Kořist

Kořist
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/468352/bmid_korist-4Ci-468352.png 4 1280 1280

Ve svém novém, samostatném románu servíruje oblíbená hororová autorka Darcy Coates svým čtenářkám a čtenářům mrazivý příběh dvaadvacetileté dívky jménem Eileen, která se ztratí během pěšího výletu v odlehlém lese Ashlough. O pár dní později je na břehu blízké řeky nalezen její fotoaparát obsahující podivné snímky, které byly vyfoceny až po jejím zmizení. Eileenin bratr Chris chce věřit tomu, že je jeho sestra stále naživu, a tak se krátce poté, co se policie rozhodne ukončit vyšetřování, domluví se svými čtyřmi kamarády a společně utvoří pátrací tým, jehož cílem je pročesat tajuplný les i jeho okolí a ztracenou dívku najít. Avšak čím víc se vzdalují od frekventovaných turistických stezek, tím podivnější stopy nacházejí. Postupně si začnou uvědomovat, že v lese nejsou sami… a že Eileenino zmizení nebyla jen nešťastná náhoda. V tu chvíli je však na útěk už příliš pozdě…... celý text

Literatura světová Horory Thrillery
Vydáno: ekniha , Fobos

Hunted , 2018

Medovnice
15.04.2021 4 z 5

Já jsem spokojená. Není to žádná "vysoká" literatura, ale je to dost napínavé a pěkně to odsejpá. Trochu zkušenější čtenář odhadne, kdo nebo co za tím stojí, skoro hned, ale jak říkám, příjemné počteníčko na dva deštivé dny.

Arsinoe_06
14.04.2021 3 z 5

Nakonec to v podstate nebylo spatne. Zezacatku me tedy neskutecne vytacelo, z meho pohledu, naprosto nelogicke chovani vetsiny postav (neco malo se v zaveru tedy aspon trochu vysvetlilo) a obecne mi to prislo strasne sroubovane a neplynule a jako kdyby to psal nejaky zacatecnik...nicmene postupne se to rozbihalo a nakonec to bylo pomerne napinave a relativne dobre promyslene . Za me 3.5*.

Monni
14.04.2021 5 z 5

Z jejich knih jsem nadšená, ale tohle je její zatim nejlepší kousek. Byla jsem zvědavá jak z toho dokáže na konci vybruslit, ale povedlo se jí to dokonale :-) skvělá práce :-)

Petra385
13.04.2021 5 z 5

Předchozí knihy mi přišly takové pohádky ale u této jsem byla fakt napnutá. Asi chvíli v lese nesejdu z cesty.

Sarka25
12.04.2021 5 z 5

(SPOILER) Miluju knihy Darcy, nikdy mě ještě nezklamala a tak tomu bylo i ted. Knihu jsem přečetla jedním dechem. A ten konec byl opravdu super. Ze začátku jsem si myslela, že je tam nejaký člověk, který byl vystavený radiaci a v noci se mění na nelitostné monstrum, které zabíjí turisty. 6e je to syn toho chlápka co tam chytal ty krevety a ze se ho sám snaží zabít aby už dál neubližoval. Taky jsem nevěřila, že to ta parta kamaradů přežije. Konec mě prostě dostal. Musím přiznat, bala jsem se, Darcy to umí tak podat, že se člověk opraavdu bojí ale nemůže přestat číst.

Ctenar1202
10.04.2021 5 z 5

Darcy vykreslila opravdu dechberoucí příběh party mladých lidí, kteří se vydali do lesů, aby pátrali na vlastní pěst po ztracené kamarádce, která se nevrátila domů a nikomu o sobě nedala vědět. Jenže v lese číhá cosi či kdosi a jde jim po krku...

U čtení nebudete napětím ani dýchat. Budete si hryzat prsty napětím a otáčet nedočkavě stránku za stránkou.

Asi od půlky jsem si říkala, že možná mám tip, kdo či co se v lese skrývá a nakonec jsem to i uhodla, ale zážitek ze čtení mi to ani maličko nesnížilo.

lenka.g
10.04.2021 4 z 5

(SPOILER) Moje první kniha od této autorky a nemám ráda horory, ale musím říct, že mne to bavilo a poohlídnu se po dalších knížkách od paní Coates.

Tak trochu SPOILER:
Nejvíc jsem se bála, že zápletka bude nějak mystická, pohádková nebo prostě neuvěřitelná, ale nebylo tomu tak. Takže já jsem spokojená:)

suiteki
09.04.2021 5 z 5

Darcy opět nezklamala. Pro mě zatím její nejlepší kniha. Jednoduchý příběh, ale tak napínavý, že i když ručičky na hodinách ukazovali 00:00 nebyla jsem schopná knihu odložit. Po domech jsem čekala úplně jiný závěr, tak jsem byla dost překvapená. Těším se na její další knihu.

ewalien
05.04.2021 3 z 5

Není to špatné, Darcy je moje oblíbená autorka, ale je fakt, že jsem od této knihy očekávala víc. Rozuzlení by mě vážně nenapadlo, připadalo mi tak nějak... absurdní. I když je to v reálu docela možné a obvyklé, vážně jsem očekávala jiné řešení. Doufám, že další kniha nebude takové zklamání.

TerezaaBaarova
03.04.2021 5 z 5

Uff... to byla síla...Kniha byla opravdu dobrá, pro milovníky psychothrillerů lomeno skorohororů je to ideální čtení.
Já osobně jsem si ji musela dávkovat, protože jsem četla převážně večer, měla jsem strach a srdce mi bušilo jak o závod.

Doporučuje 9 z 10 strašpytlů.

Floral_woman
02.04.2021 5 z 5

Po sérii strašidelných domů, byla tato kniha příjemné zpestření. Autorka má knihy velmi čtivé, ale často se dá odhadnout závěr. U této knihy, mě rozuzlení naopak naprosto překvapilo a až dokonce jsem žasla co všechno se vlastně odehrálo. Doslova jsem hltala každou stranu a místy měla husí kůži. Bavilo mě, jak umí autorka podrobně popsat danou situaci a vložit do ní napětí.
Za mě super kniha :)

Hanca91
02.04.2021 4 z 5

Mám trochu problém s tím, že jako milovnice série o strašidelných domech jsem od knihy čekala trochu něco jiného.
Plusové body si u mne získala za vyprávění z pohledu všech zúčastněných osob a "monstrum", které jsem neodhalila až do samého závěru.
Kapitoly byly příjemně krátké a lákaly tak k pokračování v četbě.

ArwenAragorn
02.04.2021 4 z 5

80%
...Teď už ale nemohl vyloučit vůbec nic. To stvoření, ať už to bylo cokoliv, bylo něco nepřirozeného.

Tak tímto příběhem mě autorka dostala. Neuvěřitelně dobře se četl. Má skvělou atmosféru, nechybí napětí a spád. Pasáže z lesa jsou dostatečně mrazivé a rozuzlení naprosto nečekané. Ale o něj ani tak nejde, jde o to prožít si s hlavními hrdiny nejdřív nadšení z pátrání, pak napětí, hrůzu, děs a nakonec beznaděj. Já sama jsem strach neměla, ale pořád jsem se bála o přátele Eileen, kteří ji šli hledat.
Nesmím zapomenout na dějovou linku, která se zabývá vyšetřováním zmizení. Tady jsem si oblíbila policistku Carlu, která se neúnavně snaží zjistit, co se zmizelým osobám stalo.
Knížku samozřejmě doporučím k přečtení. Úplně ji vidím zfilmovanou!

Sumatrae
01.04.2021 4 z 5

Prvni knizka od teto autorky a musim rict, ze se mi moc libila, jen bych ji nenazvala uplne hororem Pocinani policie bylo pro me trosku zarazejici... Vypadalo to, ze vysetrovatelka na to uplne kasle, jiz predem je ji jasne jak to dopadne, a proto se ani nesnazi pripad resit, az po x strankach se dozvite, ze zmizelou prece jen nekdo hleda, pritom o tom nikde neni zadna zminka na pocatku vysetrovani, kde autorka spis resi jen soukromi vysetrovatelky a o vysetrovani nepadne ani slovo, ani o tom jak probiha, kde hledali, co delali....tato stranka knihy mi moc propracovana neprisla Hlavni dejova linie v lese se mi libila, mela napeti a spad, a samotne rozuzleni pribehu bylo taky dobre a vse do sebe pekne zapadlo

Gabetka
01.04.2021 4 z 5

V knize nejde primárně o odhalení, ale o atmosféru napětí a strachu, a to se autorce povedlo na výbornou. Části odehrávající se v lese mě bavily nejvíc, hlavně ten konflikt plánů a následného střetnutí s realitou. Vyhořená policistka s tragickou minulostí je zajímavě zpracovaná postava, která působí realisticky. Klidně by se mohla v některé knize ještě ocitnout. Knihu i čtení jsem si užila.

zuzana2599
31.03.2021 5 z 5

I když se neřadím mezi čtenáře hororů, i tak musím přiznat, že Kořist byla skvělá !! A to bezesporu díky vynikající autorce. S Darcy Coates jsem se již setkala v domě plném duchů (nezapomenutelné osvěžení) a nyní jsem četla její lesní horor... Váhala jsem, ale vůbec nelituji ! Autorka má jedinečný styl psaní, všechno je přímé, srozumitelné, mám pocit, že v textu není nic navíc, jen to, co vede k napětí a k adrenalinu.
Při čtení jsem se výborně bavila, a občas jsem musela nahlédnout dopředu... !! Jinak to nešlo, to napětí na konci kapitoly se nedalo ustát. Jen tak dál, milá Darcy !!

Teryky
31.03.2021 5 z 5

Trochu pomalí rozjezd, ale potom jsem se od knihy nemohla odtrhnout a musela jsem furt číst! Od této autorky se mi líbily všechny knihy a tato není výjimka!

Veju007
30.03.2021 5 z 5

Famózní! Darcy Coates jdou nejen duchařiny, ale i tento nadupaný horor, kdy se partička kamarádů vydává do lesa hledat ztracenou sestru jednoho z nich. A že s lesem si není radno zahrávat!
Skvělý příběh, jako bych v tom lese byla ztracená taky...ještě štěstí, že do tábora je spousta času uklidnit nervy.
A to, co si na nás autorka ke konci přichystala, tak to jsem teda nečekala ani omylem.

Klarulina
29.03.2021 5 z 5

Skvélá kniha, čtivá, člověk se od ní nemůže odtrhnout. Závěr je nečekaný, ostatně stejně jako plno jiných věcí v knize. Rozhodně stojí za přečtení!

cleopatra11
29.03.2021 5 z 5

No tak to byla parádní a svižná jízda.
Přesně takhle si představuji thriller. Celou knihu jsem viděla jako film.
Doporučuji.