Magie mrtvých

Magie mrtvých https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/73144/bmid_kate-daniels-magie-m-73144.jpg 4 731 122

Kate Daniels série

Atlanta by byla příjemným místem k životu, jen kdyby nebylo magie… Když magie pohltí svět, objevují se monstra a odpadlí mágové spřádají svá kouzla. Pistole se zasekávají a auta odmítají startovat. Ale pak se technologie znovu přihlásí o slovo a magie ustoupí stejně nevypočitatelně, jako se předtím objevila. Jen po ní zbudou nejrůznější druhy paranormálních problémů. Kate Daniels, žoldačka, které se smůla lepí na paty a do kapsy má hluboko, se živí odstraňováním právě takovýchto magických potíží. Ale když je zavražděn její opatrovník, honba za spravedlností ji vtáhne do mocenských bojů mezi dvěma nejsilnějšími frakcemi magických bytostí v Atlantě. Mezi Pány mrtvých, nekromanty ovládajícími upíry, a Smečku, polovojenský klan kožoměnců. Tyto dvě strany se vzájemně obviňují ze série nezvyklých vražd – a smrt Katina opatrovníka by s tou záhadou mohla být spojená. Obě organizace na Kate vytrvale tlačí, aby případ vyřešila a ona si začíná uvědomovat, že si ukousla větší sousto, než dokáže zvládnout…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fantom Print

Magic Bites , 2007

Lacie
09.02.2022 5 z 5

První z deseti (a jednoho mezi navíc) dílů urban fantasy o Kate Danielsové. Dostala jsem se k tomu až po přečtení série s Mercy Thompsonovou a první stránky téhle knížky mě trochu zaskočily – je to takové podobné, ale úplně jiné, drsnější a mnohem rozmanitější a také velmi zábavné a osvěžující. Každý díl nás víc a víc vtáhne do světa, ve kterém Kate žije, na začátku je to co nejjednodušší popis pro seznámení, ale i tak jsem si to přečetla radši dvakrát. Konec technologií, návrat magie a jejich střídání, kdy někdy funguje telefon, jindy kouzla. Pestrý výběr různých potvor, kožoměnci a upíři jsou jen malinký vzorek. Kate jako vyšetřovatelka Řádu pátrá po vrahovi svého poručníka, seznámí se s plastickým chirurgem a kápem všech dlaků. Na čičiči :) I další postavy, se kterými se postupně seznamujeme, jsou sympatické a i když jsem tušila o něco dřív, kdo je vrchní padouch, finále nezklamalo.

Nikidree
26.09.2021 3 z 5

Už po anotaci jsem tak nějak tušila, co od knihy očekávat a naprosto jsem se trefila. V podstatě by Kate Daniels šla přiřadit k Nočním lovcům, Anitě Blake, Strážkyně Riley Jensonová atp. A to mi vůbec nevadí. Jsou to skvělé oddechovky- A ani Kate není výjimkou.
Líbí se mi, že je opředena tajemstvím, Pán Šelem je opravdu drsný týpek, upíři jsou vyobrazeni naprosto jinak, než ve většině knih a třeba i že magie působí tak nějak zvláštně.
Po dočtení se však nemohu zbavit pocit, že mi tam něco chybělo. Knihu jsem přečetla velmi rychle, jak mě bavila, ale přesto mám pocit, že ve mně prozatím nezanechala ten "wow" pocit. Snad se ho dočkám v dalších dílech.

Heri76
26.08.2021 5 z 5

No tak jo, hned první kniha a jsem chycená. "Na čičiči" ? To jako fakt? Směju se ještě nyní. Kniha plná zábavy, sarkasmu a vtipných hlášek. Okořeněno netuctovým příběhem, který má spád i vývoj. Ani na chvíli jsem se nenudila a zhltla knihu jedním dechem. Tenhle příběh jiskří a přestože v něm není sex, sexualitou je nabitý. Alespoň já to tak vnímala a jdu si dopřát druhý díl.

luculi
12.08.2021 4 z 5

Tahle urban fantasy je dost netypická. Upíři nemají podobu, na jakou jsme obvykle zvyklí. Nic elegantního v romantickém stylu, ale spíše naopak. Jsou to příšery, které se neovládají a pomalu se stářím rozpadají. Kožoměnců je tu více druhů a je hezky vidět, že nápadům se meze nekladou... Až na Pána šelem, ten mě zklamal. V prvních momentech působil mocně a tajemně, ale autorka to nedokázala dlouho udržet.
Děj je hodně svižný, akční a ani na chvíli vás nenechá vydechnout. Celý svět je trošku složitější a asi ne všechno jsem pochopila. Především jak svět funguje s magií, jaká je vlastně lidská populace a taky jaký je rok. Přišlo mi to tak trochu jako z postapo budoucnosti, kdy magie částečně zničila co mohla. Kdy přišla? Odkud? Nevím no, asi více pochopím až s dalšími díly... Občas mi unikala nějaká logická návaznost v přechodech z jedné situace do druhé. Trošku jsem nepochopila tu cestu, jak jsme se z jednoho místa dopracovali k druhému, jakoby nějaká pasáž vypadla. Nebo můj mozek nesprávně pracuje .
Knihu celkově hodnotím dost kladně. Až na pár momentů, kdy mi trošku zůstal rozum stát, to bylo opravdu dobře napsané. Nešlo o klasickou urban fantasy, kdy velký díl nese romantika. Sice tu náznaky jsou, ale naštěstí hlavní roli hraje pátrání, bitky a další věci. Alespoň prozatím. A za to jsem nesmírně ráda...

LucyEcstasy
22.06.2021

Musím přiznat, že jsem snad nikdy nic podobného nečetla. Jako bych objevila nový žánr.
Byla jsem příjemně překvapená. Na druhou stranu jsem od knihy měla velká očekávání,skrze anotaci, a ty se úplně nevyplnili, a proto jsem si knihu tolik neužila.
Kniha nás zavede do velmi zajímavého prostředí,kde se mísí magie s moderním světem. Autorka tu krásně dokázala vyladit balanc mezi magii a technologiemi,tak aby vše fungovalo v knize jak má a nepůsobilo to nuceně. Vše krásně ladilo.
Hlavní hrdinku jsem si oblíbila. Trochu mi povahou připomínala mě. I zbytek postav byl vykreslen obstojně a co se týče rozmanitosti,tak smekám před fantazií autorky.
Rozhodně nezůstanu jen u prvního dílu a doporučuji všem čtenářům, kteří se zajímají o fantasy knihy.

petusska01
26.05.2021 2 z 5

Príbeh asi nebude patriť medzi moje topky ale nie je to zlé. Je pravda, že dej trosku viazne pri pridlhých opisoch budov, ulíc, počasia takpovediac všetkého, ale pri preskočení týchto pasáží sa to čítalo ľahko. Kate je pre mňa zatiaľ taká necitateľná, ale zaujíma ma jej minulosť a ako sa bude príbeh vyvíjať ďalej.

Eliška2028
30.03.2021 5 z 5

Kniha se mi velice líbila. Líbil se mi sarkastický humor Kate, líbili se mi malé roztržky Currana a Kate. Knížky, celou serii, jsem si přečetla 2X, ale asi si je přečtu ještě stokrát. Postavy se mi líbí, dokážu se s nimi ztotožnit, připadajími (až na nějaké vyjímečné exempláře :D) sympatické. Za mě rozhodně 5/5.

Luigi1
23.03.2021 5 z 5

Tak bylo dobře,že jsem si tyto knihy zamluvil.Kate je podle mého gusta a nutí čtenáře aby po přečtení jednoho dílu sáhl po dalším.Tento druh literatury se mi líbí.

Knihomolka97
08.03.2021 4 z 5

Začátek pro mě nezačal úplně šťastně. Prvních cca 60 stran jsem se nemohla pořádně začíst a zorientovat. Bylo tam hodně detailních popisů, které za mě byly zbytečné a jen to působilo zdlouhavě.
Po kostrbatém začátku příběh ale nabral zajímavý spád a už jsem se nemohla od čtení odtrhnout.
Je to až taková fantasy detektivka. Hlavní hrdinka Kate se snaží zjistit, kdo zabil jejího opatrovníka Grega, pendluje mezi dvěma organizacemi - Pány mrtvých a Smečkou. V nich jsem měla taky chvilku problém se vyznat. :D Těch nadpřirozenýh tvorů tam bylo opravdu hodně. Hooodně.
Osobně jsem měla jeden tip, kdo by za tím mohl být a spletla jsem se.
Celkově mě to vyšetřování moc bavilo a byla jsem docela překvapená, co v průběhu vycházelo najevo.
Kate mi sedla od prvních stran. Bavila mě její prostořekost a sarkastický humor. Také jsem si oblíbila Currana. Jejich hašteření bylo příjemně osvěžující mezi těmi krvavými, nechutnými a páchnoucími scénami, kterých sice nebylo moc, ale stačilo to. :D
Dávám slabší 4⭐/5⭐

Bezkyne9
07.02.2021 5 z 5

Skvela fantasy, svet manzelu Gordonovych me bavi, touto knihou potvrzeno :).

Blaufik
13.01.2021 3 z 5

Myslím si, že se před námi otevírá série, která bude jistě zajímavá a podle hodnocení také velice oblíbená. Já rozhodně zkusím i další díl a teprve poté se rozhodnu, jestli budu v sérii pokračovat, či nikoliv.

katallinka
30.12.2020 5 z 5

Velmi milé překvapení, myslela jsem, že nic jiného než Mercy Thompson mě bavit nebude, ale opak je pravdou. Napínavé a vtipné čtení, navíc svět mi přijde hodně zajímavý a originální. Těším se na další díly.

marie2577
23.12.2020 5 z 5

Upoutalo potesilo

denniys
14.10.2020 4 z 5

Tuto sérii mám staženou delší dobu, ale nechtělo se mi do ní. Určitým způsobem mě u všech dílů odrazovala obálka, působí lacině - béčkově. Nyní jsem hledala nějakou kratší oddechovku, tak jsem knize dala šanci... a byla to trefa! Magie mrtvých je překvapivě dobrá kniha! Svižná, vtipná, akční, děj je originální, dialogy plné kousavého sarkasmu, postavy sympatické...na další díl se vrhám ihned..

Jass
08.10.2020 5 z 5

Dostala jsem hroznou chuť vrátit se tam, kde to začalo a musím říct, že číst první díl zpětně je neskutečná sranda, protože je tu vidět, jak autoři ještě neměli všechno promyšlené. Jsou tu zvýrazňované aspekty světa, které v dalších dílech zapadly tak trochu do pozadí a jako důležité se ukázalo něco jiného. Taky jsou tu z hlediska pozdějších dílů trochu chyby, například je tu napsáno, že s nimi někam (říkat kam by byl spoiler) šel nejstarší syn tety Bé, no ale touhle dobou už by podle všeho měl ze synů Bé být naživu jen Rafael, který je tuším nejmladší, ale na druhou stranu ani není děcko jako jaké je tu popisován a brokovnice? Rafael a brokovnice? (Edit: Ve třetím díle je potvrzeno, že šlo o Rafaela...) Takových věcí je tu víc, Daniel by například neměl ještě mít děti... ale ... tohle všechno je pro mě spíš taková sentimentální roztomilost. Je hezké vidět, jak to všechno postupně rostlo.
Taky zpětně musím říct, že oproti dalším dílům je v tomhle dílu hodně v popředí sexuální násilí, což mě hodně překvapilo. Další díly jsou v tomto ohledu o dost jemnější. Celkově je hezké potkat původní Kate, která prošla dlouhým vývojem, a přesto je to pořád ta stejná osoba... Sledovat první interakce Kate s Curranem, znovu poprvé potkat Dereka (který je pravděpodobně stále mojí nejoblíbenější postavou). Jsem naprosto sentimentální...

johana3160
04.09.2020 5 z 5

Kate me jen tak neprestane bavit, vzdy se k ni rada vracim a douho me tak nedostala zadna hlaska jako: “Na cicici” (kdo cetl, chape). Pribeh se zacina, vyvstava mnoho otazek a presto to za to stoji. Propracovany svet se rozviji a serie zacina. Nastesti, na rozdíl od jinych, je prelozena uz cela:)

ydnac
02.09.2020 5 z 5

Hledáte nové fantasy knihy? Tak tuhle si rozhodně nenechte ujít :-) Hlavní hrdinka Kate je super :-) akční, nebojácná,vtipná, drsná, soucitná, prostě moje oblíbená a bavil mě každý díl.

Elea
20.08.2020 5 z 5

První díl série se mi líbil, sice nevím, jestli vydržím přečíst celou sérii, ale začátek je hodně dobrý.

Awča
03.08.2020 3 z 5

Kniha se nečetla špatně, začátek mě velmi bavil, hlavní hrdinka je drsná správňačka, fandila jsem jí, ve vyšetřování i, ehm, v romantické lince.
Ale místo toho, aby se mi s přibývajícími stránkami stával svět, ve kterém se příběh odehrával, srozumitelnější, přibývalo a kupilo se mnoho postav. Postavy byly zajímavé, ale trochu jsem se ztrácela, dočetla jsem až do konce, ale už to nebylo strhující čtení...
Série jistě nebude špatná, ale to mě více bavil Harry Dresden, nebo můj top Alex a Luna od B. Jacka.

Kukicka
18.05.2020 3 z 5

Cetlo se to dobre, ale strasne mi tam chybel nejaky prolog. Vubec jsem nepochopila v jakem svete zije, jak to tam funguje, co znamenaji ty vlny magie, jaky je vlastne rok. Na jednu stranu tam bylo moderni kasino, nobl restaurace, ale jezdila po silnicich na koni...