Magie mrtvých

Magie mrtvých https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/73144/bmid_kate-daniels-magie-m-73144.jpg 4 731 731

Kate Daniels série

Atlanta by byla příjemným místem k životu, jen kdyby nebylo magie… Když magie pohltí svět, objevují se monstra a odpadlí mágové spřádají svá kouzla. Pistole se zasekávají a auta odmítají startovat. Ale pak se technologie znovu přihlásí o slovo a magie ustoupí stejně nevypočitatelně, jako se předtím objevila. Jen po ní zbudou nejrůznější druhy paranormálních problémů. Kate Daniels, žoldačka, které se smůla lepí na paty a do kapsy má hluboko, se živí odstraňováním právě takovýchto magických potíží. Ale když je zavražděn její opatrovník, honba za spravedlností ji vtáhne do mocenských bojů mezi dvěma nejsilnějšími frakcemi magických bytostí v Atlantě. Mezi Pány mrtvých, nekromanty ovládajícími upíry, a Smečku, polovojenský klan kožoměnců. Tyto dvě strany se vzájemně obviňují ze série nezvyklých vražd – a smrt Katina opatrovníka by s tou záhadou mohla být spojená. Obě organizace na Kate vytrvale tlačí, aby případ vyřešila a ona si začíná uvědomovat, že si ukousla větší sousto, než dokáže zvládnout…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fantom Print

Magic Bites , 2007

NeliQ
09.01.2015 4 z 5

Chvíľu mi trvalo, kym som sa dokázala poriadne začítať, no ako prišiel na scénu pan šeliem, tak to začalo byt hneď zaujimavejsie. Svet kde vládne svetu mágia, netradičné poňatie upirov a tz. Ľudu, Smecka a hrdinka ovladajuca magiu s nejasnym povodom dávajú dokopy celkom čtivy pribeh. Rozhodne odporucam milovnikom fantasy.

kyklop123
29.12.2014 5 z 5

Od začátku hodně čtivý, zajímavá zápletka, kde neni celkem dlouho jasný, kdo že je ten zlej. Docela neobvyklý pojetí upírů. Magie je tady celkem zajímavá, obvzlášť ta magická "apokalypsa". V knize je hned několik zajímavých charakterů, které si oblíbíte, nejen hlavní hrdinka. Určitě doporučuju, pokud máte rádi fantasy, kde figuruje magie, upíři, kožoměnci a další zajímavý bytosti...

kozameci
13.12.2014 5 z 5

Musím uznat, že z počátku jsem se neorientovala a chtěla knihu odložit, ale jakmile došlo na první setkání Kate a Currana a na slova " Načičiči" kniha mě nepustila a donutila číst dál a dál a dál...... Miluji tuhle sérii! Rozhodně doporučuji už jenom kvůli těm slovům:D

Laf
30.10.2014 4 z 5

Kniha se mi líbila, jenom jsem tam postrádala trochu víc té akce. A chvilku mi trvalo zorientovat se ve všech těch rasách :)

angelbooks
09.09.2014 5 z 5

Panebože... To je první slovo, které mě napadlo po přečtení této knihy.
Magie Mrtvých mě doslova uchvátila.
Nenudilo mě to, pobavilo, a trochu rozesmutnilo, při té záležitosti s Crestem.
Těším se na druhý díl ( vlastně ho už mám rozečtený :D ).
Tuto knihu opravdu doporučuji :).

Lorrainee
25.06.2014 5 z 5

Konečně taky něco jiného. Magická apokalypsa se mi líbí a není to nic čemu bych nemohla uvěřit. Líbí se mi popisy míst, humor hlavní hrdinky, vedlejší postavy...
Pro mě nej série. Lepší než Noční lovci, Mercedes a všecky dohromady.

Alena_S
14.11.2013 4 z 5

Zatím se to dobře rozvíjí, ale (po přečtení sérií o Rachel Morgan a Mercedes Thompson atd.) nemůžu si pomoct a mám dojem, že už to tady bylo...

JajaAP
18.10.2013

Nesnáším nedočtené knížky, ale nemůžu si pomoct. Přečetla jsem sto stran a do každé jsem se musela nutit. Vážně mě to nebavilo.

Saffron
01.09.2013 3 z 5

Zajímavá urban fantasy. Kniha i příběh se mi líbil, je to takové příjemné, napínavé fantasy čtení. Pravdou je, že moje nadšení z této knihy nebylo třeba až tak velké jako ze série s Mercy od Patricie Briggs.
Velké plus za inovativní pohled na upíry a to, že jsou "ovládáni" a jak. Dobře vykreslené prostředí a atmosféra města poznamenaného vlivem magie. Kate docela ujde, ale upřímně řečeno ničím nepřekvapí. Jediným otazníkem, který vyvolává - což byl samozřejmě záměr autorky - je její původ, vepsaný v její krvi. Trochu méně zajímavý byl její vztah s Pánem šelem - mimochodem myslím, že se tak v nějakém filmu nazýval Tarzan - od odporu a pouhé nutnosti vzájemné spolupráce až k opatrné náklonnosti, která jistě přeroste v něco většího. Alespoň to tak tipuji.
Určitě si přečtu další díly, abych věděla, jak to bude pokračovat.

Lowelllyyp
24.08.2013 4 z 5

Kate Daniels je rozhodně lepší než Alex Craft, ale zase horší než Anita Blake.

Nicméně všechny tyto ženské mají něco společného. Neuznávají autoritu. A mají stejně prořízlou hubu :D Možná proto jsou tak skvělé.

U těch akčních hlavních hrdinek jsem zvyklá na to, že bojují se zbraní s velkou ráží. Tato má jen meč :oD Ale umí to s ním, tím pádem je to stejně nebezpečná jako ty s nabitou puškou .

Ale ten příběh se mi líbil a jsem zvědavá na další díly. Akce, humor, akce, akce.. Doporučuji!

http://spacewithbooks.blogspot.cz/2013/08/recenze-magie-mrtvych-kate-daniels-1.html (Tady najdete celou recenzi)

Marcia
23.05.2013

knížku jsem rozečetla ale nějak jsem se do ní nemohla dostat, ale určitě ji mám vplánu dočíst :-)

snilek.holka
29.03.2013 4 z 5

Chvilkami mi to připomínali Anitu Blake. Jinak to nebylo vubec špatné...

Nita
28.01.2013 3 z 5

Jako první kniha ze série mě nijak neoslnila. Chvíli to trvalo než jsem se zorientovala v novém světě. Ke druhému dílu jsem se musela přemlouvat, ale rozhodně nelituji. S každým dílem se série zlepšuje.

ciniminisek
20.01.2013 4 z 5

Ze začátku nudný, zdlouhavý. Pak se příběh pomalu rozjížděl a na konci knihy jsem byla vážně nadšená. Vtipné vsuvky byly úžasné. Věřím, že celá série se mi bude moc líbit.

Iworri
27.12.2012 1 z 5

Podle hodnocení ostatních uživatelů uzavírám, že to bude asi mnou, ale pro mne osobně byla kniha velice špatně čitelná. Nebyla jsem schopná pobrat autorčin slovosled a celou dobu jsem měla dojem, jako bych četla latinu. Nedošla jsem ani do půlky a knihu zavřela a vracím do knihovny. I když s politováním.

mumin63
30.11.2012 5 z 5

Takže další série, kterou si samozřejmě musím pořídit, i když už knížky pomalu nemám kam dávat

lanusinka
07.11.2012 5 z 5

Jedna z nejlepších urban fantasy, co jsem četla. Kniha plyne a ani nevíte jak a jste na konci. Svět je vymyšlen originálně a ani se moc neopičí po jiných...

sisulisa
06.09.2012 5 z 5

Veľmi pekná, príbeh pútavý, bolo to zaujímavé čítanie.

Eneo
21.05.2012 4 z 5

Hezké čtení do vlaku, zaujal mě neotřelý jazyk autorů :)

dqenisa
03.04.2012 5 z 5

Mě se líbila, některé části byly docela drsné ale ten přiběh je hezký.