Závod s časem

Závod s časem https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/531863/bmid_zavod-s-casem-65c7665a18056.jpg 5 260 80

Detektiv Josie Quinnová o své sestře neslyšela od chvíle, kdy Trinity před třemi týdny po hádce utekla z jejího domu. Když tedy na odlehlé chatě, kam se Trinity uchýlila, najde lidské kosti, obává se Josie nejhoršího. Při ohledávání místa činu si ale Josie všimne stopy, kterou Trinity nechala přímo pro ni. Pátrání jí otevře sestřinu minulost a největší obavy i sny a postupně jí pomůže pochopit, proč a jak se Trinity dostala do nebezpečí. Po neprofesionálním přešlapu potřebuje najít velký příběh, který by zachránil její novinářskou kariéru, a zdá se, že se pokoušela navázat kontakt s nebezpečným sériovým vrahem. Čas na nalezení Trinity se krátí. Může Josiin tým věřit jejím instinktům v případu, který je tak osobní? Dokáže Josie vyhrát závod s časem o Trinitin život? Zobrazit méně informací o knize... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Cosmopolis

Find Her Alive , 2020

eva3992
29.03.2024 5 z 5

Když se Josie rozhádá se svou sestrou Trinity, ta se rozhodnout na chvíli vypnout a usadit se na klidném místě. Když však přestane odpovídat na zprávy, Josie se rozhodne, že pojede za sestrou osobně. Najde však jen opuštěnou chatu a hromádku kostí. Vypadá to, že Trinity je v pořádném maléru a Josie musí vyhrát závod s časem.

Již po osmé je tu oblíbená vyšetřovatelka Josie Quinnová a musím říct – stará, dobrá Josie. Kniha, kterou když otevřete, tak ji budete mít problém odložit. Od prvních řádků napínavé, nečekané, kam se bude vyšetřování i celý příběh vyvíjet. Navíc krátké kapitoly přidávají na čtivosti.

Autorka nám opět připomene, co se odehrálo v předchozích dílech. Zmíní ty nejdůležitější události, takže by se dala kniha číst i samostatně, ale rozhodně je lepší, číst sérii pěkně postupně.

Ač byl některý z dílů trochu slabší a bála jsem se, aby se dokázala autorka ještě vyšvihnout zpět, tak se zadařilo. Toto byl opravdu výborný příběh!

ViolettaCh.
29.03.2024 3 z 5

Moje první kniha od Lisy Regan mě zase až tak neuchvátila, čekala jsem podle komentářů více. Je to příběh plný náhod, což je v detektivkách dost častým jevem, ale chválím celkem originální zápletku i ten konec se mi líbil, taktéž napínavost děje tu je celkem dobrá. Knihu jsem si vyslechla v audio podobě s excelentní četbou paní Ježkové.

FejKýý
27.03.2024 4 z 5

Od tohodle dílu jsem čekala trošku více. Kor když podle anotace zjistíme, že se bude jednat o Trinity. Kniha byla opět čtivá, ale nějak mě to úplně nelákalo číst dál. V tomhle příběhu se moc neděje, stala se tam jedna větší věc, ale jak rychle začala, tak i skončila. Co mě bavilo, bylo čtení minulosti, protože to byl fakt mazec a pak nám brzy dojde, jak se to pojí s přítomností. Potom v příběhu je postava Zandry a na konci zjistíte úplně kdo Zandra je a to jsem fakt neodhadovala, to jsem si řekla wtf, wau! Jestli bude Trinity živá či mrtvá, mě už bylo jasné od začátku a dopadlo to tak, jak jsem si myslela. Doufám, že další díly budou lepší, protože tenhle díl, byl za mě slabý zhruba jak předchozí kniha s názvem Vražedná temnota.

Jane2016
24.03.2024 4 z 5

V pořadí osmý případ s detektivkou Josie Quinnovou je tady!

Tato série je moje oblíbená, takže jakmile jsem se dozvěděla, že je na světle světa další díl, těšila jsem se na něj jako malá holka!

A příběh je stejně skvělý jako předchozí díly. Nevím, jak to Lisa Reganová dělá, ale pokaždé ty její 400stránkové knihy přelouskám za den za dva! Píše tak čtivě a poutavě, že knížka nejde odložit ani na chvíli.

Děj mě neskutečně bavil a předčil má očekávání. Určitě bude patřit mezi mé oblíbenější z této série!

Jako u předchozích dílů ani zde nemám, co bych vytknula. Opravdu pokud přemýšlíte, že se do série s Josie Quinnovou pustíte, tak neváhejte!

Moc se těším na další pokračování!

hana4834
24.03.2024 5 z 5

Skvělý příběh moooc mě bavil víc jak minulý

Petra00
24.03.2024 4 z 5

Opět skvělá Lisa Regan, která nezklame. Jen mi už některé věci přijdou hodně nereálné. I tak se ale moc těším na další díly, bylo to super!

lucakuca
24.03.2024 5 z 5

Zase jsem byla uchvácena!
Zase jiné!
Zase napínavé!
Zase poslední stránka, co vyrazí dech!
Zase si mě autorka povodila jako loutku!
Zase jsem ji na všechno skočila a
uvěřila!
Zase indicie jako kráva a já tupěna je neviděla!
Zase! :-)

zuzana2599
23.03.2024 5 z 5

Ztratila se TRINITY !!! Kam zmizela sestra Josie Quinnové ? Pro Josie a její tým je to závod s časem, pro nás čtenáře závod se čtením... Parádní díl série, čtení jsem si užila na maximum, jako vždy ! Brilantní, dechberoucí detektivka !

chrudas
22.03.2024 5 z 5

Úžasné jako vždy, není co vytknout. Detektivní linka opět nápaditá a napínavá. Linka ze soukromého života Josii a Trinity předčila očekávání. Smekám před autorkou má celou dosavadní sérii velmi dobře promyšlenou.

Knižní střípky
22.03.2024 4 z 5

4,5*

Zase se budu opakovat a v podstatě mám z toho radost, protože to značí to, že jsem právě přečetla další skvělý díl jedné z mých nejoblíbenějších thrillerových sérií. Žádné zklamání se nedostavilo, opět to byla jízda od začátku do konce. Zase jsem nakoukla pod pokličku životů mých oblíbených hrdinů, dozvěděla se něco málo nového z jejich minulosti a už se nemůžu dočkat dalšího dílu. Za mě spokojenost, nemám co vytknout.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižních střípků.

Danago
22.03.2024 5 z 5

Opravdu jsem si nedokázala představit, že mě autorka ještě něčím dokáže překvapit. A stalo se. Opět neuvěřitelný námět, skvělé zpracovaná dokonalá zápletka a opět se týká rodiny
Josie, tentokrát její sestry Trinity. V případě jde opravdu o závod s časem. Josie zjišťuje jak sestru málo zná. Odkrývá se zde dětství , které má i pro spoustu z nás trošku horkou příchuť.
Z mého pohledu brilantní čtení, velmi napínavé, děj je svižný bez hluchých míst. Před autorkou nelze než smeknout.

Pro ty co se boji, že zapomněli některé souvislosti, autorka vás citlivě navede a osvěží paměť jemným připomenutím hlavních bodů z minulosti, což je naprosto dostačující.

MamaKnihomolka
22.03.2024 5 z 5

Osmý případ s Josie Quinnovou a můj šestý (první dva díly mě minuly a ne a ne se k nim dostat). Samozřejmě je nejlepší začít od začátku, ale i kdybyste začali jako já nebo i jiným dílem, autorka čtenáře příjemně a nenásilně uvede do děje i situací, které se staly v předešlých dílech, aniž by něco vyzradila.
Už na začátek říkám, že to není žádný Chris Carter. Žádné brutální a krvavé vraždy (, který miluju a mimochodem sérii Roberta Huntera doporučují!) ale přesto si mě tato série něčím získala. Případy jsou zajímavé, svižné, postupně odkrývající vodítka, napínavé a akční.

Případ se detektivky Josie dotýká až moc. Řeší totiž únos své sestry. Jak se dočtete v anotaci, Trinity si o to víceméně říkala, ale to nic nemění na tom, že ji jde o život a Josie se musí pohořit do nevyřešeného případu x let zpět, do své minulosti a hlavně do minulosti a myšlení své sestry, kterou za tři roky co jsou opět sestry neměla (nebo nechtěla?) moc šancí poznat a utvrdit sourozenecký vztah.

Kniha mi sedla a moc mě bavila. Na konci jsem byla až dojatá a nemůžu se dočkat dalšího pokračování.

knizni_brouk
21.03.2024 4 z 5

Kniha plně dostála mému očekávání. Jako obvykle jsem se okamžitě začetla a knihu přečetla na jedno posezení. Pěkný detektivní příběh. Děj je svižný, rychlý a napínavý. Minulost se prolíná s přítomností, popisy vyšetřování a úkonů ve vyšetřování jsou jednoduché, motivy vysvětlené a postavy uvěřitelné a oblíbitelné (a je u nich znát vývoj, vezmu-li v úvahu celou sérii). Akorát Josie a její horkokrevnost mě (jako obvykle) místy vytáčela. A přišlo mi, že tak dva z hlavních posunů ve vyšetřování se udály díky naprosté náhodě, ale co už. Jinak musím říct, že autorka se, alespoň v mých očích, zlepšuje. Pozdější díly jsou lepší než dřívější. Akorát by se mohla přesunout k případům, které se nijak nebudou týkat Josie a jejího nejbližšího okolí. V souhrnu tedy mohu říct, že kniha se mi prostě líbila.

Knihu doporučuji všem, kdo mají rádi detektivky a výše zmíněné autory. Akorát je za mě osobně vhodné číst celou sérii popořadě, jelikož Josie ráda vzpomíná na své minulé případy a jak to tenkrát dopadlo.

Hope80
19.03.2024 5 z 5

Další kniha,další díl - opět naprostá bomba. Celá tato série je pro mě pecka, s Angelou Marsons si šlapou na paty a jejich série je prostě úžasná . Čte se to samo,pořád baví, udržuje v napětí. Josie a další hlavní hrdiny mám moc ráda,vždy se těším na další díl a kupuji jen co vyjde,už teď při docteni mi postavy chybí a budu čekat na další knihu.

ElikaS
18.03.2024 5 z 5

Josie mě pořád baví a patří k nejlepším detektivním sériím.
Jsem ráda, že jsme se dozvěděli více o Trinity a že i její příběh stal za to a byl opravdu silný.
Laťka je pořád velmi vysoko a už se těším na další díl.

Rosse
17.03.2024 4 z 5

Ačkoliv nevím, zda Matčin hrob dokáže něco překonat, tenhle díl mu slušně šlape na paty.

Konečně jsme se více dozvěděli o Trinity. Nevím jak vám, ale mě vrtala v hlavě její minulost už pěkně dlouho.

Ani v tomto díle nechybělo napětí od začátku do konce. Závěr mě upřímně překvapil. To co proběhlo ve výslechlové místnosti mi vzalo dech a donutilo mě to vrátit se v myšlenkách k určitým scénám.

Za mě opět skvělý díl a budu se těšit na další. :))

BlaV.
16.03.2024 5 z 5

Příběh jako vždy skvělý.

daja51
15.03.2024 5 z 5

Velká, velká spokojenost - napějí až do samého konce -jděte do toho!

Sančez
14.03.2024 5 z 5

Lisa Regan jede bomby co příbėh to větší pecka. Snažila jsem si to dávkovat, ale moc to nešlo. Prostě tahle spisovatelka je u mne sázka na jistotu. Já jsem si knižně pošmákla. Takže lidičky čtěte.

jeny-v
14.03.2024 5 z 5

(SPOILER) Určitě zařazuji tento detektivní příběh mezi ty lepší, kterými nás doposud spisovatelka obdařila. V tomto je osobně zainteresovaná ambiciózní Trinity, dvojče Josie a moderátorka zpravodajství, která se tajně pouští do "senzačního" pátrání po sériovém vrahovi. Po jejím únosu si Josie uvědomuje, že o své sestře vlastně nic neví, a v zásadě ani my ne, takže nebylo na škodu odhalit i její životní historii. Parta detektivů se svoji "šéfkou" i s pomocí agenta FBI Nallyho postupně shromažďují informace, analyzují stopy s logickými závěry, setkávají se na strategických schůzkách a pátrají v minulých dobách, až pomůže náhoda - deník, který je dovede k osobě Kostěje umělce. Námět knihy byl propracovaný s překvapivým odhalením syndromu rozdvojené osobnosti.

Lisa Regan
americká, 1971