Matčin hrob

Matčin hrob https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/478249/bmid_matcin-hrob-pgP-478249.png 5 1090 1090

Když dva malí chlapci při hře v lese nedaleko parkoviště pro karavany najdou pohřbené tělo, policejní náčelnici Josie Quinnové se začínají vracet nepříjemné vzpomínky. I ona si v tom lese jako dítě hrávala, co nejdál od své nevyzpytatelné matky Belindy Roseové. Josie ale nemůže své vzpomínky dál potlačovat. Dentální analýza totiž prokáže, že nalezené tělo patřilo mladé ženě, která byla zavražděna před třiceti lety. Ženě jménem Belinda Roseová… Josie svou matku neviděla už léta a nechce na tom nic měnit, ale nepopiratelné spojení mezi ní a případem ji donutí oživovat věci, které chtěla nechat zasunuté hodně hluboko. Když se detektiv Josie Quinnová blíží k odhalení tajemství, které navždy změní život nejen jí, je nalezeno další tělo. Najednou je jasné, že někdo z jejího okolí se nezastaví před ničím, jen aby udržel pravdu hluboko pohřbenou. Dokáže Josie vybojovat bitvu s démony ze své minulosti, aby dokázala ochránit další nevinné životy?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Cosmopolis

Her Mother's Grave , 2018

onyx84
27.10.2021 5 z 5

Drsný...tenhle díl budu dlouho vstřebávat...

JustWomen
26.10.2021 5 z 5

Super čtivé a napínavé od začátku do konce. Neskutečné vyšetřování případu propojeného přímo s vyšetřovatelkou Josie a rozplétání jejího smutného osudu mě bavilo, i když často mi z té krutosti běhal mráz po zádech. Konec neočekávaný a dojemný, doporučuji přečíst.

ElikaS
23.10.2021 5 z 5

Josie Quinn jsem si celkem oblíbila již v předchozích dílech. Přestože mnoho lidí namítá, že je trochu překombinovaná, a co si budeme povídat, ona je. Tak mi to v tomhle konkrétním případě ani nevadí, protože mě to prostě baví. Knížka je napsaná velmi čtivě a tenhle třetí díl jsem si užila vůbec nejvíc ze všech. Mám ráda, když je do vyšetřování vtažen hlavní hrdina a případ je pro něj trochu osobním. To je zde rozhodně splněno.
Navíc jsme se konečně dozvěděli více o Josiině dětství a za to jsem byla hodně ráda a právě kapitoly z Josiiny minulosti, mě hrozně bavily a těšila jsem se na ně. Knížku rozhodně oživily.
Navíc jsem byla napjatá, jestli už se Josie konečně otevře Noahovi a dají se konečně dohromady :-)

Markéta948
23.10.2021 5 z 5

Třetí díl se mi z této série líbil nejvíc. Poutavý od začátku. Zaujalo mě, že se řešila minulost hlavní hrdinky a tím pádem nám ji autorka více vykreslila. Těším se na další díl.

veruptackova
23.10.2021 5 z 5

Případ nalezené kostry, který by mohl mít možná souvislost s Josiinou minulostí, byl napínavý hned od začátku. Líbily se mi i kapitoly z dětství hlavní hrdinky, které i když byly mnohdy trochu hrůzným čtením, rozhodně toho hodně vysvětlily a skvěle zapadly do příběhu.
Jsem opravdu ráda, že se autorka zatím nevyčerpala a naopak se s každým dílem zlepšuje. Nemůžu se dočkat pokračování, protože tahle krimi série se právě díky tomuto dílu zařadila k mým aktuálně nejoblíbenějším.

Hope80
20.10.2021 5 z 5

Bomba, prostě naprostá bomba, jinak to nazvat nedokážu. Třetí díl od této spisovatelky byl naprosto skvělý. Musím říct, že Lisa Regan se přiblížila k mé nejoblíbenější spisovatelce Angele Marsons. Kniha se četla skvěle, člověk byl napnutý a kdyby mohl přečetl by jí najednou. Ke konci knihy mi i ukápla slza...Moc se těším na další díl.

michaela5515
19.10.2021 5 z 5

Jednoznačně nejlepší díl zatím. Laťka je teď celkem vysoko, tak jsem zvědavá, s čím autorka přijde v příštím díle. V podstatě jsem tajila dech od začátku do konce. Jsem nadšená.

alexis818
17.10.2021 5 z 5

Tak tohle nemělo chybu. Super, nejlepší ze zatím tři dílů, které jsem četla. Úroveň je nasazena hodně vysoko, tak se moc těším na další díl.

Jana65
17.10.2021 5 z 5

Knihu jsem si moc užila. mám pocit, že spisovatelka píše pořád líp a líp, hodně se mi líbilo, že se kniha věnovala minulosti hlavní vyšetřovatelky. bylo to prostě úžasné čtení a knihu mohu jen doporučit.

Elapheg
17.10.2021 5 z 5

Na Matčin hrob jsem netrpělivě čekal a čtení jsem si naprosto užil. Matčin hrob je trochu jiný než předchozí dva díly. V tomto díle se řeší především minulost i přítomnost Josie Quinnové a její matky, která užívala jméno Belinda Roseová. Jenže kola osudu se pohnou a je nalezeno tělo ženy, která se rovněž jmenovala Belinda Roseová a s Josiinou matkou se znala. Rozjíždí se vyšetřování a Josie se snaží přijít na kloub záhadě, kdo vlastně byla její matka. Je to kniha plná napětí již od prvních stránek. Kapitoly jsou krátké, takže styl ještě jednu a ještě jednu a jsem na konci knihy, zde platí. Tento díl je méně brutální než předchozí díly, ale co se zápletky a napětí týče, je z nich jednoznačně nejlepší. Josiie i Josiini blízcí a přátelé jsou v ohrožení, i o životy půjde. Podaří se Josii rozkličovat, kdo za vším stojí, než dojde k další vraždě? Bylo to navýsost kvalitní čtení a pevně doufám, že se brzy dočkáme dalšího dílu. Tady nelze jinak než pět hvězd a doporučení k přečtení. Josie je mi velmi sympatická a pevně doufám, že v příští knize se krom skvělého thrilleru opět dozvíme, jak pokračuje Josiin soukromý život. :-)

Emberas
17.10.2021 4 z 5

Tato detektivka se mi líbila o něco víc než Mizející dívky. Přesto mi tam na plný počet něco chybělo. Tak třeba v další knize z této série?

ladyfromskye
17.10.2021 5 z 5

Tahle série je čím dál tím lepší!

lena.o.knihach
16.10.2021 4 z 5

Ani na chvíli jsem nepochybovala o tom, že by se mi třetí díl od Lisy Reganové nelíbil. Už na první straně jsem se začetla, pak přišly známé postavy a až do konce jsem si užívala vyšetřování s Josie Quinnovou.

Tentokrát autorka zabrousila i do minulosti hlavní hrdinky a nebála se odkrýt i hrůzné detaily, se kterými se Josie v dětství potýkala a na které nikdy nezapomene. Bavila mě současná linka se zapeklitým případem i ta minulá s malou JoJo a jak to pak všechno do sebe krásně zapadalo.

Nemůžu říct, jestli v sérii s detektivem Josie Quinnovou je nějaký nejlepší a nejhorší případ. Všechny tři knihy mají něco do sebe. Jsou napínavé, mají krátké kapitoly a jsou neskutečně čtivé. A protože v zahraničí vyšlo již 12 dílů, budu doufat, že se u nás v příštím roce dočkáme čtvrté knihy.

Nixa
15.10.2021 5 z 5

Na knížku jsem se strašně těšila a jsem z ní nadšená! Josie mi od prvního dílu přirostla k srdci a tenhle díl byl zatím nejlepší. Z kapitol, které vypráví malá Josie mi běhal mráz po zádech. Kniha je opět neuvěřitelně čtivá, krátké kapitoly vás nutí číst dál a dál. Snad se brzy dočkáme dalšího dílu!

Nova84
13.10.2021 5 z 5

Zatím nejlepší knížka této autorky. Naprosto neodlozitelna. Vřele doporučuji.

Knižní střípky
12.10.2021 5 z 5

Kniha má šílené tempo, prakticky se nedá odložit, chtěla jsem si ji šetřit, ale nešlo to. Stránku za stránkou nabírá větší a větší grády, které si udrží až do posledních řádků. Toto je prostě thriller dle mého gusta. Smekám klobouk před autorkou, že dokáže vymyslet něco takhle zapeklitého, ale zároveň výborného.Teď už mi nezbývá napsat nic jiného než - akutně potřebuji další díl.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

EmillyT
12.10.2021 4 z 5

(SPOILER) Za mě zatím nejlepší díl z celé série, i když ze začátku jsem se nemohla pořádně začíst. Střípky z Josiina dětství skvěle dokreslovaly celý příběh. Některé věci byly poměrně snadno předvídatelné, ale i tak byla kniha skvělá a napínavá. Líbil se mi propracovaný závěr. Trochu mi chyběla postava Luka a z počátku jsem si myslela, že za tím, co se Josie děje, stojí on. Doufám, že na další díl, nebudeme muset čekat příliš dlouho.

hana4834
12.10.2021 5 z 5

Asi nejlepší díl a jsem rada že se potvrdilo to co jsem tusila už v prvním díle

Martiiiik
10.10.2021 5 z 5

Tak to zas byla jízda :-) Konečně jsme se dozvěděli o dětství Jossie a jaké to má následky v přítomnosti :-) jako toto bych nečekala :-) bylo to ohromně čtivé, ani kousek nebyl hluchým místem.. za mě nejlepší z autorčiných knih.. :-) i když občas člověk cítil mráz po celém těle.. doporučuji :-)

Arsi
10.10.2021 5 z 5

Perfektní, skvělá detektivka. Doufám, že nebudeme dlouho čekat na další pokračování.