Mizející dívky

Mizející dívky https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/451154/bmid_mizejici-divky-KBY-451154.jpg 4 1732 1732

Každý v malém, ospalém americkém městečku Denton hledá sedmnáctiletou Isabelle Colemanovou. Všechno, co zatím našli, je její mobilní telefon. A pak také další dívka, o které ani nevěděli, že ji mají hledat. Tato nebohá, zatím bezejmenná a tajemná dívka je zcela otřesená a naprosto vůbec nereaguje na dění a svět kolem sebe. Všechno, co v tuto chvíli detektiv Josie Quinnová může použít jako vodítko, je jméno: Ramona. Josie, která je právě v té době suspendována, bere pátrání do svých rukou. Jméno Ramona vede k dalším důkazům, které tyto dvě dívky spojují. Ví, že začíná zoufalý závod s časem, jehož cílem je najít Isabelle živou, a obává se, že mohou existovat také další dívky… Stopy opravdu Josie Quinnovou vedou k další dívce. Její případ však úřady označily za smyšlený a odložily ho. Josie se přesto domnívá, že by ona dívka mohla být také obětí. Ale koho vlastně? A proč se zdá, že nikdo kromě ní o vyřešení případu nestojí? Aby Josie chytila monstrum, které unáší mladá děvčata, musí se postavit nejen lhostejnosti okolí, ale i svým vlastním nočním můrám a následovat svůj instinkt na ta nejtemnější místa. Dokáže to včas, navíc v situaci, kdy není radno důvěřovat vlastně nikomu?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Cosmopolis

Vanishing Girls , 2018

mi-380
16.12.2022 3 z 5

Josie, policistka umixovaná z očekávaných ingrediencí dnešní doby: mezi bandou zaostalých macho policajtů prodělává zoufalý emancipační boj, nemá nervy na zdlouhavé postupy a impulzivně bere spravedlnost do svých rukou, řešení svých trablů hledá často s pomocí alkoholu a sexu, cigaret by se nedotkla. Že je třeba odhalit mnoho, mnoho, opravdu mnohonásobného vraha patří k věci, stejně jako několikanásobný závěrečný looping.
Nejsem nadšen, chybu vidím u sebe. Občas jsem unaven nekonečným lovem odporných vrahů, už jsem jich spolu s knižními policisty (poslední dobou hlavně policistkami) a detektivy pochytal tolik, že by pro ně nestačila ani ta největší věznice naší humánní civilizace, kde by mohli bohatnout sepisováním memoárů a s pomocí lidskoprávních advokátů podávat stížnosti na nelidské podmínky ve vězení a porušování jejich základních práv a svobod.
Naštěstí je tu ještě babička Lisette.
65 % (zatím 1160 hodnotících s průměrem 84 %).

lenkaabooks
06.12.2022 4 z 5

Zřejmě mám pocit, že mám málo rozečtených sérií, tak hurá na další. A nezklamala mě. Vyšetřovatelka Josie je svérázná s proříznutou pusou a to mám ráda. S takovýmto odhalením jsem se setkala poprvé (nemám u detektivek tolik načteno) , přesto jsem ho tušila zhruba od půlky knihy. Četla se lehce a rychle.

Grohlinka
05.12.2022 4 z 5

Jsem spokojena. Odhalila jsem zapletku, pachatele uz v polovine knihy, ale o to vetsi radost mi to prineslo. Takze prestoze se nekonalo zadne prekvapeni, jsem spokojena, mozna o to vic, ze jsem vse odhalila. Jedna vec mi tam uplne nesedi, ale to nevadi. Bavila jsem se.

Jsem spokojena i s hlavni hrdinkou, nebyla mi nesympaticka a tesim se, az se o jejim zivote dozvim vic. Luke je skvely partak. Prectu si dalsi dily.

GeRaltzRiVie01
05.12.2022 5 z 5

Čtivé a napínavé. Hlavní postava uvěřitelná - narozdíl od ostatních detektivek nemá žádný výrazný talent ani schopnost, kterou by převyšovala kolegy. Snad jen to, že je tam jediná žena na celém okrsku, takže na vyřešení případu mizejících žen se dokonale hodí (zvlášť když ostatní jsou tupci nebo v tom jedou)

TomHr
25.11.2022 3 z 5

Nutno ocenit, že se jedná více o detektivku než o thriller. Také pár světlých okamžiků – dramatických zvratů se najde, nějaké to napětíčko. Postavy jsou popsány vcelku uvěřitelně, místy se podaří vykreslit solidní atmosféru. Příběh funguje stejně jako překvapivý závěr. Přesto je celkový dojem nějak rozpačitý a za dva dny jsem měl velký problém vzpomenout si, o co v knize šlo. Jasně, jsou i horší knížky, ale další pokračování série si asi nechám ujít.

malýčtenář
22.11.2022 5 z 5

První kniha od této autorky a hned zaujala. Sice téma je děsivé, ale díky neústupné a vytrvalé detektivky Josie Quinnové, jsme se dozvěděli celý tragický osud jednoho nevelkého amerického městečka. Vřele doporučuji.

janina66
22.11.2022 4 z 5

Celkem zajímavá detektivka do úvodu série. Jen Josie si všimne spojitosti s mizejícími dívkami. Propletené vztahy hlavních osob.
Vyslechla jsem audioknihu s četbou Zuzany Slavíkové (máte padáka, kdo si pamatuje). Trochu jsem si musela zvyknout na její hlas.
Už se těším na pokračování.

andrea0221
14.11.2022 5 z 5

Knížka, která se četla moc dobře, příběh zajímavý a už se těším na další díl, který mám v knihovně zamluvený.

VeruMalfoy
12.11.2022 4 z 5

Musím se přiznat, že jsem knížku přečetla za den. Naprosto mě vtáhla do děje. I tak v sobě ale bohužel měla místa, která mě rozčilovala. Mohlo za ně nelogické chování hlavní hrdinky. Chápu, že díky němu, se hrdinka vždy dostala tam, kde ji autorka potřebovala mít, ale i tak mě rozčilovalo uvažování hrdinky a hlavně již zmíněné její jednání.

Lenča727
10.11.2022 3 z 5

Všude z regálů knihkupectví na mě zíral nejdřív Matčin hrob a teď Pohřbené kosti…Pro jistotu jsem zapátrala a radši našla nejdřív první díl série. Rozhodně se dal číst,ohodnotila bych jako lepší průměr,ale pro mě rozhodně ne TOP. Detektiv Josie Quinnová je mi sympatická, nebojí se jít hlavou proti zdi, takže budu ve čtení série pokračovat,protože jsem koukla na další hodnocení a ta mají vzrůstající tendenci, tak kvůli tomuhle.Nechám se překvapit.

TeaPeter
01.11.2022 4 z 5

Celkem dobrá detektivka. Sice ne všechno bylo úplně pravděpodobné, ale k začátku série je potřeba být trochu shovívavý.

vekkr
01.11.2022 5 z 5

Audiokniha.První polovina trochu pomalejší a trochu jsem se trápila.Druhá polovina dobrá a celek se mi líbil.

Sumatrae
27.10.2022 5 z 5

Knizka mi byla doporucena a opravdu nelituji, ze jsem autorce dala sanci, i kdyz mam rozectenych vsemoznych serii vic nez dost Josie mi je opravdu moc sympaticka a zapletka i rozuzleni byly uveritelne

Dardos
20.10.2022 3 z 5

Knihu jsem pořídila na základě recenzí. První polovina mě moc nebavila, nemohla jsem se vůbec začíst. Naštěstí to pak mělo rychlý spád a druhá půlka mě už bavila moc :)
Zkusím tedy i další knihu ze série a uvidím :)

Kaja1
17.10.2022 3 z 5

Četla jsem ji dlouho, jsou knihy, které nemohu odložit, tato k nim nepatřila. Nedovedu si nějak představit, že je v jednom malém městě tolik chtivých mužů, asi bych řekla s úchylkou, když mají ve městě striptýzový bar a tím snad i povolné ženy. Ke konci to však přece jenom dostalo spád.

Han-nah
12.10.2022 4 z 5

Zajímavé téma. V malém městečku se pohřešuje dívka, kdy následným vyšetřováním se zjistí, že asi není jediná .
Pod svícnem bývá tma. To si uvědomuje i velice cílevědomá vyšetřovatelka Josie. Komu zde ale může věřit a spolehnout se, že ji nezradí a to , jak v osobním, tak i pracovním životě. Ovlivňují ji i připomínky z její minulosti.
Kniha má pomalejší rozjezd, ale krátké kapitoly se velice dobře četly. Těším se na další knihu z této série.

Boboking
10.10.2022 3 z 5

Zkusil jsem, proč se autorka tak moc líbí. A ano, psáno je to "bez záseků", zbytečností, postava Josie je zajímavá, pracující systémem "buď otravná jako osina v pr...", stres řešící sexem. Ale na druhou stranu detektivní linka je mi značně nepravděpodobná, pro mne těžko uvěřitelná... Prostě na další případy Josie spěchat nebudu.

Melodiel27
05.10.2022 5 z 5

Myslela jsem, ze uz me v tomhle smeru po tolika letech cteni thrilleru nic moc neprekvapi… ale prekvapilo - a to tahle autorka!! Ta serie je bomba!!! Je to ma druha kniha od ni a jedna je snad lepsi nez druha! Jedno minus to ale ma - ze ty knihy mate vetsinou za 2-3 dny prectene, protoze proste nutne potrebujete vedet konec. Dej vas ihned vtahne a nepusti. Miluju zvraty, miluju mysl teto autorky a samotnou Jo :)

mcabr
03.10.2022 5 z 5

Příběh měl spád, trochu drsné. Určitě přečtu další díly.

martina.tim
30.09.2022 5 z 5

Poprvé jsem tuhle knihu odložila s tím, že mě nezaujala a nebavila. Po určité době jsem ji zkusila znovu a jsem ráda, že jsem jí nakonec dala šanci, protože byla naprosto skvělá, čtivá a napínavá. Už se těším na další díly :)