Vražedná temnota

Vražedná temnota https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/521603/bmid_vrazedna-temnota-MRs-521603.jpg 5 487 125

Za úsvitu leží mladý pár na zádech u skomírajícího ohně. Drží se za ruce a mají otevřené oči, ale jejich těla jsou už chladná... Když strážce parku narazí v lese na těla Valerie a Tylera Yatesových, detektiv Josie Quinnová tuší, že jde o víc než jen o náhodnou otravu. Pitva jí dá za pravdu – Valerii někdo před smrtí do krku hrubě zastrčil přívěsek. Při prohledávání okolí objeví Josiin tým třetí spací pytel, což naznačuje, že u ohně mohl být tu noc ještě někdo. Byla to neznámá pohřešovaná oběť? Nebo podezřelý na útěku? Mohla by to být žena, která chvíli nato vyběhla z lesa přímo pod kola Josiina auta? Indicie Josii vedou na místa ukrytá hluboko v lese – do propletených jeskyní a na statek mimo civilizaci, kam se lidé chodí schovávat a kde se setkají s mladou dívkou s vyděšenýma očima a obvázanými zápěstími, která ví víc, než říká. Druhý den ji však najdou mrtvou. A se shodným přívěskem Josie musí zjistit význam smrtelné ozdoby a dopadnout zvráceného vraha dříve, než přijde o život další nevinný člověk. Nebo už je příliš pozdě a vše pohltí temnota?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Cosmopolis

Cold Heart Creek , 2019

ještěrka38
23.02.2024 4 z 5

Za mě trošku slabší než předešlé knihy. Takové utahané mi to přišlo.

alnahu
18.02.2024 5 z 5

Tak tentokrát jsem si vybrala k přečtení super knihu plnou napětí.Pro Josie Quinnovou nový případ,který jí zavede do zvláštní sekty,která unáší ženy,které následně vraždí .Zvrácený vrah používá i zvláštní rituál, v kterém svým obětem vkládá do úst kožený řemínek s půlkou černého ořechu. Proč a jaký to má význam je právě na detektivu Josie-a odhalení bylo zajímavé. Za mě dobré počtení.

Jiparis
16.02.2024 4 z 5

První tři čtvrtiny jsou napínavé, originální. Od počátku je jasné, že hlavní roli hraje podivná sekta, kde všichni lžou. Závěr mě zklamal, Podivné vysvětlování toho, jak se zbavit temnoty a také poslední okamžiky se ženou, která týrala hlavní hrdinku jsou nepřesvědčivé.

Lovana
12.02.2024 4 z 5

Již sedmý díl ze série s Josií jsem si nemohla nechat ujít, protože tato série je za mě skvělá a vždy se těším na nový díl.
Ovšem tentokrát musím říct, že nejsem tak nadšená, jako u předchozích dílů a za mě je to spíše slabší díl této série. Celkově pro mě tento díl nebyl tak čtivý jako ty předchozí a zároveň mě ani nijak nepřekvapilo vyústění, které na mě bylo až překombinované. Také se v tomto díle hodně řešila minulost Josie a její neustálé noční můry a omílaná chuť na whiskey už mě nebavily.
Doufám, že další díl mě bude zase bavit více.

Hodnocení 4*/5*

ydnac
12.02.2024 5 z 5

(SPOILER) DVA LIDÉ BYLI ZAVRAŽDĚNI.
TŘETÍ SE POHŘEŠUJE.

Josie a Noah mají další případ.
Oběti leželi poklidně vedle sebe na místě, kde kempovali. Někdo je otrávil a následně zabil.
Nedaleko je však ještě třetí spacák.
Může být jeho majitel vrahem? Nebo byla třetí osoba unesena?
Do hry také vstupuje nedaleká osada zvaná Svatyně. V podstatě se jedná o sektu.
Josie a Noah vyslíchají tamní obyvatele, kteří spolupracují, ale něco rozhodně není v pořádku...
V lese také není bezpečno...
A tu se z něj vypotácí zakrvácená osoba...
Josie navíc stále trpí nočními můrami, ve kterých ji týrá Lily, její "matka", která ji unesla v dětství a ta stejná osoba teď umírá a chce Josie ještě vidět.
Josie musí vyřešit případ a poprat se s minulostí!

Opět skvělá kniha :-)
Doporučuji.

mcabr
12.02.2024 5 z 5

Za mě super, čtivý , mělo to spád.

FejKýý
11.02.2024 4 z 5

Opět to bylo krásně čtivé a hned jsem se do příběhu dostala. Jen tenhle příběh se mi zdál trošku slabší a konec taky nebyl nějaký úplně wau. Ale i tak to nebylo nijak špatné a já se moc těším na další díl, který zanedlouho vychází. 3,5*

dencazrnu
11.02.2024 4 z 5

Jak se s každým dílem raduji, že je to lepší a lepší, tentokrát musím říci, že tohle je jeden ze slabších dílů této série. Kniha byla čtivá, ale něco tomu všemu prostě chybělo. Odhalit pachatele tentokrát nebylo úplně tak komplikované a celkově mi tady chyběl takový ten wow efekt, u kterého si sednete na zadek s otevřenou pusou. Upřímně kostlivci ze skříně Jossie mě už malinko začínají nudit a doufám, že po tomto díle zůstane její minulost více uzavřena a bude se moci soustředit na budoucnost s Noahem, který stojí po jejím boku! Další díl, který nás čeká už za pár týdnů si určitě s radostí přečtu, protože Lisa Regan patří mezi mé oblíbené autorky, a po jejích knihách vždy ráda sáhnu. :-)

Makůvka
10.02.2024 4 z 5

Již po sedmé se setkáváme s vyšetřovatelkou Josie a jejím týmem, který je pro mě velice sympatický a dobře sehraný.
Po přečtení minulé knížky, jsem měla pocit, že je díl od dílu lepší a lepší. Ale tentokrát to pro mělo bylo slabší čtení. Samozřejmě nemůžu příběhu upřít čtivost, napínavost i lehký humor. Začátek velice slibný, ale jak se v ději objevila sekta, začalo to být předvídatelné a pro mě nezáživné. Celým příběhem ještě prolínaly Jojo noční můry, které byly pořád dokola.
Konec zamotaný až překombinovaný, ale i tak knížku hodnotím 4*, protože určitě stojí za přečtení.

Pavlnka
08.02.2024 5 z 5

Další vydařený díl. Líbila se mi zápletka i vyřešení, ale taky je zajímavý osobní život hrdinky. Těším se na pokračování.

ElikaS
07.02.2024 5 z 5

Josie je jedna z mých nejoblíbenější detektivních sérii (hned po Robertu Hunterovi a asi na stejném místě jako Kim Stone) a ani tato knížka mě nezklamala. Zápletka mě bavila, stejně jako Josiin osobní život. Klidně bych uvítala i víc jí a Noaha.
Zápletka se sektou možná byla trochu předvídatelná, ale nic to neubralo na napětí a čtivosti, takže i tento díl hodnotím vysoko.

martinaandulka
04.02.2024

Další díl a opět napínavá jízda.Zápletka a odhalení bylo zajímavé.Už ted se těším na další díl s Josii a Noah.

Theresa.2679
03.02.2024 5 z 5

Opět báječná kniha od skvělé autorky. Četlo se to úplně samo, napínavý příběh, úžasná zápletka a zajímavý konec. Už se těším na další díl.

monte
02.02.2024 5 z 5

Jak jinak než skvělé čtení. Jossie a Noah jsou sympatická dvojka

Valdora
27.01.2024 4 z 5

Každý díl je čtivý, tato série mě stále baví.

namornice
20.01.2024 4 z 5

Už sedmý díl série s Josie Quinn a stejně dobrý jako předchozí. Líbila se mi atmosféra celého příběhu a stupňující se napínavost děje. Audioverze opět velmi vydařená. Jedna z mých oblíbených sérií. Už se těším na další díl

klarence
19.01.2024 3 z 5

Kniha se mi docela dobře četla, ale moc nemusím sekty a konec se mi moc nelíbil.. nevím jestli to bylo na mne moc překombinované....ale celkově autorku mám moc rána a Jojo jsem si oblíbila.

Pavlína2019
19.01.2024 5 z 5

Napínavá detektivka, která se velice dobře čte. Autorku mám moc ráda. Doporučuji!

rumova_kulicka
17.01.2024 4 z 5

Tato série patří k mým nejvíc oblíbeným. Josie a její tým mám fakt ráda, líbí se mi i styl vyšetřování, že jde fakt o důkazy a výslechy a ne nějaké domněnky a intuice. Tento díl sice avizoval hrůzostrašný příběh, ale mě naopak celé vyprávění přišlo trochu slabší než obvykle. Až ke konci to bylo dost napínavé, to jo. Ale celkově téma pošahaných sekt nepatří k mým oblíbeným, tak možná proto to tak na mě působilo. Jinak se kniha čte dobře, děj ubíhá.

Timkim
17.01.2024 4 z 5

Nebylo to špatné, ale jakmile Josie narazila na sektu v lesích, tušil jsem odkud vítr fouká a napětí bylo to tam. Pak už jsem jen poslouchal, abych se dozvěděl co, kdo a proč. Samozřejmě se to muselo ještě krapánek zamotat, ale konec mi přišel zase až moc překombinovaný. Co mě ale mimořádně bavilo, byla celou knihou táhnoucí se linka s troubou a jsem rád, že na ni autorka v závěru nezapomněla. Solidní autorčin standard. 85%