Knihkupectví na Riverside Drive

Knihkupectví na Riverside Drive https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/485040/bmid_knihkupectvi-na-riverside-drive-die-485040.jpg 4 323 91

Charlotte je příliš mladá na to, aby byla vdovou, příliš mladá na to, aby ztratila milovanou osobu. Jediné, co jí pomáhá překonat těžké životní období, je její úspěšné podnikání, ale ani to už jí nepřináší dřívější radost. Pak však dostane nečekanou zprávu: Zdědila dům v Londýně po tetě, kterou sotva znala. A spolu s ním i knihkupectví. Charlotte, rozhodnutá dům prodat, odletí do Anglie, kde se zdá, že Riverside Bookshop s excentrickým personálem již nelze zachránit před krachem. Ale navzdory skutečnosti, že Charlotte neví nic o tom, jak provozovat knihkupectví, začíná si ke vzpurným spolupracovníkům pěstovat přátelský vztah. Zatímco se Charlotte snaží podnik zachránit, uvědomí si, že něco není v pořádku. Proč nikdy nepoznala svou tetu a co je to za temné tajemství, co se ukrývá v domě?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red

Bokhandeln på Riverside Drive , 2018

evineckY
03.05.2022 5 z 5

(SPOILER) Pro mně je to příběh hodně emotivní a smutný. Pravdou je, že obě sestry chybovaly, ale Sára svou žárlivostí zničila život jak sestře, tak Charlote a k tomu.. Danielovi !!!!
Ze začátku jsem se docela nudila a když Charlota našla v novém bydlišti dva příživníky
- jeden chlupatý a druhý dvounohý, hned bylo jasné, kam se děj bude ubírat.
A jak už to bývá v knihkupectví - určitě zmínění spisovatelé jsou autorčini oblíbení.

alekis
01.05.2022 5 z 5

SPOILER :-)
Níže jsou komentáře, které všechno už řekly, tak pouze zmíním maličkost: v knize se na krátký okamžik objeví jedna z vůbec nejznámějších spisovatelek, autorka série, kterou milují čtenáři v celém širém světě, tvůrkyně Harryho Pottera, J. K. Rowlingová. Taková malá trefa do černého :-).
Je to zábavná a místy dramatická kniha, v tomto případě opravdu víceméně spíš pro ženy.

Knižní střípky
27.04.2022 5 z 5

Námět není vůbec nijak originální, dvě dějové linky, kdy se dostáváme do minulosti, abychom odhalili nějaké rodinné tajemství také není nic objevného, mladá nešťastná vdova, která potřebuje restart už vůbec ne. Ale když se toto smíchá dohromady a zasadí se to do krásného prostředí, přimíchá se k tomu kocour Tennyson, stylové knihkupectví, tak z toho vyjde krásný příběh se skvělou atmosférou, aspoň pro tentokrát to vyšlo.Tak moc se mi to líbilo, hned bych se tam vydala, sedla si do křesla a dala si nějakou dobrotu upečenou od Martinique a s kocourem Tennysonem strávila krásné chvíle nad knihou v té nejlepší společnosti. Nebo bych si zalezla pod schody do dětského čtenářského koutku a připadala si jak Harry Potter, kdo četl, ví, co mám na mysli. Takže i přes mraky klišé, i přesto, že se velice záhy dá odhalit zápletka z minulosti, to bylo pro mě skvělé čtení.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

Iris30
26.04.2022 5 z 5

Pro mě naprosto nádherná kniha, která nejen, že mě dostala dějem, stejně tak jsem si zamilovala i postavy, prostředí a obálka, ta je krásný bonus nakonec.
Ani mně nevadilo, že se v knize střídá minulost se současností.
Kdo by si nepřál v takovém KNIHKUPECTVÍ pracovat, jestli se nemýlím, tak je to sen každého knihomola :-)
Za mne mohu jedině doporučit a určitě si ji ještě někdy přečtu.

suzanne1997
23.04.2022 5 z 5

Naprosto brilantní příběh, který se jen tak nevidí. Autorka dokázala za pomoci zdánlivě jednoduché dějové linky čtenáře doslova zmrazit na jednom místě a přinést mu tolik zvratů, kolik jen bylo možné. Příjemně zpracované postavy a jejich životy čtenáře vtáhnou a nepustí dokud neotočí poslední stránku. A vlastně ani pak ... Jedinou chybou je pak touha dozvědět se o aktérech příběhu víc. Autorka čtenáře navnadí a jaksi jim opomene dát víc, což je alespoň za mě obrovská škoda. Přestože jsem neměla v plánu si knihu koupit, ba dokonce já ani nevěděla, že existuje a v košíku se ocitla jenom proto, abych splnila počet knih v akční nabídce knihkupectví, svého nákupu nelituju a k autorce se stoprocentně vrátím. Tímhle mi totiž dokázala, že čas strávený u jejích příběhů a investice do knih rozhodně stojí zato.

rampapa
18.04.2022 5 z 5

Tak tohle bylo tak krásné. Příběh jsem si hnedka zamilovala. Knihy kde je příběh o knihách miluju. Knížku jsem přečetla ani na za tři hodinky. Knížku velmi doporučuji všem co mají rádi romantiku a knihy.️

zuzana2599
17.04.2022 5 z 5

Příběhů odehrávajících se v knižním prostředí se poslední dobou objevuje docela dost. I tento odpočinkový román švédské autorky má neopakovatelnou atmosféru starého knihkupectví blízko břehu Temže. Nechybí ani sympatičtí hrdinové, kocouří miláček Tennyson a dvě dějové linky příběhu. Charlotte přijíždí ze Švédska do Londýna, aby převzala krachující knihkupectví po své tetě Saře. Tetu neznala a vůbec netuší proč se teta Sara s její mámou Kristinou přestaly stýkat. Charlotte najde nejenom novou lásku ke knížkám, nové přátele, zamiluje se, ale nakonec nalezne i část své rodiny a odhalí tajemství své tety a mámy Kristiny.
Je to skvělý román a na chystané pokračování se již nyní těším !

wendulka321
16.04.2022 5 z 5

Přiznám se že mě tahle kniha primárně zaujala vzhledem a názvem. Ale musím říct že to byl skvělý příběh. Rozhodně stojí za přečtení. I slza ukápla

lucisa.n
16.04.2022 4 z 5

Další milý příběh. Není to nic světoborného, ale dobře se to čte :) Prvních 100 stran bylo takových nic moc, ale pak už se to začíná rozjíždět, člověk sice rodinné tajemství odhadne už v průběhu čtení, i tak ale hodnotím poměrně vysoko. A to zejména díky čtivosti, prostředí knihkupectví, kde dostanete třeba další tipy na autory a taky dostane tipy na to, co vidět v Londýně. Hvězdu navíc jsem přidala ještě za vtip, kolikrát jsem se u příběhu fakt nahlas smála. Jo… a Tennyson mi přijde úplně boží jméno pro kocoura :D

mončičák42
08.04.2022 4 z 5

Když jsem viděla obálku knihy, věděla jsem, že jako člověk s láskou ke knihám, si tuto musím koupit. Autorka před Vašimi zraky rozplétá příběh, který Vás baví a nevadí Vám pocit, že tušíte, jak to celé dopadne, a vlastně tomu tak úplně není, protože se dozvíte něco, co jste si nemysleli a co jste vědět vůbec nechtěli. Představa starého knihkupectví s magickou atmosférou se mi tak líbila, že si umím představit sebe, jak beru do rukou knihu, čichám její vůni a ve starobylém křesle s polštářky začínám číst úvodní řádky.

Raislin
04.04.2022 5 z 5

Když jsem si kupovala knihu v knihkupectví, vůbec jsem nevěděla co od ní čekat. Přiznám se, že jsem si jí vybrala podle vzhledu a o to víc jsem příjemně překvapená. Kniha je hezky napsaná a příběh je moc milý. Hlavní hrdinové mi jsou sympatičtí a dýchlo na mě kouzlo malého knihkupectví. Četla jsem jedním dechem. Byl to příjemný výlet do Londýna od všedních starostí. Za mě jednoznačně stojí za přečtení.