Konec pražského gestapa

Konec pražského gestapa https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/158243/bmid_konec-prazskeho-gestapa-qjj-158243.jpg 3 8 8

Za použití dokumentů z archívu K.H. Franka a výpovědí obžalovaných úředníků gestapa autor rekonstruuje plasticky gestapáckou mašinérii, která po více než šest let německé okupace postihovala brutálním způsobem "nepřátele Říše". Čtenář se tu seznámí s organizační strukturou gestapa, s činností a kompetencí jednotlivých oddělení pražské ústředny a pozná významné postavy nacistického policejního aparátu. Jádrem líčení jsou poslední válečné měsíce,kdy se odpovědní činitelé horečně snaží zlikvidovat kompromitující doklady o zločinech gestapa u nás.... celý text

MM_Master
23.04.2024 4 z 5

Zločinecká organizácia pražského gestapa bola v máji roku 1945 porazená a prestala existovať, ale i teraz po takmer osemdesiatich rokoch zostáva fašizmus stálou hrozbou pre všetkých mierumilovných ľudí. Je preto potrebné nekompromisne likvidovať všetky jeho podoby, prejavy a pokusy o návrat.

Pavelpi
03.02.2014 3 z 5

Zajímavé je zejména to,že autor používal jako podklady pro knihu archív K.H. Franka a výpovědí obžalovaných úředníků gestapa.Také je zajímavá organizační struktura pražského gestapa a nakonec i charakteristiky jednotlivých členů aparátu.

Praha rok 1945 gestapo tajná policie podle skutečných událostí

Autorovy knížky