Sklepy architekta Hellera

Sklepy architekta Hellera https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/231372/mid_sklepy-architekta-hellera-ULm-231372.jpg 3 20 10

Karel Schwarz série

Případ zavede Marii a Karla do nedaleké minulosti, kdy na zámku Myštěves, který dnes slouží jako golfový hotel stejnojmennému klubu, byli v padesátých letech vězněni faráři, kněží, mniši a další duchovní. Umírali tu za nelidských podmínek za zamřížovanými okny studených sklepení. Lidé z okolních vesnic dodnes vyprávějí legendy o utajených hrobech, rozmístěných v zámeckých lesích. Architekt Heller tady náhodou narazí na indicie, které by měly vést k nalezení pokladu. Objev se mu ale stane osudným...... celý text

janka84
15.03.2023 5 z 5

Pro mně osobně milé překvapení a objev díky Čtenářské výzvě.
Sympatické postavy, zajímavý děj. Co se násilí týče,tak pro nás, kteří fandíme spíše klasickým detektivkám, než moderním thrillerům, úplně skvělá.
Taky se nenásilným způsobem dozvíte spoustu zajímavostí o umění. :-)
Určitě si přečtu další.

Luigi1
08.02.2022 3 z 5

Ušlo to.

viweb
29.05.2021 4 z 5

Líbí se mi knihy pana Kuťáka jeho styl psaní a prostředí ve kterém se odehrávají. Hlavní hrdinové jsou mi moc sympatičtí. Ráda se k jeho knihám vracím. Doporučuji

soukroma
25.05.2020 2 z 5

Nechala jsem se zlákat na "původní českou detektivku", abych okusila nové české autory. Zatím se ovšem nekonají žádné čtenářské orgie, spíše mne jímá čím dál větší nechuť.
Do pouhé sedmdesáté strany jsme ve Sklepích už měli únosy, mučení, vraždy, drobnou zlodějinu, hon za pokladem, staré umění, geocaching, golf (zatím jen slabým náznakem), projektování, tantrismus, hospic, rozvody a právníky, rodinné a (mimo)manželské trable, butiky, a - zejména - superženu (nejkrásnější hackerku a bojovnici na světě) a zamilované očko (že by jen mírně upravená Deaverovská dvojka v malých českých poměrech?).
Při čtení jsem proto kulila oči čím dál víc, ale než aby mi vypadly z důlků, nedovolím si číst dál.

Placka007
04.11.2019 4 z 5

Nezklamala. Knihy J.Kuťáka si vždy ráda přečtu. Baví mne jeho styl psaní i prostředí ve kterém se knihy odehrávají.

Marcik7
27.08.2019 2 z 5

Je mi líto, nedočetla jsem. Odborné výrazy z golfu mě neberou, povídání o obrazech taky moc ne, prostě mě to nechytlo.

rafan65
17.05.2019 3 z 5

Kniha na pohodové čtení

dagmar5477
30.03.2018 5 z 5

Perfektní jako vždy. Víc netřeba.

RadkaKabát
26.05.2015 4 z 5

Dobře se čte, on umí psát. Celkově je to víc Indiana Jones než detektivní pátrání. Je tam humor a skvělé postavy

IlonaIlona
12.05.2015 4 z 5

Dobrodružný román a detektivka. Není tam hodně golfu jako jinde, ale to mě baví. Výborné postavy. Hvězdu ubírám za to, že to mohlo být napínavější