Karlík a továrna na čokoládu

Karlík a továrna na čokoládu https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33975/bmid_karlik-a-tovarna-na-cokoladu-2MA-33975.png 4 1198 211

Willy Wonka série

Moderní pohádkový příběh je plný fantazie, hravosti a jemného humoru o chudém chlapci, kterému se splní jeho velký sen. Vhodné pro děti mladšího školního věku. Karlík žije ve městě, kde stojí slavná Wonkova továrna na čokoládu. Chlapec si však čokolády moc neužije, protože jeho rodina je velice chudá. Jednoho dne se na něj ale usměje štěstí a on má možnost, spolu s dalšími čtyřmi dětmi a jejich doprovodem a svým dědečkem, navštívit proslulou továrnu na sladkosti. Sám pan Willy Wonka je provede mnoha zajímavými sály, v nichž se vyrábí ty nejúžasnější, nejsladší, nejoriginálnější dobroty. Ukáže jim, jak se mísí čokoláda vodopádem, předvede jim žvýkačkový automat, televizní čokoládu i cvičené veverky, které louskají ořechy tak, jak to nikdo jiný neumí. Největší překvapení však na Karlíka čeká na závěr celé exkurze. Doplněno fotografiemi z filmu Tima Burtona. Dotisk v r. 2007 (ISBN 978-80-200-1436-8)... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Academia

Charlie and the Chocolate Factory , 1964

Eneo
03.04.2012 4 z 5

Jedna z nejmenších knížek v mé knihovničce - svázaná z Mateřídoušky a chudinka už ztratila jednu ze dvou obrázkových stránek. Moc hezky se čte.

MillaDivine
08.03.2012 5 z 5

Co si pamatuju, tak tohle byla první kniha, kterou jsem jako dítě přečetla (ještě v předškolním věku, díky starší sestře, která měla pedantské sklony a naučila mě číst snad ještě dřív, než jsem uměla "Ř" :-) ), a možná proto mám pro ni takovou slabost. Měla parádní obrázky a neuvěřitelně kouzelný příběh, který snad musí učarovat každému dítěti. Možná tak trochu určila můj životní postoj. :-) Dodnes je to má nejoblíbenější dětská kniha a musím přiznat, že i její filmové zpracování mě okouzlilo.

Locika
15.12.2011 5 z 5

Krásná kniha, která se dočkala i podařeného filmového zpracování

Hrefna
15.12.2011 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších dětských knih...a film vystihl mé dětské fantazie o tom jak tento sladký svět vypadá

Judy24
26.09.2011 5 z 5

Pamatujete na anketu "Kniha mého srdce"? Když se vyhlašovala, věděla jsem jediné - budu hlasovat pro Karlíka a továrnu na čokoládu. Karlík byla totiž první knížka, kterou jsem přečetla sama. Bylo mi šest, trvalo mi to týden a četla jsem ho ve verzi po mamince z Mateřídoušky...

Zamilovala jsem si ji skutečně na první přečtení a pravidelně se k ní vracím. Roald Dahl totiž naprosto dokonale vyvážil pohádkovost, fantasično, šílenost i dětinskost tak, aby to mohlo okouzlovat lidi napříč generacemi. Tahle knížka dává každému prostor pro vlastní hlavu. Každý si může továrnu představit v hlavě sám a v duchu pozorovat padající čokoládu na vodopádu i lítající výtah. A je to neskutečná zábava.

Jenom krátká poznámka - pokud jste nejdřív viděli film, vězte, že ta osoba, kterou v něm hraje Johnny Depp není Willy Wonka. Ten skutečný se skrývá pod obálkou a je mnohem mnohem lepší.

zuzulique
20.09.2011 5 z 5

Tak túto naozaj milujem! A skláňam sa pred autorom a jeho fantáziou!

Zlatinka
16.09.2011 5 z 5

nádherná psychologie dobra a zla

swamp
02.02.2011 5 z 5

Pěkná knížka, ale od Dahla se mi víc líbí morbiditky. Tohle je vážně čistokrevně dětská záležitost.

Teru
30.01.2011 4 z 5

Strašně obdivuji Roalda Dahla, jak to vše mohl vymyslet. Čokoláda je asi opravdu velice inspirativní.
Moc krásná knížka.

Alix
27.01.2011 4 z 5

Milé a dojemné. Nejsem sice už dítě, ale líbilo se mi to.

Azizi
30.11.-0001 5 z 5

Charlie a továreň na čokoládu. Tak krásny a jedinečný príbeh plný pravej atmosféry knižiek Roalda Dahla. Nemám čo dodať, snáď len že odporúčam naozaj každému (nie len deťom).