Kořist

Kořist
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/468352/bmid_korist-4Ci-468352.png 4 1292 1292

Ve svém novém, samostatném románu servíruje oblíbená hororová autorka Darcy Coates svým čtenářkám a čtenářům mrazivý příběh dvaadvacetileté dívky jménem Eileen, která se ztratí během pěšího výletu v odlehlém lese Ashlough. O pár dní později je na břehu blízké řeky nalezen její fotoaparát obsahující podivné snímky, které byly vyfoceny až po jejím zmizení. Eileenin bratr Chris chce věřit tomu, že je jeho sestra stále naživu, a tak se krátce poté, co se policie rozhodne ukončit vyšetřování, domluví se svými čtyřmi kamarády a společně utvoří pátrací tým, jehož cílem je pročesat tajuplný les i jeho okolí a ztracenou dívku najít. Avšak čím víc se vzdalují od frekventovaných turistických stezek, tím podivnější stopy nacházejí. Postupně si začnou uvědomovat, že v lese nejsou sami… a že Eileenino zmizení nebyla jen nešťastná náhoda. V tu chvíli je však na útěk už příliš pozdě…... celý text

Literatura světová Horory Thrillery
Vydáno: ekniha , Fobos

Hunted , 2018

Turante
14.03.2021 4 z 5

Z pera autorky jsem zatím přečetla vše, co u nás vyšlo. Tento příběh je trochu něco jiného než předchozí série strašidelných domů, i když linka nadpřirozena tady je. Za mě je to spíš thriller než horor, ale čte se moc dobře. Začátek byl pomalejší, ale pak se to rozjelo a musela jsem číst a číst. Už se těším na další knihu, ať už strašidelných domů nebo této série.

Rauser.
14.03.2021 2 z 5

Na to, že mám autorku a její horrory ráda, toto bylo cosi divného, naprosto nezajímavého a nudného. Mnoho stránek o ničem, jen výplň času. Předešlé knihy jsem přečetla během dvou dnů, k téhle jsem se s přemáháním vracela dva týdny...

DominaCZ
11.03.2021 1 z 5

Obsahuje SPOILERY.
Otravnej s tím dotíráním a otravováním CO JÍ JE? KDE JE? UŽ JE DOMA? KAM ŠLA? NAHRÁLA FOTKU?

"Zabrán od pasu nahoru, ale vypadá to, že má volné džíny." Na to přišel jak, když dolů nevidí??

"O vzhled se nestaral, takže určitě ani o věci uvnitř, takže určitě rád balil holky, pití, večírky..." Uh??

"Všechny indicie nasvědčují, že se to stalo v lese." Jaké indicie?? Nevysvětleno. Poptal se pár lidí venku a poseděl v báru a má ihned jasno??

Matka po policajtce mrskne sklenici, zasáhne ji a ta s povzdechem sbírá střepy a tiskne fotky? Žádný trest za napadení příslušníka???
Později fakani odcházejí, ukazují jí fakáče a ona si zas jen podrážděně povzdechne a nic neudělá?

Dlouhá srst, zelené oči, drápy sahající k zemi...no, to by se zrůdě těžko pohybovalo v zarostlý džungli...

"Bradu měla zdviženou a dívala se na ni dolů." Zdvižená brada snad znamená dívat se NAHORU ne?

Vysvětlení proběhne v jedný větě na 300 straně ze skoro 370??

Označovat lidi v 23 DĚTMI je trapný!

10 let lítá ON po lese v kostýmu opice s chlupama a nočním viděním a ještě zvládá svou práci a nikdo nic, jo? Všude po celým obvodu lesa, u vodu, na kopcích, natahaný kamery, pasti, lanka, všecko promakané??
Nějak ale nebylo vysvětleno PROČ. Co s něma dělal. Jen JAK.

Proč ta Eileen (teď se nenaštvěte že to vyzradim ale mě to fakt zajímá, kdyžtak odmažu) nezemřela, když k ní ta "zrůda" přišla a už už ji měla? Proč jediná ona ne? Jaktože ji tam x dní nechal bejt a jak to, že tolik dní dehydratace a poblouznění v pohodce přežila??

Takže celkově vzato...čtivý, ale námět krapet jako Hory maj oči, ale v policejní verzi. Mládež otravná.

ankaras
11.03.2021 5 z 5

U Darcy nikdy nevíte, co vezmete do ruky. Zda to bude dobré nebo špatné, ale vždycky to má něco, co vás dostane. Nemá to úplně "hloubku", ale dokáže vždy v člověku probudit strach a napětí. I když se tentokrát nejednalo o nadpřirozeno, zase "to" tam bylo. A dokonce zvládla (pro mě) prvně i zakončení.

elena2054
09.03.2021 3 z 5

Byť čtu všechny Darcyiny knihy u nás přeložené, nemůžu říct, že jsem z nich unešená.
Darcy podle mě absolutně neovládá závěry a pointy.
Tato kniha je navíc vykrádačkou jiných knih či příběhů.
Při čtení jejich knih mám pocit naivity a šablony, a i když se snažila napodobit třeba Chrise Cartera, vůbec to v jejím podání nefunguje.
Námět mi připomněl případ Nizozemek v Panamě.
Některé situace jsou neuvěřitelné, jiné hodné Supermana.
Odskakování v ději rovněž nefungue, protože se tím přeruší nit budované atmosféry.
Kdo nebo co za vším stojí mi bylo jasné velmi záhy a to právě proto, že Darcy opisovala.
Chvíli jsem doufala, zda nečerpá z filmu Hory mají oči, což by možná fungovalo lépe a mohlo by se to i nazvat hororem, ovšem bohužel.
A tak můžu klidně říct, že pro mě to byl žánr dobrodružný.
Nedovysvětlení podstatné věci je rovněž špatně.
Věřím, se si kniha své příznivce najde, pro je však průměrná a žánr je zavádějící.

BarboraLev
09.03.2021 5 z 5

Hodně napínavé, i když rozjezd trochu pomalejší. Ale potom to tedy byly nervy. Doporučuji.

mynonka
07.03.2021 5 z 5

Zase jsem té Darcy propadla. Četlo se to skvěle, ale byly to teda nervy. Tentokrát si s námi pořádně pohrála a za mě byl konec hodně nečekaný. Čtení jsem si moc užila.

mona.benny
06.03.2021 5 z 5

Hodně mu tato kniha připomínala knihu Rituál, kde se parta kamarádů rozhodně pro túru k utužení vztahu, ale zvrhne se to v boj o život. Naštěstí zde byl o hodně lepší konec. Kniha mě bavila od začátku do konce. Líbilo se mi vykreslení postav a úvahy postav během odvíjeni příběhu.

Áža707
06.03.2021 3 z 5

Kniha se četla dobře, ale musím přiznat, že prvních 100 stránek bylo docela náročných. Nějak jsem se nemohla začíst a trochu se to vleko, ale pak se to docela slušně rozjelo a já jsem se nemohla odtrhnout. Ze začátku jsem se bála, že se mi kniha nebude líbit, jelikož byla uváděna jako horor, ale souhlasím s většinovým názorem, že se jedná o thriller.

Postavy byly dobré vymyšlené a já si nejvíce oblíbila Annu, protože její styl uvažování byl naprosto brilantní. Na druhou stranu jsem naprosto nechápala Todda, ten byl úplně mimo. Doopravdy mi nepřirostl k srdci a musím přiznat, že následné popisy jsou fakt síla.  Překvapila mě reakce vyšetřovatelky, kdy po její minulosti bych čekala nějaký větší zájem o případ.

Některé věci, které se nakonec staly, se daly docela dobře odhadnout. Jiné naopak byly naprosto nečekané a dokázaly velmi překvapit. Takže vás příběh držel v slušném napětí.

Celý příběh jsem si doopravdy užila, akorát mě velmi překvapil úplný konec. Doopravdy jsem čekala něco jiného, jak už jsem řešila s holkama ve štafetě. Jinak knihu mohu jen doporučit, pokud mate rádi napínavé detektivky či thrillery.

⭐ 3.3/5

Falda
05.03.2021 5 z 5

Autorka opět zazářila. Kniha byla výborná. Děj v Ashloughském lese byl vynikající. Autorka dokázala vtáhnout do děje, hltala jsem každé slovo a konec mě tedy velmi překvapil. Ještě, ještě!

Anette99
03.03.2021 4 z 5

Docela dobrá knížka. Líbila se mi atmosféra - divočina v rozlehlém lese, strach, monstrum. Ale úplně mi nesedla žádná z postav. Nejvíc mi na tý partě vadilo, jak byli naivní a neštěstí pořád šli naproti, i když dávno zjistili, že jsou v nebezpečí.

Martiiiik
01.03.2021 4 z 5

Tak jsem byla zvědavá, co nového Darcy vymyslela, když se trochu vzdálila od svých obvyklých duchů :-D a docela dobré :-) cítila jsem tu atmosféru hlubokého, tmavého a neprostupného lesa, kde je těžký vzduch a nebe není téměř vidět.. :-) líbilo se mi, jak vypráví nastřídačku o několika postavách a vždy utne linku jedné postavy pro zvýšení napětí.. nicméně to bylo docela průhledné a konec nebyl žádné překvapení.. rozhodně ale byl zbytečně uspěchaný, proto za mě hvězdička dolů.. slušné 4* :-)

Blaufik
28.02.2021 2 z 5

Kdyby autorka stvořila alespoň o jednu postavu navíc, ke které by čtenář mohl nějakým způsobem získat alespoň trochu sympatií, trochu šlápla na plyn a neopakovala některé scény, tak se mohlo jednat o slušný a dechberoucí thriller. Kladná a na vše připravená Anna tohle bohužel nezachrání.

jankaander
27.02.2021 5 z 5

Za mě super, napínavý do konce, doporučuji.......

muchomurka
27.02.2021 3 z 5

(SPOILER) Bylo to velmi napínavé a čtivé, ale tak nějak povrchní a zdlouhavé. Příliš mnoho pohledů, které se střídaly mě zdržovaly od čtení a postupu v příběhu. Konec byl velmi rychlý, zrovna ten chtěl trochu natáhnout. A s rozhodnutím Carly úplně nesouhlasím, ale chápu, proč to tak udělala.
Některé věci byly nedořešené a nedořečené, což mě štve, stejně jako občasné nesrovnalosti (např. nálezce foťáku měl signál a nikdo jiný ne? Modelem telefonu to přeci není...)
Celkově dobré čtení, nelituji času stráveného s knihou, ale knihu znova číst nehodlám, kdoví, na jak dlouho mi zůstane v paměti.

Nikola_

Darcy opět nezklamala :)

annettka1098
27.02.2021 5 z 5

Novinka od autorky strašidelných povídek ze serie Strašidelné domy. Kniha se však vymyká a já bych jí označila spíš za thriller než horor. To je ale podle mě spíš na povaze člověka a na tom "co kdo snese".
Kořist mi trochu připomínala thrillery od Larse Keplera. V knize je detektivní zápletka, tajemno i několik nechutných scén. Nechybí zde velmi neschopný tým policistků v čele s velmi nesympatickou vyšetřovatelkou. Přesto jsem si knihu moc užila (přečteno za dva večery) a určitě bych si od autorky přečetla další knihu tohoto žánru.

Doly10
25.02.2021 5 z 5

Naprosto úžasná knížka... Darcy Coates rozhodně nezklamala, napínavý příběh od začátku do konce.

NikiGrouse
23.02.2021 4 z 5

Ač mám raději od této autorky knihy s duchařskou tématikou, byla tato kniha opravdu napínavá a dobře se četla. Hodně podařený thriller.

kachnat
20.02.2021 5 z 5

Příběh je napsaný hodně čtivě, ani nevadí několik dějových linek, konec byl bravurní, za ot tedy hodně tleskám. Opět mě autorka nezklamala a těším se na její další dílo.