Vraní oko

Vraní oko https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/512451/bmid_vrani-oko-kNa-512451.jpeg 5 1154 1154

Josef Bergman série

< 8. díl

Vyšetřování zavede kriminalistu Josefa Bergmana do chatové osady u řeky na jižní Moravě, kde lišky dávají dobrou noc. V okolních mokřadech vzniká nová ptačí rezervace, kterou tam ovšem místní nechtějí. Lidé tak mají spoustu důvodů vzájemně se nenávidět. Bergman musí přijít na to, jak vražda podivínského ornitologa souvisí s nedávnou smrtí pražské profesorky. Pravdu znají snad jen ptáci, kteří nerušeně poletují nad hlavami obětí i podezřelých.... celý text

Christie2020
06.08.2023 3 z 5

Za mě průměrná detektivka. Vraha jsem sice neodhalila, ale příběh mě úplně nechytl.
Trochu mi vadilo, jak si všichni mysleli, že hned budou zavřeni, když řeknou pravdu Chápu, že to rak může být, ale jako motiv se to v knížce opakovalo příliš často.

Danuše7
06.08.2023 5 z 5

Příběh je zajímavý, žádný krvák.

Dajine
06.08.2023 5 z 5

Dobrá česká detektivka, rozuzlení se odvíjí plynule a čtenář si dlouho může jen domýšlet, než to do sebe všechno správně zapadne.

Surmei
05.08.2023 5 z 5

Sázka na jistotu. Detektivky paní Klevisové mám přečteny všechny (myslím) a čtou se prostě samy. Líbí se mi styl, důmyslnost, popis míst, kdy se toužím na to místo vydat a podívat. A hlavně... Až do konce nemám představu o tom, kdo je vrah. A najednou jsem u konce, všechno do sebe zapadne a mě nezbývá než se těšit na vydání dalšího kousku.

orson
04.08.2023 5 z 5

Dobrá detektivka. Líbí se mi, jak se to postupně rozplétá a zároveň je to věrohodné a napínavé.

Aaloha
04.08.2023 4 z 5

Napínavé, čtivé, děj plyne, žádná hluchá a zbytečná místa. A prostředí vesnice mě prostě baví.

JSmerda
04.08.2023 5 z 5

Přečteno za víkend. Nešlo se od knihy odtrhnout. Poutavý a uvěřitelný děj, dobře vykreslené charaktery postav, postupné odhalování indícií a až do konce netušíte, kdo je vrah. Přesně takové detektivky mám rád. Jsem rád, že stále existují autoři, kteří umí napsat výbornou detektivku a nemusí se opírat o "berličky" asociálních vyšetřovatelů, ponuré atmosféry a hektolitrů krve.

JIVaJaH
03.08.2023 5 z 5

Další a zase skvělý díl s detektivem Bergmanem. Zajímalo mě hned, jak důležitý bude název knihy pro samotný děj....

ivzu77
03.08.2023 5 z 5

Svižné, čtivé, napínavé... Autorka je paní spisovatelka. Bergmann je sympatický a zvýdavý vyšetřovatel.....děkuji za další bezva českou knihu.

kkouzlo
02.08.2023 5 z 5

Moje první setkání s Bergmanem, kdy jsem trochu neplánovaně začala posledním dílem a zhruba od poloviny jsem věděla, že přečtu i předchozí díly.
Poklidný děj, žádné krváky, sociální vazby, trocha psychologie postav a hlavně to, jak se člověk začte a najednou je na konci mě opravdu nadchlo.

PetiJelinkova
29.07.2023 4 z 5

Další poutavá detektivka od paní Klevisové. Byla čtivá, napínavá, ale přece jen tomu něco chybělo.

sahha
29.07.2023 5 z 5

Autorku mám ráda a tato kniha jen potvrdila, že právem. Do poslední chvíle napínavá, čtivá... prostě paráda.

Linkapes
28.07.2023 2 z 5

(SPOILER) Docela dobré, poutavé, typicky klevisovské :) ve smyslu atmosféry prostředí a pozadí postav.
Na můj vkus trochu moc nepravděpodobné rozuzlení. Ze série asi nejslabší.

Kačudovič
28.07.2023 4 z 5

(SPOILER) Celá série se nese v podobném duchu - několik nepříliš sympatických postav, vedle kterých je "normální" vyšetřovatel příjemnou vzpruhou. A to vše v degenerativním prostředí, ve kterém hrají hlavní roli peníze a s nimi související finanční problémy a chamtivost.
Některé prvky se rovněž opakují po několikaté - vydírání, nalezení deníku oběti nebo ihned ochotní, komunikativní lidé s horlivě vypovídajícím vrahem na konci.
Ale to jen tak mimochodem, nehodnotím samozřejmě celou sérii ale tuto konkrétní knihu - a ta byla opět zdařilá. I když se v ní tentokrát neobjevily žádné kočky :-)

envoi
28.07.2023 4 z 5

Moje první kniha od této spisovatelky a asi bych řekla, že není poslední. Mám moc ráda britské detektivky a českou detektivní scénou nejsem moc políbená. Kniha příjemně odsejpá, líbí se mi, že postavy jsou všechny bezvadně vykreslené. Malinké zklamání pro mě byl ten závěr, moc nešlo dojít v průběhu čtení na to, kdo je vrah, na druhou stranu, celý příběh je tím lehce uvěřitelný a není to překombinované. Taky je mi sympatické, že se kniha točí hlavně kolem hlavního děje a zbytečně se nebabrá v pocitech kriminalisty, to už mě taky mnohdy u detektivek otravuje. Asi by se dal trochu víc využít potenciál onoho vraního oka, škoda, že to vše bylo popsané v posledních 50 stránkách. Ale za mě dobrý, jdu si objednat další knížku od autorky..

mataj
25.07.2023 5 z 5

Myslím, že tento poslední díl s inspektorem Bergmanem se autorce docela povedl. Zajímavé prostředí moravské vesničky ležící na březích řeky se stane dějištěm rovnou dvou podezřelých úmrtí. A jelikož jsou jisté souvislosti se zatím nevyřešenou dřívější vraždou, na scénu vstupuje Bergman s kolegyní Sedlákovou a na povrch vyjdou různá tajemství... Bavily mě postavy a jejich vykreslení i pozadí příběhu, točící se kolem ptačí rezervace.

Aleh
25.07.2023 4 z 5

Tentokrát nás autorka zavedla do krásného prostředí jedné chatové osady na jižní Moravě, do prostředí mokřadů, kde vzniká nová ptačí rezervace. Ne všichni, co tam žijí, jsou tomu však nakloněni. A tak je jen otázkou času, kdy se v chatové oblasti objeví kriminalista Josef Bergman, protože tam dojde k vraždě....Mám ráda příběhy zasazené do konkrétního českého prostředí. Pro nás, kteří jsme nějak více či méně s těmi místy nějakým způsobem propojeni, má kniha navíc určitou přidanou hodnotu. A příznivci Michaely Klevisové se mají na co těšit (jako ostatně vždy).

PavlineCZka
25.07.2023 5 z 5

Klevisova me zase bavila. Do posledni chvile mam ruzne tipy na vrahy a uplne spatne :) kniha se cte vyborne, dej krasne ubiha. Libilo se mi i prostredi nasi krasne jizni Moravy.

Mateo67
24.07.2023 5 z 5

Mám ráda knihy Michaely Klevisové, mám ráda Josefa Bergmana, mám prostě ráda typickou čistě českou detektivku. Všechny knihy od Klevisové se mi líbí, ale mezi mé favority po dočtení této patří velká trojka - poslední tři díly odehrávající se v Beskydech, v jižních Čechách a teď nakonec na mé rodné Moravě. Nedočkavě jsem vyhlížela tento díl, těšila se na novou obálku ( která je stejně povedená jako všechny z této série) a nejvíc na to, co autorka opravdu ovládá, na bravurně vykreslené malebné prostředí doplněné o uvěřitelné postavy, které sem zapadají a vytváří společně s krajinou jednolitý celek. To vše jsem ve vrchovaté míře dostala. Autorka opět odvedla poctivou práci a nám čtenářům připravila víc jak příjemné chvíle nad stránkami knihy.

Racík
23.07.2023 5 z 5

Výborně napsaný detektivní příběh. Napínavý, čtivý, bez zbytečně velké brutality, ale s rozsáhlým rodinným příběhem. Přesně ve stylu, který mám ráda a vyhovuje mi. Doporučuji, určitě se nebudete nudit.