Matčin hrob

Matčin hrob https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/478249/bmid_matcin-hrob-pgP-478249.png 5 1092 1092

Když dva malí chlapci při hře v lese nedaleko parkoviště pro karavany najdou pohřbené tělo, policejní náčelnici Josie Quinnové se začínají vracet nepříjemné vzpomínky. I ona si v tom lese jako dítě hrávala, co nejdál od své nevyzpytatelné matky Belindy Roseové. Josie ale nemůže své vzpomínky dál potlačovat. Dentální analýza totiž prokáže, že nalezené tělo patřilo mladé ženě, která byla zavražděna před třiceti lety. Ženě jménem Belinda Roseová… Josie svou matku neviděla už léta a nechce na tom nic měnit, ale nepopiratelné spojení mezi ní a případem ji donutí oživovat věci, které chtěla nechat zasunuté hodně hluboko. Když se detektiv Josie Quinnová blíží k odhalení tajemství, které navždy změní život nejen jí, je nalezeno další tělo. Najednou je jasné, že někdo z jejího okolí se nezastaví před ničím, jen aby udržel pravdu hluboko pohřbenou. Dokáže Josie vybojovat bitvu s démony ze své minulosti, aby dokázala ochránit další nevinné životy?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Cosmopolis

Her Mother's Grave , 2018

Titas9001
15.12.2021 5 z 5

Mizející dívky jsem hodnotila níže, protože se mně místy zdálo, že je to trochu kalkul, abychom byli co nejvíce šokováni. Po přečtení této knihy jsem svůj názor zmírnila. Je to autorčin styl a psát opravdu umí - vtáhne a nepustí. Tenhle příběh je hodně osobní a neméně šokující a některé pasáže hodně smutné. Oceňuji, že autorka si dává tu práci a to, že je někdo vyšinutý padouch, má své příčiny a pochopitelně následky. Nic není černobílé a vše v knize je. Záleží jen na tom, v jakém prostředí vyrůstáte a žijete....a jaké lidi cestou potkáte. Moc dobré!

Bulldog
15.12.2021 5 z 5

Tak třetí díl mám za sebou a paní spisovatelka drží skvělé tempo. Dětství Josie? Nečetlo se to dobře. Matka Josie? Kreatura která by měla hnít v díře s hladovými potkany. Zápletka a její rozuzlení? Velké překvapení, které mě jak jinak opět nenapadlo a já prostě Columbo nikdy nebudu :)

edith79
08.12.2021 5 z 5

Třetí díl této skvělé série sliboval napínavé čtení. A přesně toho se mi dostalo. Kniha je opravdu výborná. Josie, která má za sebou dva případy, které se velmi traumaticky dotkly jejího soukromého života, se tentokrát vydává zpět do své minulosti a odhaluje naprosto šokující informace. Jen díky podpoře svých kolegů a své zarputilé povaze, dokáže dál pokračovat v pátrání po někom, koho už nechtěla nikdy v životě vidět. A nad skutečnostmi, které se nakonec vynoří na povrch, zůstává čtenář sedět s otevřenou pusou.

HDosoudilová
07.12.2021 5 z 5

Musím opravdu říct, že autorka píše skvěle. Opět mě kniha bavila, vlastně mě vytáhla ze čtecí krize. Už od první strany jsem byla zvědavá, co bude muset Josie řešit tentokrát a jak moc se jí to dotkne osobně. Napětí, akce, mnoho zvratů... to všechno zde bylo. Velmi zajímavé byly vzpomínky malé Josie na dětství. Ačkoli je pravda, že jsem si několikrát říkala, že už to autorka trochu přehání
No a konec? To byl mazec. Už teď jsem moc zvědavá na další díly.
Jen malédoporučení: opravdu čtěte díly tak, jak jdou za sebou. Jinak se připravíte o zážitek ze čtení.

Anette99
04.12.2021 5 z 5

Tahle série má opravdu potenciál, všechny tři díly byly skvělé. V tomto díle se dostaneme k případu, který se Josie osobně dotýká daleko víc, než oba předchozí, a kde se hluboce prolíná minulost s přítomností. Dozvídáme se o Josiině děsivém dětství. Děj je díky prolínání dvou časových rovin trochu zamotanější, a jak se blížíme ke konci, ukazuje se víc a víc souvislostí mezi střípky a stopami, na které během vyšetřování Josie a její tým naráží. Konec je překvapivý, a hlavně povedený, i přes množství stop, informací a postav není překombinovaný.
Jen škoda, že jsem všechny tři dosavadní díly přečetla tak rychle, teď si budu muset počkat na pokračování. Ale v originále je vydáno už dalších deset dílů, a tak se snad brzy čtvrtého pokračování dočkáme i my. :)

Domisek1
03.12.2021 5 z 5

Skvělá kniha.. Výborně a rychle se četla,kniha se nedala jen tak prostě odložit. Děj a zápletka na výbornou. Tato spisovatelka má čím dál tím lepší knihy. Všechny byly skvělé ale tahle byla nejlepší. Už se těším na další …

stesti.s.knihou
02.12.2021 4 z 5

Třetí kniha ze série detektivních thrillerů s hlavní hrdinkou Josie Quinnovou. A za mě zatím ta nejpovedenější!
Josie se opět ujímá vyšetřování vraždy, tentokráte se jí však celý případ týká mnohem osobněji, než tušila. Jak název napovídá, celé vyšetřování je opředeno smrtí její matky, ale nenechte se zmást, závěr vás možná překvapí...
Na knize bych vyzdvihla prolínání současné a minulé časové linky, kde se KONEČNĚ dozvídáme více o Josiině dětství, které bylo upřímně děsivé.
Více prozrazovat nebudu, knihu si přečtěte, protože za to stojí, nicméně doporučuji číst postupně od prvního dílu, ať nepřijdete o nějakou zásadní informaci :)

pet_pet
01.12.2021 4 z 5

Velice čtivé, zajímavá zápletka :-)

michalka S.
29.11.2021 5 z 5

Super ..... Je neuvěřitelné co si mala Josie musela prožít coby mala holka.

Monkas1
27.11.2021 5 z 5

Doporučuji

Luccinda
26.11.2021 5 z 5

Tak tohle je absolutní must read pro všechny milovníky napínavého čtení! Matčin hrob je naprostá bomba a už jen kvůli němu si tuhle sérii prostě musíte přečíst. Ano, doporučuji začít prvním dílem Mizející dívky, který je skvělý. Uvidíte, že nebudete zklamaní. Druhý díl Dívka beze jména je o maličko slabší, ale pořád dobrý. A pak přijde Matčin hrob a ten vás zaručeně dostane a dáte mi za pravdu, že tahle série za přečtení stojí. No fakt!

Pokud už máte Mizející dívky nebo Dívku beze jména za sebou, určitě máte spoustu otázek ohledně Josiiny minulosti. Víme, že neměla lehké dětství, že stále bojuje se svými démony a nese si jizvy na těle i na duši. A Matčin hrob nám konečně dává odpovědi. Kdo skutečně byla Josiina matka? Co se stalo s jejím otcem? Proč Josie nesnese pohled na zavřenou skříň? A jak se poznala s Rayem, jejím prvním manželem? Všechno se tu dozvíte!

Kapitoly z Josiiny minulosti se střídají s kapitolami z přítomnosti, kdy probíhá vyšetřování dalšího zapeklitého případu, do kterého je jako obvykle zapletená i Josie a její nejbližší. Jak je u autorky zvykem, kapitoly jsou krátké, knížka je napínavá a vzrušující, pořád se v ní něco děje, dozvídáte se nové informace a stránky se tak otáčejí úplně samy. A to je přece to, co od dobré detektivky všichni chceme. Matčin hrob je zkrátka výborný, nemám mu co vytknout, je to jedna z top knih letošního roku!

Jeanine8
26.11.2021 5 z 5

Kniha si drží napětí od začátku do konce......Moc se těším na další díl!

Kubajzz
26.11.2021 5 z 5

Musím říct, že třetí díl byl ten nejlepší z celé série. Rozhodně doporučuji k přečtení.

Makůvka
25.11.2021 5 z 5

Třetí díl a musím říct, že za mě zatím nejlepší. Smekám, jak to autorka dokázala vše zkombinovat, zamotat, zauzlit a postupně rozmotávat. Perfektně do toho zapadla i dějová linie policejní náčelnice Josie, kde popisuje svoje dětství.

Mi--LADA
23.11.2021 4 z 5

A opět skvělej motiv. Ne každý má štěstí na rodiče a každá máma zanechává kromě vzpomínek i nejednu stopu v budoucím životě své dcery. Lisa Regan umí oslovit každým dílem z povedené série, snadno se čte. Spokojenost. Takže, už se těším na další nášup, případ a další náhled do soukromého života vyšetřovatelky.

alnahu
21.11.2021 5 z 5

Výborný thriller, který mě překvapil.Kniha je rozdělena na dvě linie příběhu, jedna nás zavede do současnosti a ta druhá do minulosti ve které náčelnice Josie vzpomíná na své dětství.Z jejího vyprávění vychází na povrch děsivé tajemství za kterým stála její matka.Je to moje první kniha od této autorky ,ráda si přečtu i další že série s Josie Quinovou.

neubam02
20.11.2021 5 z 5

Třetí díl úžasné detektivní série s Josie Quinn.

Kniha je rozdělena do dvou takových časových linií.

První začíná v momentě, kdy dva chlapci při hře v lese objeví kosti ženy, které v hrobě leží opravdu hodně dlouho. Tím se nám otevírá druhá časová rovina, a to jsou vzpomínky Josie na její dětství.

Musím říct, že Josie je opravdu silná žena, protože to, co si ona prožila, by jen tak někdo nezvládl. Rozhodně se připravte na pořádné emocionální drama. Líbí se mi, že kniha otevírá řadu závažných témat, jako je týrání a prodej dětí, drogy a násilí. Jestli si myslíte, že jste měli dětství naprd, tak po přečtení této knihy už si to myslet nebudete.

Líbí se mi, jak se knihy opravdu hodně točí kolem života Josie, takže ani v této knize nechybí postavy známé z předchozích dílů.

Pokud si po druhém díle myslíte, že tohle bude díl bez lásky, tak budete překvapeni. Líbí se mi, kam to zatím směřuje a moc se těším, jak se to bude v dalších dílech vyvíjet.

Každopádně jsem si celou dobu myslela, jak brilantní jsem detektiv, jak jsem na všechno přišla a proč to Josie proboha nevidí. No… pak se ukázalo, že nejsem až tak dobrý detektiv a zůstala jsem zírat s pusou otevřenou. Na konci jsem dokonce měla slzy v očích, jak dojemné to bylo.

Každý další díl od této autorky je lepší a lepší… Tohle bylo opravdu úžasné čtení. Zhltla jsem to během dne.

Ilsa2
19.11.2021 5 z 5

K této knize už bylo vše napsáno, snad už jen, že i 5 hvězdiček je hodně málo.

Ajuszka
14.11.2021 5 z 5

Jedno velké wow. Tohle byla jednoznačně nejlepší kniha z celé série.
Podrobně se probíráme Josiiným dětstvím, které bylo opravdu hrozné. Nechápu, že to přešla bez jakékoliv psychické újmy.
Nicméně příběh je opravdu hodně propracovaný, nutí vás to číst dál a dál. Za mě opravdu velice povedené, autorka se bude muset v budoucnu hodně snažit, aby tohle překonala :))

Sigurd_Lesandi
13.11.2021 5 z 5

Předešlé dva díly z autorčiny série nebyly vůbec špatné, ale tento je dosavadně nejlepší.
Už v minulých dílech bylo nastíněno, že minulost hlavní hrdinky nebyla zrovna růžová. Podrobnosti se však dozvíme až v tomto pokračování. Kapitoly jsou hodně krátké a pravidelně se střídá současnost s minulostí, která znázorňuje život Josie po boku nebezpečné matky od útlého dětství až do puberty. Tohle prolínání mě neskutečně bavilo. Děj byl díky kapitolám svižný a já ho zvládl téměř najednou.
Josie je mi dost sympatickou postavou, která si tvrdě jde za svým. Jak je dnes populární, tak i ona patří do skupinky s pohnutou minulostí, jenž jí neusnadňuje život ani v současnosti. V tomto případě šla ale autorka po originalitě a vymyslela skvělý příběh. Zápletka byla propracovaná a konec jsem do poslední chvíle nedokázal odhadnout.
Jak už hlavní, tak i vedlejší postavy jsou promyšlené do detailů, což vám kniha dokáže na několika případech. I za tohle dávám autorce palec nahoru.
Za mě rozhodně nejlepší díl ze série. Můžu jedině doporučit.