Kocour z Montmartru

Kocour z Montmartru https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/176293/bmid_kocour-z-montmartru-176293.jpg 4 299 66

Druhá kniha povídek o kočkách a jejich lidech Veronika touží po dobrodružství a chtěla by zažít něco, co se stává jednou za život. Adam se před přítelkyní stydí za matku, která miluje zvířata víc než lidi. Else už by ráda měla dítě, jenže manžel je proti. Sebastien kdysi snil o tom, že bude slavný hudebník a změní svět, jenže místo toho pracuje jako noční hlídač a připadá si zbytečný. Hrdinům úsměvných i dojemných příběhů zasáhne do života láska ke kočkám nebo setkání s kočkou. Možná se v některém z osudů poznáte. „Říká se, že lidé, kteří nemají rádi kočky, se v příštím životě narodí jako myši. Klevisové to nehrozí, spíš bude tou nejopečovávanější kočičí královnou. Koťata, kočky a kocouři jsou totiž pro ni a její hrdiny středobodem světa, terapeutickým nástrojem, smyslem života, symbolem svobody, terčem laskavosti a hromosvodem láskyplných tendencí...“ Klára Kubíčková, MF Dnes 26. července 2012... celý text

Johny_H.
13.04.2024 5 z 5

Opravdu moc hezké povídky o kočkách, až na jednu ta mě upřímně nesedla. Jinak nemám co vytknou autorka píše opravdu moc milým laskavím způsobem, až máte občas vlhké oči a přitom se smějete nahlas. Jako kočičí člověk nemohu jinak 5/5

ctenarTanDa
06.04.2024 4 z 5

Je to tak.Kočka není pes.Ten vás miluje,protože jste si ho vybrali.Kočka vás bude milovat,jestliže vycítí, že vy milujete ji.Hezké,čtivé povídky.

Bubo19
23.03.2024 5 z 5

Michaela Klevisová je má oblíbená autorka, ať už se jedná o detektivky, nebo o povídky, ze kterých čiší její láska ke zvířatům. Na povídkách se mi líbí, že ukazují, jak nejen my pomáháme zvířátkům , ale i ony nám. Jako milovník koček, nemůžu jinak , než dát pět hvězdiček.

cukrovka
07.01.2024 4 z 5

Milé a čtivé kočičí příběhy nejen o kočkách. V povídkách se ukrývá spousta moudrosti, hlavně o přístupu k životu.

amanek
09.08.2023 5 z 5

Opět krásné kočičí příběhy. Nejvíce se mi líbila Jiná liga.

Štěpinambura
21.07.2023 5 z 5

Úžasná kniha!

kkouzlo
20.04.2023 3 z 5

Nevím, proč jsem si knihu vybrala v knihovně, když vlastně nemám ráda kočky.....
Milé čtení, nenáročné, krátké příběhy....a opravdu nemusíte milovat kočky, abyste si povídky užili :)

Květi62
12.04.2023 5 z 5

Michaela Klevisová, spisovatelka, která umí psát nejen detektivní příběhy, ale i povídky.
Její "kočičí" povídky jdou od srdce. Útlá knížka obsahuje jen 11 povídek, ale mají v sobě hodně moudra, poučení a lásky. Lásky k životu, k lidem a hlavně k němé tváři.

Aracely
01.04.2023 5 z 5

Krásné povídky. Mnoho dojemných příběhů. Autorka píše čtivě.

Safrika
02.02.2023 3 z 5

Posledni povidkovy dil o kocickach, ktery byl velice fajn, jako ty predchozi dva diky. Pohodicka, rychle cteni, pekne pribehy.

Jája92
26.11.2022 5 z 5

Krásně milé kočičí povídky, které obsahují zajímavé nejen kočičí osudy, ale i ty lidské. Jsou v nich skryty moudrosti, které by si měl každý člověk vzít k srdci. Každá povídka měla něco do sebe, u každé jsem se zamýšlela sama nad sebou. Vůbec jsem to u této krátké knížečky nečekala, že mě dokáže tak pohladit po mé čtenářské duši.

Annannas
14.11.2022 5 z 5

Tato autorka je jistota dobrého čtení a tyto povídky jsou tomu důkazem. Velmi milá víkendová jednohubka.

IvaKo
03.11.2022 5 z 5

Čtivé povídky napsané s velkou znalostí lidských povah a vztahů, ve kterých kočky samozřejmě hrají nemalou roli. Příjemné počteníčko.

mfajmanova
30.10.2022 3 z 5

Milá knížka povídek nejen pro kočkomily.

Aquagirl
16.10.2022 5 z 5

Krásné, roztomilé, dojemné. Všechny povídky se mi líbily, některé mě úplně chytly za srdce. Četla jsem už předešlou knížku Čekání na kocoura, tahle se jí vyrovná. Je to takové pohlazení, hned má člověk lepší náladu, když si takhle milou knížku přečte.

SSTknihy
30.09.2022 3 z 5

Milé nenáročné příběhy o kočkách, o lásce ke kočkám a o životě s kočkami. A také hodně o lidech. Určitě víc si knihu užijí milovníci těchto domácích mazlíčků, kteří se dokážou naladit na stejnou vlnu s hrdiny jednotlivých povídek. Ti si mohou přidat minimálně jednu hvězdu navíc.

Kory98
05.08.2022 5 z 5

Milé příběhy s kočičí zápletkou, avšak nejen o kočkách. Moc pěkné čtení, pro nás, kteří kočky můžeme :-) Určitě si půjčím i první díl.

konicekbily
14.06.2022 5 z 5

Vypadá to na nenáročné čtení, ale je tam skryto něco, , co bych mohl nazvat "nenásilnými filozofickými úvahami" o životě - nejenom obecně, ale i jiném způsobu života, než je ten spotřebitelský shon kolem. Tedy i o mém životním postoji, lásce, pohodě a klidu. A věřím, že i autorčině.

LeserDe
25.04.2022 5 z 5

M. Klevisová kočičím lidem rozumí. Já jim rozumím až teď, díky ní.

Hani77
07.01.2022 3 z 5

Úvodní slovo autorky a první povídka se mi moc líbily, bylo znát, že autorka kočkám opravdu rozumí. Kočky jsou individualistky a na rozdíl od psů nedělají nic kvůli páníčkovi, ale jen to, co ony samy chtějí. Ale další povídky už mě tak nebraly. Takový průměr, nenáročné čtení.