Matčin hrob

Matčin hrob https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/478249/bmid_matcin-hrob-pgP-478249.png 5 1090 1090

Když dva malí chlapci při hře v lese nedaleko parkoviště pro karavany najdou pohřbené tělo, policejní náčelnici Josie Quinnové se začínají vracet nepříjemné vzpomínky. I ona si v tom lese jako dítě hrávala, co nejdál od své nevyzpytatelné matky Belindy Roseové. Josie ale nemůže své vzpomínky dál potlačovat. Dentální analýza totiž prokáže, že nalezené tělo patřilo mladé ženě, která byla zavražděna před třiceti lety. Ženě jménem Belinda Roseová… Josie svou matku neviděla už léta a nechce na tom nic měnit, ale nepopiratelné spojení mezi ní a případem ji donutí oživovat věci, které chtěla nechat zasunuté hodně hluboko. Když se detektiv Josie Quinnová blíží k odhalení tajemství, které navždy změní život nejen jí, je nalezeno další tělo. Najednou je jasné, že někdo z jejího okolí se nezastaví před ničím, jen aby udržel pravdu hluboko pohřbenou. Dokáže Josie vybojovat bitvu s démony ze své minulosti, aby dokázala ochránit další nevinné životy?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Cosmopolis

Her Mother's Grave , 2018

KatyM.
10.01.2022 5 z 5

Hned od prvních řádků mě kniha vtáhla a nepustila. Kapitoly, které nás vrací do Josini minulosti byly drsné a pomohly nám pochopit její chování v současnosti. Dám plný počet hvězdiček.

Hanaluna
07.01.2022 5 z 5

Opět to nemělo chybu. V tomto žánru není lehké přijít s něčím novým a tady jsme svědkem, že to lze. A navíc k tomu výborně. Doslova jsem ji zhltla.

zuzana2599
07.01.2022 5 z 5

Nestává se často, že se při čtení detektivky kloubí napětí s dojetím, a i proto je asi Matčin hrob tak bezvadným čtením. Jossie je neuvěřitelně silná postava a zrovna v tomto díle se čtenář dozví víc o jejím nesmírně krutém, bezútěšném a smutném dětství. Jossie se i tak dokáže vypořádat se stíny minulosti a jít dál...
Co dodat ? Skvělé čtení plné napětí a na konci jsem ani nedýchala ! Prostě paráda !!!!

čtenářP
06.01.2022 5 z 5

Skvělá, napínavé čtení!

katka.oo
06.01.2022 5 z 5

Skvělé, perfektní, pro mě zatím nejlepší díl ze série, nedalo mi to a prostě jsem to musela do noci dočíst, pecka. Doufám, že autorka bude takhle dobře pokračovat i nadále… Milovníkům tohoto žánru knížku vřele doporučím.

Jeanine8
04.01.2022 5 z 5

Rychle sem s dalšími díly!!!

ArwenAragorn
04.01.2022 5 z 5

85%
Ale byly to právě oči, které ji prozradily. Přimhouřila je a usmála se. Úsměvem, který Josii naplňoval nespoutanou hrůzou tak dlouho, jak si jen dokázala vzpomenout. Malá holka někde uvnitř se zalekla, ale její dospělá verze - náčelnice policie - se postavila na odpor.

Skvostný thriller! Neuvěřitelně čtivý, napínavý, s parádní zápletkou, několika zvraty, velkými překvapeními a s nečekaným rozuzlením. Myslím, že tady se konečně dozvíme o životě náčelnice Josie Quinnové všechno podstatné. Současnost je tady prokládána vzpomínkami na dětství Josie. Josie je senzační ženská, moc ji obdivuji.
Tahle knížka se prostě nedá odložit, doporučuji ji, určitě si ji nenechte ujít!

rumova_kulicka
03.01.2022 5 z 5

Skvělá série! Doufám, že bude brzy další díl. Hlavní hrdiny jsem si oblíbila :-)

Arsi007
02.01.2022 5 z 5

Vše sledujeme ze dvou časových rovin. První je současnost a řešení případu nálezu těla, druhá je Josino dětství a běsnění její šílené matky. Od první věty je příběh neuvěřitelně čtivý. Autorčin styl krátkých kapitol vás nutí číst dál a dál a vy tak postupně odhalujete velké tajemství, které celý příběh obklopuje.

IG: @hanybooks

Majulle
29.12.2021 5 z 5

Absolutně perfektní. Od samého začátku jsem ji četla jedním dechem a pokaždé jsem se těšila až mi prcek doma usne a můžu pokračovat v četbě. Po druhém díle jsem si myslela že Lisa Regan už své knížky nemůže ničím předčít a vymyslet lepší příběh ale opět jsem se spletla. Nemůžu se dočkat dalších dílů. Jsem zvědavá co o soukromí Josie se dozvíme dále a čím nás překvapí. :)

85098211
29.12.2021 5 z 5

(audiokniha)
Skvělá kniha, výborně načtená jako audio, od které se v podstatě nedá odtrhnout! Na další setkání s Josie Quinnovou jsem se moc těšila a musím uznat, že tento třetí případ je definitivně nejlepší! Aspoň prozatím ;-). Autorka se tentokrát zaměřila na rodinné tajemství, o kterém prozatím věděla všechno jen matka Josie. S tou již ovšem její dcera dávno není v kontaktu - a nehodlá na tom ani nic měnit. Jenomže potom dva malí chlapci najdou dlouho pohřbené kosti ženy, která byla zavražděna. A ukáže se, že se jedná o Belindu Roseovou, jak si říkala Josiina matka... Do celé této hry je ale zapojeno poměrně velké množství osob, takže odkrytí dávno zapomenuté pravdy je opravdu komplikované. Ale to by nesměla být Josie, aby to vzdala! ;-) A nakonec je odhaleno tajemství původu nejen její osoby, ale i několika dalších...
Kniha je doslova peckoidní, proto dávám nejen plný počet, ale zároveň velké doporučení fanouškům nejen této řady, ale také dobrých psychothrillerů. A stejně jako ostatní přede mnou se nemohu dočkat pokračování! :-)

evonra
28.12.2021 5 z 5

Bez váhání za 5*.
Pro mne zatím nejlepší díl série.
Úžasné, skvělé, výtečné.
A teď jen rychle další díl , prosím!

Racík
28.12.2021 5 z 5

Skvělá detektivka. Autorka umí psát výborně, shoduji se s dalšími komentáři, že tento díl je ještě lepší než ty předchozí. Rozhodně se těším na další a doporučuji k přečtení.
Příběh je krutý, ale všechno má své důvody... Dějová linka vás vede a dozvíte se vše potřebné k vysvětlení děje. Ale chápe se to dost těžko, že někdo je schopen takových hrůz... i když sám prožíval možná ještě horší.

jonyrico
27.12.2021 5 z 5

Jen těžko jsem si dovedl představit, po dočtení Mizejících dívek a Dívky beze jména, že by další knihy mohly držet kvalitu a čtivost ve stejné úrovni. Také že ne, Matčin hrob je totiž ještě o chlup lepší než jeho předchůdkyně. Téma domácího násilí implementovaného do kriminálního příběhu posouvá knihu ještě o úroveň výš, a prohlubuje tak naléhavost celého děje. Násilí na dětech je něco neodpustitelného a neomluvitelného, každá kniha, která se do podobného žánru vrhne, musí zvládnout citlivě a zároveň hodnověrně čtenáře uvést do situace, aby ho hned na začátku neodradila.

Několik dějových linek a skoky v čase jsou podávány s jasnou návazností, pomalu se odkrývá mozaika hrůzy a děsu, činů, které snad ani nemůže člověk spáchat na člověku. Zvrat střídá zvrat a čtenář je často hozen do vody a není si vlastně ničím jist, tímto smekám před autorkou. Zvolený jazyk je jednoduchý, netřeba se bát složitých souvětí, na čtivosti knize přidává zajisté i výborný překlad Kateřiny Elisové, která mimo jiné také skvěle překládá knihy Roberta Bryndzy.

Sotek43
26.12.2021 5 z 5

Knihu jsem přečetla za jediný den, nedalo se si od ni odtrhnout.

astra3
26.12.2021 5 z 5

Napínavé, děsivé. Jak jí to mohlo projít. Chci věřit, že by to dnes nebylo možné, ale ... .

Pája699
21.12.2021 5 z 5

Tak tohle byla hodně dlouhá sonda do Josieho dětství, které bylo upřímně děsivé a kruté. Neskutečná jízda tento díl, kdy pomalu ani nedýcháte a padá vám brada překvapením z celkového rozuzlení. Za mě jednoznačně zatím nejlepší díl ze série. Nějak mi došla slova jak napsat, že tento díl je prostě skvělý :-)

berila
18.12.2021 5 z 5

Opět další výborný thriller od této autorky. Teď už jen čekat na další díl.

simona1621
16.12.2021 5 z 5

Zatím nejlepší díl série. Přečteno jedním dechem

Titas9001
15.12.2021 5 z 5

Mizející dívky jsem hodnotila níže, protože se mně místy zdálo, že je to trochu kalkul, abychom byli co nejvíce šokováni. Po přečtení této knihy jsem svůj názor zmírnila. Je to autorčin styl a psát opravdu umí - vtáhne a nepustí. Tenhle příběh je hodně osobní a neméně šokující a některé pasáže hodně smutné. Oceňuji, že autorka si dává tu práci a to, že je někdo vyšinutý padouch, má své příčiny a pochopitelně následky. Nic není černobílé a vše v knize je. Záleží jen na tom, v jakém prostředí vyrůstáte a žijete....a jaké lidi cestou potkáte. Moc dobré!