Kniha dvou cest

Kniha dvou cest https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/462265/bmid_kniha-dvou-cest-K0A-462265.jpg 4 319 95

V jediném okamžiku se pro Dawn Edelsteinovou všechno změní. Sedí právě v letadle a má se připravit na nouzové přistání. Hlavou jí proběhne spousta myšlenek, ale nejvíce ji překvapí, že žádná se netýká jejího manžela, ale muže, jehož naposledy viděla před patnácti lety. Dawn jako zázrakem přežije, ale stejně tak i všechny pochybnosti, které se tak náhle vynořily. Má dobrý život. Doma ji čeká manžel Brian, milovaná dcera a její práce, kdy klientům ulehčuje přechod mezi životem a smrtí. Jenže kdesi v Egyptě žije vědec Wyatt Armstrong, který odkrývá starověká pohřebiště. Archeologii se Dawn kdysi také věnovala, ale život ji nakonec zavál jinam. A když se teď zdá, že jí osud nabízí druhou šanci, už si není tak jistá volbou, kterou kdysi učinila.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Book of Two Ways , 2020

SimulinaT
26.08.2023 3 z 5

Kniha dvou cest je přečtená. Je čtivá,zaujala mě od první stránky i když sem tam jsem nevěděla v kterém časovém úseku se pohybují. Ukáže zajímavý pohled na umírání. Pozve nás do Egypta a představí nám pohled na smrt z egyptské strany. Krásný napínavý příběh plný emocí. Jen ten konec mě nemilé překvapit.

Eva-K
24.08.2023 3 z 5

(SPOILER) Zaujala mě anotace, ale přišlo zklamání. Líbily se mi některé myšlenky a bavila mě dějová linka s Win - její milostný příběh a to, jak si ho zpracovala, mi přišel o mnoho uvěřitelnější než Dawn a Wyatt. Hlavní mužští hrdinové byli pro mě hrozně plošší, některé věci vysloveně časově (ani logicky) neseděly, zápletka s pádem letadla mi přišla jenom jako vějička na čtenáře, protože kdyby tam nebyla, nic by se nestalo.
Egyptologie, kvantová fyzika ani skákání v čase mi vůbec nevadily. A na rozdíl od mnoha ostatních jsem neměla problém se začíst, za to mě knížka začala otravovat ke konci.
Čteno v originále. K autorce se nevrátím.

Kopretinka784
22.08.2023 5 z 5

Moje druhá kniha této autorky. Bylo to zvláštní čtení. Nečekala jsem, že se dozvím i něco nového - dulu jsem měla spojenou pouze s porody. Nejprve po přečtení pár stránek jsem zvažovala, jestli budu pokračovat, ale pokračovala jsem. Dokonce se mi líbilo několik zajímavých myšlenek zachycených v knize.
Určitě bych ale tento příběh nedoporučovala čtenářům v depresi. I když, každý reaguje na životní situace jinak.
Koho nezajímají příběhy se starého Egypta nebo něco málo z kvantové fyziky, měl by také sáhnout po jiné knize. Samotnou mě překvapuje, že mi tentokrát vůbec nevadilo prolínání časových období ani zajímavý závěr.

triatlet
21.08.2023 5 z 5

V jiném časoprostoru bych knihu odložil v první třetině a nedočetl. Popisné pasáže z egyptologie a kvantové fyziky mě totiž zpočátku nudily.
V našem časoprostotu jsem naštěstí vydržel a postupně si užíval všechny střípky. Líbilo se mi střídání a prolínání země (Egypta) a vody (Bostonu), i když občas jsem byl i uvnitř jednotlivých kapitol z časových posunů mírně zmatený.

Jodi Picoult opět posunula své vrstevnaté vypravěčské umění. Už v Záblesku života zvolila netradiční formu vyprávění. V Knize dvou cest všechny střípky do sebe postupně zapadají.

Pointu jsem sice odhalil celkem brzy, ale jsem nadšený z formy a předávání myšlenek.

Nehet djet. Navěky a navždy. (s. 372)

Nadchla mě poslední věta románu a odpověď Dawn.

JPBelmondo
19.08.2023 3 z 5

Zaujala mě obálka i název, a tak jsem po knize sáhla. Téma životní lásky, směru, kterým se vydáváme, rozhodování. To vše protknuté kouzlem egyptologie se spoustou zajímavých informací. Taktéž pohled na práci "duly smrti" nebyl k zahození. Nejen toto téma, ale i celý příběh se mi líbil, takže nechápu negativní komentáře. Pro mě knížka nudná nebyla, ba naopak, byla velmi čtivá. Člověk totiž s přibývajícími lety hodnotí věci jinak, dívá se na svět jinýma očima než v mládí. A pochopí, že žijeme jen jednou ...

Alaglesia
10.08.2023 4 z 5

Jodi opět nezklamala a v díle přinesla sondu tentokrát do egyptologie a moderní fyziky. Milostný příběh, který pojednává o dvou osudových láskách, o životě, umírání a smrti, o tom, jaké by to bylo, kdyby existovaly paralelní vesmíry.
Jako milovnice Egypta jsem byla při četbě nadšená. Dozvěděla jsem se spoustu informací, jak probíhají vykopávky, jak se čtou hieroglyfy a část méně známých dějin Egypta.
Kniha se mi moc líbila, stejně jako každá od této autorky.

Dandy1
31.07.2023 1 z 5

Toto bylo velké zklamání. Mám přečtené všechny knihy autorky, které u nás vyšly a nikdy bych neřekla , že něco od ní nedočtu. Nezaujala ani postavami ani příběhem. Prolínání času to zabilo úplně.

TulipB
20.07.2023 5 z 5

Krásná kniha. Fascinující archeologický výzkum vykopávek v Egyptě. Vyprávění o smrti, z různých pohledů. Přijmout nevyhnutelné, tzv. si uklidit stůl nebo vlastní duši, jakkoli to chcete nazývat. A pokud je to alespoň trochu možné, splnit si poslední přání.
Pro mne je to kniha zejména o hledání, o hledání sama sebe. Když se snažíme splnit očekávání druhých, často se stane, že zapomeneme na to, co chceme vlastně my sami. Klientka hlavní hrdinky Win, právě tohle Dawn připomene. Je to o možných cestách, o propojení minulosti s budoucností. Kniha Vás nutí přemýšlet nad vlastní cestou.

raty
16.07.2023 5 z 5

Nelehké čtení. Autorčina hra se dvěma časovými liniemi si získala mou plnou pozornost. Při čtení jsem byla dost zvědavá, jak to všechno do sebe zapadne, jaké bude rozuzlení.
Příběh otevírá těžké téma odchodu ze života a nutí k zamyšlení. Pohrává si s tématem životních křižovatek, rozhodnutí a náhod, které vytvářejí životní cestu. Velkým bonusem pro mě bylo prostředí vykopávek v Egyptě. Připomněla jsem si, že jsem toto téma dříve vyhledávala a už dlouho o něm nečetla.

Venny345
15.07.2023 3 z 5

Já nevím, co si o té knize myslet. Cítím se vůči ní rozporuplně, na jednu stranu mi trvalo se do knihy začíst a na stranu druhou se mi bezprostředně noc po dotčení příběh promítal ve snu.
Téma závažné, což všichni od Jodi očekáváme, tato linie byla za mě popsána mistrně.
Tentokráte mi však nesedl ten podkladový příběh. Od Jodi bych nečekala povrchový milostný trojúhelník. A navíc ještě dost předvídatelný.
Nemohu jinak, než zanechat toto hodnocení, nicméně autorku stále řadím mezi spisovatelskou špičku!

Mr.Pajek
14.07.2023 5 z 5

Krásná obálka, příběh v podstatě jednoduchý, moc se mi líbila dějová linka z oblasti současného zaměstnání hlavní hrdinky (tam bych klidně snesla samostatnou knížku). Dávám 5 hvězd, Jodi prostě umí ;)

petrarka72
12.07.2023 3 z 5

Rozumím touze napsat příběh o smrti (té především) a životních možnostech a rozhodnutích. Ingredience jako Egypt, profese duly smrti a situace rozpolcené hrdinky jsou dobře namíchány, řešená dilemata pochopitelná a aktuální pro každého ve středním věku (i v době dospívání, když jsme tak u toho). Ale marná sláva, mužské postavy jsou spíše typy než bytosti a tón románu je tak melancholický, že vášni, bez které se příběh neobejde, nevěřím. K tomu ta neúnosná délka... Na druhou stranu, kdyby pod titulem nebyla podepsaná Jodi Picoult, byla bych asi shovívavější; očekávání tady odvedlo nepěknou práci.

PolBara
27.06.2023 4 z 5

Na knížku jsem se těšila, ale jsem z ní trochu zklamaná. Autorka má mnohem lepší, zajímavější knihy. Fajn oddechovka, dobře se četla, jen konec se mi moc nelíbil.

Denisa153
26.06.2023 3 z 5

Na knížku jsem se hrozně těšila, anotace skvělá, ale výsledek byl celkem zklamání. Ze začátku mě to vůbec nebavilo a trvalo to asi nějakých 200 stran, uvažovala jsem že knížku i odložím, ale nakonec jsem se prokousala na konec. Děj byl takový ne moc záživný, nic moc se tam nedělo, táhlo se to. Možná je to i tím že nejsem moc velký fanoušek Egypta a hrobek, toho tam bylo opravdu hodně. Za mě jedna ze slabších knih autorky.

VladkaBU
15.06.2023 4 z 5

... další novinka letošního roku, na kterou jsem se těšila. Příběh z Egypta sice zajímavý, trochu jsem pronikla do práce archeologa, vztah s Wyattem ještě lepší. Víc mě však zajímal Dawnin profesní příběh - duly smrti. Na co všechno musí myslet, jak jednat s rodinou, co všechno může umírajícímu zařídit.

kytarka
10.06.2023 4 z 5

Pocitově je to za mě slabší Jodi. Děj se na mě celkem táhl a nic moc se v knize nedělo. Rozjelo se to až na konci. Nicméně musím říct, že po přečtení se mi děj knihy moc líbil. Za mě vedla část, která se odehrávala v Egyptě.

tabaluga
02.06.2023 3 z 5

Nemůžu říci, že by kniha byla vyloženě špatná, jen ne to pro mne nemělo wow efekt, který by mne přikoval do židle a nepustil, dokud to nepřečtu. Ale osudy Dawn, Briana, Meret, Wyatta a Win mne velmi zasáhli, je to vlastně o tom, co může způsobit naše rozhodnutí a jakým směrem se bude ubírat náš život. O to víc si nyní dám pozor, když se budu rozhodovat v otázkách, které neovlivní jenom mne, ale i mé děti potažmo celou rodinu. Možná to bylo poselstvím této knihy.

dlabikk
29.05.2023 1 z 5

(SPOILER) Tak skvělá anotace a nalákání na příběh, který se nepovedl. Nudila jsem se spoustou faktů historie Egypta, která mne nebavila. Dawn na přesdržku. Jakože opravdu opustí manžela (i když to je celkem OK) a dceru, aby se vydala hledat muže, kterého 15 let neviděla? Ztráta času.

danka13
28.05.2023 5 z 5

Krásný příběh, Egypt mám ráda, chtělo by to pokračování.

bookcase
20.05.2023 3 z 5

Tentokrát mě Jodi trochu zklamala. Příliš rozvláčné, zbytečně moc fakt, víc se mi líbila linie, v níž byla Dawn dulou smrti, tohle téma je na samostatnou knihu. Hlavní hrdinka na facku, ani její první osudová láska mě nějak neoslnila. Nevím, to, co všechno splácala Jodi Picoult dohromady, v příběhu nefunguje.