Kořist

Kořist
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/468352/bmid_korist-4Ci-468352.png 4 1292 1292

Ve svém novém, samostatném románu servíruje oblíbená hororová autorka Darcy Coates svým čtenářkám a čtenářům mrazivý příběh dvaadvacetileté dívky jménem Eileen, která se ztratí během pěšího výletu v odlehlém lese Ashlough. O pár dní později je na břehu blízké řeky nalezen její fotoaparát obsahující podivné snímky, které byly vyfoceny až po jejím zmizení. Eileenin bratr Chris chce věřit tomu, že je jeho sestra stále naživu, a tak se krátce poté, co se policie rozhodne ukončit vyšetřování, domluví se svými čtyřmi kamarády a společně utvoří pátrací tým, jehož cílem je pročesat tajuplný les i jeho okolí a ztracenou dívku najít. Avšak čím víc se vzdalují od frekventovaných turistických stezek, tím podivnější stopy nacházejí. Postupně si začnou uvědomovat, že v lese nejsou sami… a že Eileenino zmizení nebyla jen nešťastná náhoda. V tu chvíli je však na útěk už příliš pozdě…... celý text

Literatura světová Horory Thrillery
Vydáno: ekniha , Fobos

Hunted , 2018

Teryky
31.03.2021 5 z 5

Trochu pomalí rozjezd, ale potom jsem se od knihy nemohla odtrhnout a musela jsem furt číst! Od této autorky se mi líbily všechny knihy a tato není výjimka!

Veju007
30.03.2021 5 z 5

Famózní! Darcy Coates jdou nejen duchařiny, ale i tento nadupaný horor, kdy se partička kamarádů vydává do lesa hledat ztracenou sestru jednoho z nich. A že s lesem si není radno zahrávat!
Skvělý příběh, jako bych v tom lese byla ztracená taky...ještě štěstí, že do tábora je spousta času uklidnit nervy.
A to, co si na nás autorka ke konci přichystala, tak to jsem teda nečekala ani omylem.

Klarulina
29.03.2021 5 z 5

Skvélá kniha, čtivá, člověk se od ní nemůže odtrhnout. Závěr je nečekaný, ostatně stejně jako plno jiných věcí v knize. Rozhodně stojí za přečtení!

cleopatra11
29.03.2021 5 z 5

No tak to byla parádní a svižná jízda.
Přesně takhle si představuji thriller. Celou knihu jsem viděla jako film.
Doporučuji.

Kami.Hacken
28.03.2021 5 z 5

Má nyní druhá přečtená kniha od této autorky a spokojenost.
Líbí se mi, jak si pohrává s charaktery postav, zápletka i konec mě opět donutil k větě "No jo, vlastně!".
Za mě můžu jen doporučit - Kořist je čtivá a poutavá, přečetla jsem a určitě se k ní jednou vrátím

greenie05
28.03.2021 3 z 5

(SPOILER) Po celkem dlouhém přemýšlení jsem dala knize nakonec místo tří hvězd čtyři. Začátek mě moc nezaujal, takže mi ze začátku dělalo problém se začíst, ale nakonec se to rozjelo a četlo se to samo. Od téhle autorky to není nejlepší ale ani nejhorší kniha, co jsem zatím četla.

Příběh a samotná zápletka se mi docela líbily, i když se musím přiznat, že jsem na hlavního pachatele měla nějakou dobu podezření, takže mě zvrat asi nepřekvapil tolik, jak by měl :D. Autorka taky umí opravdu dokonale popisovat scény, hlavně ty nechutné, to se musí nechat :D

Co se týče postav, tak nebyly nejhorší ani nejlepší. Chris byla podle mě naprosto plochá postava, Anna mě vytáčela a Flinta jsem chvílemi měla ráda a jindy zase ne. Nejvíc sympatické mi byly asi postavy Carly a Hailey. Líbilo se mi, jakou volbu musela Carla na konci učinit. Todd byl rozhodně zajímavý, bylo mi ho trochu líto, zároveň mě celkem děsil.

Co bych ale knize vytkla je to, že dle mého názoru tam mohla autorka nechat zemřít víc postav, bylo by to o něco realističtější.

Ale i když kniha neměla úplně originální námět, tak se mi to líbilo, těším se na další autorčiny knihy.

Flafinka
28.03.2021 4 z 5

(SPOILER) Davam 4* jen proto, ze mi styl autorky sedi. NICMENE pred dvema mesici jsem cetla Les Sebevrahu (v knize je zminen) a misty to bylo otravne podobne. Co se tyce vraha/monstra/padoucha, rikala jsem si jen - at to zas neni policajt....Ac to cele nakonec nejak davalo smysl, tak shrnuto podtrzeno: napinave, ale uz to tady bylo. Ps: nejlepsi pribeh o bloudeni v lese je Holcicka, ktera mela rada Toma Gordona.

JessieEx
27.03.2021 4 z 5

Darcy Coates mě tentokrát příjemně překvapila. Číst její knihy o strašidelných domech se bojím. Ale u Kořisti jsem předem věděla, že to bude víc thriller (to přirovnání k jednomu známému thrilleru mi připadá jako spoiler), něž horor a tak jsem se do ní se zvědavostí pustila. Ano trochu jsem se bála, ale jen při čtení v noci :) Spíše než strašidelné, to bylo děsivé. Kromě thrillerove a hororové linky příběh obsahuje i detektivní linku, no a čím více se blížíme ke konci, tím více se z toho stává survival záležitost.

Knížku jsem četla opravdu velmi velmi dlouho, což nechápu, protože se mi zdála čtivá. Bavilo mě, že se odehrává v přírodě - v lese. Líbilo se mi vykreslení postav a jejich psychologie. Trochu mi vadilo pár nerealistických věcí (třeba lezení na strom a to co následovalo). Brala jsem to ale s nadhledem.

Hned na začátku mě napadlo, že doufám, že vysvětlení celé "záhady" nebude TAKOVÉ - měla jsem teorii, která mi připadala velmi klišoidní a tak jsem se snažila ji vyvrátit. Podařilo se mi to, což nechápu, protože 50 stran před koncem se moje teorie opět vynořila a nakonec i potvrdila.

Za to strhávám tu hvězdičku, ale jinak to byla super záležitost, která mi několikrát vyrazila dech, ukončení kapitol v tom nejlepším mě přímo mučilo a někdy už jsem z toho šílela. Jedním slovem: masakr! A velké doporučení!

Prokrastinuji
26.03.2021 4 z 5

Ke knížce mám pár výtek, ale dá se říct, že to bylo příjemné první setkání s autorčinou tvorbou, která je v našich českých končinách už známá díky své sérii o strašidelných domech. Nemám načteno moc horrorů, takže vůbec nejsem odborník a nemůžu srovnávat, ale musím říct, že se mi líbilo prostředí, líbila se mi záhada, postava Todda mi svou posedlostí a urputností trošičku připomínala Joea z thrilleru You. Musím říct, že zbytek party mi dělal v počátcích problém - měla jsem problém hlavně dívky od sebe odlišit, zapamatování jejich jmen mi taky dělalo trochu problém a celkově jsem si k nim tak úplně nevybudovala nějaký hlubší pouto.Příjemným překvapením pro mě byla postava detektivky, co dostala na začátku tenhle případ na starost. Tak flegmatickou - nebo jak to říct- postavu jsem ještě nezažila a kdo mě zná, ví, že postavy detektivů fakt nesnáším, ale tady to bylo fajn - jako strašný, ale fajn xD Je tady spád, ale i polemizování (které mi opravdu sedlo, protože taky ráda teoretizuju co a jak), pár lekacích scén - které by byly ve filmu podle mě celkem podařené,... víc už prozrazovat nebudu, abych nespoilerovala, ale pokud máte rádi survivaly v přírodě, kdy není úplně jasný, proti čemu skupina stojí, směle do toho.

LucySmile
25.03.2021 3 z 5

První knížka od autorky, co není duchařina a za mě dobrý. Oproti její předchozí knize jsem se nenudila ale ani nebála. Od hororu to mělo hodně daleko. Na druhou stranu se knížka četla dobře, bylo to napínavé téměř až do konce. Závěr jsem uhodla chvíli předtím, poslední kapitola opět moc idylická. Škoda... začátek vypadal slibněji než to pak bylo.

Johny_H.
24.03.2021 5 z 5

Tak první knížka od této autorky. Zakoupena pro knižní výzvu nová kniha. Musím upřímně říci, že jsem se trochu bál do ní pustit jelikož jsem tak nějak předpokládal, že tato kniha bude o partičce hledající holku v lese a budou mít problémy kvůli hromadě nezodpovědných a hloupých rozhodnutí. K mému překvapení jsem se mýlil a díky tomu jsem si tuto knihu opravdu užil. Postavy jsou moc pěkně napsané jednají s rozmyslem což je u hororu vítaná změna a přesto jsou po krk ve sra… (nevím jak to napsat jinak). Jednoduše řečeno pokud máte rádi nervy drásající thriller s mírně hororovou atmosférou toto si užijete.

mrsterezz
24.03.2021 5 z 5

Kniha plná napětí a neočekávaných zvratů. Je to moje první knížky od Darcy Coates, ale určitě ne poslední.

Lucie311
22.03.2021 4 z 5

Nápad dobrý, napětí nescházelo ale stejně mi přijde že autorka musí ještě trošku dozrát....

kanitsuj
22.03.2021 5 z 5

Dávám plný počet hvězdiček, protože nemohu napsat, že by příběh dostatečně negradoval a nebo jsem v něm něco zásadního postrádala. Četla jsem všechny české překlady Darcy Coates a její duchařské příběhy rozhodně nejsou tak dobré jako tento thriller. Sice se v něm na můj vkus až příliš detailně inspiruje Aokigaharou - Lesem sebevrahů, ale tam, kde jmenovaný začne pokulhávat, Kořist chytí rozumný dech a překvapí i nečekaným zakončením. Netvrdím, že příběh nemá slabá místa, ale zaujme svoji reálností, vzbudí emoce a to čtenář tohoto žánru očekává především.
Popis nočního lesa byl nesmírně působivý stejně jako setkání hrdinů se smrtí. Už delší dobu jsem nečetla nic tak napínavého a děsivého zároveň.

mag097
21.03.2021 4 z 5

Knížka je zaškatulkovaná jako horor, já bych ji spíš zařadila jako thriller, který svým námětem připomíná Šelmu (A. Mayne).
Příběh má spád, dobře se to čte a autorka vás dlouho drží v napětí. Autorce smekám za popis "nechuťáren", ještě se mi nestalo, že bych musela otáčet hlavu od knížky a přestat na chvíli, jak moc to bylo nechutný :D
Pochválit musím i závěr knížky, který nebyl přehnaně dramatický, epický a se sluníčkovým koncem, byl takový dobře opravdový.

Acinore
18.03.2021 5 z 5

Celou dobu jsem myslela na podcast Opravdové zločiny a případ ztracených holek v Panamě.. Taky se našel jejich foťák plnej divnejch fotek... knížka mě úplně pohltila, četla jsem s rozsvícenou lampičkou a ten konec je hustej a uspokojivej (Darcy to umí i jinak, ale tady se drží reálných možností :-) ) a prostě jo, to se povedlo!

petrarka72
18.03.2021 3 z 5

O něco lepší než strašidelné domy. Napínavé tak akorát. Ale netvor jasný tak od poloviny a předloha tolik opěvovaného konce se objevuje už u Agathy Christie a několikrát ho varíruje Stephen King.

Mišutamyš
16.03.2021 3 z 5

(SPOILER) Za mě tak 70%. Líbil se mi nápad, ale v knize je dost slabých míst, někdy nelogických a několikrát i celkem úsměvných. Jde spíš o thriller, než o horor, přimíchání zdánlivého nadpřirozena se mi do příběhu nehodilo.
Kromě Carly mi postavy celkem lezly na nervy. Todd byl asi úplnej kretén, Chris vlastně nedělal nic, Anna všechno znala a všude byla dvakrát, Hailey ač hlásící se na medicínu, tak neprůbojná a nevýrazná až do chvíle v chatce (kde se naopak celkem působivě poprala o život) a Flint ochotný poslechnout kohokoliv ať chce cokoliv.
A možná jsem divná, ale to, co Carla nakonec udělá, se mi sakra líbí a hurá, konečně to někdo z klaďasů v nějaké knížce udělal. :-)

Ocásek
16.03.2021 4 z 5

Knížku jsem četla v rámci bleskové štafety od Knihy Dobrovský.
Je důležité zmínit, že Kořist je moje první kniha od autorky a zároveň také jedna z prvních knih v tomto žánru, nemám moc tedy s čím porovnávat! Do knížky jsem tedy šla s téměř nulovým očekáváním a musím říct, že mě moc mile překvapila.
Nejvíc jsem se bála toho, že budu mít u příběhu takový strach, že pak ani nebudu moct v klidu spát. To se naštěstí nestalo! I když zde bylo pár scén, kdy mě doslova mrazilo a někdy v knize byl až moc do detailů vykreslený příběh, kdy se mi začínám obracet žaludek a řekla jsem si "no fuj". Ale zvládla jsem! Přikláním se k názoru většiny, že jde spíše o thriller než horor.
Děj rychle plynul a spolu s krátkými kapitolami jsem měla knížku opravdu rychle přečtenou. Přišlo mi skvělé, že je knížka vyprávěná z více pohledů. Jsou zde v podstatě dvě hlavní dějové linky - policejní tým, který případ vyšetřuje a kamarádi pohřešované dívky.
Postavy byly dobře vykreslené, a to tak že většinu musíte nenávidět. Přesto se zde našel někdo, koho jsem si oblíbila. Líbila se mi i atmosféra rozlehlého a temného lesa.
Nejvíc ze všeho mě překvapil úplný konec, který jsem opravdu nečekala. A nebyla jsem jediná, co jsme se tak bavili s holkama ve štafetě.
Knížku bych určitě doporučila. Zejména těm, kteří s tímto žánrem teprve začínají, stejně jako já. Čtenářům, kteří mají z hororů a thrilleru už něco načteného, by se mohla knížka zdát trošku průhledná. Ale i přesto si myslím, že určitě stojí za přečtení!

Mesicnililie
15.03.2021 5 z 5

Mrazivý napínavý příběh. Autorku mám ráda. Píše opravdu skvěle. Člověku leze mráz po zádech.