Kdyby lidi byli stromy

Kdyby lidi byli stromy https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/431722/bmid_kdyby-lidi-byli-stromy-xFw-431722.JPG 4 9 5

Kniha je určena průvodcům dětí předškolního a mladšího školního věku, stejně jako samotným dětem a jejich rodičům. Kniha je průvodcem i cestou. Při jejím čtení musíte kráčet, skákat, vyhýbat se, běžet, anebo odpočívat pod stromem, abyste nabrali sílu pokračovat zase dál. K dalšímu lesu, anebo hlouběji do svého nitra. Je to kniha, jež hýbe myšlenkami, ladí smysly a otevírá srdce. Čte se tělem. Knihu tvoří sedm krátkých kapitol. První kapitola ukazuje, jak jsme rozmanití. Druhá vypráví o myšlenkách v těle, o jejich pohybu a klidu. Třetí kapitola je o srdci, o jeho vnímání a prožívání. Čtvrtá přináší doteky a pohlazení. Pátá šeptá o dechu a šestá přechází do zpěvu. Poslední kapitola vypráví o tanci, který společně prožívají všechny živé bytosti, aby jím oslavili život. Pohádková část kapitol může být určena i pro dětské oči, zatímco popisy her nejspíš nejsou pro malé čtenáře příliš zajímavé. Otázky a návody her jsou pro dospělé. Pro děti je životodárnější si hrát, než si číst o hraní.... celý text

jitka_dankova
18.04.2024 5 z 5

Esotericky a filozoficky laděná kniha pro učitele, kteří vnímají výuku jinak (intuitivní pedagogika). Kdo znáte teorii typů paní Šárky Mikové, tak vězte, že tohle je prostě nejspíš supr knížka pro "NF" lidi a ostatní z ní budou buď trochu a nebo hodně paf a rozladění, fakt nesedne každému. Knihu prolínají příběhy Terezky, která si klade zvláštní hloubavé otázky a prožívá různé velmi fantazijní zážitky. Za každým příběhem je několik aktivit a her, které mohou děti ve škole či školce dělat. Půjčila jsem si ji od kamarádky kvůli výzvě "Kniha, která má v názvu “kdyby", byla stručná a něčím mne obohatila (připomenutím, že někteří lidé na svět nahlížejí opravdu diametrálně odlišně než já). Pět hvězdiček si zaslouží, ale fakt si dobře rozmyslete, jestli jste ta hlavní cílová skupina čtenářů (já určitě neee :-) ).

ma_Run_ka
14.03.2024 2 z 5

Dobré myšlenky, ale za mě, zpracovány dost složitě. Tak nějak mi vadilo i modré písmo a celkové ladění knihy do modra (modrá barva - pramínky, řeky, moře...). Ke stromům a přírodě bych zvolila zelenou, hnědou, žlutou.
Spíše pro starší děti než pro předškoláky. Hodnotí se mi těžce, neboť některé nápady a přirovnání se mi líbily.

Gabi13
25.01.2023 5 z 5

Bylo to milé, zcela jsem se napojila na své děti v práci a již vymýšlela, jak zapojím hry do naší běžné činnosti a hlavně do letních táborových programů, které jsou vždy v duchu přírody a ekologie

Tanach
26.07.2021 5 z 5

Do této knihy jsem se naprosto zamilovala, jako by vycházela ze mě samotné. Je nádherná, citlivá, vnímavá k lidem i přírodě. Hlavní hrdinka se jmenuje jako já Terezka a snaží se vcítit do toho, jaké by to bylo být stromy, ptáky, houbami, jaké by to bylo být Srdcem přírody. Knihu můžete číst dětem jako pohádku, tak si s nimi hrát, jelikož nabízí spousty her. Je vhodná jak pro učitele, vychovatele, pro vedoucí na tábory, tak pro rodiče, i dospělé všech věkových kategorií :)

zazvorek
03.04.2021

Kniha je překrásně výtvarně zpracovaná a její koncept se mi moc líbí. Různá tělesná a smyslová cvičení založená na propojení s přírodou a prohloubení vnímání u dětí jsou vymyšlená moc pěkně. Přesto se nedokážu ubránit tomu, že to je na mě asi až moc esoterické, či nevím, jak to lépe popsat. Mám sice "zelené" srdce i duši, ale stromolidé a Srdce přírody jsou asi ještě o level výš. Nedokážu ohodnotit hvězdami. Každopádně díky za to, že taková kniha existuje.