Když krev promluví

Když krev promluví https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/485851/bmid_kdyz-krev-promluvi-efD-485851.jpg 4 98 98

Kate Shugaková série

Do rezervace dorazil podzim a s ním i chladný, svěží vzduch. Soukromá vyšetřovatelka Kate Shugaková si chce klidné říjnové týdny vychutnat na své odlehlé usedlosti, ale její babička Jekaterina, rázná matriarcha klanu Shugakových, má s Kate jiné plány. V Anchorage se koná sjezd Aljašské federace domorodých kmenů a kromě nakupování a klevetění čeká zástupce všech asociací jedno velice důležité rozhodnutí. Dost důležité na to, aby vrhlo stín podezření na nedávnou smrt jedné z členek rady. Kate se od politiky vždycky držela dál, jenže zesnulá byla její příbuzná, a tak se neochotně nechává vtáhnout do víru intrik, lží a tajemství a pouští se do vyšetřování, které ji přivede na rozcestí mezi tradičním a moderním světem a také jí ukáže, jak moc je svázána s rodnou zemí a co všechno je pro ni ochotná udělat.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Mystery Press

Blood Will Tell , 1996

cedos
09.06.2022 5 z 5

Námět, zpracování, poučení ... spoustu věcí o Aljašce jsem nevěděla ... Kate a její příběhy jsou čtivé a Obluda je boží.

tami1
06.06.2022 4 z 5

Jako vždy mě nejvíc zasáhla ohromující první kapitola.
Živočišnos a strohá jednoduchost lovu. Obdiv nad praktickou zručností a schopnost využít beze zbytku dar, který jí poskytla příroda je jako modlitba a zároveň jako příběh pro budoucí generace.

alzbeta4340
01.06.2022 4 z 5

Politikaření mě bavilo, i když jsem se v něm místy docela (dost) ztrácela. Detektivní zápletka byla až na druhém místě, na prvním je osobní život Kate - ať už soukromý či veřejný, a že toho všeho bylo hodně. Plné hodnocení nedávám, protože kniha vyžaduje více soustředění na klanový život než by čtenář od takto evidentně lehkého a odpočinkového čtení čekal. Ale jinak nemám žádné výhrady.

Šánka
26.05.2022 4 z 5

Tato aljašská série popírá veškeré představy o krutých severských detektivkách. To zlo tam také je, ale není popisováno s krvavými detaily.
Mě tentokrát ta samotná detektivní linka vlastně nějak nechytla, politika, korupce, ne, to šlo mimo, ale bohatě mně vše vynahradil děj kolem. Sympaťačka Kate se svým postojem k nákupům, (i když tento postoj nesdílím :-)), sjezd domorodých kmenů, samozřejmě hvězdná Obluda, Kateina pomsta, (komu neprozradím, ale pobavila jsem se)...a závěr, tak ten byl krásný. Opravdu moc ráda jsem se znovu vrátila na Aljašku.

Ulala
25.05.2022 5 z 5

Při čtení této série se vždy těším na konec knihy a když ji dočtu je mi smutno, že to už skončilo. U této knihy obzvlášť, byla plná krásných příběhů, které mně moc bavily. I když složitost místní politiky a mocenských vztahů byla tentokrát hodně komplikovaná, ale zase jsme se dozvěděli, jak to na Aljašce funguje. Opět musím říct, že to bylo skvělé počtení.

mikika
25.04.2022 4 z 5

I když toho politikaření tam bylo dost a nějak jsem tápala, která vláda chce co a jestli je to pro rezervaci dobře nebo ne, báječně jsem si užívala to kolem - Kate Shugaková donucená okolnostmi oháknout se do gala, málem jak v Slečně drsňák...

zuzana2599
23.04.2022 4 z 5

I já jsem si zamilovala Kate, její psí Obludu, atraktivní Aljašku s její divokou a nespoutanou přírodou. Již samotný název tohoto šestého dílu Když krev promluví napovídá jeho obsah. I když nerada, vyhoví Kate své babičce a zúčastní se sjezdu Aljašské federace domorodých kmenů. Tady se musím přiznat, že i mě trošku nudilo politikaření, ale příběh měl tak hezké a mimořádné chvíle, které celkový dojem spravily. Hned na začátku Kate střílí na losa - to je nezapomenutelné a pak na konci - dojemné a silné rozloučení s babičkou.
Je v každém kameni a stromě tady v rezervaci. Je ve vodě, kterou pijeme. Je ve vzduchu, který dýcháme. Bude v zimě v každé vločce sněhu, která se snese z oblohy. Připluje na jaře řekou s prvním lososem.... Moc, moc krásné ! Pokračování si přečtěte sami !

babicka_amalka
09.04.2022 3 z 5

tak tenhle díl mě opravdu nenadchl - víc popisů a politiky, něž by bylo zdrávo;
uvidíme, kam se posune eventuelní další díl, ale pokud bude stejně aktivistický, asi už pro mě nebude série zajímavá; škoda;

Nuttelka
08.04.2022 3 z 5

Bohužel tento díl pro mě zas tak úchvatný nebyl. Politikaření není nic pro mě a sáhodlouhé popisy mě nebavily. Pár momentů bylo super, ale vůbec se netýkaly hlavní zápletky. Mám to s Kate prostě jako na houpačce, jednou dobré, potom průměr, pak zas ok a nakonec zas nic moc... No, uvidím, co s neohroženou Kate ještě zažijeme :-)

Dela111
03.04.2022 4 z 5

Tuto detektivní sérii jsem si oblíbila a těším se na každý nový díl. Prostředí Aljašky s popisy její divoké a krásné přírody je pro mne silným magnetem.
V tomto díle tak trochu nahlédneme pod pokličku místní domorodé politiky, koná se totiž sjezd Aljašské federace domorodých kmenů a Kate je svojí babičkou donucena účastnit se ho mnohem aktivněji než dříve. Před událostí i v průběhu akce dojde k pár úmrtím za podivných okolností...
Pokud jde o samotnou detektivní zápletku i o jistou soukromou akci Kate, přišlo mi tentokrát řešení jako velmi snadné a rychlé. Tady bych vysoko nehodnotila, ale úžasná fenka Obluda a Aljaška samotná mé hodnocení zvedají na 4*.

kolacky
29.03.2022 5 z 5

Jedna věc... Dočetla jsem se, že příběhy Kate Shugakové čítají dvaadvacet knížek! Pevně doufám, že se u nás časem všechny přeloží.

kolacky
29.03.2022 5 z 5

(SPOILER) Naprosto nejlepší - zatím - díl. Začátek s losem. Sjezd aljašských kmenů a Katein vynucený nákup oblečení. Pomsta za Jacka a Johnnyho. Babička... no, babičky nevyhnutelně stárnou. Ale Katein příběh na sjezdu! Její brilantní postup, co se padouchů týče. Vřele doporučuju!!!
P.S. Zapomněla bych na Obludu: skvělá a k sežrání!!!

Staráknížka
26.03.2022 4 z 5

Je to už moje šestá Kate, někdy jsem byla nadšené a někdy trochu zklamaná, ale vždy se mi kniha líbila. Popis přírody a života místních původních obyvatel - lepší než suchopárné encyklopedie. Tato poslední kniha je sondou do problematiky života místních lidí - boj mezi tradicemi a moderní dobou. Kdo podlehne lákadlu peněz a výhod a kdo se nezastaví ani před vraždou ? Kate miluje aljašskou přírodu a pro její zachování musí opustit svou samotu a začít bojovat. Po boku má přátele a Obludu.

PetraN17
24.03.2022 5 z 5

Kate jsem si už přivlastnila do čtecí rodiny, tak je mé hodnocení subjektivní - ale to je vždy :))
Popis přírody a zvyků obyvatel Aljašky mě neskutečně baví a ještě si Kate nechala koupit knihu ze série, kterou zrovna čtu … nemůžu dát méně než pět hvězd a už netrpělivě očekávám další díl