Řekni lituji

Řekni lituji https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/231376/bmid_rekni-lituji-65f4a35160a80.png 5 551 164

Joseph O'Loughlin série

Jedné letní nedělní noci se ve vesnici Bingham nedaleko Oxfordu ztratí dvě nejlepší patnáctileté kamarádky Piper Hadleyová a Natasha McBainová. Mnohadenní televizní přímý přenos z pátrání po nich upoutá celý národ. Dívky se ale nepodaří najít. O tři roky později, v průběhu nejhorší sněhové vichřice za posledních sto let, dojde k brutální vraždě manželského páru bydlícího na farmě, kde kdysi se svými rodiči žila i Natasha McBainová. A pod ledem zamrzlého jezera je po sněhové bouři nalezeno tělo mladé bosé ženy. Policie zadrží duševně narušeného mladíka, který slyší hlasy a tvrdí, že té noci viděl v bouři dívku, kterou pronásledoval sněhulák. Klinický psycholog a tvůrce zločineckých profilů pro policii Joseph O'Loughlin je přesvědčený, že dívky, které zmizely před třemi lety, stále žijí. Přesvědčuje policii, že je třeba obnovit vyšetřování, ale čím víc se blíží pravdě, tím nebezpečnější celá situace začíná být. Mysl jeho protivníka je chladnokrevná, rafinovaná a zvrácená.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Say You're Sorry , 2012

mikika
23.01.2016 5 z 5

připomeňte mi,proč čtu takový hrozný příběhy, při kterých se bojím ve svém vlastním, stoprocentně zamčeným bytě???

Peace
02.01.2016 5 z 5

"Když hledáte něco konkrétního, nevšimnete si mnohem důležitějších detailů. Vyvarujte se chtění."

Ke knize jsem se dostala náhodou a kdybych ji neměla půjčenou, přečetla bych ji kdovíkdy. A to by byla velká škoda, protože tohle byl zážitek!
Velmi chválím prolínání příběhu s vyprávěním Piper - ději to přidává šťávu.
Co dodat? Snad jen doporučení - knihu berte do rukou nejlépe ve dnech volna, protože je silně čtivá a návyková ;o)

martina4041
01.01.2016 5 z 5

co o knize říct? jedním slovem? skvělá!!!

MartinaF
25.11.2015 5 z 5

Tak tohle nemělo chybu. Napínavé, psychologické, od knihy se nešlo odtrhnout. Už dlouho jsem nečetla tak napínavý thriller.

maličkán
09.11.2015 5 z 5

Kniha se mi líbila.Jen lituji, že jsem si ji vzala na dovolenou do Egypta, tam jsem moc nečetla, jen tak po kapitolkách a to není ono. Takže jsem si první půlku neužila, druhou půlku, kterou jsem již četla doma, jsem si pořádně vychutnala, nemohla jsem se od ní odtrhnout až do posledního řádku.

konicekbily
26.10.2015 5 z 5

Nelituji, že přečetl jsem Řekni lituji. "Hlavním vyšetřovatelem" je psycholog a práce mu jde od ruky. Dobře zpracovaná je i část zpovědi oběti. Obě vyprávění se prolínají a děj je strhující. Skvělý autor!

Samaret
13.10.2015 4 z 5

skvělé... Je tonaprosto poutavý krimiromán a dokonbale mě vtáhl. Moc jsem si ho užila, jen mě trochu zklamal konec

ondrula
06.08.2015 4 z 5

Poměrně čtivý mix thrilleru a detektivky. Autorovi se především dost sugestivně podařilo vytvořit atmosféru napětí, tudíž se čtenář nedokáže od knihy jen tak odtrhnout. Co mi přišlo k smíchu, byl charakter ústřední postavy, Josepha O’Loughlina, a to pro tato autorská klišé: 1) Musí se nechat coby psycholog dlouhodobě přemlouvat, aby se případu zhostil a je z toho otrávený 2) Aby na něm bylo něco atraktivního a originálního, je onemocněn parkinsonem. Ach jo, kde jsou staří dobří sociopatičtí alkoholici z klasické detektivní školy?

blanickaa1
30.07.2015 5 z 5

Paráda, kniha se mi četla úplně skvěle. Děj plynul, byl napínavý, ničím vlezlý nebo zbytečně zdlouhavý. Když už se zdálo, kdo je pachatel, ukázalo se že je to někdo jiný :) Přesně tohle mám ráda. Musím od autora vyhledat další knihy.

jefff
27.07.2015 4 z 5

Silný román se zajímavou detektivní zápletkou v klasickém lehce omodernizovaném duchu. Škoda snad nedotaženého finále, které mohlo být ještě víc strhující. Na druhou stranu je to kniha, která se četla sama od začátku do konce a to se cení.

Šárka5875
24.07.2015 5 z 5

Určitě doporučuji k přečtení, nebudete „litovat“.
Více v mé recenzi zde na databázi nebo na odkazu http://mujknizniraj.blogspot.cz/2015/07/recenze-rekni-lituji.html

hledaseniki
15.07.2015 5 z 5

Jedna z nejlepších kriminálek jakou jsem v tomhle roce mohla číst. Příběh je velmi nápaditý a přesto prostý, dokáže Vás vtáhnout do děje ani nemrknete a jste na poslední stránce.
Josepha O´Loughlina je sympaťák každým coulem a především je velmi inteligentní muž se kterým je radost trávit nějaký ten čas.
Styl psaní byl dalším příjemným překvapením stejně jako probíhající vyšetřování.

Řekni lituji je kniha, kterou by si žádný milovník krimirománů neměl nechat ujít, protože litovat nebudete!!!

TerkaM
05.07.2015 5 z 5

Nejlepší kniha, kterou jsem za poslední dobu četla. Bavila mě od začátku až do konce a nedokázala jsem se od ní odtrhnout. :)

Harinka
21.06.2015 5 z 5

Jednoduše opět super kniha.

Kočičáci
06.06.2015 5 z 5

Napínavý, dynamický, jednoduše parádní příběh, který měl vše co od thrilleru očekávám.
I přes to, že má bezmála pět set stran, čte se snadno a rychle, chytne vás a nepustí, nejsou v něm žádná nudná místa. Pachatel není snadno odhalitelný, o to je celý thriller napínavější. Trošku mi vadil inspektor Drury, na hlavního vyšetřovatele neměl dost otevřenou mysl. Ale ostatní postavy byly bez chybičky.
Jednoznačně doporučuji, jdu přečíst i Podezřelého a těším se na podzim na další knihu!

twai
25.05.2015 4 z 5

Dobra kniha, dobra zapletka. Bohuzel pro me - styl stejny jako u Zena v kleci, kde podle meho bylo napeti trosku vice a kterou jsem cetla pred nedavnem. Ale vcelku dobr ctiva ,napinava knizka.

Janamarie
16.05.2015 5 z 5

Skvělá kniha, napínavá až do konce! Takovou jsem už dávno nečetla. A není hloupá. Doporučuji.

Wolf Draven
16.05.2015 5 z 5

Skvělý psychothriller! Určitě mrknu na další díla autora.

bosorka
08.05.2015 4 z 5

Moc dobrý psychothriller, napínavý a dobře vystavěný. Střídání dvou rovin, zpovědi unesené dívky a vyšetřování očima psychologa příběhu dodává jakousi naléhavost, čtenáře vtahuje. Líbilo.

RADOST
06.05.2015 5 z 5

Výborné. Psychologie a napětí. Nejde se odtrhnout. Přemýšlíte spolu s Josephem, bojíte se spolu s Piper, je ve vás naděje jak v rodičích dívek. Čtete a čtete, zapomenete na vše okolo.
S rozbřeskem odkládáte dočtenou knihu, ale stejně musíte na mnohé z ní dále myslet - příčiny, následky, možná nebezpečí....