Kocour z Montmartru

Kocour z Montmartru https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/176293/bmid_kocour-z-montmartru-176293.jpg 4 303 67

Druhá kniha povídek o kočkách a jejich lidech Veronika touží po dobrodružství a chtěla by zažít něco, co se stává jednou za život. Adam se před přítelkyní stydí za matku, která miluje zvířata víc než lidi. Else už by ráda měla dítě, jenže manžel je proti. Sebastien kdysi snil o tom, že bude slavný hudebník a změní svět, jenže místo toho pracuje jako noční hlídač a připadá si zbytečný. Hrdinům úsměvných i dojemných příběhů zasáhne do života láska ke kočkám nebo setkání s kočkou. Možná se v některém z osudů poznáte. „Říká se, že lidé, kteří nemají rádi kočky, se v příštím životě narodí jako myši. Klevisové to nehrozí, spíš bude tou nejopečovávanější kočičí královnou. Koťata, kočky a kocouři jsou totiž pro ni a její hrdiny středobodem světa, terapeutickým nástrojem, smyslem života, symbolem svobody, terčem laskavosti a hromosvodem láskyplných tendencí...“ Klára Kubíčková, MF Dnes 26. července 2012... celý text

RADOST
25.06.2015 3 z 5

Kočičí příběhy, v nichž se jejich lidští aktéři dozvídají mnohé o sobě samých.
Nepředčily však povídky z knihy Čekání na kocoura.

Tiffany
27.02.2015 3 z 5

Určitě příjemné čtení, ale za mě Čekání na kocoura o něco čtivější. Ovšem v každé knížce člověk sám pro sebe něco objeví a v tomto případě , to pro mě byla Charlotte Gainsbourg a její krásná francouzština :)

aluskacz
29.01.2014 5 z 5

Krásný druhý díl. Některé příběhy se mi líbily víc jak z Čekání na kocoura. Ale obě knížky byly dokonalé :-)

Neri
05.01.2014 3 z 5

Příjemná knížka s několika postřehy, které stojí za zamyšlení, v budoucnu ale zůstanu spíš příznivcem autorčiny detektivní tvorby.

simonabr
22.12.2013 4 z 5

Slabší než předchozí kniha kočičích povídek, v těchto příbězích mi trochu chyběla jejich hloubka a síla, jako to bylo u první knihy, ale celkově určitě stojí za přečtení.

Tiama
07.12.2013 4 z 5

Druhá knížka povídek o kočkařích se mi líbila o něco mín, než ta první. Některé z nich na mne měly až téměř depresivní vliv (o stěhování nebo zahradkářské kolonii), kterého jsem se pak nemohla hned zbavit. Vezmu si kočku na klín, ona mě z toho vyvrní..

janulka1310
28.11.2013 5 z 5

Pokračování kočičích povídek nezklamalo. Jedná se o příběhy lidí a jejich koček..nebo koček a jejich lidí. Příjemné, milé čtení do pochmurného večera.