Jedné deštivé noci

Jedné deštivé noci https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36021/jedne-destive-noci-36021.jpg 4 25 7

Jako rubáš zakrývá městečko Bixby podivný déšť. Je horký a nepřirozený a připomíná vodopád. A jak padá, město se mění. Obyvatelé se postupně stávají jeho kořistí. Jednoho po druhém se zmocňuje nenávist, vztek… a nutkání vraždit. Doposud přátelští sousedé se proměňují ve vražedné šílence. Muž u benzínové stanice vrazí čerpací pistoli do hrdla jinému zákazníkovi a stiskne kohoutek. Zmoklá fronta filmových fanoušků si probíjí cestu do kina, aby zmasakrovala lidi uvnitř. Milující manželka napadne svého muže, hlavou mu tluče o zem, dokud nevydechne naposledy. Zatímco prší, krev zaplňuje kanály a ulicemi se šíří teror…... celý text

Literatura světová Horory Fantasy
Vydáno: , Classic

One Rainy Night , 1991

eraserhead
31.12.2021 4 z 5

Ryze béčková horrorová jízda se vším všudy, co od Laymona očekáváte. Přímočarost, násilí, sex, gore, krev. Přesto pořád v jemnější verzi než např. ve SKLEPENÍ. Tohle je prostě horrorové béčko jako když střihne.

Cryptkeeper
15.04.2021 5 z 5

Až děsivě poutavý brak,nasycený směsicí krve,střev,sekretu a bizarních scén ještě bizarnějších postav. Tohle je ta kniha,po které je třeba sáhnout po všech těch GoT složitých zápletkách,kde na jedné straně je deset nových postav z dvaceti různých pokolení. Člověk vypne a tak nějak si v té hrůze a chaosu libuje. Obzvlášt,když za oknem prší....

trudoš
26.11.2018 5 z 5

Brak jako řemen, i tak by se dal román Jedné deštivé noci charakterizovat. Ovšem tohle je přesně ten druh braku, pro který pokleslou literaturu milujeme. Vždyť už samotný námět nemůže žádného fanouška nechat chladným - kohokoliv totiž zasáhne černý déšť, byť třebas jen nepatrně, mění se ve vraždící lidskou bestii. Masakr tak začíná bez jakéhokoliv zdlouhavého úvodu, přičemž boj o přežití trvá až do samotného konce. Přesto se Richardu Laymonovi povedlo do knihy namontovat jakous takous dějovou linku (včetně vysvětlení co se to vlastně děje), okořeněnou o množství dokonale vystavěných hororových scén. Celé se to přitom bere poměrně nenáročně, žádné pokusy o psychologii postav, zkoumání motivací, nebo rozbory osobností. Tady se zkrátka vraždí, nebo souloží, přičemž čas mezitím je vyplněn jednoduchými dialogy. Jaká paráda mít pro jednou v ruce něco takhle jednoduchého. Škoda jen toho odbytého překladu - v podstatě nemine stránka, při které by člověk neměl chuť opravovat, nebo překopávat.

minimonisek
19.05.2016 2 z 5

Toto je moje druhá přečtená kniha od tohoto autora, líbila se mi mnohem méně než Lunapark, asi proto, že děj byl takový nijaký, šlo hlavně o co nejvíce mrtvých lidí. Uvidím, co další knihy.

PAVEL z BRNA
06.03.2015 5 z 5

První moje Laymonovka mě uchvátila svým napětím a primitivním stylem. Přečetl jsem jedním dechem kupodivu během jedné deštové noci.

Richie1
18.01.2015 3 z 5

Směsice násilí, brutality, sexu a přitroublé americké mentality. Průměrná hororová oddechovka, i když možná výborná kniha pro toho, kdo ocení krev a maso a nepotřebuje silný příběh. Čte se to celkem dobře, ale už jsem četl mnoho lepších hororů.

doktorking
18.01.2013 5 z 5

Tak tohle je další pecka,ne-li nejlepší román co do temnoty se týče,mraky postav,které autor dokáže mistrně jako mávnutím kouzelného proutku změnit ve vraždící monstra,jednoduchá ale silná zápletka,sex,brutalita,trocha magie,nemám co dodat.

horory

Richard Laymon
americká, 1947 - 2001
2012  75%Lunapark
2009  72%Sklepení
2010  72%Putovní upíří show
2010  84%Jedné deštivé noci
2011  80%Ten, který ovládá tvé tělo

Kniha Jedné deštivé noci je v