Magie mrtvých

Magie mrtvých https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/73144/bmid_kate-daniels-magie-m-73144.jpg 4 731 122

Kate Daniels série

Atlanta by byla příjemným místem k životu, jen kdyby nebylo magie… Když magie pohltí svět, objevují se monstra a odpadlí mágové spřádají svá kouzla. Pistole se zasekávají a auta odmítají startovat. Ale pak se technologie znovu přihlásí o slovo a magie ustoupí stejně nevypočitatelně, jako se předtím objevila. Jen po ní zbudou nejrůznější druhy paranormálních problémů. Kate Daniels, žoldačka, které se smůla lepí na paty a do kapsy má hluboko, se živí odstraňováním právě takovýchto magických potíží. Ale když je zavražděn její opatrovník, honba za spravedlností ji vtáhne do mocenských bojů mezi dvěma nejsilnějšími frakcemi magických bytostí v Atlantě. Mezi Pány mrtvých, nekromanty ovládajícími upíry, a Smečku, polovojenský klan kožoměnců. Tyto dvě strany se vzájemně obviňují ze série nezvyklých vražd – a smrt Katina opatrovníka by s tou záhadou mohla být spojená. Obě organizace na Kate vytrvale tlačí, aby případ vyřešila a ona si začíná uvědomovat, že si ukousla větší sousto, než dokáže zvládnout…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fantom Print

Magic Bites , 2007

LusyanaF
16.05.2016

knihy o Kate Daniels zbožňuju , úžasné čtení jedním dechem, skvělá, drsná a vtipná hrdinka, všelijaký potvory a hlavně kožoměnci. Spisovatelské duo Ilona Andrews patří mezi mé nejoblíbenější.

Suin
20.04.2016 5 z 5

Nejlepší fantasy série s hlavní ženskou hrdinkou(co jsem zatím četla). Proste to má všechno: nápad, skvělé provedení,napětí, vztahovou zápletku, vtip a originalitu ...Každým přečteným dílem chce člověk víc. Okrajové postavy mimo hlavních hrdinů jsou taky poutavé a nebránila bych dalšímu navazujícímu příběhu zaměřenému na Jima ( autoři se jednou knihou zaměřili na Andreu) nebo o Derekovi by taky něco nezaškodilo, třeba ve spojení s Julii. jednoduše je tam hodně postav, které jsou stejně zajímavé jako Kate a Pán šelem. Dala bych i 6* kdyby to šlo.

esussi
10.04.2016 3 z 5

Ani jsem to nedočetla. Je to zmatené, nezajímavé a žádná postava mi nebyla sympatická.
Edit:Tak nakonec jsem to přece jen dočetla, protože nastala knižní okurková sezóna a nebylo co číst :) Každopádně asi dobrý, v dobách knižní nouze se to dočíst dalo.

ala.mihalikova
11.03.2016 3 z 5

Z téhle knížky mám rozporuplné pocity. Dle komentářů jsem od toho čekala mnohem víc. Upřímně až do 100 stránky jsem měla co dělat, abych to vůbec přelouskala. Nebýt toho, že jsem si knihu koupila, odhodila bych jí a už se k ní nevrátila. Ze začátku jsem byla zmatená z toho světa, který nebyl nijak popsán. Styl psaní mi nesedl a byla to celkem nuda. Příběh začal být jakž takž zajímavý až od druhé poloviny. Ale ani to nedokázalo zlepšit celkový dojem knihy. Rozhodně jsem četla mnohem zajímavější, akčnější a napínavější knihy. Občas jsem měla pocit, že autorka to psala snad pod vlivem alkoholu. Tři hvězdičky dávám jen kvůli Curranovi. Další díl si raději nechám ujít.

Jolča1
08.03.2016 5 z 5

za mě přečteno jedním dechem, originalita , žádná obehraná písnička, kniha se mi moc líbila, těším se na další díl :-)

len85hor
04.03.2016

bezvadná kniha, měla jsem ji přečtenou za jeden den, člověka to úplně vcucne do děje, super

pejty
03.02.2016 5 z 5

Jako milovník Urban fantasy jsem se tetelil blahem při čtení této knížky. Hlavní hrdinka je napsaná přesně podle mého gusta. Je to drsná ženská, která má skvělí smysl pro humor a její neustálé tvrďácké hlášky a řeči mě několikrát dostávali do kolen. Ale skvěle napsaná hlavní hrdinka není jen jediným pozitivem na této knížce. Příběh mě hned zaujal a byl napsán velmi napínavou a akční formou, která mě nutila hltat jednu stránku za druhou. Ale nejvíc ze všeho mě zaujali nadpřirozené bytosti a vůbec celý příběh o tom jak funguje magie v tomto světě, který byl dosti odlišný od zaběhnutých pořádků v jiných fantasy sériích.

Fenris
17.09.2015

Knihu jsem si koupila s celkem nízkým očekáváním, s tím, že to když tak bude aspoň pohodové čtení ve volném dni. Kniha se mi nakonec zalíbila. Mám ráda silné, vtipné a sarkastické ženské hrdinky. A díky tomu všemu jsem se navezla do nové série, kterou samozřejmě musím mít doma. Inu, opět u mě nastala éra šetření a plačící peněženky. (Ta éra trvá už "pár" let xD )

Vampirosa
15.09.2015 4 z 5

Jednoho krásného dne jsem opět navštívila s kamarádkou knihovnu a hladovým pohledem zkoumala, co bych si odtáhla domů. Nakonec jsem popadla Magii mrtvých od Ilony Andrews, ačkoliv jsem vůbec netušila, co mě čeká. Ze začátku mě kniha moc nezaujala, ale nakonec nebyl tak zlá. V hlavě jsem si ji převážně přehrávala jako špatný film. Hrdinka věčně někdo pobíhá a vykecává se. Občas se s někým popere, ale příběh mi přijde takový monotóní. Přesto jsem to četla jako blázen a měla po pár dnech dočteno. Musím podotknout, že čím blíž jsem byla ke konci knížky, tím víc mě bavila.
Další 4 pokračování mě zaujala více a Kate Daniels se stala mou velmi oblíbenou sérií. :)

Shadeee
30.07.2015 4 z 5

Hlavní hrdinka sympatická od první kapitoly a svět vytvořený Ilona Andrews velice zdařilý. Dle mého názoru se sice jedná o nejslapší knihu celé série, ale i tak se drží vysoko nad mým čtenářským průměrem. Děj má rychlý spád, břitký humor a propracované charaktery postav. A jakmile se objeví Pán šelem nejde nečíst dál:)

Bulma
18.06.2015 5 z 5

Mě se tahle řada moc líbí. Spolu s Mercedes Thompsnovou jsou to moje nejoblíbenější řada urban fantasy. :) Líbí se mi ten promyšlený svět a taky to, že hlavní aktérka hned neskončí v posteli s osudovým chlapem. :D Mám ráda komplikované vztahy :D Ne jako Anita Blake, která na mě působí jako lehká holka. :P
Jak jsem tak koukala na recenze tak moc lidí to nebere. Jejich důvody chápu. Pravda, má to pomalý rozjezd, ale když se začtete je to fakt dobré. Další stížnost je zamotaný svět, kterému nerozumí. Samozřejmě, že po prvním dílu do něho moc nevidíte. :) Nakonec tahle řada pořád vychází, řekla bych, že do světa proniknete víc až od druhého, třetího dílu. :) Já rozhodně doporučuji. :) A vydržte u toho. :D

DorianaGrey
15.06.2015 3 z 5

Osobně mě kniha příliš nenadchla a nazvala bych ji spíše brakovou. Psychologie postav není moc propracovaná. Hlavní hrdinka má sice smysl pro humor to ano, ale schází jí hloubka. Příběh je postaven na bitvách, akci, smrti a krvi. Je to sice oddechovka, ale nic co by vás dostalo. Za mě by to chtělo víc propracovat hrdiny, trošku víc o nich poodhalit a ne čtenáře rovnou vrhnout do děje.
Spíš asi čtení pro kluky, co mají rádi prostou akci nez zvláštního napětí.

sona3865
08.06.2015

Smysl pro humor hlavního hrdiny a vyšinutý pohled to je přesně to, co mi v knihá chybělo :-) dost dobré, další díle třes se...

Peti
02.05.2015

První kniha ze série Kate Daniels. Příběh se odehrává v Atlantě, kde se střídá moc magie a technologie. Kate je žoldák a její opatrovník, který byl mystikem Řádu, je zavražděn. Kate přebírá v Řádu jeho kancelář, v Atlantě jeho byt a vyšetřuje, kdo je za to zodpovědný. Z toho vyplývá i nutnost komunikovat se Smečkou a Lidem. Povedené fantasy.

Aaron Lewis
11.04.2015 5 z 5

Dost dobré. Pochybuji, že to budu číst znovu, na můj vkus to bylo moc krátké, ale Kate má příjemný smyl pro humor a je to jedna z mála ženských postav vůbec, které jsem si oblíbila. Stopro přečtu další díly.

Denis.ska
08.04.2015 5 z 5

Jelikož jsem si už nepamatovala anotaci knihy tak pro mě byl začátek dost zmatený, jelikož jaksi chybí nějaké pořádné vysvětlení magického světa. (trošku zvláštní, ale v následujících knihách už to autorka osvětluje). Přesto jsem první čtyry knihy přečetla asi během týdne. Líbí se mi že hned od začátku nevíte kdo vlastně hlavní hrdinka je.
Chtěla bych poprosit jestli si někdo kdo knihy četl nemá čtenářský deník a nepodělil by se. Jak jsem je zhltla moc rychle tak mi to trochu splývá a mě nejde moc dobře vystihnout obsah knih tak aby to dávalo smysl a nemělo to 3x A4

janno69
06.04.2015 5 z 5

Dost zamotaný, trochu nudný začátek, ale po rozluštění všech různých postav a přiřazení kdo, kam a ke komu patří, se děj pěkně rozjel a knížka mě bavila až do konce. Těším se na další díl, mám ho zarezervovaný v knihovně :-)

Acinore
11.02.2015 1 z 5

Ani jsem nedočetla, vůbec mi to nesedlo...styl psaní, rádoby ironická a vtipná hlavní hrdinka drsňačka, spousta slátanin magie, druhů, ras, pravidel...a ačkoli toho bylo hodně, tak všechno hrozně povrchní, vůbec jsem se nemohla začíst a nebavilo mě to. Takže jsem ušetřena dalších pěti dílů, aleluja.
Podobný styl má i série o Mercy Thompson a ta se mi líbila hodně. Takže nevim, čím to je..

MisuleB
10.01.2015 5 z 5

Úžasná knížka, sice měla pomalejší rozjezd, ale od té doby, co se tam objevil Curran, to bylo bezkonkurenční...xD Hlavně výrazy "načičiči" xD nebo "Jeho chlupaté Veličenstvo" mě dostávaly do kolen. Trošku mi to připomíná sérii Mercy Thompson od P. Briggsové. Každpoádně supr a pokračuju dál.

IvcaK98
10.01.2015 3 z 5

Tak tohle je teda oříšek. Na jedné straně nesmírně sympatická hlavní postava, humor a samozřejmě Pán šelem. Na druhé straně občasná nesmyslnost, která ale dokáže pěkně vytočit. Kolikrát se mi stalo, že čtu, čtu a ani nevím o čem, nějak jsem se ve stylu autorů neustále ztrácela. Tři hvězdičky jsou především za Kate a Currana, kteří celou knížku táhnou a nespomalí je ani pokulhávající děj :-)