Zmizela v mlze

Zmizela v mlze
https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/347389/bmid_zmizela-v-mlze-kio-347389.png 4 1662 1662

Josef Bergman série

Ann-Solveig žije v odlehlé vesnici u norského fjordu vysoko za polárním kruhem s mužem, ze kterého má strach. A nikdo jí to nevěří. Pod vlivem své sousedky, psychosomatičky Katrine se rozhodne partnera opustit… ale nakonec místo toho skočí z útesu do moře. Přesně o rok později začne Katrine dostávat výhrůžné vzkazy. Vzápětí zemře další její pacientka - rybáři ji najdou uškrcenou na opuštěném místě u řeky. Český kriminalista Josef Bergman chtěl na tomto místě strávit poklidnou rybářskou dovolenou a ujasnit si životní priority, ale místo toho se stane jedním z důležitých svědků v zamotaném případu. Postupně zjišťuje, že skoro každý obyvatel zdánlivě idylické vesnice má nějaké tajemství…... celý text

twiggynka
06.04.2018 4 z 5

Kniha mě příjemně překvapila! Místy zbytečně zdlouhavé popisování, ale celkový dojem super!

Nikkaa
02.04.2018 4 z 5

Krásné oddychové čtení, ráda si přečtu i další knihy s vědomím že budou stejně dobré...

FlLys
31.03.2018 5 z 5

Pecka!

veselka60
31.03.2018

Velmi příjemná detektivka, zajímavé propojení severského prostředí a českým kriminalistou, charakteristika postav přesvědčivá, nečekaný zvrat v ději, napínavé. Líbil se mi zejména český kriminalista - typický nadšenec pro svou práci, ráda si přečtu další knihy s tímto detektivem. Dávám pět hvězdiček.

klarence
12.03.2018 4 z 5

oproti minulé knize , měla rychlejší spád, dobře se četla

Hewe
09.03.2018 4 z 5

Detektivka ze severského prostředí s hezkým selským českým rozumem, skvělá kombinace. Co mě ale ještě příjemněji překvapilo byl přesah knihy do filosofických myšlenek, bádajících se nad smyslem života a nad mezilidskými vztahy.

"Lidi z civilizovanějších oblastí už ztratili přirozenou bázeň z přírody, jež je přesahuje. Opojení podobné tomu, jež teď zažíval on na prahu divočiny, si navozují drogami. A místo s živly bojují s i racionálními strachy, které v nich mocní ještě podporují, protože vystrašení poddaní se lépe ovládají."

Leniii
23.02.2018 5 z 5

Povedená detektivka!! :)

Marsy
21.02.2018

Je důležité přečíst předchozí díly?

Ketrin.TR
21.02.2018 4 z 5

Hurá, konečně další počtení od Míšy Klevisové! Už jsem se nemohla dočkat, protože její knížky zbožňuji. Autorka opět vsadila na moje oblíbené drsné, severské prostředí, do kterého zasadila nový děj. Byť má knížka podobný vzorec jako Ostrov šedých mnichů (vztahy mezi lidmi na odlehlém místě), nic nepůsobilo ohraně. Jen některé odstavce mi přišly zbytečně hluché a trochu natahovaly jinak napínavý příběh. A Pepa Bergmanů má moje velké sympatie, jednou bych ho chtěla taky někdy potkat! :-)

dagmar5477
17.02.2018 5 z 5

Naprosto skvělá kniha. Napínavý příběh od začátku až do konce, skvěle vykreslené charaktery postav a popis prostředí, to dotáhl k dokonalosti. Za mě detektivka, jak má být.

Toňula
12.02.2018 4 z 5

Velmi zdařilá severská detektivka po česku. Zajímavá zápletka na pozadí chladné,ale přesto krásné přírody, kde žijí tak trochu jiní lidé, kteří ale řeší úplně stejné problémy jako kdekoliv jinde - osamění, nejistotu,ale i touhu po štěstí a někom blízkém. Do toho český kriminalista s instinktem lovce.

mh.mail
05.02.2018 4 z 5

Další detektivka od mé oblíbené autorky. A opět jsem nebyl zklamán. Po předchozí knize Ostrov šedých mnichů pokračuje obliba autorky v cizích prostředích, jen jsme se přesunuli více na sever. Na detektivkách M. Klevisové se mi líbí především to, že jsou takové uměřené, nejsou zbytečně akční a zápletka je realistická, tudíž uvěřitelná.

vysypanel
30.01.2018

Bylo to výborné, komplikované a v zajímavém prostředí.
Český kriminalista na rybářské dovolené je dobrý nápad.
Rozhodně doporučuji k přečtení

ddkk
23.01.2018 5 z 5

Pročetla jsem se všemi díly série s Bergmanem a musím uznat, že každý další měl lepší kvalitu - alespoň pro mne. Klevisová v tomto díle vsadila na prověřenou "severskou kartu", a asi udělala dobře. Nevím, čím to je, ale její detektivky z českého prostředí (ale i nizozemský pokus) zatím vždy byly takové ploché, s jednoduchým dějem a zápletkou, zatímco polární kraje dodaly obsahu na rozvitosti, spletitosti a zajímavosti. Pro mne je však využívání aktuální skandinávské vlny tak trochu parazitováním na cizím hřišti...a ani tuto detektivku já osobně za "severskou" nepovažuji. Nicméně, tentokrát za pět.

Adelajda_4
22.01.2018 5 z 5

Bezva, tohle mě prostě baví! Úžasné popisy severské krajiny, skvělá zápletka a opět charismatický Bergman. Parádní čtení a těším se, až vyjde autorčina další detektivka.

cmelda26
21.01.2018 5 z 5

Brilantní detektivka

Leniiis
18.01.2018 5 z 5

Spisovatelka mě opět nezklamala. Miluju její detektivka a jediná škoda je ta, že už mám všechny přečtený. Tak nezbývá než zase čekat na nějakou tu novinku.

ctenarkaEva
14.01.2018 4 z 5

Poutavý příběh zasazený do zajímavého prostředí. Moje první kniha od M. Klevisové a už teď se těším, až si přečtu další. Líbilo se mi, že se nejednalo o žádný "krvák", ale spíše postupné a mírné odhalování tajemství a zápletky.

Dimas
14.01.2018 5 z 5

U této autorky mě detektivní příběh zajímá až na druhém místě. Daleko víc mě baví popisovaní lidé a jejich osudy.

ja.cerven
12.01.2018 5 z 5

Velice povedená knížka - nejen severští autoři umí psát severské detektivky ;) za mě určitě palec nahoru a klobouk dolů :)