo najviac. A samozrejme Silas. Elizabeth ako hlavná hrdinka mi sadla ale tá romantická linka mi prišla taká nemastna/neslana. Veľmi som im to neverila.

Andrea.Mayer
05.05.2021 5 z 5

Kouzla rodu Thornů přináší velmi podmanivý příběh z prostředí austemerských veleknihoven, v jejichž zdech jsou střeženy kouzelné grimoáry. Vítejte ve světě, kde za pomoci svých démonských služebníků vládnou čarodějové a kde mají knihy téměř neomezenou moc. Magií protkaný příběh o knihovnici ohánějící se mečem, tajemném čaroději s tragickou minulostí, možná až příliš loajálním démonovi a spiknutí obřích rozměrů.
Tato kniha je napěchovaná akcí, skvěle vystavěným světem, unikátním magickým systémem a hlavními postavami, které si zamilujete od prvního okamžiku. Skvěle popsané gotické prostředí dodává příběhu tu správnou ponurou atmosféru a sarkastické vtípky hlavního hrdiny vám nejednou vykouzlí na tváři úsměv. Kouzla rodu Thornů si nálepku HumbookTip rozhodně zaslouží a doufám, že vám tato standalone učaruje stejně jako mě.

Acourtofbook
02.05.2021 5 z 5

Tohle bylo fakt skvělý. Kouzla rodu Thornů jsou podle mě tou knížkou, která je jako dělaná přímo na míru pro všechny knihomoly - najdete zde skvěle vystavěný magický svět, ve kterém jsou totiž jednou z nejdůležitějších součástí právě knížky. A to ne jen tak ledajaké... Autorčino pojetí knih mě na tom celém bavilo asi nejvíc a ta její fantazie mě po celou dobu nepřestávala udivovat a já s každou další kapitolou jenom žasla nad tím, jak to má celé promyšlené. Autorka navíc píše tak nádherně, že mi občas bylo jedno, co se tam děje a jenom jsem si vychutnávala ten její krásný styl psaní. Co musím také pochválit, jsou hlavní postavy. Elisabeth je výjimečně jedna z těch YA hrdinek, které nepůsobí naivně a umí se rozhodovat sama za sebe a Nathanielův sarkasmus si stejně jako jeho démona, Silase, prostě nejde nezamilovat a tohle trio dohromady mě bavilo hrozně moc. Příběh je čtivý a napínavý, k čemuž napomáhá i fakt, že se jedná o standalone, což se v dnešní době, zvlášť u fantasy, moc nevidí, ale já osobně jsem za to ráda a knížku jsem si možná i díky tomu ještě víc užila.

5⭐/5⭐ Myslím si, že pokud máte rádi fantasy, tak by vás Kouzla rodu Thornů neměla minout a já vám je můžu jenom doporučit.

Za poskytnutí knihy děkuji Albatros Media

wezz
02.05.2021 5 z 5

Ó ano, kouzla. Čítávala jsem hodně na střední. O to kouzelnejší je se po tolika letech zase vrátit k tomuto žánru.

Moc se mi to líbilo. Přečteno na jeden zátah.

Hlavní hrdinkou naštěstí tolik nelomcuje puberta a celkově její mladistost což je u některých knih na vyrvání vlasů z hlavy číst všechny ty sáhodlouhé myšlenkové pochody na téma "líbí nelíbí". Jeden si pak myslí, že čte román pro dívky a ne fantasy. Tady to naštěstí nebylo. Ani když došlo na větší romantiku tak to nebylo trapné. Nathanielův ironický humor je velmi příjemný a opravdu se mi líbí. No a Silas.. Ten je to nej v celé knize. Chtěla bych mít svého Silase..

Atekram
29.04.2021 5 z 5

Věnování v knížce: Všem dívkám, které se našly v knihách
Hned po jeho přečtení jsem věděla, že to asi bude něco pro mě. Příběh je originální, zasazený do zajímavého světa. Je plný zajímavé magie a má i své drsné a temné momenty. Postavy mi přirostly k srdci snad všechny. V knize je taky dobrý smysl pro humor a tak akorát vtipných momentů a bonmotů některých postav.
Líbí se mi, že kniha není součástí série, takže je kompaktní a ucelená. Je tu ale prostor pro pokračování a kdyby vyšlo, nebyla bych proti, protože svět má pořád co nabídnout (narozdíl od mnohých jiných sérií o x dílech). Trochu si říkám, že bych se možná i obešla bez té poslední závěrečné tečky v příběhu, protože by pak mělo jeho vyvrcholení o to větší váhu.
Čtení byl opravdu skvělý zážitek, ke knize se určitě vrátím. (A taky se odteď budu výjimečně dobře starat o všechny svoje grimoáry.)

bookbug_cz
27.04.2021 5 z 5

Anotace této novinky lákala na strhující fantasy, ve kterém knihy žijí vlastním životem a mohou i zabíjet. A ono to tak fakt bylo! Když se nad tím zamyslím, žánr fantasy jsem začala číst prakticky až od začátku pandemie. Tak nějak jsem chtěla utéct do jiných světů a dimenzí – zkrátka jsem si potřebovala odpočinout od dramat, thrillerů a psychologických románů.
Kouzla rodu Thornů mě zaujala hlavně svou anotací, která slibovala magii a kouzla v prostředí knihoven, a také svou nádhernou obálkou. A i když to byla trošku bichlička, četla se skoro sama. Naprosto úžasný a lehký sloh autorky ve mně vyvolal pocit odpočinku a relaxace.

Příběh vypráví osud mladé Elisabeth, která žije celý svůj život v jedné z veleknihoven, která uchovává vzácné grimoáry. Jejich životy jsou vzájemně spojeny. Na tyto veleknihovny jsou ale prováděny útoky, sabotáže, při kterých mocné grimoáry uprchnou a mohou být pro životy nevinných tam venku velmi smrtící. Na začátku všech spletitostí se sama Elisabeth dostane do potíží a je obviněna ze spiknutí, i přesto, že to byla právě ona, kdo uprchlé monstrum zničil a zachránil tak životy lidí v okolních vesnicích. K soudu ji doprovází čaroděj Nathaniel, který se ale nakonec ukáže jako užitečný spojenec v boji proti zlu a neprávu. Jeho okouzlující sarkasmus pohání každou stránku jako rychlost světla. Kniha je fantastická. Příběh originální, popisy prostředí a vykreslení charakteru všech postav naprosto geniální. Čtenář si najde cestu ke každému z nich, přesně tak, jak si autorka nejspíš přála. V poslední době mě knihy podobného stylu spíš zklamaly, takže z toho, jak mě Kouzla rodu Thornů zasáhla, beru jasný příklad toho, že číst fantasy je opravdu dobrá volba.

Medasek
27.04.2021 3 z 5

Kniha mě zaujala svým názvem, obálkou i anotací. Pak jí všude začali vychvalovat, jak je to skvělé a úžasné, a to u mě vytvořilo určitá očekávání, která asi byla příliš vysoká.
Příběh a svět je velmi dobře vyvedený. Bohužel jsem měla velký problém se začíst. Přišlo mi tam dost hluchých míst a moc mi ani nesedl styl psaní autorky.
Velký problém jsem měla s hlavní postavou Elisabeth. Její charakter mi vůbec neseděl. Zbytek postav už byl lepší, ale stejně mi na nich něco chybělo.
Celkem příběh hodnotím lehce nadprůměrně 3,5*.

Kristi_čte
27.04.2021

Kouzla rodu Thornů mě zaujala už svou anotací, protože svět, ve kterém si knihy mohou žít svým životem? Ano, prosím!
Když jsem ale začala číst, nějak jsem se do toho nemohla dostat. Měla jsem pocit, že i když se tam toho děje strašně moc, tak se tam vlastně nic neděje. Ve druhé půlce se to ale zlomilo a to se mi kniha četla mnohem líp. Za mě v té první polovině bylo moc hluchých míst a pak jedna akce za druhou. Takové zvláštní rozložení. Ale možná jsem jen přehnaně náročná.
Nic méně hlavní hrdinka byla v pohodě a nevadila mi, ale koho jsem si zamilovala, tak byl Nathaniel a jeho démonský sluha Silas. Tahle dvojka mě opravdu bavila.
Podtrženo sečteno, se mi Kouzla rodu Thornů líbila, protože autorka vybudovala fakt skvělý svět, který mě bavil, postavy byly fajn a i zábavné no a navíc to není série, takže vše podstatné dostanete v jedné knize a to poměrně bez natahování, i když jak jsem psala výše, za mě tam byla hluchá místa