Nečekané přiznání

Nečekané přiznání https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/491624/bmid_necekane-priznani-Pg3-491624.jpg 5 885 885

Když je na příjezdové cestě domu v Dentonu nalezeno tělo mladého studenta s fotografií připnutou na límci, je detektiv Josie Quinnová na místě činu jako první. Dům patří Gretchen Palmerové, obětavé člence Josiina týmu, která ale zmizela. Josie ani na okamžik neuvěří, že by pachatelem mohla být Gretchen, a pracuje nejen na tom, aby vyřešila smrt mladíka, ale i na tom, aby našla svoji kolegyni. Jenže ta se o pár dní později sama přihlásí na policii a chce se nechat zatknout. Josie ví, že Gretchen v žádném případě vrahem být nemůže. Ale proč by se přiznávala k vraždě, kterou nespáchala? Při pátrání v Gretchenině životě obestřeném spoustou záhad a bílých míst Josie odhalí souvislost mezi chlapcem, fotografií a zničujícím případem z Gretcheniny minulosti. Ale když už si Josie myslí, že začíná rozmotávat spletená vlákna případu, stane se ve městě další zločin – tentokrát brutální vražda mladého páru. Dokáže Josie zjistit pravdu včas, aby zachránila svou kamarádku před doživotním vězením, nebo jistou smrtí?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Cosmopolis

Her Final Confession , 2018

iskrizka
05.05.2022 4 z 5

Na ďalší diel série o detektívke Josie Quinn som sa veľmi tešila, pretože mi táto séria a jej postavy prirástli k srdcu.
Autorka Lisa Regan touto časťou opäť potvrdzuje svoj rozprávačský talent a čitateľovi na stránkach svojej knihy predostrie ďalší skvelý kriminálny prípad.
Ako sme u autorkiných kníh zvyknutí, príbeh má dynamický spád, je plný zvratov a odhalení a zároveň bojom o čas.
Samotný dej je premyslený a prípad, ktorý Josie rieši, do detailov dotiahnutý.
Priznám sa síce, že som tentoraz dosť vecí pomerne rýchlo prekukla a niektoré motívy konania postáv ma až tak nepresvedčili, ale nad tým veľmi rada prižmúrim očko, pretože ako celok kniha skvelo funguje a veľmi ma bavila.
Lisa Regan má totiž schopnosť vtiahnuť Vás do deja a nepustiť do poslednej strany. Až mi je trápne, ako rýchlo som knihu prečítala. Autorka, prekladateľka a všetci ľudia, čo sa zaslúžili o to, aby sa mi kniha dostala do rúk, sa na nej namakali, a ja som ju mala prečítanú v priebehu chvíľky. Čo s tým však narobím, keď sa tak výborne číta?
Je to namotávka.
Za mňa veľmi príjemný čitateľský zážitok. A to sa v krimi žánri nijako zvlášť nevyžívam...toto ma však naozaj chytilo, takže už sa teším na ďalšie Josiine prípady

studentice
05.05.2022 4 z 5

Další díl se autorce opět povedl:)

oblakaknih
04.05.2022 5 z 5

Další díl ze série s Josie Quinn, další nadšení, další doporučení. Ať už máte rádi thrillery, nebo chcete právě s nějakým začít, doporučuji tuto sérii.

Nečekané přiznání je kniha, u které jsem si neudělala jedinou poznámku, protože jsem se nemohla odtrhnout od čtení a hrozně mě zajímalo, jak další případ dopadne.

Nejzajímavější na tomto díle bylo, že větší prostor dostala postava, která si to zasloužila a doposud zůstávala tak nějak tajemná. Tady se nám ale otevírá mnoho z její osobní historie a pochopitelně to úzce souvisí s případem.

Já osobně jsem se do knihy pouštěla bez čtení anotace a ráda bych to doporučila dál.

Moc nového k postavám nemám. Opět jen vyzdvihnu, že jsou skvěle vykreslené a téměř okamžitě přirostou k srdci. Kdybych chtěla vyjmenovat mé nejoblíbenější postavy, pravděpodobně to budou všechny výraznější z knihy. Moc se mi líbí vývoj Noaha, ale i ty méně výrazné postavy mají určité kouzlo.

Kniha se skvěle a rychle četla. A přestože je to thriller s ne úplně lehkým tématem, pro mě osobně je to dosti odpočinkové čtení. Autorka má neuvěřitelně lehký styl psaní, kniha tak není nijak náročná na čtení.

Opět velmi oceňuji romantickou linku, která nenarušuje to hlavní v knize.

V porovnání s ostatními díly je Nečekané přiznání na jedné vlně. Nenašla jsem jedinou výtku.

Moc doporučuji!

ydnac
03.05.2022 5 z 5

NEODLOŽITELNÉ :-)

Tenhle díl jsem přečetla za pár hodin.
Tenhle díl je nejlepší.
Tenhle díl je hodně napínavý.
Josie je přivolána k vraždě, ale dům, kde se odehrála je jí povědomí. Bydlí v něm totiž její kolegyně Gretchen. Ta zmizela a telefon má nedostupný...
Příběh drží neuvěřitelné tempo, nebyla stránka, která by mě nudila.
Těším se na další díl a DOPORUČUJI :-)

Nixa
29.04.2022 5 z 5

Tuto sérii mám hodně ráda. Josie Quinn jsem si oblíbila od prvního dílu a i mi sedí styl jakým autorka píše. Kniha je čtivá a prakticky neodložitelná, prostě musíte číst dál a dál :-)

Lovana
29.04.2022 5 z 5

Opět skvělá kniha z pera Lisy Regan, tahle série je prostě skvělá.
Tentokrát jsme se dozvěděli více o minulosti Josiiny kolegyně Gretchen a jak to Josie neměla v předchozím životě vůbec snadné, tak o Gretchen se dá říct úplně to samé...
Kniha se opět četla velmi rychle, zhruba od poloviny jsem ji pak přečetla na jeden zátah...
Josie a Noah to je prostě úžasná dvojka, Noah je úplné zlatíčko... Vyšetřování bylo opět zajímavé a přesto, že jsem částečně tušila, kam se příběh bude ubírat a některé věci jsem věděla, že se stanou dřív než k nim skutečně došlo, tak mi to vůbec nevadilo a nutně jsem musela číst dál dokud jsem knihu nedočetla... Ale rozhodně jsem neodhadla vše.
Mě se přece jen o chloupek více líbil Matčin hrob, ale po prvních dvou dílech autorka zvedla laťku a já se nemůžu dočkat až vyjdou další díly této skvělé série a doudám, že se dalšího dílu dočkáme jestě letos...

Hodnocení 4,5*/5*

rumova_kulicka
27.04.2022 5 z 5

Tohle byla neskutečná jízda! Uf. Lisa prostě umí.

evonra
27.04.2022 5 z 5

Tahle série je vážně výborná a čtvrtý díl, věnující se vyšetřování případu kolem Jossiny kolegyně Gretchen je opravdu perfektně promyšlený a čte se jedním dechem.

IreneP
27.04.2022 4 z 5

Jako fanynka série o Josie Quinnové jsem opět spokojená. A možná je tohle díl, který se mi z těch 3 dosavadním líbil nejvíce. Svižné, napínavé, čtivé.

nada3314
27.04.2022 5 z 5

Když čtu knihy od Lisy Regan, připadám si při tom úplně stejně jako když jím pistácie nebo chipsy ))
Totální závislost, dokud není snězeno, teda přečteno od misky teda knihy se neodchází :-))) Jedná se o totální návykovou záležitost, tak POZOR :-)))
I na po čtvrté mě autorka dokázala připoutat ke knize tak, že jsem hltala každou stránku. Moc dobře se mi tyto thrillery čtou. Nechybí vyšetřování ani promyšlené zvraty. Parádní hlavní hrdinka se skvělými kolegy, všichni jsou tak sympatičtí, že je prostě musíte milovat. Autorka to má dobře vymyšlené, první 3 díly byly hodně o Josie, tentokrát se ji asi snažila ulehčit a zaměřila děj na její kolegyni Gretchen. Moc se mi líbí jak to má promyšlené a budu moc doufat, aby nám třeba hned příště poodkryla něco z Noahovi minulosti. O tomhle sympaťákovi bych chtěla číst všechno 
Já si určitě nenechám ujít další pokračování, toto je zatím série, kterou čtu, hned když vyjde a pak musím dlouze čekat  Knihu, vlastně celou sérii bych se nebála doporučit i jako dárek milovníkům thrillerů. Bude se líbit všem.

eva3992
23.04.2022 5 z 5

Již čtvrté pokračování s vyšetřovatelkou Josie Quinnovou a opět napínavý příběh plný tajemství a překvapení. Tentokrát musí Josie vyšetřovat vraždu, která se stala u domu Gretchen. Ta je členkou Josiina týmu a o to je vyšetřování těžší. Je záhadou, kam se Gretchen poděla a kdo je zabitý mladík. Pomalu rozplétáme všechny záhady a do toho přijde další vražda…

Tak tohle byla opět paráda. Napínavý příběh, u kterého jsem neměla ani tušení, jak to bude dál, kdo je vrah. U thrillerů mám ráda, když jsem napnutá až do poslední chvíle a pak přijde překvapení. Ke konci jsem možná už začínala tušit, co ještě autorka vymyslí a jak to celé bude dál, ale stejně jsem neodhadla, jak to celé dopadlo.

Knihy od Lis Reganové, konkrétně série s Josie Quinnovou, jsou jedny z nejčtivějších knih, jaké znám. Řeknu si: „Jen do knížky nakouknu…“ a najednou nevnímám okolí a půlka knihy je za mnou.

Ač je to knížka napínavá (a opravdu jsem kolikrát ani nedutala a bála se, co přijde), tak do ní autorka propašovala i trochu humoru a já se nejednou musela nahlas zasmát. Při čtení jsem navíc autorce věřila každé slovo a celkově jsem si čtení moc užívala.

Z vlastní zkušenosti nedoporučuji dočítat knihu pozdě v noci. Když jsem lehla do postele, stále jsem měla pocit, že slyším, že u nás doma někdo je a usnula jsem až nad ránem :-D

Skvělá kniha, skvělá série, kterou jednoznačně doporučuji a milovníci thrillerů by ji rozhodně neměli minout.

ivoiro
23.04.2022 5 z 5

Tento příběh se mi hodně líbil. Mělo to pomalejší začátek, ale pak příběh plynul svým tempem az do rozuzlení.

Terka18
21.04.2022 5 z 5

Příběh se mi moc líbil, kdybych měla čas, zhltla bych jej za dva dny možná i rychleji. Autorka má super styl psaní, který se mi moc líbí. Hlavní hrdinové jsou můj šálek kávy už od prvního dílu a jen se to stupňuje a mé sympatie jak k autorce samotné tak k postavám v knize, jsou již na maximum. Jsem ráda, že jsem se mohla dozvědět více o Gretchen. Těším se na další díl.

Blaufik
21.04.2022 5 z 5

Autorka si dokázala udržet laťku z minula a servíruje nám příběh, který je plný napětí a také nečekaných situací. Tempo je více než slušné hned od začátku a není zde ani čas a ani prostor na hluchá nebo nudná místa.
Já tuto sérii rozhodně doporučuji všemi deseti a už se těším, až u nás vyjde další díl. Pevně doufám, že si udrží svou kvalitu a bude stejně čtivý, jako doposud.

Fleur123
20.04.2022

Kniha má neskutečný spád, výborně se čte, za mě snad nejlepší díl.

ctenarkaEva
19.04.2022 5 z 5

Tento díl se mi hodně líbil, určitě víc než Matčin hrob. Doufám, že vyjdou i další díly, už se těším.

Theresa.2679
19.04.2022 5 z 5

Úžasná, čtivá, přečtená jedním dechem. Knihy od autorky se mi líbí čím dál tím víc.

zuzana2599
19.04.2022 5 z 5

I čtvrté pokračování detektivní série od Lisy Reganové je stejně kvalitní a vynikající čtení jako díly předchozí. Opět dominuje vysoká čtivost, zvyšující se napětí, rychlý spád a děj a v tomto díle mě překvapil i dojemný závěr. Josie pátrá v životě své kolegyně Gretchen, jejíž život je obestřen spoustou záhad a tajemství. Gretchen nejprve zmizí a následně je obviněna z vraždy. Josie neztrácí víru a naději a znovu riskuje i svůj život, aby vypátrala brutálního vraha. Co myslíte, podaří se Josie zachránit svou kolegyni ?

Janaves
19.04.2022 5 z 5

Líbilo se mi moc. Jedna z knih, kterou nemůžete odložit, musíte číst dál, protože prostě musíte

Nickyheat
19.04.2022

Knihy Lisy Regan kupují automaticky, a ani teď mě čtení nezklamalo. Příběh o Gretchen,člence Josiina týmu byl skvělý

vraždy tajemství svědectví vyšetřování

Lisa Regan