Klasztor / Návrat

Klasztor / Návrat https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/465834/bmid_klasztor-navrat-CCV-465834.jpg 4 69 19

Trujkunt série

Trujkuntem nazývá autor nejvýchodnější místo Česka. Jde o zvláštní region, kde lidé stále hovoří originálním těšínsko-jablunkovským nářečím zvaným „po naszymu“, tak odlišným od ostatních českých dialektů. Trujkunt, česky trojúhelník, jehož pomyslné vrcholy tvoří „werk“, hory a tradice, je zároveň prostor, kde život píše zajímavé příběhy. Vyšetřovatel ostravské kriminálky major Roman Saran opět řeší vraždy spáchané za podivných okolností. Příběhy Klasztor a Návrat plynule navazují na předchozí trilogii. Ukazuje se, že klášter nemusí být jen duchovním místem a že minulost je někdy lepší nechat nedořešenou. Přijde také chvíle, kdy pěsti svérázného policisty nestačí. Je třeba tasit zbraň…... celý text

JirkaDrapa
předevčírem 4 z 5

Dalsi pokracovani vytecneho prvniho dilu jsem precetl na jeden zatah.
Ctive, napinave, rovnou jdu na treti dil serie a vsem doplrucuji.

ostranka
26.04.2024 5 z 5

Trujkunt mě fakt baví! Má nápad, šťávu i spád. Příběhy jsou uvěřitelné, psané s lehkostí, dialogy přirozené, trefné a mnohdy vtipné. Jako bonus se odehrávají v místech, která znám, a postavy mluví “po naszymu, což si pamatuju z dětství z naší dědiny. Majora Sarana bych doma nechtěla, ale do detektivek skvěle pasuje, jeho soukromí příběhy pikantně doplňuje, ale necpe se do popředí. Prostě moc povedené čtení.

Kyri
29.02.2024 5 z 5

Čtivé a uvěřitelné. Ráda tyhle detektivky čtu.

Bustedka
11.01.2024 5 z 5

Moje srdcovka. Opět výborná.

mirek7450
04.11.2023 4 z 5

Po delší době česká detektivka z kraje, kterým jsem vždy jen projížděl. Toto trojmezí je určitě zajímavé a tajemné. A detektivky stejné a skvělé.

Makii
02.09.2023 4 z 5

Další opět velmi povedené detektivní povídky s majorem Saranem. Návrat se mi líbil trochu více, ale i Klasztor nebyl špatný. Kniha mi velmi zpříjemnila dovolenou. Teď si dám od autora chvíli odpočinek, ale brzy se těším na další pokračování. Doporučuji.

Aya81
07.08.2023 4 z 5

Bezva detektivní příběhy, reálné kauzy i průběh vyšetřování, sympatické postavy vyšetřovatelů. Žádný překombinovaný thriller, žádné superschopnosti a la Policie Las Vegas a podobných, kde člověk fakt průběhu vyšetřování nevěří. Oceňuji vtipnost dialogů a místní nářečí. Těším se na další.

Bedřich63
01.06.2023 4 z 5

Další vydařená kniha od Petra Sagitariuse opět obsahuje 2 příběhy z oblasti Trujkuntu.
První příběh se odehrává v Klasztoru a okolí. Je zajímavé srovnat si autorův popis místa se současným stavem. Celý objekt se pomalu opravuje a probírá se z mnohaleté devastace. Současný stav je popsán na https://www.muzeumbible.cz/muzeum#muzeum.
Autor své příběhy zaměřil na aktuální problémy dneška. Pro mě to jsou knihy z prostředí, kde trávím část svého života a tím jsou ještě více zajímavější. Rád si přečtu i další díly, které snad budou i nadále vycházet.

jaroiva
26.05.2023 3 z 5

Tentokrát mě příběhy až tak nezaujaly. Trochu víc se mi líbí Návrat, ale předešlá kniha se mi líbila víc.

orson
01.11.2022 5 z 5

Rád jsem se zase vrátil na Ostravsko s k dalším dvěma detektivním příběhům. Moc se mi ta série líbí, má to myšlenku, styl, vtip a všeho tak akorát. Snad jen ty polské pasáže se čtou trochu hůře :)

Kanylka
25.10.2022 4 z 5

Trujkunt 2.díl- dobrá česká detektivka.

WaN635
16.04.2022 4 z 5

Začala jsem druhým dílem, ale nemyslím si, že to čtení nějak ublížilo. Za poslední dobu překvapivě další česká detektivka, která mi ,,šmakovala,,. Navíc příběh se odehrává v mě známém prostředí, což kvituji. Mám ráda knihy, kde je namichana čeština a místní nářečí ,,po naszymu,,, pro mě to knížce dodává na atraktivitě.
Jinak Roman (v knize byla zmínka o mladším Thorove bratrovi a takto si ho i představuju) je typ muže, který musí většině žen imponovat, tudíž nejsem výjimkou. Oba příběhy byly fajn, jednoduché kapitoly, čtivě napsáno, asi si dám hned díl třetí.

konicekbily
21.12.2021 4 z 5

Autor ponechává většinou reálie svého "TROJKUNTU" podle skutečnosti - takže, kdo zná region a obyvatelstvo se může rychle orientovat. Oba příběhy jsou krátké, psané formou krátkých kapitol, s jasnými zápletkami a plným vysvětlením. Připomíná to příběhy Našeho města od autora Dána, ale také příběhy popisující rutinní policejní práci - možná 87.revír. Vhodná odpočinková četba pro čtenáře detektivek.

Borek9
16.11.2021 2 z 5

Dal jsem jen Klasztor, jednoduchá zápletka a rychlý akční konec...Tak do vlaku

tonysojka
03.10.2021 5 z 5

Podbízívé erotiky mírně ubylo,citová nedospělost vyšetřovatele, téměř čtyřicátníka Sarana se stává uvěřitelnější, když si uvědomíme, jak jsme byli v tomto regionu vycvičeni k výkonu v práci a konzumu.
Samotné novely připomínají knihy Dominika Dána, jen jsou stručnější.
"Bo nima času na glupoty!"

EvženOněgin
24.07.2021

Běžně čtu náročnější knihy, ale Petr Sagitarius mě opravdu baví. Možná je v jeho knihách nadbytek testosteronu, ale tady mi to až tak nevadí. Příběhy jsou dobře vystavěné, autentické a uvěřitelné.

IreneP
02.07.2021 3 z 5

Major Roman Saran zase zasahuje. A opět u dvou dobrých případů. Mně se tedy víc líbil Návrat. Prý se chystá pokračování, které si určitě nenechám ujít.

alzbeta4340
15.06.2021 5 z 5

Tohle bylo opravdu dobré. Na rozdíl od prvního dílu ubylo popisu místních zajímavostí a děj se víc soustředil na policejní vyšetřování. Kniha je napsaná civilně a lehce, vše je více méně uvěřitelné.
Všem čtenářům detektivek ráda doporučuji.

Vyjana1
27.05.2021 4 z 5

Knížka mě moc bavila. Zvlášť používání místního dialektu.
Příběhy jsou svižně napsané, děj uvěřitelný.
Vystupování hlavního hrdiny je drsné. Určitě doporučuji ke čtení.

Část díla

Petr Sagitarius