Karlík a továrna na čokoládu

Karlík a továrna na čokoládu

Moderní pohádkový příběh je plný fantazie, hravosti a jemného humoru o chudém chlapci, kterému se splní jeho velký sen. Vhodné pro děti mladšího školního věku. Karlík žije ve městě, kde stojí slavná Wonkova továrna na čokoládu. Chlapec si však čokolády moc neužije, protože jeho rodina je velice chudá. Jednoho dne se na něj al... celý text

Karlík žije ve městě, kde stojí slavná Wonkova továrna na čokoládu. Chlapec si však čokolády moc neužije, protože jeho rodina je velice chudá. Jednoho dne se na něj ale usměje štěstí a on má možnost, spolu s dalšími čtyřmi dětmi a jejich doprovodem a svým dědečkem, navštívit proslulou továrnu na sladkosti. Sám pan Willy Wonka je provede mnoha zajímavými sály, v nichž se vyrábí ty nejúžasnější, nejsladší, nejoriginálnější dobroty. Ukáže jim, jak se mísí čokoláda vodopádem, předvede jim žvýkačkový automat, televizní čokoládu i cvičené veverky, které louskají ořechy tak, jak to nikdo jiný neumí. Největší překvapení však na Karlíka čeká na závěr celé exkurze. Doplněno fotografiemi z filmu Tima Burtona. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/33_/33975/karlik-a-tovarna-na-cokoladu-33975.jpg 4.5549

Willy Wonka (1.)

Charlie and the chocolate factory (1964)

Dobrodružné, Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno:, Academia

magdacev

ZBOŽŇUJI tuto knihu a stejně tak miluji filmové zpracování s Johnnym Deppem v hlavní roli. Poučné, originální, vtipné a nápadité.

dancadragneel

Překrásná pohádka plná čokolády... Nebýt skvělého filmu asi bych se k ní nedostala, což je docela velká škoda, protože při jejím čtení jsem se nejen zasmála ale vrátila do dětských let. Rozhodně ji budu číst svým dětem :)

havranice

Báječná kniha. Krásný příběh, skvělé téma, hladce plynoucí text, který se dobře předčítá, spousta poučení a morálních hodnot sdělovaných dětem velmi nenásilně skrze dobře prokreslené postavy a jejich chování. Četla jsem to dceři v jejích 6ti letech, sama si ho pak znovu přečetla. I já sama příběh sledovala s napětím, moc mě to bavilo, hladilo po duši, chrochtala jsem také blahem nad tím, co to dalo dceři. Dcera si na tom uvědomila, a to skutečně hluboce a zůstalo jí to, že rodiče pomáhají výchovou dětem formovat charakter, a že k tomu, aby se ten charakter vytvořil dobře, je zapotřebí, aby rodiče uměli dítěti nevyhovět ve všem, říct mu také ne. A že pokud to rodiče nedokáží, má to velmi špatné důsledky a z chudáka dítěte se stane nesnesitelný fracek. Mnohokrát dění v knize okomentovala tak, že řekla třeba -"ta holčička za to, jaká je, ani tak nemůže, to je vina hlavně jejích rodičů, ty jí přeci měli vychovávat tak, aby nebyla tak rozmazlená". Opravdu bez nadsázky mohu říct, že toto poznání dceři zůstalo a ovlivňuje jí dodnes (9 let) - například velmi hlídá, abychom správně vychovávali její mladší sourozence :-)). Fantastická kniha, takto si přesně knihu pro děti představuju. Doporučuju!

edith79

Film znám téměř zpaměti (tedy remake z roku 2005) a knížku jsem poslouchala v audio podobě, skvěle načtenou Bárou Hrzánovou. Obojí je parádní.

SeverusSnape

Knížka je vždy lepší než film a tato je přímo dokonalá.Užasný příběh,který se skvěle čte

Dorazilka

Pěkný poučný příběh, lepší než film :)

Judi007

Super kniha., styl psaní je podivný, ale děj je super. Skvěle se to čte

Ema22

Kniha následovala film, který si, i když jsou děti poměrně veliké, rádi znovu pustíme. Dahlův styl vyprávění máme rádi, Matylda je úžasná, líbí se nám vložené písničky.

itulenka

Obvykle nemám ráda knížky, které čtu až po shlédnutí zfilmovane verze. U Karlíka jsem problém neměla a knížku jsem dětem přečetla s chutí.

alcahanca

Hezká dětská knížka a neméně hezký film s Johnny Deppem v roli pana Willyho Wonky.

Angiee88

Naprosto dokonala knizka. Sice detska, ale krasne odreagovani :) Moc se mi libila!

jana277

Obľúbený autor, príjemné čítanie.

ArwenAragorn

Moc pěkný pohádkový příběh plný fantazie a humorné nadsázky. O mnoho lepší než film, v něm se mně ani můj oblíbenec J.Depp moc nelíbil.

sarinkas

Je to vtipné a zábavné, ale spíš pro děti.

Doporučuji Sára.☻☺♥

Merynkaw
07.11.2016

Krásná čtivá kniha pro děti, u které se i zasmějete. Určitě nebude od Roalda Dahla poslední!

lushi
14.10.2016

V Karlíkovi Dahl ukázal, že je mistr ve tvoření neskutečného v rámci reálného světa. Všechny ty sladkosti, způsoby výroby, samotná továrna... Nádherný příběh, pohádkový, poučný, vtipný.

Sorrow
12.10.2016

Naprosto bezchybná záležitost, obzvlášť v podobě audioknihy, kterou báječně namluvila Bára Hrzánová. Doporučuji všemi deseti!

OrthoSan
14.09.2016

Když má člověk chuť na sex, tak si může třeba vyluštit roháček, ale v této knize tradičně vynikajícího pointisty Dahla se dozví, že když má chuť na čokoládu, může klidně číst dál. Výsledek se dostaví záhy. Ano, ta opojná chuť černohnědé hmoty, která se valí z fontánky v továrně kde pralesní skřítci bouchají přesčasy, se vám usadí na chuťových pohárcích a vy víte, že jste opět okusili výbornou knížku.

trynitrix
07.09.2016

Čtenářská výzva 2016: 7. Kniha, která byla zfilmovaná

Tak ke knize jsem přišla náhodou, kamarádka ji chtěla půjčit z knihovny a když jsem ji měla tak jsem neodolala ani já a za pár hodin bylo po úžasném příběhu, který přece nemohl jen tak skončit tak jsem si ještě stáhla film :-D a ke všemu se mi to hodilo i do výzvy, super .

carcassonna
29.06.2016

Super!!! synovi sa príbeh páčil,aj keď ho miestami trochu desil, sama som bola zvedavá, ako to bude celé pokračovať a ako každé z tých detí skončí.

wendulka0502
10.06.2016

Nádherné čtení, miluju ji i jako audioknihu.

l001
27.05.2016

Úžasné čtení!

Moc mě to bavilo a moc ji doporučuji!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

sonisek123
30.04.2016

Hezký knížka, pobaví a je super když si chcete trochu oddechnout. ;)

Liliana2006
26.04.2016

krásné autoři ale mají fantazii co?

Jessybelle
03.03.2016

Knížku jsem četla jako cca 11letá holka, v té době měla kniha do sfilmování dost daleko. Kniha se mi líbila, proto jsem si ji půjčila znovu a předčítala jsem ji nyní svému synovi. A je super, i proto a nejen proto si zaslouží místo v čtenářské výzvě.

Hoshi
13.02.2016

Vždy jsem toužila přečíst si tuto knihu a po přečtení mohu říct, že je to možná mnohem lepší než film. Willy Wonka je prostě k zulíbání :3

Kariol
07.02.2016

Možná ještě lepší než film. Přenesla jsem se tím do těch krásných dětských časů, kdy jsem Roalda Dahla milovala, tedy jeho Matyldu.

Riela
05.02.2016

Úžasný příběh. Zbožňuji knihy a povídky od Roalda Dahla. Mohu jen doporučit. A čekejte zajímavější konec nežli ve filmu :)

Minniesimilci-3
31.01.2016

Úžasná knížka, četla jsem v anglickém originále a úplně jsem si zamilovala způsob, jakým to je napsané. Úžasně byly písničky Oompa-Loompas:)

Sabča92
30.01.2016

Opravdu čtivá kniha k zamyšlení. Přečetla jsem ji poprvé už dospělá a velmi se mi líbila.

čokoláda zfilmováno továrna

Roald Dahl