Knihkupectví na Riverside Drive

Knihkupectví na Riverside Drive https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/485040/bmid_knihkupectvi-na-riverside-drive-die-485040.jpg 4 323 91

Charlotte je příliš mladá na to, aby byla vdovou, příliš mladá na to, aby ztratila milovanou osobu. Jediné, co jí pomáhá překonat těžké životní období, je její úspěšné podnikání, ale ani to už jí nepřináší dřívější radost. Pak však dostane nečekanou zprávu: Zdědila dům v Londýně po tetě, kterou sotva znala. A spolu s ním i knihkupectví. Charlotte, rozhodnutá dům prodat, odletí do Anglie, kde se zdá, že Riverside Bookshop s excentrickým personálem již nelze zachránit před krachem. Ale navzdory skutečnosti, že Charlotte neví nic o tom, jak provozovat knihkupectví, začíná si ke vzpurným spolupracovníkům pěstovat přátelský vztah. Zatímco se Charlotte snaží podnik zachránit, uvědomí si, že něco není v pořádku. Proč nikdy nepoznala svou tetu a co je to za temné tajemství, co se ukrývá v domě?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red

Bokhandeln på Riverside Drive , 2018

pip11
19.09.2023 4 z 5

Pěkný pohodový příběh z prostředí Londýnského knihkupectví, které Charlotte zdědí a snaží se zachránit před úpadkem. Rozplétání utajené minulosti přináší i smutnou a dojemnou část, ale jinak končí kniha pozitivně.

Borboleta
17.09.2023 3 z 5

(SPOILER) Děj je opravdu snadno předvídatelný, ale to asi v rámci žánru není žádné překvapení. Mrzí mě ale, že nebyl naplněný potenciál, který i tak měl. Stačilo třeba Danielův příběh dovyprávět na konci v rámci epilogu a hned by to mělo větší údernost a přesah. Ostatně ta historická linka by si zasloužila být tou hlavní, protože kdyby měla více prostoru, postavy by měly prostor získat větší hloubku a více bychom se mohli porochnit v jejich uvažování a jejich motivacích. Absurdní Sařino jednání by tím získalo zvrácenou logiku a všechno by do sebe líp zapadlo. To by pak bylo rodinné drama! To by byla pecka! Taky mě zajímá, co přesně sestrám udělal jejich otec, a Kristina by si o svém životě po návratu do Švédska zasloužila také víc než jen jeden nebo dva odstavce. Navzdory všemu ale musím uznat, že stránky se otáčely samy, knihkupectví bylo krásně roztomilé a jako odpočinková četba mě to bavilo.

Jara.v
12.09.2023 3 z 5

V komentářích už asi bylo napsáno vše. Těžko se kniha rozčítala, zajímavý milý příběh... Trochu mi chyběla celková čtivost knihy, ale příběh knihkupectví mě bavil nejvíc a kocour Tannyson byl miláček.

Szilvia1
05.09.2023 5 z 5

Knížku jsem včera nevěděla dát bokem byla jsem zvědavá jak to celé s Charlottiným otcem dopadne.Příběh byl navzdory předvídatelnosti krásný.Už se těším na další knížku od autorky.

Ester59
29.08.2023 4 z 5

(SPOILER) Vypadá to jako tuctovy román ale když se zamyslíme nad jeho zápletkou tak rodinné drama s tragickým koncem, které rozhodně stojí za zamyšlení. Jak snadno může láska dojít k pomstě, která zaviní smrt.

Karin94
25.08.2023 3 z 5

Nikdo neví předem, co ho v životě čeká. Věci se zjevují nečekaně a zavádí nás na nové cesty.

Posledné mesiace sa neodvažujem čítať recenzie od ľudí, kým nemám prečítanú knihu. Táto ma zaujala hlavne svojou zaujímavou anotáciou, čo sa o hodnotení povedať nedá. No žiaľ až pri čítaní som zistila, kde je pes zakopaný.

Hlavnou hrdinkou je Charlotte, ktorá dostane správu, že zdedila kníhkupectvo po tete, ktorú ledva poznala. Dozvie sa, že kníhkupectvo je pred krachom a rozhodne sa, že ho predá. Lenže si začína pestovať priateľské vzťahy s ostatnými postavami a uvedomuje si, že niečo nie je v poriadku. Prečo teta prepísala na ňu kníhkupectvo aj napriek tomu, že sa vôbec nepoznali? A čo za tajomstvo ukrýva kníhkupectvo?

Ani neviem, či som sa vôbec do príbehu poriadne začítala. Možno akurát do časti pred samotným koncom a kapitol z minulosti, ktoré ma celkom bavili. Bolo tam strašne veľa zbytočností, ktoré si Frida mohla odpustiť. Navyše som nečítala nič svetoborné z čoho by som padla na zadok a na takýto námet naozaj netreba, aby mala kniha cez štyristo strán. Autorka sa podľa mňa nudila a len písala a písala, pretože nevedela, kedy prestať. Kniha zdĺhavá a nezáživná, rozdeľovala sa na dve dejové linky - jedna z prítomnosti a druhá z minulosti, kde sa nám pomaly odkrýva pointa z deja. To hlavné rozuzlenie celého príbehu sa však dozvedáme až na samom konci (okrem jednej nevysvetlenej veci).

Ale ako celok to nebolo najhoršie. Ku koncu to bolo aj dojímavé, dokonca dve veci, ktoré som vôbec nečakala ma prekvapili, a jedna vec bola predvídateľná.

Ja to odporúčam ďalej preto, aby ste si aj vy vytvorili vlastný názor.

3,5*

anibeni
04.06.2023 4 z 5

Chvilku mi trvalo, než jsem se do knihy začetla. Příběh byl oddychový, nenáročný a alespoň pro mě snadno předvídatelný, nicméně kniha jako taková neurazí...

Kerriova
11.05.2023 4 z 5

Tahle knížka mě zpočátku docela potrápila. Suma sumárum jsem s ní strávila skoro 14 dní. Rozečetla jsem ji, ale vůbec mě nebavila, a tak jsem ji odložila a věnovala se jiné. Až když jsem si potřebovala po několika náročných dnech odpočinout, sáhla jsem po ní v naději, že by mě mohla zklidnit a uspat. A ono ejhle! Někde kolem strany 110 se ten nudný vlekoucí se text o ničem najednou vzchopil, příběh chytil nový dech, začalo se konečně něco dít, objevili se kostlivci z minulosti a než jsem se nadála, byla jsem u konce. Ve finále jsem se dočkala dojemného a smutného příběhu, který člověka vezme za srdce, ale poskytne mu zároveň příjemnou útěchu ve smyslu, že i když něco hodně pohnojíme, naděje vždycky umírá poslední. Je to sice drobet romanťárna, ale naštěstí nijak přemrštěná. A upřímně řečeno, když jsem si tak představovala to knihkupectví, docela mě zamrzelo, že nikde v okolí nic takového neexistuje. Byla by to nepochybně nádhera Pokud tedy toužíte po něčem klidném a oddechovém a jste ochotni přežít poněkud delší rozjezd, pak tahle knížka může být dobrou volbou. Není to žádný dechberoucí zázrak, ale ani marný odpad, jak jsem očekávala ze začátku.

kopeceli
23.04.2023 5 z 5

Příběh, který se hodí jak na prosluněnou lavičku pod lípou, tak i k čaji v propršeném dni.
Pohodové, zajímavé čtení bez zbytečných emočních výkyvů. V podstatě je vše dopředu dané a přesto se to tak hezky čte...
Doporučuji unaveným ženám. To uvidíte, jak vám kniha zvedne náladu!

Mišule_11
18.03.2023 4 z 5

Oddechový a nakonec i krásný příběh, který mě závěrem mile překvapil! :)
Sice mi trvalo než jsem se začetla, ale pak jsem příběh nemohla jen tak opustit.
Střídání příběhů dvou propojených generací byl napínavý, místy i překvapivý!
Charlotte to neměla ve svém životě vůbec jednoduché stejně jako její maminka Kristýna. Každý hrdina v tomto příběhu byl něčím zajímavým :)
Sára musela být pořádně vášnivá sběratelka knih :D A Williama jsem si zamilovala, i když ze začátku byl opravdu hodně mrzutý spisovatel.. :)

Lavina
09.03.2023 5 z 5

Tak to byla krása....kniha měla moc pěkný příběh,zápletku,lásku,drama,romantiku za mě jedna z hodně dobrých knih....
Mohu jen doporučit

lenylee
19.02.2023 4 z 5

Příjemná oddechovka z prostředí knihkupectví. Narazila jsem na ni na doporučení po tom co jsem přečetla Poslední knihkupectví a měla jsem chuť na něco podobného, nenáročného a odpočinkového.

ELENtheKNIHOMOL
15.02.2023 4 z 5

Mladá,čerstvě ovdovělá Charlotte je úspěšná podnikatelka, která se snaží načerpat síly a vyrovnat se se ztrátou manžela na švédském venkově. Tam ji však zastihne nečekaná zpráva.Po tetě, kterou nikdy neviděla, zdědila v Londýně dům a spolu s ním i malé skomírající knihkupectví.
Charlotte,rozhodnutá dům prodat,odlétá do Anglie,kde zjišťuje, že Riverside Bookshop s excentrickým personálem již nelze zachránit před krachem.
Navzdory tomu si Charlotte knihkupectví i lidi v něm zaměstnaný oblíbí a zjišťuje, že jí je v Londýně lépe než ve Švédsku. Doma jí totiž každý kout připomíná zesnulého manžela. Zůstává tedy prozatím v knihkupectví a snaží se jej zachránit a také chce zjistit,proč nikdy svou tetu nepoznala.
Moc milé vyprávění plné lásky ke knihám,přátelství a letitém tajemství dvou sester- Charlottiny maminky a tety,které vyplouvá na povrch.
Autorka nám tu vypráví příběh ve dvou dějových linkách. První se týká součastnosti a Charlotte a ta druhá se dívá do minulosti za životem Charlottiný mamky a tety.
Postupně odhalujeme spolu s hlavní hrdinkou ,proč tetu nikdy nepoznala,proč o ní nikdy maminka nemluvila,proč vlastně neví nic ani o svém otci,ale hlavně proč zdědila knihkupectví.
Nečekejte příběh plný akce a romantiky, je to spíše takové milé,pomalé a oddechové čtení z příjemného prostředí plného knih.
Budete obklopeni lidmi,kteří knihy v papírové podobě milují.
Četlo se mi to velmi dobře, ráda jsem trávila čas v knihkupectví s příjemnými postavami,které jsem si hned oblíbila.

AmyLee992
13.02.2023 5 z 5

Oddychová, trošku záhadná romanťárna, četlo se skoro samo :)

Atara16
04.02.2023 3 z 5

Nemohla jsem se začíst,ale nakonec se povedlo dej mě pak trochu chytil a měl překvapivý závěr.

veronika4937
04.02.2023 4 z 5

Po prvních kapitolách jsem čekala, že mi čtení bude trvat hodně dlouho. Přes 400 stran poměrně drobného písma a první kapitoly mě moc nebavily. Nicméně záhy se objevila ještě jedna dějová linka z minulosti (to je moje) a brzy jsem se od čtení nemohla odtrhnout. Postupně společně s Charlotte odkrýváme tajemství, která skrývala její rodina, a o kterých neměla ani ponětí. Střídají se delší kapitoly ze současnosti s kratšími kapitolami z osmdesátých let, což mě nutilo číst dál a dál. Děj možná plyne relativně pomalu, někdo si stěžuje, že je moc rozvláčný, ale mě se příběh trefil do nálady a vůbec mi to nepřišlo. Zároveň se mi líbilo, že všechno nekončilo tak, jak jsem čekala, a ne všechno dopadlo dobře. Oproti knížce Všechno, co jsme měli, kterou jsem dočetla nedávno a která se také odehrává v knihovně s kavárnou, na mě z Riverside Drive mnohem více dýchalo takové to útulné prostředí a teplo domova, hned bych se tam vydala. Doporučuji všem romantickým duším, které hledají milý příběh, u kterého vypnou a odpočinou si.

toulava
25.12.2022 3 z 5

Trochu mi trvalo se začíst a najít stekný rytmus spolu autorkou ve střídaní příběhovych linek. Ale knížka mě nakonec milebpřekvapila i tím, že ne všechno se děje tak předvídatelně jak si myslí čtenář.

Lenulinka2510
11.12.2022 5 z 5

Moc pěkná, pro mě oddechovka, četla se skoro sama

tyna_01
04.12.2022 5 z 5

V příběhu se setkáváme s Charlotte, která po své tetě zdědí knihkupectví a celou budovu, ve které se knihkupectví nachází, a to i přesto, že se s tetou nikdy nesetkala. V příběhu se dozvídáme životní osudy tety a maminky Charlotte, která už také nežije a z tohoto důvodu se Charlotte musí pídit po minulosti své rodiny a nemůže se jen tak někoho zeptat. Původní přesvědčení, že knihkupectví prodá postupně opadá a Charlotte začíná přicházet na chuť knihám, jelikož doposud knihy nečetla. To byl i důvod, proč se z počátku moc nechytala knižním vtípkům pracovníků v knihkupectví, ke kterým si postupně také vybudovala moc hezký vztah. No a aby to byl příběh plný emocí, tak Charlotte ve svém mladém věku přišla o manžela, z jeho ztráty se neustále dávala dohromady a poté se v knihkupectví potkala s Willem. Proto už nebyla tak úplně přesvědčená o svém návratu do Švédska a hlavně knihy se jí začaly dostávat pod kůži. Jak to celé dopadlo? To si přečtěte v této fajn oddechové knize. Mne se příběh moc líbil a velkým plusem je prostředí knihkupectví ️.

Luciska13
28.11.2022 4 z 5

Příjemná oddechové knížka, jejíž příběh postupně odkrývá vrstvy rodinného tajemství, které má větší hloubku, než se na první pohled zdá. Prostředí kouzelného knihkupectví příběhu dodává útulnou atmosféru a člověk má chuť se zastavit na Riverside Drive na šálek čaje, skořicového šneka a u toho si přečíst nějakou tu knížku. Celkově se mi knížka moc líbila, ale na tu pátou hvězdičku jí něco chybělo, nějaká ta přidaná hodnota, ale i tak mohu doporučit.