Magie mrtvých

Magie mrtvých https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/73144/bmid_kate-daniels-magie-m-73144.jpg 4 731 122

Kate Daniels série

Atlanta by byla příjemným místem k životu, jen kdyby nebylo magie… Když magie pohltí svět, objevují se monstra a odpadlí mágové spřádají svá kouzla. Pistole se zasekávají a auta odmítají startovat. Ale pak se technologie znovu přihlásí o slovo a magie ustoupí stejně nevypočitatelně, jako se předtím objevila. Jen po ní zbudou nejrůznější druhy paranormálních problémů. Kate Daniels, žoldačka, které se smůla lepí na paty a do kapsy má hluboko, se živí odstraňováním právě takovýchto magických potíží. Ale když je zavražděn její opatrovník, honba za spravedlností ji vtáhne do mocenských bojů mezi dvěma nejsilnějšími frakcemi magických bytostí v Atlantě. Mezi Pány mrtvých, nekromanty ovládajícími upíry, a Smečku, polovojenský klan kožoměnců. Tyto dvě strany se vzájemně obviňují ze série nezvyklých vražd – a smrt Katina opatrovníka by s tou záhadou mohla být spojená. Obě organizace na Kate vytrvale tlačí, aby případ vyřešila a ona si začíná uvědomovat, že si ukousla větší sousto, než dokáže zvládnout…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fantom Print

Magic Bites , 2007

Kacennnka
18.04.2020 3 z 5

Velmi obstojný začátek, velmi velká očekávání do budoucna.

havrmoni
09.02.2020 5 z 5

Další série, která by se mi.mohla líbit. Po nedokočených sériích Charley Davidson a Alex Craft jsem hledala na čem bych si uklidnila nervy, protože série utnutá v půlce akorát tak nas.... Našla jsem toto a vypadá to dobře. Mám ráda Mercedes Thomson a tohle mi ji trochu připomíná. Uvidíme jak to bude dál.

LilianaFalcon
08.02.2020 4 z 5

Myslím, že další díly se mi budou líbit víc.
Občas jsem měla pocit, že se v tom světě nestíhám orinetovat. A chvílema to tím pádem bylo i takové zdlouhavé. Asi bych i dala jen 3 hvězdičky, ale několik zvratů ve vývoji mi udělalo takovou radost, že 3 by byly prostě málo.
Celkově mi to připomínalo Mercy Thompson od Patricie Briggs.

mimisko
28.10.2019 2 z 5

Číst to před 10 lety, tak jsem asi pěkně naštvaná, kdybych měla 10 let čekat až vydají další díly a doufat, ze se alespoň něco začne vysvětlovat. Čtenář se objeví přímo v nějakém příběhu a může jen hádat co je to za svět. Něco vysvetlené je, něco se jen tak spomene, žádný prolog, který vás uvede do světa kde se vlastně žije nějaky falešný život protože megie vše zahaluje, nebo nějakým spusobem ovlivňuje. Jak vypadá realita bez magie? proč, jak, odkud, nevíte... ale pořád vás pronásleduje pocit jestli je to opravdu první díl? Postava Kate se mi libala ale asi nemám dál chuť číst a zjišťovat co je konkrétně ona za magickou bytost protože u mne ten efekt paaaaani to je super kniha nenastal. Čtivé to je ale žádná pecka dej se nekoná a některé scény mi přišli jak od Tarantina ble.

protokol
12.07.2019 3 z 5

Príbeh starej dievky ktorá sa nebojí ničoho a nikoho v jej žilách koluje magická krv , každá rana alebo úder ktorí schitá zvláda zlahkosťov no ale keď zbadá alebo sa zoznámi z jej pohladu krásnym mužom mení sa na žvatlavú prváčku .
proste by ho aj fikla ale ona je drsnačka a tak nesmie

prví diel je viac menej višetrovanie vraždy jej blískeho človeka kde jej vídatne asistuje všeliaka verbež " mne sa celkom páči ako pomenovali jednotlivé zveri pridali i k názvu koncovku dlak a bolo " no krvo cucky sú trocha nezáživné postavi nakolko tu fungujú len ako živé drony
no a tak milá keit pomali rozplieta vraždu pričom po nej idú ako nepriatelia tak nápadníci
a príde aj na tesárske práce hold ked niekto nevie príst dveramy tak oprava dieri v streche je potrebná :-)

kniha na pohodu neurazí občas pár nudních miestale dá sa

Gabri-88
07.07.2019 4 z 5

Nemůžu si pomoct, ale musím knížku srovnávat s Mesíční písní od P.Briggs. Námět podobný, ale zápletka a autorčin styl se mi líbí mnohem víc. Asi se dám i na další díly, abych zjistila, jak to s tou Kate skutečně je.

Gabriela456
04.05.2019 5 z 5

Zajímavé čtení, předčtené ani ne za jeden den.

Leona91
08.03.2019 5 z 5

Vydařená první kniha série. Zpočátku mě trvalo se zorientovat,ale posléze jsem tomu propadla. Přijde mi nevšední nápad o aktuálním světě kde se magie střídá a technikou. Velmi originální. Navíc milostná linka není hlavní náplní knihy což mi naprosto vyhovuje.

trudoš
14.01.2019 3 z 5

I když Ilona a Andrew Gordonovi přicházejí s inovativním světem, nakonec však stejně končí v osidlech klasické paranormální romance. Ovšem oproti slavnější Laurell K. Hamiltonové se jim alespoň zápletka nevymyká z rukou. Ne, že by to bylo díky propracovanosti, spíš spoléhají na jednoduchost - hrdinka Kate Danielsová se rozhodne pomstít vraždu opatrovníka, a tak jde a pomstí ji. Žádný balast kolem se nekoná.
Naneštěstí jak se vyprávění drží hranic žánru, čím víc stránek uběhlo, tím víc mě to všechno přestávalo bavit. Ústřední lovkyně monster je prototypem krásné drsňačky, která má problém najít rovnocenného partnera, což mi jako nosné téma přišlo stejně objevné jako houby v lese. Navíc jsem jejím schopnostem zabijáka nevěřil ani zbla a celkově na mě působila pouze jako další holka z mnoha, co se umí tak akorát stylově ohánět mečem. A přestože mi přišel způsob jejího uvažování zpočátku zábavný, s vývojem událostí to sklouzlo k otravnosti. Prudit a čekat, co se z toho vyvine, umí kde kdo.

makynka911
30.10.2018 4 z 5

Poutavá série o nevšední dvojici, město, kde se může stát cokoliv a můžete potkat i to, o čem jste si do té doby byli jistí, že neexistuje.

První díl byl jedním slovem úžasný. Moc se mi líbí chlad, který ze začátku Kate obklopuje a s jakou jistotou celý díl jedná. Navíc ty její hlášky ... :)

Shaki
25.10.2018 5 z 5

Kniha, která má spád a s ničím se nemaže. Člověk si musí akorat zvyknout na atmosféru Atlanty, kde se střídá magie a tech. Hlavní hrdinka je sice paličatá, ale je to její obrana, jak jsem později pochopila. Může za to i její původ. Lykantropové jsou tu rozhodně zábavnější než upíři, za což bod k dobru. Je tu i spousta jiných naprirozených bytostí, s terými budeme určitě seznámeni postupně.
Pro mě se jedná o osvěžující začátek série.

Lethania
03.07.2018 5 z 5

Prostě paráda! Sarkastická Kate se mi oblíbila hned na začátku knihy a nepřestala mě bavit až do skvělého konce. Dlouho jsem se tak nebavila. Při čtení jsem se pořád usmívala. A Curran... Boží. Dávám plný počet a už se chystám na další díl. Všem doporučuji.

Samery
25.04.2018 5 z 5

Velmi jsem se bavila. Hlášky hlavní postavy i její přístup mě v těžké době nesmírně pobavil a po dlouhé době jsem mohla pořádně odpočinout a tahle kniha byla k tomu velmi dobrá volba. Děj plyne rychle, přirozeně a čtení mě naprosto pohltilo. Tak hurá na další díl ;).

kklepkaa
27.02.2018 4 z 5

Tak tohle bylo hodně povedený. Autorka se příliš s ničím nemaže a velmi rychle je člověk u cíle a potřebuje druhý díl. Nu což... bránit se tomu nebudu :-)

BarkaS
24.02.2018 3 z 5

Trochu schizofrenie nikdy neuškodí, že? Autorem je manželský pár. Možná proto jsem se v tom trochu ztrácela. Hodně mě baví Pán šelem, přestože taky evidentně trpí schizofrenií, takže dám šanci ještě druhému dílu, uvidíme.

maki232
16.01.2018 4 z 5

Chvíli mi trvalo, než jsem se začetla. Cca do poloviny knihy mě příběh nijak zvlášť nezaujal, ale pak jsem se od knihy nemohla odtrhnout a další díly jsem už pak louskala jeden za druhým.

Pravda.Shin
16.12.2017 2 z 5

Hned mě zaujalo, jak magie ničí techniku a postupně se lidí zbavuje. To je něco pro mě :3 jenže hlavní hrdinka celou sérii zabila. Jak už to dneska bývá, hlavní hrdinka prostě musí být moralistka, co chce zachránit každého člověka, kterého potká. Samozřejmě má ráda i zvířátka, aby působila tím správným dojmem. A když už je podřezává, strašně těch malých chudinek lituje. Bylo mi z ní jemně nevolno. Ale aby chtěla spáchat sebevraždu, aby zachránila lidi, které ani nezná? To je spíš zralá na psychiatrickou pomoc. Alespoň, že to trochu zachraňoval Curran. Příběh samotný nějak zajímavě nepůsobil.

paprika75
18.11.2017 4 z 5

Nemohla jsem se ubránit srovnání se sériemi, kt. jsem už četla ... Mercedes Thompson, Alex Craft, Diana Bishop atd. ... je to většinou dost podobné. Ale abych byla spravedlivá ... kdybych toto četla jako první, byla bych nadšená. Ze začátku mi trochu trvalo se zorientovat v magií zničené Atlantě... proč-jak-kdy ... ale OK. Ilona s Andrewem to tak postavili, takže fajn.
Je to oddychové a zábavné čtení s happyendem. Našla jsem to, co jsem hledala. Jdu na druhý díl. 4*

Navi70
05.11.2017 5 z 5

První ze serie a nezklamala. Už se těším na druhou.

MonicaMonique
21.10.2017 4 z 5

Zpočátku mi kniha přišla zmatená, ale postupně se všechno vysvětlilovysvětlilo. Občas se mi stane, že mi hlavní postava neseme, ale Kate je skvělá. Drsňačka, ale když může, tak pomůže. Celou tuhle sérii jsem přečetla jedním dechem. Nechyběla akce, humor a u vnitřních monolozích Kate jsem se nejednou rozesmála nahlas.