Když zraje tráva

Když zraje tráva https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/251650/mid_kdyz-zraje-trava-nHv-251650.jpg 3 16 8

Karel Schwarz série

V krajském městě zemřou krátce po sobě dva muži. Nikdo by se nedivil, kdyby odešli vinou stáří, vždyť jim bylo už více než devadesát let, ale byli brutálně zavražděni. Kdo měl zájem připravit o zbytečky životů starce nad hrobem? Kriminalisté hledají motivy a pokoušejí se nejdřív ze všeho zjistit, co by mohlo oběti spojovat. Do pátrání se zapojí Karel Schwarz s asistentkou Marií, když cestou na oblíbené hřiště na Nové Americe u Jaroměře jen tak tak uhnou starému domu, bývalé vesnické hospodě, jejíž jedna stěna se zřítí na silnici pouhý okamžik předtím, než kolem měli projet...... celý text

Luigi1
01.02.2022 2 z 5

Nemohu si pomoct ale slabota.

Planin
10.08.2020 1 z 5

No rekl bych, ze je to opravdu velka ale velka slabota, no docetl jsem to nakonec , ale moc nerozumim nazvu a navic ani obalce :-(

čef
16.05.2019 3 z 5

Pan autor slátal několik motivů – samozřejmě golf, Sudeťáky, válka, historky z báječných let pod psa, sběratelské mánie, psychologii viny, abych jmenoval ty nejvýraznější. Svoje patentované detektivy poslal do Ameriky a naplnil pak u tohoto nakladatelství skoro obligátních 220stránek. Netvrdím, že se nemůžete bavit, když se jako golfista obrníte trpělivostí v časech odpočinku, ale žádná velká sláva to asi stejně není. K panu Kuťákovi se vrátím, až budu také mistr greenu tj. někdy kolem svatého Dyndy.

zimka.r
16.09.2018 3 z 5

Taková čtyřiadvacetihodinovka na lehátku u moře. Detektivky běžně nečtu,to jen díky výzvě. Proto mě asi mrzí,že bylo tak brzy jasné kdo je vrah.

mari.seri
14.02.2016 4 z 5

Detektivky od J. Kuťáka mě nikdy nezklamou. Vždy jde o originální případ, jedinečné motivy. A i když v této knize tradiční detektivské duo Karel a Marie přepoustili místo svým dvěma kamarádům, na napínavost a zajímavost příběhu to nemělo vliv. Detektivní příběhy zasazené do golfového prostředí jsou zajímavé a už se těším na další :-)

dagmar5477
14.02.2016 5 z 5

Jako vždy byla kniha napínavá i vtipná.

Nagadir
22.12.2015 4 z 5

Docela ucházející česká detektivka. Hrdinové mi docela sedli, místy sice trochu chaotické, ale spíš škoda toho konce. Přišlo mi to takové nemastné-neslané, vrah a jeho motiv nebyl nijak originální, myšlenka mi nepřišla tak úplně dotažená.
Hodnocení: 7/10

mmmisulka.r
27.11.2015 3 z 5

Moje první kniha z této série Původních českých detektivek. Bylo to jiné, než na co jsem zvyklá, preferuji spíše severský styl. Ale i tak to nebylo špatné. Recenze již brzy...