Kniha, kterou posypal hvězdný prach

Kniha, kterou posypal hvězdný prach https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/518497/bmid_kniha-kterou-posypal-hvezdny-prach-649713dccf7da.jpg 4 113 44

Dobrodružný, napínavý i vtipný výlet do historie nakladatelského prostředí. Praha, 1874. Dva nakladatelští rivalové uzavírají sázku o to, kdo vydá úspěšnější knihu. Souboj Maxe Alfreda a Jonatana Bartoloměje je zprvu míněn s nadsázkou, ale postupně nabírá na důležitosti, až jsou oba pro své prvenství ochotní obětovat téměř cokoli – i střechu nad hlavou. Zápolení provází drobné podvůdky, pikle a tajnosti. Ve chvíli, kdy se Alfred rozhodne využít exklusivního letu balónem ke zviditelnění své „Knihy, kterou posypal hvězdný prach“, se však honba za výhrou mění v opravdové drama... celý text

Mona-Lisa
04.10.2023 4 z 5

Za mě pohádkové čtení do dvou třetin knihy.
1874. Dva nakladatelé, trošku kamarádi a trošku rivalové se vsadí, kdo vydá knížku, která sklidí větší úspěch.
Moc dobrý nápad - to je to, co ti běží hlavou celou knížku. Mně ještě teda ze začátku popadaly myšlenky, jestli mi opravdu sedne jazyk, který korespondoval s dobou a momentálně se mi nestřetával s náladou.
Ale! Dala jsem tomu čas a vyplatilo se. Za polovinou už jsem se jen lehce neusmívala, ale bylo to pořádné nadšení od ucha k uchu. Bezvadné zvraty, cvrnkaní čtenáři do nosu dobovými zajímavostmi a to vstupování autorky do děje?! Vynikající nápad!

Kaduri
30.09.2023 5 z 5

Kníh o knihách nie je nikdy dosť. A táto je naviac dielom jednej z "domácich" českých autoriek, ktorým čoraz viac prichádzam na chuť.
Príbeh dvoch pražských vydavateľov kníh z čias Rakúsko-Uhorska, ktorí sa vsadia ... o vlastné domy. Predmetom stávky je vydanie čo najúspešnejšej knihy v stanovenom termíne.
A že to ani jeden z nich nebude mať ľahké? Posúďte sami:).
Mňa príbeh okúzlil. Napínavý, nepredvídateľný, fantaskný.
Kniha sa pohybuje na pomedzí viacerých žánrov - historického, dobrodružného románu a detektívky. Veľmi podarené.
Akurát záver ma moc neuspokojil. Viaceré dejové linky zostali otvorené. No knižka ako celok sa mi moc páčila a hodnotím 5-timi hviezdičkami.

gladya
23.09.2023 5 z 5

Příjemné překvapení. Je to originální, zábavné, čtivé, chytré, dobře napsané. Co víc může čtenář chtít.
I to, jak autorka "vstupuje" do příběhu se mi docela líbilo.
Něco bylo předvídatelné, něco překvapivé, to byl asi autorčin záměr.
Zkrátka čtení jsem si užila.

pankaplan
20.09.2023 5 z 5

Skvělá kniha, která mě opravdu překvapila. Není to vlastně historický román, i když se kniha odehrává v 19. století. Autorka píše čtivě, vymyslela velmi zábavný příběh a celé to je prostě hrozně povedené čtení. Více v recenzi: https://medium.seznam.cz/clanek/tomas-fojtik-nejlepsi-kniha-roku-vysel-roman-kniha-kterou-posypal-hvezdny-prach-22221

Praha 19. století česká literatura nakladatelství a vydavatelství

Nora Eckhardtová