Zmizela v mlze

Zmizela v mlze
https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/347389/bmid_zmizela-v-mlze-kio-347389.png 4 1668 1668

Josef Bergman série

Ann-Solveig žije v odlehlé vesnici u norského fjordu vysoko za polárním kruhem s mužem, ze kterého má strach. A nikdo jí to nevěří. Pod vlivem své sousedky, psychosomatičky Katrine se rozhodne partnera opustit… ale nakonec místo toho skočí z útesu do moře. Přesně o rok později začne Katrine dostávat výhrůžné vzkazy. Vzápětí zemře další její pacientka - rybáři ji najdou uškrcenou na opuštěném místě u řeky. Český kriminalista Josef Bergman chtěl na tomto místě strávit poklidnou rybářskou dovolenou a ujasnit si životní priority, ale místo toho se stane jedním z důležitých svědků v zamotaném případu. Postupně zjišťuje, že skoro každý obyvatel zdánlivě idylické vesnice má nějaké tajemství…... celý text

Dimas
14.01.2018 5 z 5

U této autorky mě detektivní příběh zajímá až na druhém místě. Daleko víc mě baví popisovaní lidé a jejich osudy.

ja.cerven
12.01.2018 5 z 5

Velice povedená knížka - nejen severští autoři umí psát severské detektivky ;) za mě určitě palec nahoru a klobouk dolů :)

Welinie
10.01.2018 5 z 5

Opět pěkná detektivka, byla bych zvedava na filmové zpracování tohoto i ostatních děl od M. Klevisové, myslím ze někdo šikovný by jej udělal koukatelnymi.

haski
07.01.2018 5 z 5

Denisa232623
06.01.2018 3 z 5

Kniha nebyla vůbec špatná, jen některé úseky mi přišly zdlouhavé a nezáživné. Nicméně jako celek se kniha čte dobře.

Tereza299
06.01.2018 5 z 5

Na knize jde krásně vidět pokrok autorky. Kniha je napsaná opravdu velice čtivě a potěšil mě i epilog k jednotlivým postavám.

zdenek118
03.01.2018 4 z 5

Povedený román české autorky s detektivní zápletkou a dějem umístěným do nehostinnéch norských fjordů až za polárním kruhem. Autorce se myslím docela dobře povedlo popsat drsné prostředí dvou zapadlých přímořských osad, v kterých žije již jen hstka obyvatel, hrdých na to, že se zde narodili a mohou se sem znovu navracet. Příběh a rozuzlení jednotlivých kriminálních činů mě udrželo v napětí až do poslední kapitoly a rád si přečtu i další knihy od M. Klevisové.

haski
03.01.2018 5 z 5

Dobře napsaná detektivka, trochu z ní mrazilo, díky blízkosti Laponska. Kloubouk dolu nad mistrovsky zvládnuté prostředí, postavy i napětí malé zapomenuté vesničky kdesi na severu. Doporučuji a fandím české autorce. Umí tol

petrarka72
02.01.2018 4 z 5

Detektivka zručně napsaná, poutavá, na severu se odehrávající, leč nikoli severská (k tomu jí chybí hlubší fascinace násilím i patologickými jevy), zábavná a čtivá. Neuchvátila mě tak, abych kvůli ní zanedbala spánek, ale další autorčiny knihy si ráda přečtu.

Teclaireddy
01.01.2018 5 z 5

Mám ráda tento "komorní" typ detektivek, který stojí hlavně na postavách (často nějakého méně početného společenství), jejich psychologii a postupném odkrývání minulosti. Četlo se mi to velmi dobře, konec mě překvapil. Navíc z mého oblíbeného severského prostředí (a klobouk dolů, bylo popsáno opravdu autenticky, nenarazila jsem na žádnou chybu, autorka prostředí opravdu zná!).

Janča089
29.12.2017 5 z 5

Moje první knížka od této autorky. Bála jsem se, aby to nebyl "severský krvák". Ale jde o pěkný příběh s krásným a nenásilným popisem přírody a způsobu života v dané oblasti. Líbilo se mi, že každá z postav měla nějaké své tajemství a příběh kriminální zápletky založený během vyšetřování na malých souvislostech a shodě štěstí a náhod je dle mého názoru vydařený.

Alchemilla75
28.12.2017 4 z 5

Příjemná detektivka, i když předvídavá. Žádné bizarní rozuzlení se nekonalo, což až tak nevadí. Dobře se čte. Pěkně popsaná severská krajina a život v odlehlých částech severní Evropy..... to mě bavilo. Zlodějka příběhů se mi líbila o jednu hvězdičku víc.

Simi
27.12.2017 5 z 5

Mám moc ráda detektivky, a toto je opravdu detektivka jak má být. Žádny krvavý úchylný thriller, ale brilantní vyšetřování zkušeného a chytrého kriminalisty.

konicekbily
23.12.2017 4 z 5

Pěkný popis severského prostředí nenahradil napínavý děj, přesto knížka má téměř dokonalou zápletku - i když to není úplný originál - ale celkové pojetí se mi líbilo. Není to nejlepší kniha autorky, ale je to velice dobré oddechové čtení.

Alča I.
17.12.2017 5 z 5

Bezva čtení. Spád, napětí. doporučuji. Už se těším na další knihu od tohoto spisovatele.

kika 13
16.12.2017 3 z 5

Zatím moje první román určitě si přečtu její další román.

Ivana2342
09.12.2017 3 z 5

Od autorky zatím nejslabší. Kniha je celkem nudná, děj nemá spád, stále jn množství popisných pasáží- kdo koho sleduje, vnitřní monology postav. Nebavilo mě to, ale dočetla jsem, protože jsem chtěla vědět, jak to bylo- nicméně přistihla jsem se, že mám tendenci přeskakovat nudné pasáže. Doufám, že se autorka kvalitativně další knihou přiblíží své detektivní prvotině.

radus
05.12.2017 4 z 5

Autorka mě mile překvapila, knížka měla spád, zajímavou zapletku a přitom to nebyl žádný krvák. Taková kvalitní "severská" detektivka - určitě doporučuji přečíst.

Misa.K1
27.11.2017 5 z 5

Od autorky me zatim zadna knizka nezklamala, i tahle se cetla moc dobre. Krome detektivni zapletky je podrobne vykresleno i mysleni hlavnich postav knizky, takze vas vtahne do deje. Tentokrat jsem odhadla i vraha, ale jista jsem si nebyla nicim, tak 5*. :)

VladiKlaisner
26.11.2017 5 z 5

Pro mě třetí kniha od M.Klevisové a musím uznat zatím nejzdařilejší. Zajímavý a poutavý příběh, ve kterém nechybí nejen důkladný popis jednotlivých postav, ale i krásně vylíčená severská krajina a zvyky místních lidí. I když se některé dějové linie daly předpokládat, příběh se nakonec vyvinul trochu jinak než jsem myslela.
Četlo se jedním dechem a už se těším na další :)