Vrah andělů

Vrah andělů https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/493869/bmid_vrah-andelu-rUX-493869.jpg 4 344 344

Jessica Blackwood série

Agentka FBI Jessica Blackwoodová je přesvědčená, že její komplikovaný život talentované kouzelnice už patří minulosti… jenže pak její nadání podrobí té nejtěžší zkoušce vrah se zdánlivě nadpřirozenými schopnostmi. Hacker, který si říká jednoduše „Čaroděj“, se nabourá do webových stránek FBI a umístí na ně šifru odkazující na hřbitov v Michiganu, kde je objevena mrtvá dívka vylézající ze země… jako kdyby se snažila vydrápat z vlastního hrobu. Jessica Blackwoodová se má stát nastupující hvězdou dynastie iluzionistů, do níž se narodila, nakonec se ovšem ke své problémové rodině otočí zády a rozhodne se začít nový život jako policistka. Když poradce FBI doktor Jeffrey Ailes objeví jistý starý kouzelnický časopis, obrátí se Jessice svět vzhůru nohama. Tváří v tvář zločinu, který se na pohled vzpírá jakémukoliv vysvětlení, nemá Ailes co ztratit – ale může mnohé získat –, jestliže zariskuje a vsadí na agentku vychovanou v prostředí, kde je i zdánlivě nemožné běžnou věcí. Mrtvola na hřbitově představuje teprve první z Čarodějovy série temných zázraků. Dokáže se Jessica, vržená do středu mediální pozornosti a tlačená časem zbývajícím do dalšího zločinu, vypořádat s vlastní minulostí a zarazit řádění zvráceného vraha? Pokud ne, může se sama stát jeho další obětí...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Angel Killer , 2014

Jaklová.katka
31.03.2023 3 z 5

Začátek skvělý. Jessica je hrozně zajímavá postava. Čaroděj je jí důstojným protivníkem a i Damian je velmi zajímavý.
Bohužel ten konec byl hrozně zvláštní a zmatený. Takže musím pár procent ubrat. Uvidíme kam nás série zavede dál.

adevis
22.03.2023 4 z 5

Koho z Vás tento americký autor minul? Nikoho? Chápu. Po jeho první knižní sérii Šelma, po druhé sérii s vyšetřovatelkou Sloan, Mayne přichází s další sérií a tentokrát nám představuje něco úplně nového. Agentku FBI Jessicu Blackwood, která se ve své minulosti věnovala kouzelnictví a iluzím.

Pro tento případ se Jessica Blackwood dokonale hodí, protože se podezřelý nabourá do webových stránek FBI a umístí na ně šifru odkazující na hřbitov v Michiganu, kde je objevena mrtvá dívka vylézající ze země. Poté podezřelý získává přezdívku Čaroděj, protože jeho první i další temné vraždy jsou vlastně zázraky, iluze. Dokáže se s tím Jessica i přes svou kouzelnickou minulost, která díky případu vyplouvá na povrch vypořádat? Pokud ne, může se sama stát jeho další obětí

Upřímně, kniha měla skvělý rozjezd. Skvělý začátek. Nedokázala jsem ji odložit. V poslední třetině knihy mě to už ale pomalu opouštělo. Netuším, co se stalo špatně. Možná kdybych knihu přečetla znovu, bylo by to lepší. S holkama v SČ jsme se taktéž shodly.
Každopádně, velké plus, které bych ráda zmínila je to, že autor dokázal překvapit tím, že v knize několikrát zmiňuje webový odkaz, na který opravdu nemějte strach kliknout. Budete překvapeni :)
A cením si iluzionistky pracující jako agentka FBI. To bylo něco úplně nového. A i přes menší zklamání si další díl ráda koupím. Do sbírky :)

Lavender756
16.03.2023 2 z 5

Tak to je hodně překombinované a hlavní hrdinka je snad jasnovidka a ne iluzionistka. Nedočteno!

Pavčule
13.03.2023 2 z 5

Začátek mě hodně bavil, ale pak se to v podstatě najednou nějak "šprajclo " a měla jsem problém knížku dočíst . Uvítala bych více prostoru proč to pachatel vlastně udělal ... Konec mi přišel jako spíše otevřený .

BlaV.
10.03.2023 5 z 5

Kniha se mi líbila, i když pořád mám problém, když muž píše jako žena. očekávám, pokračování, protože to zůstalo otevřené.

Katania
05.03.2023 5 z 5

Mě se jeho knihy líbí. U téhle obzvlášť zajímavá část s kouzly. Sympatická hlavní postava.

petrarka72
28.02.2023 3 z 5

Čaroděj jako zvláštní pachatel, příběh o tom, kterak se iluzionistka ve službách FBI prosadila, mnoho informací o kouzlech, tricích a iluzích a pár působivých obrazů. Jinak deus ex machina Damian lepí logické díry a gradace nic moc, takže celkově průměr.

marwinmh
21.02.2023 4 z 5

Čaroděj, podvodník a nebo jen "obyčejný" vrah, to a vše, co se skrývá za "triky" provázejícími nálezy několika mrtvých těl se snaží rozkrýt sympatická vyšetřovatelka, která má v rukávech několik svých vlastních trumfů. Zajímavá detektivka, která si zaslouží veškerou naši pozornost, aby nám nic neuniklo.

katallinka
20.02.2023 4 z 5

Opět skvělý příběh od mého oblíbeného autora. I když čaroděje příliš nemusím, tady bylo hrozně zajímavé odhalovat různé triky a řešit s jejich pomocí vraždu. Navíc Jessica jako hlavní postava se moc povedla. Těším se na další díly série.

Lovana
20.02.2023 4 z 5

Další série od Andrewa Mayna, na kterou jsem se moc těšila. Od autora mám zatím přečtené všechny knihy, které u nás vyšly a vždy netrpělivě vyhlížím další. Na tuto sérii jsem se velmi těšila i z jednoho dalšího důvodu – kdo má přečtenou celou sérii Naturalista (série s Theem – Šelma, Hračkář, atd) tak ví, jaký to je důvod.
Tento příběh mě velmi bavil, kniha byla hodně čtivá. Spojení vražd a kouzel bylo velmi zajímavé a já byla zvědavá, jak to Čaroděj udělal. Celkově mě bavil náhled do toho, jak kouzelníci provádějí některé triky. Také bylo zajímavé vidět, jak někteří lidé mění na Jessicu pohled.
Hlavní postava Jessica je moc sympatická a velmi rychle jsem si ji oblíbila. Kromě Jessicy jsme se setkali s více zajímavými postavami, ale já doufám, že se v dalších dílech setkáme opět s Damianem a čím víc, tím líp…
Úplně mě neoslovil konec knihy, přišel mi takový hodně rychlý, a ne úplně dotažený… Snad bude na konec knihy navazovat druhý díl, myslím si, že první díl nebyl úplně dokončený.

Hodnocení 4*/5*

Saturnia
19.02.2023 4 z 5

Trochu jsem se divila, že tato starší série s Jessicou Blackwoodovou vychází, až po mladší sérii s Theo Crayem. Bála jsem se, že asi nebyla tak dobrá, ale opak je pravdou.
První knihu jsem přečetla jedním dechem a nemůžu se dočkat na pokračování.
Hlavní hrdinka je velmi sympaticky vystavěná. Kolem ní se pohybuje spousta zajímavých lidí. Jde zde vidět podobné plynutí, jako u série s Theo Crayem, ale místo biologie je obohaceno o kouzelnický svět. Je to velmi zajímavé a neotřelé.
Celým příběhem jsem prolétla bez jakéhokoliv zádrhelu, vše dávalo smysl a výborně se četlo!

dencazrnu
19.02.2023 4 z 5

Od Andrewa Mayna zde máme třetí sérii a musím říci, že začátek vypadá velmi slibně. Prostředí kouzel a magie mě vždy fascinovalo a ve spojení s detektivkou je tohle dokonalá kombinace. Jessica je velmi sympatická. Líbí se mi, že není nijak extrémně bláznivá a než něco udělá, dokonce se i zamyslí, což často u vyšetřovatelů postrádám. Kniha je čtivá, má krátké kapitoly a děj plynule navazuje. I přesto ale jednu hvězdičku uberu kvůli konci. Přišel mi najednou takový uspěchaný a trošku mi tam chybělo podrobnější vysvětlení a hlavně PROČ. Uvidíme, co se na nás chystá v dalších dílech, které si určitě ráda přečtu ! :-)

FejKýý
19.02.2023 4 z 5

Pěkný začátek série. Těším se na další dva díly až u nás vydají. Hodně jsem si oblíbila postavu Damiana a doufám že nám v dalších dílech ještě něco předvede a taky hlavně jestli druhý díl bude pokračovat tím prvním neboť v téhle knize moc spokojená s koncem nejsem. Je to jako když se díváte na napínavý seriál a v tom nejlepším se utne a vy musíte čekat pár dní, týdnů, měsíců na další díl. Ještě mě tu chybělo že příběh nešel úplně moc do hloubky ohledně naší hlavní postavy. Sice občas tam něco bylo ale jen o "čarodějnictví" ale né moc z jejího života. Doufám, že v dalších dílech se o Jessice dozvíme víc. Už aby díly u nás byli k mání. Kniha je velice čtivá a pořád se tam něco děje.

Katania
17.02.2023 5 z 5

Jako vždy paráda! Mám tyhle knihy ráda. Líbí se mi poodhalení triků a hlavní postava velmi sympatická. Těším se na další.

ivoiro
11.02.2023 5 z 5

Myslím si, že to byla docela slušná jízda. A poslední stránka knihy je předtuchou dalšího dílu.

ydnac
10.02.2023 5 z 5

VRAHOVI ŘÍKAJÍ "ČARODĚJ"
AGENTKA FBI JE BÝVALÁ KOUZELNICE

Tohle bylo něco pro mě :-)
Miluji kouzelníky a zasadit je do detektivky je podlě mě hodně originální a zajímavé :-)
Vrahova "kouzla" (vraždy), jsou čím dál víc drzejší a velkolepější.
Jessica je k případu jeho první vraždy přivolána jako poradkyně a postupně si získává i respekt ostatních kolegů.
Odkrývá, jakým způsobem bylo místo činu přichystáno, jak provádí svoje triky.

Moc se mi líbilo vysvětlení několika kouzel :-)
Těším se na další díl a děkuji Jenny46, mám dalšího oblíbeného autora :-)

magic11
09.02.2023 5 z 5

To byla jízda, paráda

Jiparis
09.02.2023 4 z 5

Netradiční přístup k vyšetřování zločinů s využitím znalostí magie se mi líbilo.Co se týče děje velmi slibný začátek se postupně rozvolňoval a konec byl dosti slabý.

terinkha
05.02.2023 5 z 5

05/2023
Taky jste to dítě, které jezdilo prstíkem po obrazovce televize, když David Copperfield předváděl karetní trik, tajili jste dech, když procházel Velkou čínskou zdí nebo nechápali, jak nechal zmizet celej vagon Orient Expressu?
Jestli jo, tak tohle je kniha přesně pro vás. Nechápu, kam na ty nápady Mayne chodí, ale funguje to. Detektivka spojená s kouzlením neměla chybu. Bavilo mě to, Jessica mi byla moc sympatická, celá zápletka byla naprosto famózní (jen ten konec takovej...rychlej a vlastně dost neepickej) a fakt hodně mi vyhovuje ich-forma knihy.
Takže jestli chcete detektivku, která frčí a úplně vás vtáhne do děje, tak tady ji máte! Za mě 100 % prostě proto, že je to jednoduše kouzelný :-)
P.S.: V knize je zmínka o Davidu Blaineovi. Moc doporučuju jeho Ted Talk o tom, jak zadržel dech na 17 minut, fakt neskutečně zajímavej poslech :-)

nina3905
03.02.2023 5 z 5

Ak sa vám páčila kniha Šelma od tohto autora, tak si určite obľúbite aj novú sériu, ktorej hlavnou protagonistkou je Jessica Blackwood. Kniha určite stojí za prečítanie.