Griffinův příběh

Griffinův příběh https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/5224/bmid_griffinuv-pribeh-CBr-5224.jpg 4 35 4

Jumper série

Na základě svých slavných románů Jumper a Reflex na psal Steven Gould nový filmový příběh pro 20th Century Fox. Jeho hrdina Griffin OConnor je skokan jako Davey v předchozích románech - umí se teleportovat v prostoru i čase. Tuto schopnost však musí bedlivě skrývat, protože jistí lidé touží tyto možnosti kontrolovat, a pokud se jim to nepovede, tak ji zničit. A tak jak on tak jeho rodina žijí na útěku a v neustálém ohrožení, a i někteří z jeho přátel musí, kvůli Griffinovým schopnostem, zemřít. Napínavé SF, jež se odehrává v běžných reáliích našeho života.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Baronet

Griffin's Story , 2007

m2056
10.09.2023 4 z 5

Kniha je dobrá jen je škoda že to v reálu nejde zažít.

WolfIssen
02.02.2020 5 z 5

V anotaci knihy je uvedeno, že Griffin se umí teleportovat v prostoru i čase. To ale není pravda, umí se teleportovat pouze v prostoru. Filmové zpracování je jakousi syntézou této knihy a knihy Jumper, které na sebe ale nenavazují a každá stojí jako samostatný příběh. Nicméně další opravdová teleportační senzace.

Terva
30.07.2018 4 z 5

Griffinův příběh v této knize je vlastně pokračováním filmového Jumpera režiséra Douga Limana.
Příběh je více propracovaný než ten filmový a není se co divit, má tu totiž více prostoru než jen hodinu a půl. Má to humor, akci, napětí a samozřejmě, to co mě baví nejvíce - hrátky s časem. Rychle se to čte a čtenář se velmi snadno dostane do děje a spolu s Griffinem O´Connorem proJampuje celým příběhem. Na samém konci vás to prostě jen vyplivne a konec. Mohl bych dát i za pět hvězd, ale stále mi v příběhu něco chybí. Až zjistím co, dám vědět.

Malá ochutnávka:
Skočila mi do řeči......

Lusa
20.04.2013 4 z 5

Přečetla jsem Jumpera shlédla film a pak přečetla Griffinův příběh. Jak autor sám podotýká, musel příběh trochu přiblížit tomu, co bylo ve filmu.
Griffin se objevuje už i ve filmu a některé věci, co jsou tam řečeny se objevují i tady. Nevím spíše se mi líbil Jumper a David, Griffinův příběh je sice napínavější, ale musím říci, že jsem hodně četbu prušovala. Možná jsem měla shlédnou film, až po přečtení těchto dvou knih, přišlo mi, že tam už je takového to vyvrcholení, když Griffinovi tady bylo teprve 16, a teprve až na konci se mluví i Rolandovi a paladinech. Jinak to, ale nebylo špatné.

Steven Gould
americká, 1955