Vražedná temnota

Vražedná temnota https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/521603/bmid_vrazedna-temnota-MRs-521603.jpg 5 487 125

Za úsvitu leží mladý pár na zádech u skomírajícího ohně. Drží se za ruce a mají otevřené oči, ale jejich těla jsou už chladná... Když strážce parku narazí v lese na těla Valerie a Tylera Yatesových, detektiv Josie Quinnová tuší, že jde o víc než jen o náhodnou otravu. Pitva jí dá za pravdu – Valerii někdo před smrtí do krku hrubě zastrčil přívěsek. Při prohledávání okolí objeví Josiin tým třetí spací pytel, což naznačuje, že u ohně mohl být tu noc ještě někdo. Byla to neznámá pohřešovaná oběť? Nebo podezřelý na útěku? Mohla by to být žena, která chvíli nato vyběhla z lesa přímo pod kola Josiina auta? Indicie Josii vedou na místa ukrytá hluboko v lese – do propletených jeskyní a na statek mimo civilizaci, kam se lidé chodí schovávat a kde se setkají s mladou dívkou s vyděšenýma očima a obvázanými zápěstími, která ví víc, než říká. Druhý den ji však najdou mrtvou. A se shodným přívěskem Josie musí zjistit význam smrtelné ozdoby a dopadnout zvráceného vraha dříve, než přijde o život další nevinný člověk. Nebo už je příliš pozdě a vše pohltí temnota?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Cosmopolis

Cold Heart Creek , 2019

Ada0004
21.10.2023 5 z 5

Miluji detektivky od Lisy, jak to ta ženská dělá, že Vás kniha přitáhne jako magnet a nepustí dokud nezhltnete poslední písmenka?! Člověk by se bál, že se v sériích vyčerpá a bude se opakovat, ale naštěstí se zatím tak nestalo. Opět skvělé, napínavé a další nahlédnutí do soukromí nám- fanouškům - tak blízkých a milých postav. Doporučení pro spřízněné duše - kdo neznáte Camillu Läckbergovou, můžete si zkrátit čekáním na pokračování Josie, řadou od této švédské královny detektivek podobou super řadou začínající Ledovou princeznou.

Kekik
20.10.2023 5 z 5

Opět skvělá záležitost.
U detektivních sérii mám ráda ten pocit, že se v každém díle vracím mezi přátelé, které mám ráda. A postavy napsané Lisou Regan tam rozhodně patří. Těším se, až se s nimi znovu setkám.

edith79
18.10.2023 4 z 5

Tato série se pro mě houpe na vlnách. Některé díly se mi líbí moooc a některé jsou trochu slabší, přesto však vždy skvělý čtenářský zážitek.
Tentokrát pátrání zavádí Josie a její kolegy do zvláštního společenství, které se snaží tvářit, že není sektou. Avšak Josie brzy zjistí, že všechny stopy v případě vraždy mladého páru se sbíhají právě sem a že ne všichni obyvatelé tohoto společenství mluví pravdu. A tak si jde jak je jejím zvykem tvrdě za svým. Do toho ji opět pronásleduje minulost. Nevím proč, ale výsledky pátrání, motivy a závěrečné rozuzlení mě tentokrát nepřekvapili, tak nějak jsem to z předchozího děje čekala. Přesto skvělá série a další díl uvítám.

zimolka
17.10.2023 5 z 5

Úžasná série a ani tento díl není výjimkou.

Pípasek
17.10.2023 5 z 5

Žádná pohádka, ani oddechové čtení. Děsivé pátrání plné nejasností, rozplétání podivných vražd, pohřešování dívek jako obvykle konec šokuje,

Jana65
15.10.2023 5 z 5

Další povedený díl, skvěle napsaný příběh i zápletka. Knihy této spisovatelky se čtou samy. Už se těším na další.

schillerter
15.10.2023 5 z 5

Moje první kniha od autorky a moc dobře se četla. Vypadá to, že budu muset zpětně dát celou sérii :)

Nuttelka
13.10.2023 4 z 5

(SPOILER) (Audiokniha)
Vždycky se moc ráda vracím k Josie a její "partičce", kór v podání Jitky Ježkové, která je prostě skvělá! Moc se mi tu líbilo nahlédnutí do soukromí, kdy se Josie sžívá s Noahem v jedné domácnosti a konec byl moc krásný, dojemný.. Případ jako takový mě bavil, to je bez debat, ale já mám problém se sektami (či různými skupinami, které žijí pospolu), to mě prostě nebere, proto dávám o hvězdu méně.. Každopádně jsem zvědavá, jaký další případ si na nás autorka připraví :-)

Michelleee
12.10.2023 5 z 5

Tohle je prostě nejlepší série a je snad čím dál lepší. Příběh byl napínavý a četl se skvěle. Detektiv Josie Quinnová řeší vraždy, které se odehrávají v lese. Je tam taková divná sekta, záhadný muž a spoustu nejasných věcí. Určitě doporučuji celou sérii a těším se na další pokračování....

amcb
11.10.2023 5 z 5

Vše pozitivní už bylo "řečeno" přede mnou. Laťka série posunuta zase o kousek výš a Josie a její tým se mi dostal pod kůži zase o dost víc. A zase to čekání....

EmillyT
11.10.2023 4 z 5

Skvělý, napínavý příběh, který jsem přečetla jedním dechem. Z knih s Jossie Quinn jsem vždycky nadšená, je to sázka na jistotu. Jsem ráda, že Jossie dostala svůj život pod kontrolu a přestala své problémy řešit pitím.

Sančez
11.10.2023 5 z 5

Pecka, pecka, pecka. Prostě k tomuhle nejde nic víc napsat jen že se to čte jedním dechem a pak jste frustrovaní že už je konec, protože by jsta si dali ještě. Musím říct že první kniha mne moc nenadchla, ale jsem ráda že jsem u ní zůstala protože tahle série je lepší a lepší. A už ať je tady další díl.

Knižní střípky
09.10.2023 4 z 5

4,5*/5

Myslím si, že se zase můžete těšit na další fajn díl. Bylo mi líto Josie, v tomto díle se na ni ještě více, než kdy jindy, valily přízraky minulosti... A už nic víc neprozradím, dávám si pusu na zámek. Moc ráda jsem zase navštívila staré známé, zkontrolovala, co se v jejich životech událo nového. A zase to sakra rychle uteklo...

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižních střípků.

evonra
09.10.2023 5 z 5

Zas a znova perfektní čtení, sedmý díl nabízí pořádně zamotaný a komplikovaný případ.
Postava Josie se mi hodně líbí, v tomto díle více nahlédneme do jejího soukromí a temnoty z minulosti.

JustWomen
07.10.2023 5 z 5

Byl to drsný thriller, originální, složitý děj, spousta podezřelých, čtivý až do překvapivého konce. Vyšetřování vražd a únosů a k tomu pokračování temného osobního příběhu Josie. Temné čtení, ale doporučuji.

AlčaPapež
06.10.2023 5 z 5

Vždy, když rozečítám další knížku z této série, bojím se, že už to nebude překvapení a že už knížka nedosáhne na laťku, kterou paní spisovatelka nastavila. To se ale ještě nestalo (a snad ani nestane). Zase mě rozuzlení překvapilo a děj mě tak vtáhl, že jsem měla knihu přečtenou během pár dní.
Už jen netrpělivě čekám na překlad dalších dílů. Kdybych uměla dostatečně dobře anglicky, pořídím si knížky v originále. Překvapilo mě, jak mají hezké obálky.

PetraN17
06.10.2023 5 z 5

Série se mi líbí čím dál víc, neotřelé případy i rozuzlení. Super :))

hana1039
04.10.2023 5 z 5

Audiokniha:
A zase čekání na další díl... tentokrát si i Josie sáhne hluboko do své duše a musí najít odpověď na odpustit, či neodpustit ??? Není to lehké rozhodnutí, ale pokud chce mít jednu kapitolu života za sebou,tak .....

Martule44
02.10.2023 5 z 5

Opět jedna famózní kniha od mé oblíbené autorky! A jak bylo o něco níže napsáno...nedá se odložit do poslední stránky !
Takže jsem četla a četla a četla .... kdy bude další díl? :-)

kacaaba
28.09.2023 5 z 5

Další napínavý díl. Dobře se to četlo, zajímavá zápletka. Pět hvězd mi pro tuto sérii nestačí, každý díl byl úžasný. Jasně, chvilkama je to přitažené za vlasy, ale proč ne, nečtu literaturu faktu, chci se pobavit a to se děje.